Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ  (Прочетена 32710 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Днес в предаването На кафе показваха колко вредни са въглехидратите / картоф, боб ..т.н. / и плодовете / като въглехидратни носители и целулозни , а прехвалиха яденето на месо / и то мазно месо / като начин за борба с натрупването на мазнини и последствията от това ...

Инатересно ми е дали някой би се опитал да обори тези твърдения гласно - искаше ми се да има един опонент това момче и аргументите му  / който са зарибили и зарадвали много хора/ да бъдат отречени.

Дали някой ме разбра  :Confus_3:  Аз няма да започна да ям суров черен дроб и месо със сланина , но бих искала да ми помогнете да оборвам тези му твътрденя .
/ Описваше с една табличка как бавно усвоимите въглехидрати държат организма по дълго в състояние на диабет - като за предпочитане е едно парче шоколад или чаша водка пред купа сварен боб или картоф /


Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #1 -: 24-01-2012, 11:43:48 »

Въглехидратите са тези, които се превръщат в мазнини, ако не бъдат изразходвани. Мазнините, които поемаме с храната, не могат да се складират.

Когато се наядем с глюкоза и фруктоза, тези захари биват усвоени веднага в тънкото черво. Резултатът е рязко покачване на кръвната захар, голямо количество отделен инсулин и оттам следва също толкова бързо спадане. Резултатът е, че след 5 минути пак сме гладни. Бавните въглехидрати са много молекули захар, навързани една за друга. Казват им така, защото първо трябва да бъдат раздробени от съответните ензими, преди да ги усвоим. Резултатът е постепенно вливане на въглехидрати в кръвта и равномерно отделяне на инсулин. Не бъдат ли изгорени, веднага биват преработени в мазнини и складирани. Същото важи и за бързите естествено.

Белтъкът, за разлика от въглехидратите, не спира горенето на мазнини и постига също голям ефект на засищане.

За диабета: Много въглехидрати означават постоянно отделяне на много инсулин, равно на риск от развиване на инсулинна резистентност на клетките. Ако вече го имаме, схващате на къде отиваме с бавните въглехидрати.

В крайна сметка, бавните въглехидрати са по-добрите от бързите. Като ги консумирам, обаче, ще гледам да ги изгоря всичките. Ако искам да отслабна, ги спирам напълно и ям мазнини, колкото си искам.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #2 -: 24-01-2012, 12:02:32 »

Ох, много е противен този младеж!!! Той беше и миналата седмица гост-пак говори същите глупости.
Принципно това, което говори за обмяната е вярно от гледна точка на това да си слаб- само протеини и мазнини(!) без въглехидрати- няма проблем -слаб си, колко хора отслабнаха с диетата на Дюкан, но защо не се говори какво става с кръвоносните съдове от толкова мазнини, или колко е вредно ТОВА месо, което купуваме-натъпкано с антибиотици и хормони, да не говорим за етичната страна ...и в крайна сметка идеята е само да си слаб-на каква цена обаче
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #3 -: 24-01-2012, 12:22:41 »

По-полезно за здравето е да си слаб, отколкото дебел, нали? Докато нямам диабет, високо кръвно, наднормено тегло и спортувам редовно, кръвоносните ми съдове не са застрашени от мазнините и холестерола.
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #4 -: 24-01-2012, 13:03:25 »

 Аз спрях да слушам въпросният младеж, след като започна да хвали синтетичните витамини пред плодовете и зеленчуците. Не приемал излишна целулоза! В крайна сметка всеки си има цел и си я преследва. Хората си плащат за широка трибуна и аудитория, то и месото и хапчетата трябва да се продават и да ни убедят колко са полезни.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #5 -: 24-01-2012, 13:44:10 »

Като не прекаляваш с картофите и сладките плодове няма да си дебел-да не говорим пък за периодично гладуване или пълно суровоядство.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #6 -: 24-01-2012, 13:46:13 »

По-полезно за здравето е да си слаб, отколкото дебел, нали? Докато нямам диабет, високо кръвно, наднормено тегло и спортувам редовно, кръвоносните ми съдове не са застрашени от мазнините и холестерола.
ДОКАТО???????Ако се храниш с "мазнини и холестерол" ще имаш!
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #7 -: 24-01-2012, 14:03:17 »

Няма да имам. Ако си дебел, имаш завишен риск от високо кръвно, ако си диабетик, инсулинът не ти действа, а друго негово свойство е да задържа вода, което пак води до високо кръвно. А към мазнините той няма отношение. Щом не си претоварваме организма с въглехидрати, вградената ни система за изхвърляне на излишните мазнини и холестерол работи нормално.

