Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за месото и рецептите на суровоядците.  (Прочетена 31622 пъти)

whitecall

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте.Случайно попанах на саита и от няколко дни го разглеждам и чета.Не бях чувала за суровоядството,но след като прочетох малко информация,веднага ми стана интересно и се замислих дали да не опитам.Прочетох за всички чудотворни ефекти на този тип хранене,включително и факта,че се сливаш с природата и свичко живо изобщо.Преди време,чрез забранена билка усещах тази пълна хармония и вярвах,че това състояние на ума и тялото могат да бъдат постигнати и без такива "билки" и ето че попаднах на вас.Но има един въпрос,на който сама не мога да си отговоря-след като дълги години хората са яли месо и живяли така,защо вие го изключвате от менюто си?И не е ли то част от кръговрата в системата,който поддържа баланса в Света от една страна?Съгласна съм че сега месото гъмжи от неестествени добавки,както и повечето плодове и зеленчуци,продавани масово.Но въпроса ми е-защо не ядете месо?
Другото,за което бих искала да се обърна към вас е следното.Имам желание да опитам от вашите рецепти и да видя как ще ги възприемам.Има ли конкретни такива,които са препоръчителни за начинаещи или няма значение?
Поздрави на всички!
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47

"Но въпроса ми е-защо не ядете месо?"

и аз така знам - трябва да зададеш точния въпрос,например търсиш нещо което си забравил или не знаеш къде е,тогава трабва да кажеш: къде е?
за да зададеш точния въпрос трябва да имаш интелект

Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152

Като за начинаеща пробвай боб с кисело зеле. Даже не влизаш в разрез и с разделното хранене. Едва ли ще има ефекта на забранената ти билка. Поне не и в духовен план! Във физически не знам. Пробвай и ни кажи!

А на мен като ми се прииска да вляза „в кръговрата на системата, която поддържа баланса” и ми се прияде месо превключвам на ендогенно хранене! Месце из мен колкото си щеш!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Попай, не така, де!
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

на мен ми стана интересно за билката tooth да не би да е на церемония с шаман в родопите или не е толкова малък света tooth съвсем сериозен съм всъщност

и бтв суроядството не изключва яденето на месо,поне на сурово,което означава,че могат да се ядат някои риби или се бъркам?аз не съм суровоядец,за това и такива въпроси задавам.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Аз лично не ям месо и млечни, защото ми ферментират в червата и ме карат да се чувствам ужасно. Ако плодовете го правеха, щях плодовете да изключа, без да ми пука от кой кръговрат са  tooth Не при всеки е така, обаче, и не всеки има нужда да ги изключва.

Човек трябва да си наблюдава тялото, а не да решава ей така безотговорно - аз ям това и това, щото ми се струва яко...
Активен
Psychonaut

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Хубаво,сетих се за един познат -все като се видим ме разпитва-кажи някоя рецепта искал да става веган,ама пък нямал котлон-аз му казах -не ти трябва котлон човече-и той ме гледа  :surpris_22: tooth

Така де,и на него казах-и на тебе някой трябва да ти каже-ти спри първо вафлите,чипсовете и сяквите пакетирани боклуци(солетите не са "здравословна храна"!),разните там газирани ш....е за пиене,пробвай така 1 месец-без нито една вафла обаче!-и после пак ще говорим.
Не наистина неща да звуча заядливо като някои,простете,но хубавите неща стават бавно.Тялото се променя бавно.Не прибързвай,чети още,потърси и книги по темата.


И аз обичам "забранени билки"и то не само една O0 :whistling2 - emotloader:
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

аз от 2 години съм спрял пакетирано,газирано,цигари и некачествен алкохол,но до там,нямам сили и желание да продължа

ми хайде да си направим тема за билките tooth
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Ама ти я започни :bleh
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

не съм подходящият човек за темата,мисля да направя 1 бенефис 3 дни затворен в апартамент в софия,след това с една чудесна госпожица и ще си взема почивка за известно време,че последният месец имах 2 ужасни трипа с по 5-6 филма в тях едновременно,а вторият път даже ме набиха tooth
Активен

ФУНГО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18

Моето пристрастие е към ХАРИБО. Няма такъв плод който да е толкова ЯК на вкус.  Преброих няколко ЕТА на етикета но и няма да живея 100 години.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

ФУНГО, интересно хората като теб как сами се програмират да поемат отрови и да живеят по-малко  tooth
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

уаиткал искам да знам за корените в родопите веднага!

