Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212809 пъти)

elit19

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #240 -: 03-05-2017, 14:10:52 »

Сега за Грийниса.
Машината изглежда добре. Много приятно тиха и удобна за ползване. Първо я пробвах със 6 средни моркова и 4 средно големи ябълки...сока беше чуден.. излезе към 600 мл някъде.Също така не става въобще бавно. Пулпата излиза доста суха и пробвах да я прекарам втори път, след което пусна още малко сок и пулпата излезе още по-суха и спластена, но се появиха и мааалки парченца в спка, което не е лошо според мен...С миенето се зае жената и се справи бързо, като четката от комплекта сваля за секунди всичко, което се е набило в цедката...На следващата ситрин пробвахме пак с моркови и ябълки, но този път и цвекло. Много хубав сок става и съм много доволен, понеже предимно това ще цедя май... след това промих два пъти с по една чаша вода и пробвах с две пиперки, две краставици, няколко стръка поумекнала целина и два стръка магданоз, които скъсах директно от саксията... с всичко се справи, но явно понеже целината беше поумекнала, се позапуши отвора за пулпата и в спка влязоха малки парченца... След като отворих да я чистя се видя причината за запушването... беше се задръстило с конци от целината и тогава се сетих, че ме бяха посъветвали да редувам тревите между другите неща, а аз ги сложих последно...както и да е за напред ще знам да слагам по малко и ще редувам... По-нататък ще пиша пак, като пробвам и с други зеленчуци и плодове... Засега съм доволен...

Здравейте, след като изчетох цялата тема се спрях на този вид сокоизтизквачка-Greenis F-9010 . Да попитам boko правил ли си сок от връзка магданоз и морков. Става ли чист сок или има доста и от фибрите. Знам ,чее са полезни но децата отказват да пият гъст зелен сок. С плодовете няма проблем
Активен

ndkolev

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #241 -: 14-06-2017, 09:10:42 »

Здравейте,някой да има наблюдение върху въпросния модел https://sapirshop.com/sokoizstiskvachka-sapir-sp-1160-k-p465
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #242 -: 13-07-2017, 08:30:28 »

Разгледах я. Конкретно наблюдения върху нея нямам, но изглежда, като всички други прилични клонинги. Вероятно ще върши работа.

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #243 -: 13-07-2017, 16:11:41 »

Здравейте! Отдавна не бях влизал и виждам, че питате за Грийниса... всеки път си слагам магданоз в спка от ябълкк, морков и цвекло, като си го късам директно от саксията и си го нарязвам на парчета с дължина не по-дълги от 3 см... редувам го с между другите и освен чуден вкус няма други следи от него, като фибри примерно... и това е общо взето... скоро пробвах да смачкам череши без костилките и стана чуден сок. а от няколко дни имам и приставка за сладолед, като пробвах два пъти малини с банан и стана много добре, но консистенцията не мога да я докарам като на купешкоя сладолед... Ще се радвам много, ако някой сподели как си прави сладолед с машината!
Активен

santino

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #244 -: 09-09-2017, 13:14:35 »

Здравейте! Получих от Южна Корея тази сокоизтисквачка - NUC Whole Slow Juicer, модел WSJ-972K. Ето малко нейни снимки http://santino1.snimka.bg/cooking/nuc-whole-slow-juicer.958682.38223147 В комплекта имам включена приставка за направата на сладолед, но не и тази за смути. Въпросът ми е, дали някой от притежателите на Kuvings или друг знае на кой модел Kuvings отговаря показаният от мен модел?
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #245 -: 22-10-2017, 09:44:49 »

Здравейте! Малко помощ няма да ми е излишна.
Тази сокоизтисквачка се коментираше https://www.freshmarket.bg/fresh-machines/green-s-bavna-sokoiztiskvachka-detail 
Какво й е предимството (ако има такова) пред тази https://www.technomarket.bg/sokoiztiskvachka/tefal-zc255b38-09150285
Да си призная всички ми изглеждат почти едни и същи, а голяма сума не мога да отдекля за соко...
Само на 1-2, които видях на живо (с цени около 120-170лв) ми направи лошо впечатление изработка и пластмаса - качеството. Но всички други са ми еднотипни и не знам как да реша какво да взема.
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #246 -: 11-01-2018, 10:50:39 »

