Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ  (Прочетена 32706 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #20 -: 25-01-2012, 10:35:54 »

един дебил заслужава ли толкова писания и отделено време ?
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #21 -: 25-01-2012, 14:15:33 »

........................................ За бога хора изключете си ТВ-тата :Confus_3:

............. :Content_14:
Аз имам още какво да направя във връзка с тази препоръка  :) .

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #22 -: 25-01-2012, 14:26:52 »

Цитат
но бих искала да ми помогнете да оборвам тези му твътрденя

Цитат
дебил
Цитат
Добре, мислех си, че ще спра да си хабя енергията за глупости, но нейсе
Цитат
ГОЛЯМ тъпак ти казвам!!!
Цитат
Тоя е голям убитак... с "крехък" мозък 

And that's how you do it.   :D
Активен

ФУНГО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #23 -: 25-01-2012, 19:28:13 »

Зачетох се във форума а да питам за кой човек става на въпрос. Не можах да отворя онлайн телевизията за да го видя?
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #24 -: 26-01-2012, 10:37:24 »

Милко някакъв-си, КОНДИЦИОНЕН ТРЕНЬОР
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #25 -: 26-01-2012, 22:48:39 »

http://lichentrenior.com/ekip-ot-treniori/#milko-georgiev
http://lichentrenior.com/milko-georgiev-pri-gala-10-mita-za-hraneneto-epizod-1/comment-page-1/#comment-1077
фитнес треьор, няма какво да го коментираме  tooth ВМ-НВХ.
ето едно от многото подобни мнения
"Ivaylo
24-01-2012

Вегетарианците оцеляват. Организмите им използват частично растителния протеин, използват до някъде растителните мазнини.
 А дали живеят здравословно? Обикновено са бледи, флегматични.
 Колегата ми срещу мен е веган. Яде плодове само и някакъв хляб.
 Изглежда много зле."  :Confus_3:
« Последна редакция: 26-01-2012, 23:02:25 от Даниела »
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #26 -: 27-01-2012, 00:27:57 »

Да, представи си, слабоватичък е, няма пъпки и мазна коса и о,ужас-няма паласки и шкембенце!Що за човек е това- да не седне вечер да си омуа една тава пържоли! Горкия, наистина не живее здравословно!
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #27 -: 27-01-2012, 13:09:03 »

Е, aко въпросният веган наистина яде само плодове и хляб...нормално да е зле    :whistling2 - emotloader:
Активен
Psychonaut

ФУНГО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #28 -: 27-01-2012, 23:42:25 »

Милко Георгиев  не заслужава такива приказки. В смисъл ако го познавахте лично нямаше да пишете това.  Бих го описал като добряк, услужлив, умен и начетен.  Никога не спори, помага когато си поискаш, и не се интересува кой какво яде. Избрал е този режим и чрез него изкарва добри пари. Това му е бизнеса един вид.
Получава се нещо като затворен кръг. Знае за закономерностите и необходимостта от въглехидрати като задълбително условие за да се усвои другото но не го казва за да не си развали бизнеса.
Описвате го като шаблонен нагълтан тип ходещ да помпи железарии и да се  надува пред огледалото. Е не е такъв, тренира Йога от малък, прави шпагат и разните възели и няма нещо дето не е прочел от здравословното.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #29 -: 28-01-2012, 09:35:27 »

Фунго, това което казваш, трябва да е похвала ли, незнам  ::)....още по-зле за него, лъже хората за да изкарва пари....
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #30 -: 28-01-2012, 10:03:01 »

Да , такива пари не са хубави. Освен ако сам не си повярваш в това ,което лъжеш..:) Защото има и такива..:)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #31 -: 28-01-2012, 17:59:04 »

Милко Георгиев  не заслужава такива приказки. В смисъл ако го познавахте лично нямаше да пишете това.  Бих го описал като добряк, услужлив, умен и начетен.  Никога не спори, помага когато си поискаш, и не се интересува кой какво яде. Избрал е този режим и чрез него изкарва добри пари. Това му е бизнеса един вид.
Получава се нещо като затворен кръг. Знае за закономерностите и необходимостта от въглехидрати като задълбително условие за да се усвои другото но не го казва за да не си развали бизнеса.
Описвате го като шаблонен нагълтан тип ходещ да помпи железарии и да се  надува пред огледалото. Е не е такъв, тренира Йога от малък, прави шпагат и разните възели и няма нещо дето не е прочел от здравословното.