Но не ме разбирайте погрешно. Ясно е, че не е редно да се прекалява с мазнините. Просто можем да ги поемаме в много по- големи количества, отколкото въглехидратите.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #8 -: 24-01-2012, 15:28:40 »

Интересно ми е също колко би живял човек хранейки се само с месо и витамин Ц / синтетичен /. Аз мисля , че при пълно гладуване би издържал организма по дълго.
За етичната гледна точка е съвсем отделен въпрос - Уителя Дънов дори го сравнява със наркомания на човечеството .
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #9 -: 24-01-2012, 15:57:11 »

 :kisss:По добре гледайте вчерашното...Тоз младок е кът паток...вряка, вряка и нищо полезно не изряка,, т.е. не каза. tooth 
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #10 -: 24-01-2012, 16:55:06 »

Някой да даде линк, че ми стана интересно  tooth
Активен
Psychonaut

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #11 -: 24-01-2012, 17:05:10 »

Някой да даде линк, че ми стана интересно  tooth

Аааа, никакъв линк, то така се започва, първо ти е интересно, после ще вземеш да пробваш, след това ще ти хареса и ... следващия аватар ще ти бъде не с кон а с печено прасенце!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #12 -: 24-01-2012, 17:20:04 »

http://play.novatv.bg/program/nakafe
ГОЛЯМ тъпак ти казвам!!!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #13 -: 24-01-2012, 18:21:34 »

Тоя е голям убитак... с "крехък" мозък  tooth
Активен
Psychonaut

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #14 -: 24-01-2012, 19:29:21 »

Човекът не е хищник, но не е и тревопасно. Човекът е всеядно. Най-важната характеристика на храната е способноста и да се самосмила, но и полезността на веществата и. Употребата на месо през хилядолетията неминуемо е довело до промени във физиологията ни. Яденето на животински продукти не е в разрез със суровоядството. Нали хапвате сурови пъдпъдъчи яйца? Къде е разликата? Гледах предаването. Човекът не отрече плодовете, а каза че са за удоволствие. Също не каза нищо против зеленчуците. Според мен има резон в казаното, пък и едва ли биха го поканили в нова тв току така, само за да дразнят веганите. Да не бъдем крайни.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #15 -: 24-01-2012, 19:39:40 »

Според мен има резон в казаното, пък и едва ли биха го поканили в нова тв току така, само за да дразнят веганите. Да не бъдем крайни.

Поканен е заради провокативното си поведение! Предаването се интересува от това да има гледаемост. Видели са предния си рейтинг, когато е бил гост и...ей го пак! Даже прилича на изкуствено създаден "специалист"! За бога хора изключете си ТВ-тата :Confus_3:
« Последна редакция: 24-01-2012, 19:45:44 от Spanaka »
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #16 -: 24-01-2012, 20:34:08 »

 Добре, мислех си, че ще спра да си хабя енергията за глупости, но нейсе.........
 Провокиран от някои от постовете тук, искам да споделя какво мисля по въпроса:
- има един много готин филм за захарта, мисля че повечето тук сме го гледали. Човека там е професор-биохимик. Много приятно доказва, че фруктозата е въглехидрат, който се метабилизира като мазнина, т.е. само от черния дроб.
- да оставим теорията ( въпреки, че и на теория се доказва, че не можем да преядем с плодове),да видим какво е положението на  практика: някои да е посещавал сайта 30 bananas a day ? Какво ще кажете за Durianrider и FreeLee . Те изяждат повече плодове дневно, от повечето хора на планетата. Не ги виждам като диабетици. Хенри даже е шампион по колоездене на Тайланд.
- да го направя лично - днес съм изял 6 банана, 4 ябълки, 7-8 моркова, поне 10 фурми, около 300 гр варен ориз. Чувствам се перфектно, а това дори не ми е най-въглехидратния ден.
- ще помоля, някои от "новодошлите" тук да си помислят дали имаме нужда от обяснения на човешкия метаболизъм ниво 9 клас.
- да месото е ПРЕКРАСНА храна в условия на оцеляване, когато няма нищо друго. Прави те агресивен, доста е калорично и т.н. , но сега не мисля, че е ледников период. Аз се интересувам от процъфтяване, не от оцеляване.
- природата си знае работата - колкото фруктоза, толкова целулоза и вода или както каза професора от въпросния филм - " Или си дебел, или пърдиш"  tooth :pensif_29:
« Последна редакция: 24-01-2012, 20:36:50 от vesselin777 »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #17 -: 24-01-2012, 21:05:07 »

Гледах предаването. Този е голямо дърво с  гаменско поведение. Не говори гладко, има беден речник и не успя да си защити тезите добре. За плодовете и зеленчуците в общи линии изговори чутовни глупости. Най-грубата му грешка беше, че от мазнини сме можели да си правим глюкоза. Слабо представяне.

- ще помоля, някои от "новодошлите" тук да си помислят дали имаме нужда от обяснения на човешкия метаболизъм ниво 9 клас.

Трябва да е опростено. На ниво университет ще си пиша до утре и едва ли ще бъда разбран.
Овен това, мен месото не ме прави агресивен.
« Последна редакция: 24-01-2012, 21:14:39 от Flatline »
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #18 -: 25-01-2012, 09:20:28 »

... Човекът е всеядно. ...

Седни си Дениро, слаб две!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #19 -: 25-01-2012, 10:04:04 »

Може да е всеядно от гледна точка на това, че би оцелял и на месо...Но като го гледам този, мозъкът му е на диета  tooth
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.066 секунди с 23 запитвания.