Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212804 пъти)

NRG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #200 -: 24-10-2016, 19:14:11 »

Здравейте на всички. Преди доста време гледах в един мол презентация на въпросните сокоизстисквачки и от тогава ми се е закотвила някъде в съзнанието, че е искам. Мина доста време от тогава и вече дойде момента в който съм решил да е взимам. Предпочитам нещо изпитано дори и малко по скъпо. Ако правилно съм разбрал от изчетеното, Kuvings и Omega са сериозните марки. Като цяло не съм здравословно ориентиран, но с кеф ще си правя сокчета да пия всеки ден, също така и ще се радвам бебо ако ги оцени, да не забравям и жената. Не държа да е топ модела на марките. Като че ли клоня към Kuvings. Естествено, цената ако е възможно по ниска, не бих е пренебрегнал. Имам познати в Англия и Италия и ако трябва ще превърта интернета да е намеря за възможно най ниска цена. Според проучването ми, няма особена разлика в последните три модела на Kuvings. Освен по широкото гърло на последните два, друго предимство не намирам. Бих взел по стар модел, доказан и по евтин. Молбата ми е, хората които имате опит, да ме насочите, какво точно да взема. Благодаря предварително.
Активен

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #201 -: 24-10-2016, 22:32:15 »

Здравейте и от мен! От мнооого време ги заглеждам тея бавните джусмейкъри и вече мисля да инвестирам в една...Но тези Омеги, Кувингси са дълеееч над това, което мога да си позволя като цена. Гледам в един сайт има една вертикална, според мен читава, на цена която си бях задал като максимум... Явно е от скоро на пазара, понеже не намирам никъде отзиви за нея, освен в амазон където 5 от 5 човека са доволни...става въпрос за машина с марка Грийнис или Greenis. Искам да си кажете мнението ( виждам има хора, които разбират от тези машини... ще цедя и зеленолистни, но ще ги редувам със зеленчуци, знам че няма много добре да се справя...
Главно ще я ползвам за моркови, ябълки, цвекло.... Гледах тая тефала с трите отвора,  ама не ми озглежда много читава, а и много я плюят в амазона... Тази Грийниса я разгледах на живо и изглежда стабилна... Ето това е машината...
http://www.freshmarket.bg/fresh-machines/green-s-bavna-sokoiztiskvachka-detail?showall=1#коментар
Едва ли някой я е ползвал, но ще се радвам много, ако някой поне ме посъветва нещо или си каже мнението...
Благодаря
Активен

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #202 -: 25-10-2016, 12:21:34 »

Боко, ако беше прочел по-горе, има много хубаво ревю и споделен опит, на такава, видимо идентична с това, което си харесал, но с друго име и два пъти по-евтина.
За тези, които имат Оптимум от Метро, вижте тук http://www.froothie.bg/store/optimum-juicer/   Твърдят, че това е оригиналът. И предлагат три вида цедки, за разлика от тази в Метро, имаща само груба цедка, затова и сокът не ми бе по вкуса.
Активен

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #203 -: 25-10-2016, 15:55:01 »

Не съм съгласен, че е същата машина, може би прилича, но съм сигурен, че е с по ниско качество... Някой беше писал по-горе, че има защо да е по-скъп даден уред, което подкрепям напълно... Все пак ще мина през метро и ще разгледам тази машина, за която сте писали... Както писах по-горе, тази грийниса я видях на живо и изглежда доста качествена изработка... долу свръзката между мотора и охлюва е метален и изглежда много стабилен...има доста разочаровани в амазон от оптимум 400 и като гледам и той не е ефтин...все пак се радвам, че някой отговори  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #204 -: 25-10-2016, 17:50:23 »

Този "някой" бях аз, Боко :)
Но явно и ти , а и другите питащи, не сте обърнали достатъчно внимание на поста ми от 2014г
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=5218.msg72436#msg72436
Да търсиш мнение за автомобил,   за смартфон, та дори за домакински уред  - е почти безсмислено.
Единствено правилното мнение е ТВОЕТО, СЛЕД КАТО ПРОБВАШ . И при това - не само веднъж :)
Не си ли пробвал лично, дори брат ти да ти го хвали - не бързай! Той може да има други критерии..