фунго,аз даже вегетарианец не съм,за това нямам право да те коментирам,но харибо :surpris_23:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Whitecall,
 " Месото вгражда фината енергия на смъртта в астралното тяло на човека" . (копитам цитат от бате Бино, ако поостанеш тук със сигурност ще разбереш кой е той ;)
Хората дълги години са живяли и без да ядат месо, например висшите касти в Индия. Сигурно ще да има нещо общо с духовното, щом дори и при нас има пости, и през тях не се яде блажно.
Има хора, които по етични причини не ядат месо, други- по здравословни, а често е комбинация от причини.
Според мен правилния въпрос не е защо другите правят едно или друго, или съответно защо не правят едно или друго. Въпроса е защо го/не го правиш ти? ;)

Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376

Whitecall, очевидно дотук никой не пожела да отговори директно на въпроса защо не яде месо (разбира се, ако наистина не яде). Тъй като и аз съм отскоро във форума, си давам сметка как се чувства човек, ако бъде посрещнат по този начин, затова ще си позволя да направя опит да дам частичен отговор на въпроса, макар да съзнавам, че той не би могъл да задоволи изцяло желанието ти да огледаш темата от всичките й страни.
По начало дали да се яде месо от здравословна гледна точка няма еднозначен отговор. Има наистина много неща написани за вредата от месото и изобщо животинските продукти - в разни времена от различни хора, базирани на наблюдения, изследвания и научни експерименти, както на Изток, така и на Запад. Някои хора са посветили живота си на тази цел - да докажат вредата от тези продукти. Същевременно обаче има немалко поддръжници и на другата теза, че тези продукти могат и да не бъдат вредни, а дори полезни и необходими, като това също е подкрепено с аргументи и факти. Два примера: тук http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2097.0 съм посочил една извадка от книгата "Китайското изследване" относно връзката на животинските белтъци и развитието на раков процес. С обратната теза заслужава внимание изследването на д-р Уестън Прайс относно връзката между вида на консумираните храни и състоянието на зъбите и не само (едно от местата, в които се говори за неговия труд е тук http://ludmil.multiply.com/journal/item/37/37).
Аз лично за себе си съм стигнал до извода, че консумацията на месо и животински продукти изобщо до голяма степен се отразява с плюс или минус на здравето в зависимост от историческата традиция на съответния народ (или население на дадена област със съхранени местни традиции по отношение на храната). Ако хората от векове спазват техния си природосъобразен (макар и не съвсем) начин на хранене с месо или без месо, могат да бъдат относително здрави и дълголетни. И обратно: ако се ориентират към драстично различна култура на хранене, която няма връзка с техните корени, това може съществено да се отрази на здравето и продължителността на живота им. Има такива факти от историята. В книгите "Ензимният фактор" и "Микробният фактор" от Хироми Шиния, е посочено, че честата консумация на рафинирани храни, термично обработени мазнини и месо се отразява на храносмилателната система на японците много по-зле, отколкото на американците. Авторът обяснява това именно с техните традиции по отношение на храненето - за американците това е нещо обичайно от векове, докато за японците е сравнително ново и техните организми все още не са адаптирани към такова хранене. Тъй като авторът е хирург с дългогодишен опит в гастро-ентерологията, доста добре е обяснил какво става в човешкоя организъм при консумация на месо (също много интересни обяснения има и в книгата "Човешкото хранене" на Г. Гайдурков)
Примери със сигурност могат да се дават още от най-различни източници, що се отнася до яденето на месо и неговото чисто физическо отражение върху тялото. Като се имат предвид различните автори и направления в подхода към този въпрос е ясно, че човек не би могъл лесно да си изгради един ясен отговор с категорична оценка по въпроса за месото. Затова всеки за себе си преценява какво решение да вземе на база на личния си опит и различните аргументи в едната и другата посока. Теоретичните съображения "за" и "против" могат да бъдат много, потенциалните опасности от ядене/неядене с теоретична обосновка - също. Все пак всеки би могъл да се позамисли - доколкото може да си спомни каква е традицията в неговия род, какво отражение е дало това върху здравето на роднините му и т.н. Разбира се наивно е да се мисли, че ако дядо ми е ял всеки ден месо и е живял в добро здраве дълги години, то и аз ще съм така, ако правя като него. Има много фактори, влияещи върху здравето и продължителността на живота и не е сериозно да сведем всичко само до яденето. Но пък не пречи да опитаме как би ни се отразило въздържанието от месо (или животински продукти изобщо) за известно време и да преценим за себе си как да продължим за напред.
Едно е сигурно - ако ядем месо и животински продукти, не бива да прекаляваме, защото е малко вероятно в днешно време това да остане без последствия с отрицателен знак. Ако не ядем и усещаме с времето, че това води до проблеми, може би трябва да се замислим за промяна на хранителния режим, но първо да проверим причините (т.е. да се убедим, че причината наистина е в това, а не, да кажем, в едностранчиво и непълноценно хранене с адекватни растителни храни).
Едва ли съм бил съществено полезен с тези писания, но ако се обърне по-сериозно внимание на посочените книги, оттам наистина може да се почерпи полезна информация, както разбира се и от много други източници.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Билката е ясна коя е всички я знаем,едни и викат боровинка други малинка,единствена тяхна  :heart_2: и т.н.  :laugh:
Отностно храните и поносимостта им за тялото,оптималното съотношение имайки предвид pH и ферментационни процеси го дават 70-80% алкални прости нерафинирани храни и 20-30% киселинни храни,като везните клонят към суровите храни.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