Да ги похваля - Метро излязоха коректни. В по-ранни мои постове бях писал, че с приятелката ми си бяхме купили бавнооборотна дъвчещо/мачкаща сокоизтисквачка Оптимум 2000. Принципно бяхме много доволни от нея. В последствие (или от самото начало - не съм съвсем сигурен) машината имаше пукнатина в подсилващият пръстен (вероятно от Ултем) по средата на цедката в която влиза шнекът. Не обърнах внимание в началото така ли я купих, или се спука в последствие. Пукнатината стана по-голяма, но машината продължаваше да си работи (вероятно към края с намалено КПД). Занесох я в Метро да я сервизират. След около 2 до 3 седмици ми се обадиха, че не могат да я сервизират (предполагам поради липса на съответният основен компонент) и да отида да ми върнат парите. Възстановиха ми цялата сума без да ми правят проблеми (като в бяла държава...). Сега обаче съм в трилема каква да купя. Идеи за нещо добро и достъпно. В Емаг видях няколко достъпни модела, но не знам дали са добри, а и така като не мога да разгледам, чуя и пипна машината преди да я купя, някак не ми е комфортно. Някои с лични впечатления примерно за тази ?
https://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-za-plodove-i-zelenchuci-tip-ohljuv-star-light-80-ob-min-syd-za-sok-1-l-syd-za-pulpa-0-8l-funkcija-reverse-tryba-80-mm-bjala-chervena-sjb-240w/pd/DWYXGYBBM/

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #247 -: 12-01-2018, 00:33:23 »

Аз ползвам почти всеки ден такъв джуйсър, и то не само за сок - меля кокоси, други ядки , фурми и т.н
Вече повече от година и половина ползвам Омега 707, (Sana), мие се лесно , много е здрава и на поносима цена.
Ако сега трябваше да избирам , щях да си взема Sana by Omega EUJ-606CH, само защото има една врътка отпред, която може би ще ми даде повече удобство за допълнителна настройка и има една голяма дръжка, която позволява лесно да се премества.

Ако ще се пие само сок, вертикалните изглеждат по- удобни, и специално тези с големия отвор като Kuvings Whole Slow Juicer.

Евтини съм имал/ползвал и не стават за ежедневна употреба заради неудобство при миене, заради чупливи части или както някои хора казват: трябваше да си нарежда нещата на дребно  :Confus_3:

Този човек >> YouTube в някое от клипчетата може да даде идеи.
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #248 -: 16-01-2018, 18:47:34 »

Днес сутринта от новото промо на Емаг си поръчах тази сокоизтисквачка:
https://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-za-plodove-i-zelenchuci-sys-spirala-star-light-240-w-80-ob-min-syd-za-sok-1-0-l-funkcija-reverse-tryba-80-mm-cherna-srebrista-sjb-240b/pd/DSCDZ3BBM/
Утре или в други ден ще пристигне, като я тествам ще споделя тук впечатления.
Принципно звучи като добро бюджетно решение...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #249 -: 17-01-2018, 09:18:30 »

Те вече имаш наработен имаш нюх, Стъни. :)  На мен само едно не ми харесва в тази , как да я нарека - "нова вълна уреди" :) - че ги правят високи. И  пасатора  ми и изтисквачката високи и  над тях остава малко разстояние до   горният ред шкафове  и понякога ако сложа по-дълъг морков, той вече опира  tooth . При пасатора също- съдът , от който изливаш в него - също опира  в горния шкаф tooth  За да не ме дразни , ги изтеглям напред, там пък се пречкат на друго.. :)  Така че , и това е добре да се има предвид като фактор, когато се купува за малки кухнички. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #250 -: 17-01-2018, 10:18:48 »

Малка ти е кухнята бате Бино , а не ти са виновни уредите  tooth tooth tooth
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #251 -: 17-01-2018, 12:27:40 »

