Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ  (Прочетена 32708 пъти)

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #40 -: 31-01-2012, 17:54:10 »

Натрупването на уратни кристали в ставите се казва подагра.  :) Дефицити и аз не мисля, че ще има.

Натрупването на такива кристали се получава от спанак, киселец, чайове, магданоз, цвекло листа на ряпа и още там някакви изброени в уикипедия.  Според което животните ни правят услуга да износват своите бъбреци и да предпазят нашите.

цвеклото с краставица и ябълка ги разтваря ,натрупват се от зелен чай,кафе и други

Кои животни правели услуга да износват бъбреците си? сърните,нямащи сила да тичат от износени бъбреци?

Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #41 -: 31-01-2012, 23:20:47 »

И аз смятам, че осъдихме човека по бързата процедура. Ами ако все пак е прав? Кой знае дали не е предопределено да се храним и с месо?
   Човекът е всеядно! Разликите в размерът на храносмилателния канал, силата на стомашните сокове, размерът на черният дроб, ноктите, движението на челюстите, размерът на Ph в диетата, храносмилателните ензими, захарен метаболизъм, спане, потене и всички останали разлики за които се сетите доказват само, че хищниците са устроени по-различно, защото се хранят само и изключително с месо. Човекът е нещо като по-култивиран хищник. Нашето голямо оръжие е мисълта. Наскоро попаднах на материали описващи доста видове маймуни, които ловуват и се хранят и с месо. За шимпанзетата се знае, че са едни от най-добрите ловци в природата. Също така стомасите ни не са многокамерни. Имаме кучешки зъби, които би следвало да служат за разкъсване на месото. Кучешките зъби се срещат изключително рядко сред тревопасните и то само при мъжкарите(предполага се че им служат за самозащита). При нас обаче ги има и при двата пола. Витамин Б12 отсъства от плодовете и зеленчуците. Може би разнообразната диета е най-доброто хранене. Факта, че човек може да оцелее без месо не значи че вегетарианството е полезно за здравето, което пък не означава, че човек трябва да се храни само с месо.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #42 -: 31-01-2012, 23:33:27 »

Натрупването на уратни кристали в ставите се казва подагра.  :) Дефицити и аз не мисля, че ще има.

Натрупването на такива кристали се получава от спанак, киселец, чайове, магданоз, цвекло листа на ряпа и още там някакви изброени в уикипедия.  Според което животните ни правят услуга да износват своите бъбреци и да предпазят нашите.

Натрупват се ама не си го проверил лично  tooth  tooth  tooth


И аз смятам, че осъдихме човека по бързата процедура. Ами ако все пак е прав? Кой знае дали не е предопределено да се храним и с месо?
   Човекът е всеядно! Разликите в размерът на храносмилателния канал, силата на стомашните сокове, размерът на черният дроб, ноктите, движението на челюстите, размерът на Ph в диетата, храносмилателните ензими, захарен метаболизъм, спане, потене и всички останали разлики за които се сетите доказват само, че хищниците са устроени по-различно, защото се хранят само и изключително с месо. Човекът е нещо като по-култивиран хищник. Нашето голямо оръжие е мисълта. Наскоро попаднах на материали описващи доста видове маймуни, които ловуват и се хранят и с месо. За шимпанзетата се знае, че са едни от най-добрите ловци в природата. Също така стомасите ни не са многокамерни. Имаме кучешки зъби, които би следвало да служат за разкъсване на месото. Кучешките зъби се срещат изключително рядко сред тревопасните и то само при мъжкарите(предполага се че им служат за самозащита). При нас обаче ги има и при двата пола. Витамин Б12 отсъства от плодовете и зеленчуците. Може би разнообразната диета е най-доброто хранене. Факта, че човек може да оцелее без месо не значи че вегетарианството е полезно за здравето, което пък не означава, че човек трябва да се храни само с месо.

