Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ  (Прочетена 32705 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #60 -: 16-01-2013, 23:57:08 »

Освен това ,в един от бодибилдинг-форумите  прочетох , че Серж е вземал по 800гр протеин на ден. С такава доза протеин, останалото му хранене дори да се е състояло  само от люспи на домати , пак си е щял да бъде достатъчно як. А и добавяйки тези (средно) 2 кг месо на ден, протеинът идва към 1400 гр.  на ден! Интересна доза наистина  :o  ( В 100гр. свинско има средно 27гр.  протеин)  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #61 -: 17-01-2013, 00:54:18 »

Аз само се чудя дали има смисъл да храним трола като участваме в заяждането му или директно да го упътваме към форумите за сурово месо и филии с мас...   :whistling2 - emotloader::police:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #62 -: 17-01-2013, 09:39:31 »

Аа, абсолютно , Ице. Но понякога човек се връзва, имал някоя минутка свободно време .. :)
Аз лично се включих, защото Серж ми беше любимец още от юношеските ми години.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #63 -: 17-01-2013, 12:49:40 »

Всъщност спора е безмислен.  С каквато и твърда храна да се храним, само след броени часове тя се превръща в гъмжащи от токсини фекалии. Да се смята, че част от тези токсини не се всмуква обратно през стените на дебелото черво е   абсурдно. Това би приличало на вица в който рибките пишкали и акали зад близкият  риф за да не си цапат водата  :)
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #64 -: 30-01-2013, 13:02:44 »

Айде сега трол съм бил не знам си какъв съм бил. Бате бино не беше ли ти преди години още спореше с мен колко били вредни суровите яйца пък после във форума взеха да се появават и други хора дето ги ядат.
Защо да съм трол, защото съм бил вегетарианец и веган много преди да го има този форум и не съм видял нищо добро нито от вегетарианството нито от веганството ли? Или защото не съм само аз така, а е пълно с такива. Или защото веганската пропаганда е толкова нелепа, че самите вегани не си вярват? Или защото давам примери дето не оттърват на някои хора? Аз само постнах няколко снимки които тотално разбиват веганската пропаганда - как щом месото е толкова вредно тези хора от снимките са здрави питам аз?
А този на първата снимка с очилата нито е работил тежък труд нито е пил алкохол.
Но да продължим по въпроса с месото и плодовете, ето днес чета това:

----------------------------------------------------------------------------
Преди да застане на снимачната площадка, Аштън искал да научи повече за това какъв е бил Стив Джобс като човек. Така актьорът решил да опита от плодовата диета, на която покойният Джобс бил привърженик. Тя е съставена от плодове, ядки и семена и отхвърля всички зърнени продукти, зеленчуци и храни с животински произход. Според Аштън този начин на живот ще изправи всеки организъм пред сериозни проблеми. "Озовах се в болница два дни преди да започнат снимките. Умирах от болка в панкреаса", разказа звездата от "Двама мъже и половина".
-----------------------------------------------------------------------------

И разбира се е съвсем случайно, че Джобс се разболя от рак на панкреаса.
Как щом веганството е толкова полезно успява да вкара здрав човек в болницата за толкова кратко време?
Ядейки плодове ядки и семена?
Как Джобс се разболява от рак на панкреаса с тази уж здравословна диета?
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #65 -: 30-01-2013, 13:55:35 »

Ето сравнение - вегетарианец преминава към плодова диета


« Последна редакция: 30-01-2013, 14:00:59 от rawfan »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #66 -: 30-01-2013, 14:03:07 »

-rawfan, аз съм в този форум от 3.5 години. Точно от толкова употребявам и яйцата. Така че не се сещам кога съм спорил с теб , че са вредни.. :surpris_23: (  ако ти е на лесно, припомни ми, че наистина съм забравил)

- Серж Нубрет , когото даде за пример, умира на 70г. Не разбрах - това достатъчно преклонна възраст ли е? ( възраст под "средната" за страната САЩ)

- Аштън Къчър вероятно  е искал да изиграе поговорката - "Видяла жабата , че подковават коня и взела , че и тя вдигнала крак.."  tooth Защото иначе остава да е твърде посредствен (той и такава визия има)  за да осъзнае, че някои неща си имат спецификата. Току-така да минеш на сурова диета е същото както току-така Джобс да стане актьор!
Ако Джобс бе минал изведнъж на "диетата" на Аштън, също щеше да се озове в болница  tooth