ФУНГО като го гледах хич не ми направи впечатление на умен и начетен. Освен пълни глупости не чух нещо смислено да казва. И наистина ако е наясно още по-зле е, че лъже умишлено хората. Ние не го съдим за начина му на живот , ние се възмущаваме от това, че лъже другите по най-безогледен начин. Защото има такива, които чакат само наякой като него да им каже колко полезно е свинското и айде следващият месец им е последен. И като тренира йога от малък защо тогава противоречи на йога принципите за хранене ?
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #32 -: 29-01-2012, 12:14:11 »

И като тренира йога от малък защо тогава противоречи на йога принципите за хранене ?

Защото едва ли се занимава с йога!
Много хора смятат, че като са опънали постелката и се чекнат наляво и надясно, гледайки  огледалото или телевизора (същото е) се занимават с йога! Нещо повече...Колективното практикуване, както е в йога студията е трудно и е за много напреднали. Там е място за преподаване! А за практикуване – сам вкъщи ... може и двама, но не повече...
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #33 -: 29-01-2012, 22:39:55 »

В една книга за йога така го беше казал авторът, че не можеш го забрави лесно:  :)
" Месото вгражда фината енергия на смъртта в астралното тяло на човека" .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #34 -: 30-01-2012, 01:03:14 »

Сам у дома е добро за медитация, но доста асани не мога да ги пробвам в къщи поради липса на пространство. Само да ми се пооправи крака и ще видя как е с група.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

purelove

  • Гост
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #35 -: 30-01-2012, 10:06:15 »

Ще изместя малко темата но ми е интересно следното: Някой знае ли за случай, в който критично болни, онкологично болни, излезни от кома пациенти, претърпели тежка травма и прочие, да са подобрили качеството си на живот именно с високо протеинова "месна" диета ? .... В учебниците по анестизиология и реаниматология никъде не съм срещала подобен текст, а във въпросите касаещи така нареченото модерно медицинско хранене никъде не срещнах ключовото значение на месото, напротив или е редуцирано в някой диети до веднъж седмично, или отсъства от менюто. Другото което била съм в хранителен блок към болнично отделение. Месото присъсва само в една диета под формата на порция пиле с ориз веднъв седмично. /Месото има кисела реакция и прекомерната му употреба води до пикове мн над референтните граници от позволеното количество пикочна киселина в организма, като в резултат на това се образуват и отлагат под формата на кристали, засягайки и обременявайки най-вече ставите. За бъбреците да не говорим. Но да не изпадаме във физиологията за 9 клас. / :))
« Последна редакция: 30-01-2012, 10:08:04 от purelove »
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #36 -: 30-01-2012, 13:35:11 »

Подагра не се хваща просто така. Трябва или наистина много да се прекалява с месото, или с пиенето на алкохол (основно бира), или с въглехидрати по линията наднормено тегло-диабет, че даже и при гладуване и резки загуби на тегло. Въпреки това не е сигурно, защото е нужна и генетична предразположеност.
Активен

purelove

  • Гост
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #37 -: 30-01-2012, 16:36:23 »

ок, но никъде не съм опоменала подагра .. :) И Вие сте прав по отношение на това, че в разумни количества месото не би нанесло каквито и да е поражения . Идеята ми беше, че щом в определени случай не носи никакви или празни "облаги" на организма, то с изключването от менюто ни тялото ни едва ли ще изпита определен дефицит (или поне аз не съм усетила с годините да се е появил при мен ) :)
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #38 -: 30-01-2012, 17:19:57 »

Натрупването на уратни кристали в ставите се казва подагра.  :) Дефицити и аз не мисля, че ще има.
Активен

ФУНГО

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:МЕСОТО ПО ПОЛЕЗНО ОТ ПЛОДОВЕТЕ
« Отговор #39 -: 30-01-2012, 22:46:48 »

Натрупването на уратни кристали в ставите се казва подагра.  :) Дефицити и аз не мисля, че ще има.

Натрупването на такива кристали се получава от спанак, киселец, чайове, магданоз, цвекло листа на ряпа и още там някакви изброени в уикипедия.  Според което животните ни правят услуга да износват своите бъбреци и да предпазят нашите.
« Последна редакция: 30-01-2012, 22:55:57 от ФУНГО »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.295 секунди с 22 запитвания.