Идеята им вероятно е да не заемат много място като площ, но виж пък понякога точно "вертикалността" (ако мога така да се изразя) може да причини проблеми...
Тази я поръчах защото ставала и за цели плодове (ще я видим колко добре се справя) и беше с много добра отстъпка (50 процента). Вероятно днес или утре ще я получа и ще пиша става ли.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #252 -: 17-01-2018, 13:36:17 »

Да , малка ми е кухнята, но виждам, че дори и големи кухни са винаги на два реда, тоест - все ще опира о някой горен шкаф  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #253 -: 03-02-2018, 17:46:24 »

Съжалявам, че се забавих с миниревюто (но едва днес се видяхме с време да я измием основно и да направим сок).
Става въпрос за следната машина:
https://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-za-plodove-i-zelenchuci-sys-spirala-star-light-240-w-80-ob-min-syd-za-sok-1-0-l-funkcija-reverse-tryba-80-mm-cherna-srebrista-sjb-240b/pd/DSCDZ3BBM/
Сега е на 200 лева, но тогава я купихме на промо на половин цена.
Първи впечатления - добре направена, по-тиха е от предната ми, прави сок с много пулпа (което лично на мен ми харесва). Има и цедка, която може да се поставя на каната и да се премахва пулпата от сока (за желаещите (аз вероятно никога няма да се възползвам от това)). Без проблеми изцежда цели портокали (естествено без кората), подаващата част е леко странно направена, но не е неудобна, може би е така издържана с цел да не пръска много. Каните за сока и отпадъците на предишната (Оптимум 2000) бяха по-удобни, но и тези стават. Засега сме направили сок само от портокали, справя се доста добре. Сокът по наше мнение беше разкошен. По-нататък ще споделя още впечатления.
П.П. Ако някой колега съфорумец реши да си я купи, да има предвид, че изискванията за ситуиране на машината по височина са: 55 см. (и това е абсолютният минимум). За по комфортна работа са нужни още поне 10 - 20 см.

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #254 -: 07-03-2018, 19:50:12 »

Днес си купих Принцес  модел -202041  .Дали е добра.Цената и е 150лв.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #256 -: 11-04-2019, 23:41:54 »

Това беше добър хумор , Злоядев  :Content_14: Би било супер екстравагантно: "Шумна ръчна сокоизтисквачка"
 tooth 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #257 -: 03-05-2019, 00:19:59 »

Днес ми пристигна сокоизстисквачката. Доброто е, че освен безшумна има и ревърс. Само, че китайците пропуснали да сложат тази част от която сока трябва да капе в съдчето и от време на време пръска настрани.Писахме с колегата дето направи поръчката да я изпратят и сега чакаме отговор.
Пробвах я с един греипфрут и се задръсти със семките - гърлото отпред се оказа тясно за толкова големи семки.
На всичкото отгоре в гаранционната книжка пише да не се използва за целина, защото имала много целулоза(Спанака дето си го садих тази година ще се приготвя явно по друг начин).
Като му дойде времето ще я пробвам с къпини, грозде и нар да видим става ли за нещо или не става.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

lili

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #258 -: 28-10-2020, 13:47:28 »

здравейте група
искам да си взема бавна сокоизстисквачка като ще я ползвам основно за ядкови масла и тахани. изчетох цялата тема и общо взето като че ли най-много на нуждите ми пасва сана от омега. някой би ли споделил лични впечатления. благодаря
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re: "Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #259 -: 01-11-2020, 01:54:31 »

Здравей Лили. Сокоизстисквачката на която си се спряла я дават да е с мощност 200 W и шнека е с доста по-голям диаметър от на машните, които са специално за студено извличане на масло, а мощността им започва от  над 1000 W.
Има и ръчни машини (бюджетния вариант) ама се искат здрави ръце и доста въртене.
А машините за тахани имат някаква съвсем различна конструкция като ги гледам на снимките в нета ( и също са доста по-мощни от дъвчещите сокоизстисквачки). Ако пробваш омегата с ядки или семена или ще спре ако има такава функция  да спира при претоварване  или ако си по упорита ще изгориш мотора.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 23 запитвания.