Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за месото и рецептите на суровоядците.  (Прочетена 31620 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

grow би ли разказал за панкреаса повече ? Защо като се храниш с повече плодове би могъл да си изгуби функциите или поне да има няква такава вероятност ?

   От много разкази най-много да разсмеем някой,по-добре  :D,отколкото  :'(
Точно така Nature_Boy многото плодове,достатъчно количество е за препоръчване,но многото и хаотично приети не е добре,води до не пълноценно усвояване и фермент,което активира лоши бактерии в червата. Фруктозата в плодовете самостоятелно не води до големи повишения в нивата на инсулина,за сметка на това излишъка от нея товари черния дроб особено ако гликогеновите депа са понапълнени вече,а което е лошо за черния дроб е лошо и за панкреаса.
   Ако те интересува материята ето ти нещо: "Orthonutrition" или с други думи- "правилните храни в подходящото време и в оптимални количества" за даден човек,всичко е индивидуално. Задълбай тука,това би било от някаква полза,най-малкото за разбиране на физиологията или по-скоро психично-химичния отговор на тялото.
   Както и да е консумирането на натурални въглехидрати,захари е за предпочитане пред пакетираните такива,така че keep it natural boy! :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Благодаря. Ще го видя. И понеже само един сайт намерих с такова име, предполагам не е книга :D Иначе и аз смятам че в равносието е тайната  ;D За тва най-добре да не се вманиачава човек и да стига някви крайности  :Content_22:
« Последна редакция: 12-11-2013, 10:10:59 от Nature_Boy »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Прав си колега , трябва да има отрова , за да се подържа равновесие, не може да си само 100 % здрав, трябва и да си болен половината от времето на живота ти , това е равновесието. Иначе ставаш краен като мен - само здрав, клично, психично, вечно, абсолютно, перманентно, хронично , но здрав, без равновесие - крайност.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Прав си колега , трябва да има отрова , за да се подържа равновесие, не може да си само 100 % здрав, трябва и да си болен половината от времето на живота ти , това е равновесието. Иначе ставаш краен като мен - само здрав, клично, психично, вечно, абсолютно, перманентно, хронично , но здрав, без равновесие - крайност.

Титан май е от тая доша дет може и да не яде и да не пие и пак продължава да мърда,брей какъв момък  tooth

Благодаря. Ще го видя. И понеже само един сайт намерих с такова име, предполагам не е книга :D Иначе и аз смятам че в равносието е тайната  ;D За тва най-добре да не се вманиачава човек и да стига някви крайности  :Content_22:

Orthonutrition е термин използван в ортомолекуларната психиатриа и медицина,
много полезни неща са написани именно в книга,инета само не е напълно достатъчен. ;D
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122



Титан май е от тая доша дет може и да не яде и да не пие и пак продължава да мърда,брей какъв момък 

 tooth
як момък, бодра душа, ма няма и избор - чака го далечно отплаване   tooth

иначе, и аз съм се чудила как живее момъкът - не яде леп, ядките такива, онова такова, това онакова, изобщо... май главно на слънце, въздух, медитации и изучаване на бг го кара, а скоро и на испански   tooth
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... Всичко това го цитира (от Голямата Руска Енциклопедия !) проф. Огулов на тази лекция:
http://www.youtube.com/watch?v=CAlirGWidhQ
...

Бива си го този Огулов, прегледах още няколко негови клипчета и ми направи впечатление следното, той възхвалява медта (метала), като средство против гъбички, което е на 180 градуса с теорията на Х. Кларк, която я анатемосва ... за същото. Ха сега де ...
« Последна редакция: 15-11-2013, 12:21:11 от Diego de la Vege »
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

   Слушам,слушам почти нищо не му разбирам,не и в смисъл,но предполагам казва,че алкално-киселинния баланс се регулира от бъбреците като основна буферна система на тялото. Където голямо значение заемат елементите Na и K, първият е алкален,другия киселинен,или чрез реабсорбцията на Na и изхвърлянето на ненужния K благодарение на хормона Алдостерон синтезиран във външната част на надбъбречните жлези.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Радвам се titan че си намерил своя път. Всеки си е различен и мойта гледна точка е че трябва да се храня здравословно, но не и да се вманиачавам на тази тема. То дори има такова заболяване - орторексия. Аз не смятам да го имам...тааа примерно между един хубав плод и една мазна свинска пържола винаги ще избера плода, но в моя свят хаха това че си опитал една хапка от пържолата че и ако ще 1 път в годината там дори да си изял такава пържола няма да умреш от това...за кво живееш ? Постоянно по на някой правилата да живееш ли и постоянно да се ограничаваш и т.н. Трябва да си правиш хубавото...а поне за мене свободата е едно от най-хубавите неща...и всеки сам си решава...живи и здрави  :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Натуре бой, прав си, всеки сам си решава как да боледува , как да се трови, как да умре и как да живее. Смоуспокоението, което те държи в зоната ти на комфорт няма да те държи вечно здрав. На 40 ще почнеш със серозните дилеми  tooth - проста статистика :)
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Така е, но аз смятам най-малко до 200 да живея хаха и от 6 годишен пазя подобна диета. Не 100% суровоядство, но беше доста строга и здравословна, а сега е вече наистина както трябва...и незнам как ще стане това с 40 годишнината. Аз съм още в процес на тестове, но като цяло оздравях от диабет, ако си наясно за какво става дума, защото това е нещо много сериозно, а ти ми говориш от нз си кво съм щял да се разболея и незнам си как съм се тровил...и бих ти препоръчал като незнаеш нищо за даден човек, просто да не говориш глупости и така...и също като си маниак на тема здравословно хранене, аз не съм длъжен да ставам същия. Както посочих, дори има и заболяване в тази насока, така че сам прецени кой е болен и кой не е  tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