whitecall, има цяла тема с отговори на въпроса ти....потърси я  ;)...може би на хората не им се пише все едно и също, затова няма отговори тук
« Последна редакция: 03-02-2012, 13:25:19 от Даниела »
Активен

whitecall

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Благодаря за отделеното време.
Напоследък се храня предимно с плодове и зеленчуци.Не съм изключила месото напулно,но усещам разликата,която се отразява не само на тялото но и на духа ми.Освен това в момента правя пречистване от слуз и съм наистина доволна.Благодаря за съветите и рецептите  в сайта ви.
Всичко добро :)
Активен

Nature_Boy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

Опитах няколко месеца да спра месото и да спрях го...обаче аз смятам че всяко нещо си е доста индивидуално и поне моето тяло си го иска. Аз никога не съм ял много месо. От малък ям веднъж седмично и то не всяка седмица риба, както и по изключение ако хапна някво друго месо. И след дълъг период от време и тестове как ще ми се отрази липсата на месо пак започнах да си ям 1-2 пъти в седмицата риба на пара. Вредно или не при мене е факт че стомаха ми не функционира добре без месото...за себе си, просто знам че трябва по малко да ям, за да е наред всичко.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добро самоуспокоение - "моето тяло си го иска" :) Хората са способни на какви ли не гениалности, за да избудалкат гузната си съвест :) В това отношение са си живи лауреати .  Навремето чичо ми , бог да го прости , обичаше да си хапва здраво сланинка. Подочул той ( а и лекарят му и той подочул  tooth ) че сланината  вреди и преценил гениално, че ако пие повечко ракия, ще неутрализира сланината.. tooth
Интересно как тялото ни не си иска спанак, сурово зеле, сурови орехи, ряпа, .. НЕ си ги иска , защото не се пристрастява към тях! А все си иска - месце, сиренце, млекце, кафенце, какао,шоколад, бира, нещо сладичко.(тютюн и алкохол са в отделна група) - все храни-"дроги". (Заради съдържащите се в тях  пристрастяващи вещества. )     Даже самата термообработена храна има пристрастяващо действие!
Затова когато става въпрос за някоя от изброените храни, няма как да разберем дали "ТЯЛОТО си го иска", или "ПСИХИКАТА си го иска"  ;)

Това е просто "за протокола". Иначе ,разбира се , че в малки количества която и да е от храните-дроги няма да те усмърти..Големият проблем с дрогата е отдавна известен - трудно е да останеш при малкото количество  tooth
« Последна редакция: 30-10-2013, 08:54:06 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.269 секунди с 24 запитвания.