- По отношение на рака: Причините далеч не са само в храненето! Дете (обичано и обгрижвано както и останалите деца в семейството) на 2 годинки умира от рак. Просто е като боб, че няма никаква връзка с храната. Прочети повечко за рака, ако искаш да си по-обективен.  Цял куп причини има, като някои от тях в един момент могат да станат силно определящи.
« Последна редакция: 30-01-2013, 14:07:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #67 -: 30-01-2013, 15:19:07 »

rawfan, много бързо си редактира поста и смени картинката с детенцето на 7 години, което уж няма зъби от липса на витамини. Та казваше, че не си трол, а?  :police:

Така като те гледам, готов си да те мина по точка 2 от правилата, но нека бъдем още малко толерантни и да ти дадем шанс поне да ни разсмееш.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #68 -: 30-01-2013, 17:02:18 »

Искам и аз да се разпиша по темата. Гледах предаването, в което Милко беше гост. Тук доста хора го оплюха и нарогаха и съм сигурен, че има защо, но бих споделил с вас, че като изключим безумната диета, която промотира, той е супер готин пичага. Навремето (2005-та мисля) се бяхме запознали, като бачках на едно спортно изложение и той беше на съседния щанд (тъкмо бяха сформирали spider sport). Голяма свежарка е, а физически беше като терминатор. Още тогава ме зарибяваше с тази високо мазнинна нисковъглехидратна диета, но бях вегетарианец и нещо не ме грабна идеята да ям меса и сланини. Наистина не знам дали някой му плаща, за да говори тези неща или наистина си вярва. Факт е, че той е в добра физическа форма, но също така трябва да имаме в предвид, че той е млад и спортува активно. Дано и да си остане жив и здрав още много дълги години, но с тази диета, която промотира, може д апостардат много хора :(
rawfan, тези снимки на бледоликия вегетарианец, станал дебел фрутарианец ми изглежда съмнителна или по-скоро е обратно дебел вегетарианец - станал строен фрутарианец ;) Така се случва най-често. Вегетарианец ял сирена, мазничко и солено, ако мине на плодове и зеленчуци с ограничено количество ядки, по-скоро би изглежда като на първата снимка ;) Почти всички, които съм виждал на сурова високо въглехидратна ниско мазнинна веганска диета първо свалят много килограми, но това е заради детокса, който протича. Организмът се чисти и изхвърля всичките задържани токсини, но сле дизвестно време пак почваш да наддаваш и ако включиш активно спортуване да тонизираш мускулите ставаш супер жилка или фитнес модел ;)
Чували ли сте за Michael Arnstein - The Frutarian. Той е бегач на ултра дълги разстояния и е само на плодове от няколко години. Последната година направо ги сцепи и направи много победи и добри класирания на маратоните, в които участва. В другата тема за културизма бях писал, че всички елитни атлети вземат субстанции, за да печелят, но в случая ето едно изключение (или поне така си мисля).  http://www.youtube.com/watch?v=a2v4XpCjI-Y
както и сайтът му: http://www.thefruitarian.com/
Та да знаете - плодовете са вредни, затова може да отстъпите порцията си на мен :D :Appetit_4:
Активен
Total Liberation

purelove

  • Гост
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #69 -: 30-01-2013, 17:16:44 »

Та да знаете - плодовете са вредни, затова може да отстъпите порцията си на мен :D :Appetit_4:
:Content_14:  tooth tooth
« Последна редакция: 30-01-2013, 17:22:34 от purelove »
Активен

purelove

  • Гост
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #70 -: 30-01-2013, 17:32:33 »

Ето сравнение - вегетарианец преминава към плодова диета




Да взема да кача и аз една снимка от периода Miss Hippopotamus vs "натокания" Playboy образец !    :D :Content_4 - emotloader:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #71 -: 30-01-2013, 18:12:34 »

Пич, ти можеш и сам да си отговориш. Казваш, че не си видял нищо добро от веганството. Значи просто, че не е панацея. Наистина то си е супер, но ако в главата не си наред, ще си в голямо междучасие дълго време. Някои трагедии са без антракт.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

milenski

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #72 -: 30-01-2013, 20:22:38 »