е как от 6 годишен спазваш здраволовен режим , а пък си се разболял от диабет. И все пак си боледувал, а аз никога не съм , някаква разлика да намираш ?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

не забравяй, че не всички хора имат еднакъв бекграунд, Титан - на някои са им необходими значително повече усилия, за да постигнат нещо, което други, почти без усилие или дори с усилие в отрицателна посока, постигат.

ако не беше живял природосъобразно, тоя човек можеше вече да не е сред живите, предвид какво го е сполетяло с правилното хранене / ако изобщо неговото е било такова /.
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Няма значение. Реагирах така защото много се дразня, когато някой, който не ме познава тръгне да говори за мене. Както и да е...а иначе аз от 6 годишен пазя диета, защото от тогава съм диабетик и все още съм принципно, но захарта ми в повечето случаи вече е в нормата, но пак има леки колебания и за тва и се боря...а диетата на диабетиците не е точно 100% суровоядство, но е подобна. Аз и сега съм на 90% някъде де суровоядство, защото не ми понесе 100%-вото, а и трябва да знаеш какво правиш, а аз имам какво да уча още, но се чувствам много по-добре и дава и резултати това хранене. Ей тва че не всички пречистващи процедури съм правил, но сега чета по тая тема и това също ще почна скоро да правя и дано резултатите станат още по-добри.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Добре де Натур бой, извинявай ако съм те засегнал, не целя това. Зная,че земната ябълка лекува диабета, тя съдържа инулин и може да регенерира панкреаса 100 % , другото име е топинамбур. Вкусна е , аз ям доста, съдържа много елементи ,които няма откъде другаде да ги набавяш по това време :) Пробвай в тази посока.
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Няма нищо и ти благодаря за съветите. Ще ги потърся тези неща и ще ги пробвам  :Content_22: Аз сега като чета Малахов и голяма надежда имам, че с неговите схеми за чистене трябва още по-добре ще станат нещата...да видим...
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

С лакмусова хартия (+урина) достатъчно точен метод ли е за следене на pH-то на организма?
Примерно ако измеря един зелен чай... с лакмус (или pH метър - имам достъп до такъв) - и се окаже с pH=3.4 (примерно) - това означава ли че като краен ефект ще подкисели организма - лимона го дават обратното (кисел е, но дава алкализиращ ефект върху организма)?!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Не си се сетил, taurus , че сам можеш да си отговориш като се тестваш след като имаш PH метър. Вички течности в организма не можеш да тестваш, но урината - можеш. По нея би могъл да се ориентираш.  
 Но предполагам, че няма да си цял ден само на един зелен чай ? Тоест - значение ще имат и останалите продукти , които ще прецениш като достойни да влязат в стомаха ти.  ;)
Лакмусът не е точен, ( че е и скъп на всичко отгоре ) , по-добре е с уред да се правят замерванията. (Има по 50 лв на пазара ) 
« Последна редакция: 14-12-2014, 19:55:14 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519


    Taurus дълъг път те чака, единственото нещо за мерене което имам е лакмусова хартия, мерил съм и урината, може би и слюнката не помня вече, но като че ли най-подходяща е за водата която вкарвам в тялото.

   Не казваш за какво ти трябва информацията от замерването, какво си намислил, ако поразтърсиш информация ще видиш, че различните храни и напитки имат различни характеристики, едни може да са киселинни и след като са в тялото да оставят киселинни следи а други въпреки че са киселинни да оставят алкални следи в тялото (лимона), в зависимост от елементите които съдържат и преобладават в тях. Дали обаче всички алкални храни оставят само алкални следи е друг въпрос.

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161

 Taка и е не разбрах коя е билката мама му стара!
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

От един агроном научих, че ако искам да възстановя лакмусова хартия за да я използвам повторно трябва да я препикая - това означава, че лакмусовата хартия не може да мери Ph на урината.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.125 секунди с 24 запитвания.