Те пък едни кучешки зъби са човешките направо късаш артериите на животното с тях  tooth  tooth  tooth. Я се пробвай с кучешките си зъби да разкъсаш жива плът да те видим как ще се справиш. Освен това месото термично обработено губи всякакви хранителни свойства. Ако беше с по-добри хранителни свойства щеше да има други форми на живот , които да си го пекат и варят. Казваш ,че нашето голямо оръжие е мисълта  tooth  tooth  tooth
Активен

purelove

  • Гост
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #43 -: 31-01-2012, 23:40:20 »


"Кои животни правели услуга да износват бъбреците си? сърните,нямащи сила да тичат от износени бъбреци?" Евала !!  ;D ;D ;D :bleh
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #44 -: 31-01-2012, 23:50:25 »

Цитат
Я се пробвай с кучешките си зъби да разкъсаш жива плът да те видим как ще се справиш
Хич не е невъзможно. Справка Майк Тайсън и ухото на Ивендър Холифийлд.  tooth

Цитат
Ако беше с по-добри хранителни свойства щеше да има други форми на живот , които да си го пекат и варят.

Страхотна логика!  tooth
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #45 -: 31-01-2012, 23:52:45 »

Говорим за оръжието .... явно много миролюбиви хора има тук и не ползват оръжието :)  ама ако гледаш внимателно момента на отхапването ясно се вижда ,че с резците отхапва ухото, а не с кучешките зъби :)
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #46 -: 01-02-2012, 00:30:46 »

То не би му и било много удобно да се нагласи странично, за да отхапе с кучешките, като се замисля. Към някои по-жилави пъстърми например подхождам с тях, че даже и към суровите моркови и чушки. Дали е програмиран навик или инстинкт не мога да кажа със сигурност.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #47 -: 01-02-2012, 00:42:43 »

И аз не мога да зная  :surpris_23: аз преди като бях мършояд никога не съм ползвал кучешките си зъби да разкъсвам труповете.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #48 -: 01-02-2012, 17:29:26 »


 Освен това месото термично обработено губи всякакви хранителни свойства. [/quote]
Кой говори за термична обработка. Именно в това се състои грешката на консуматорите на месо. Лично аз не консумирам сурово месо. Просто въпросното предаване ме накара да се замисля дали все пак това не е правилният и естественият хранителен режим.
Активен

purelove

  • Гост
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #49 -: 05-02-2012, 12:14:57 »

"Това, пилешкото, от щастлива кокошка ли е ? "  (по стнация нова ) ...   tooth tooth
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #50 -: 05-02-2012, 15:06:18 »

"Това, пилешкото, от щастлива кокошка ли е ? "  (по стнация нова ) ...   tooth tooth
Сигурно Катето се е изцепила. Гледах ги и аз в началото, но някаква като взе да обяснява за ММА("Спорта"), колко яко било, как всичко било опръскано в кръв и докато говори всичкото това се хилеше като пача и ми се допо... и спрях тв.
« Последна редакция: 05-02-2012, 15:14:19 от DeNiro »
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #51 -: 05-02-2012, 16:15:27 »

Нито съм гледал това предаване, нито някой ще ме разубеди в моя дълъг опит.
Нито чета дългите пледоарии колко полезно е да не ядеш. Много е полезно за джоба.
Ако може и на въздух още по-добре. ДА АМА НЕ! Както казва набора. Досещате ли се?
Някои от вас са на половината, други на 1/3 от годините ми. Та на тъпана ли да вярвам или....?
Не продължавам. Христо ще ми направи забележка. Христо го уважавам. Сериозен мъж.
Та ако искате здраве и дълголетие мили деца ползвайте моя опит.
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #52 -: 30-12-2012, 12:40:44 »

 Одеве гледах едно интервю по ТВ7 с Люба Кулежич, с гост Милко Георгиев, за високомазнинното хранене говориха, как месото (животинската храна) било най-доброто за човека, а растителните масла, зеленчуци, плодове трябвало да се намалят значително?! Еми не ме убеди, направи ми впечатление, че беше доста рязък/нервен спрямо водещата и като цяло... мисленето му е много прагматично и тесногръдо, даде някакви примери с дренки и как няма да може да се изхранят хората... при положение, че за 1кг живо тегло на (угоено) отиват 10 пъти повече зърно... (с антибиотици и хормони, това съотношение намалява, но...)
Имат резултати, но на каква цена?! Канибализмът бил най-доброто за човека, след това месото от свиня... >:(