Мой близък беше на такова хранене около една година, като паралелно тренираше много. Отслабна, стана гадже и половина, жилав, релефен, изключително издръжлив на физически натоварвания... Докато не започна да се побърква от кризи и да се чуди как да се изчисти от пясък и камъни в бъбреците. Сам той ми каза, че е твърдо убеден, че проблемите с бъбреците са вследствие от тъпкането с месо и животински мазнини.
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #73 -: 31-01-2013, 01:43:41 »

Много съм учуден какъв е този излишен спор. Апсолютно всички колеги  приятели които писаха досега са прави всеки има собствено мнение но абсолютно всички са съгласни че суровите храни тоест натуралните храни са по полезни. :Content_22: :Content_22: :Content_22:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

benni

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #74 -: 13-02-2013, 12:07:43 »

Много съм учуден какъв е този излишен спор. Апсолютно всички колеги  приятели които писаха досега са прави всеки има собствено мнение но абсолютно всички са съгласни че суровите храни тоест натуралните храни са по полезни. :Content_22: :Content_22: :Content_22:
Според мен няма спор. Само изясняване на позиции. Мисля, 4е е добре да се коментира по някой въпроси.
Искам и аз да се разпиша по темата. Гледах предаването, в което Милко беше гост. Тук доста хора го оплюха и нарогаха и съм сигурен, че има защо, но бих споделил с вас, че като изключим безумната диета, която промотира, той е супер готин пичага. Навремето (2005-та мисля) се бяхме запознали, като бачках на едно спортно изложение и той беше на съседния щанд (тъкмо бяха сформирали spider sport). Голяма свежарка е, а физически беше като терминатор. Още тогава ме зарибяваше с тази високо мазнинна нисковъглехидратна диета, но бях вегетарианец и нещо не ме грабна идеята да ям меса и сланини. Наистина не знам дали някой му плаща, за да говори тези неща или наистина си вярва. Факт е, че той е в добра физическа форма, но също така трябва да имаме в предвид, че той е млад и спортува активно. Дано и да си остане жив и здрав още много дълги години, но с тази диета, която промотира, може д апостардат много хора :(
rawfan, тези снимки на бледоликия вегетарианец, станал дебел фрутарианец ми изглежда съмнителна или по-скоро е обратно дебел вегетарианец - станал строен фрутарианец ;) Така се случва най-често. Вегетарианец ял сирена, мазничко и солено, ако мине на плодове и зеленчуци с ограничено количество ядки, по-скоро би изглежда като на първата снимка ;) Почти всички, които съм виждал на сурова високо въглехидратна ниско мазнинна веганска диета първо свалят много килограми, но това е заради детокса, който протича. Организмът се чисти и изхвърля всичките задържани токсини, но сле дизвестно време пак почваш да наддаваш и ако включиш активно спортуване да тонизираш мускулите ставаш супер жилка или фитнес модел ;)
Чували ли сте за Michael Arnstein - The Frutarian. Той е бегач на ултра дълги разстояния и е само на плодове от няколко години. Последната година направо ги сцепи и направи много победи и добри класирания на маратоните, в които участва. В другата тема за културизма бях писал, че всички елитни атлети вземат субстанции, за да печелят, но в случая ето едно изключение (или поне така си мисля).  http://www.youtube.com/watch?v=a2v4XpCjI-Y
както и сайтът му: http://www.thefruitarian.com/
Та да знаете - плодовете са вредни, затова може да отстъпите порцията си на мен :D :Appetit_4:
Благодаря :love_026:Харесаха ми разсъжденията ти. Не можах да гледам видеото за което говорите, не ми се отвори. Трябва да пробвам отново.
Има да 4ака6 за плодове от мян. Само обелки :bleh
« Последна редакция: 13-02-2013, 12:09:24 от benni »
Активен
вярвам в доброто

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #75 -: 15-02-2013, 22:15:29 »

Тоя пич очевидно се прави на интересен, за да привлича медийно внимание и така да си прави реклама  и да му върви бизнеса... Не бива обаче да го съдим прекалено строго. Невинаги консумацията на месо е "вредна" - за справка - Малахов, Петър Димков и Дънов: и тримата казват, че в някои случаи определен вид месо обработено по определен начин може да оказва лечебен ефект върху организма - всичко  е строго индивидуално; по същата причина маниашкото суровоядо веганство може да е вредно за някои хора и вместо ползи да им носи повече вреди - особено за хората с преобладаваща конструкция "вятър"; Мисълта ми е да не съдим толкова лесно.  :essen: Какъв е смисълът да си "вегетарианец" като набиваш главно тесто. По-добре да ядеш био-кокошка, отколкото такъв тип преклонение пред неяденето на месо  :weight_lift: Един приятел си докара сума ти болести с такъв тип "философско" отвращение от месото. И не защото е "веган", а защото го правеше глупашки, без съобразяване с елементарни принципи. Само по "етични" подбуди.
« Последна редакция: 15-02-2013, 22:20:21 от emo75 »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #76 -: 16-02-2013, 12:48:00 »

Заяждания и глупости не коментирам. Интелигентни мнения обаче никога не пропускам да отбележа. Адмирации за Емо. Балансирани те му мисли са валидни не само за храненето, но и за цялостното  възприемане на околния свят. Нищо не е само черно или бяло. В хармонията между тях е скрита красотата на живота.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

survivorfan

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #77 -: 16-02-2013, 21:17:49 »

Добре, мислех си, че ще спра да си хабя енергията за глупости, но нейсе.........
 Провокиран от някои от постовете тук, искам да споделя какво мисля по въпроса:
- има един много готин филм за захарта, мисля че повечето тук сме го гледали. Човека там е професор-биохимик. Много приятно доказва, че фруктозата е въглехидрат, който се метабилизира като мазнина, т.е. само от черния дроб.
- да оставим теорията ( въпреки, че и на теория се доказва, че не можем да преядем с плодове),да видим какво е положението на  практика: някои да е посещавал сайта 30 bananas a day ? Какво ще кажете за Durianrider и FreeLee . Те изяждат повече плодове дневно, от повечето хора на планетата. Не ги виждам като диабетици. Хенри даже е шампион по колоездене на Тайланд.
- да го направя лично - днес съм изял 6 банана, 4 ябълки, 7-8 моркова, поне 10 фурми, около 300 гр варен ориз. Чувствам се перфектно, а това дори не ми е най-въглехидратния ден.
- ще помоля, някои от "новодошлите" тук да си помислят дали имаме нужда от обяснения на човешкия метаболизъм ниво 9 клас.
- да месото е ПРЕКРАСНА храна в условия на оцеляване, когато няма нищо друго. Прави те агресивен, доста е калорично и т.н. , но сега не мисля, че е ледников период. Аз се интересувам от процъфтяване, не от оцеляване.
- природата си знае работата - колкото фруктоза, толкова целулоза и вода или както каза професора от въпросния филм - " Или си дебел, или пърдиш"  tooth :pensif_29:

Брато, рядко,почти никога не срещам така изписано становище по даден въпрос, което да ме накара да си помисля, че аз самият съм го писал! Браво!!!
Активен

survivorfan

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #78 -: 16-02-2013, 21:25:09 »

Е, aко въпросният веган наистина яде само плодове и хляб...нормално да е зле    :whistling2 - emotloader:

И та да е, пак не би трябвало да е такъв, защото аз споделям мнението, че Хомо Сапиенс по природа е плодоядно същество, а и защото Петър Дънов е казвал, че човек само на хляб може да бъде перфектно здрав. Е, не сегашния заводски хляб с мая, а стария домашен с квас. :-)
Активен

survivorfan

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #79 -: 16-02-2013, 21:38:05 »


Те пък едни кучешки зъби са човешките направо късаш артериите на животното с тях  tooth  tooth  tooth. Я се пробвай с кучешките си зъби да разкъсаш жива плът да те видим как ще се справиш. Освен това месото термично обработено губи всякакви хранителни свойства. Ако беше с по-добри хранителни свойства щеше да има други форми на живот , които да си го пекат и варят. Казваш ,че нашето голямо оръжие е мисълта  tooth  tooth  tooth
[/quote]

Точно така. Сапиенс сме започнали да обработваме месото, за да го направим годно за ядене на нашия биологичен вид, което от своя страна показва, че не сме месоядни по природа. Просто сме били принудени да станем такива в даден момент и сме останали такива след това по силата на навика. Но всичко това лека-полека ще се промени. В идните векове повечето хора ще бъдат вегетарианци, а месоядните ще бъдат малцинство. И това ще стане от само себе си, хората ще стават все по-одухотворени, което ще ги прави и по-състрадателни...и така! :-)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 22 запитвания.