В една книга за йога така го беше казал авторът, че не можеш го забрави лесно:  :)
" Месото вгражда фината енергия на смъртта в астралното тяло на човека" .
Нещо подобно му каза водещата и този подскочи като попарен :-X
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #53 -: 31-12-2012, 05:04:50 »

Важното е храната да е сурова ще споделя моият опит. Както се казва желанието предопределя бъдещето. Аз исках много да бъда суровоядец но не се получаваше. Така стигнах до моите опити. Който казва че ако ядеш само месо до месец ще умреш е малко пресилено. Моите опити са следните бях една година само на сурово месо (луканка сушеница пъстърма) и натурален сок. Ефекта беше огромен вибрационо бях много добре повече късмет повече увайение огромна разлка в сравнение с готвената храна. Но ... след година организма отказа повече такава храна.  После опитах сурова храна без сурово месо ефекта беше голям на сурово месо само ми се лежеше а на сурова безместна само ми се работише много добра концемтраця с по добра памет и жажда за жвивот. Негативите за мен бяха следните. На сурово месо : ленивост загуба на памет и концентрация. На сурова безместна храна слабост голяма загуба на тегло и апетит от 79 кг на 64 кг за 4 месеца и отслабена имуна система и накраия вирусна пневмонип за три месеца. За това пъвото ми писане в форума беше че трябва постепенен преход за да се адаптира организма... :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29: :thankyou:
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #54 -: 16-01-2013, 16:30:26 »

 Този на снимката се е излекувал с т.нар primal диета - сурови яйца, сурово месо, сурово мляко ,авокадо, кокосово масло , един плод на ден и никакви зеленчуци и никакви зърнени храни. От 35 кг качва на 70 кг
Единствения смислен аргумент във веган пропагандата е че убиваме животни, ако ядем месо- всичките им други твърдения са пълни с митове и легенди




Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #55 -: 16-01-2013, 16:36:18 »

Обаче как стои въпроса с готвеното месо - на долната снимка - спортист на име Серж Нюбре - 70 годишен - цветнокожия - диетата му включва ядене на 1 до 3 кг на ден месо - значи е ял месо в огромни количества в продължение на над 50 години, освен това взима анаболи - които скапват здравето, обаче човека все още има коса и дори не е бяла . Никой веган никога не може да изглежда на половината добре като него дори на 20 или 30 годишна възраст - или ако знаете някой такъв пратете ми снимка за да повярвам


« Последна редакция: 16-01-2013, 16:39:20 от rawfan »
Активен

rawfan

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #56 -: 16-01-2013, 16:50:44 »

на долната снимка - Роби Робинсън 65 годишен - този яде освен много месо и много плодове - доколкото намерих инфо - така че за мен извода е че може да ядем и месо и плодове и да сме здрави като вероятно е по -добре отколкото само едното или само другото да ядем

Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #57 -: 16-01-2013, 18:52:26 »

Тези мъже изглеждат ужасно анаболни, освен това са чернокожи, а белият мъж има може би 1\3 от силата на чернокожия.
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #58 -: 16-01-2013, 22:39:09 »

rawfan , значи казваш , че ако някой  се е излекувал  с лук, всичко написано за чесъна е  "митове и легенди"  ?  tooth

По отношение на Серж Нубре, щом казваш ,че е на 70  на тази снимка, и ако приемем , че е правена на рожденния му ден, то тази му добра форма продължава  само 5 мес. и 13 дни , защото точно след това изпада в кома (19.3.2009) , и след известно време - даже умира.(19.4.2011)
Ако снимката е правена след рожденния му ден, добрата форма трае още по-малко.
Тоест, (ако не броим комата)  Серж е живял 70.5 год. Щом казваш , че това е уникално постижение - така да бъде...
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #59 -: 16-01-2013, 22:56:30 »

rawfan, онази хилка с очилата (ако някой се познае на снимката да не си мисли, че искам да го засегна просто уточнявам за кого става въпрос, защото не е дадено име) няма как да се промени така ако не работи тежък физически труд съчетан с употреба на големи количества твърд алкохол.
Та от една лоша крайност в друга лоша крайност.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 23 запитвания.