Ето например ,аз доскоро, почти 2 години,  бях с най-добрия (за 2014) смартфон- HTC M8.
Но чак когато ,преди 2 мес., го смених с таблет! 8 инча ( huawei M2) ,( който ползвам вместо смартфон ) съм истински, тотално доволен! От тук насетене никога няма да имам смартфон!  Дори да ми подаряват най-добрият Самсунг или Айфон - няма и да го погледна! Въобще не ме интересува какви параметри има, след като екранът му е малък. Така че - въпрос на приоритети е винаги :))     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #205 -: 25-10-2016, 18:13:45 »

Нарочно ще го разкажа пак в отделен пост, защото е важно. В подкрепа на изложеното в горния ми пост.
( Сещайте се за мен, за да избегнете разочарованията  :pensif_29: )

Преди 3 години реших да си купувам диктофон. Два дни четох ревюта и отзиви в руски, германски и американски специализирани! сайтове и форуми. (Да четеш отзиви от педантични немци - това е мед за душата на взискателният ( като мен) потребител! )
  Накрая избрах един професионален модел, препоръчан дори  за студийни записи, за който нямаше никакви отрицателни отзиви! Само суперлативи. Уникално качество на запис и просвирване! Roland R-05. (Купих го с голямо намаление за 400 лв ) Настроих се за щастливи часове работа с него..  :Appetit_17:  Да, вярно, уникални параметри! Но.. ЯДЕЦ!  Точно тази негова функция, на която държах най-много , се оказа , че не работи добре!!
 Каних се на него да прослушвам руски лекции ( докато вървя по 1 час в градината )  и затова държах на функцията "бързо/бавно просвирване". ( Когато лекторът говори бързо - да забавям, за да разбирам какво казва, а когато говори бавно - да забързвам, за да не губя време)
Това , че тази функция беше на практика неизползваема, страшно ме дразнеше.
 За този недостатък на прибора не беше докладвал никой, просто защото явно на никой не му е трябвало и затова не я е ползвал..
На МЕН обаче ми трябва!!!  tooth tooth tooth tooth
« Последна редакция: 25-10-2016, 18:35:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #206 -: 25-10-2016, 20:41:33 »

хаха  ужас, какъв малшанс    tooth   tooth   tooth
Активен

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #207 -: 25-10-2016, 22:44:26 »

Ходих до метро преди малко и видях оптимум-а с двата отвора... изглежда ми като сглобявана в час по трудово... самата пластмаса изглежда супер ефтина...иначе свръзката между мотора и охлюва и при нея е метална и изглежда здрава... нооо ми се видя като някаква ефтина китайска имитация... а и пак си струва не малко пари... както и да е. ще взема грийниса май...
Бате Бино, това с диктофона при теб се е получило кофти, но смятам че при джусерите няма какво толкова да те изненада неприятно, освен това че не се справя с някой зеленчук или треви... няма различни екстри и т.н.
А и за автомобил (втора употреба даден модел) съм се информирал от форуми и съм научавал доста интересна информация. Също така добивам представа за това дали е това от което имам нужда... и така...
Обещавам да пиша в темата като си взема машината( която и да в тя ) и да споделя дали съм доволен... ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #208 -: 26-10-2016, 07:06:47 »

Да, по принцип си прав, Боко. Колкото по-сложен и многофункционален е един уред - толкова по-голяма вероятност от разминаване с очакванията :)

Обаче дори с джусерите пак успях да се изненадам неприятно! tooth tooth
И аз  покрай, и благодарение на колегата stan73   :flower: , взех, че залюбих магазин LIDL . ( Трябва да призная, че идеята им - всеки път да виждаш различни стоки в нехранителният им отдел, е гениална! )
 И преди седмица си купих точно един от блендерите , които Стани беше препоръчал - ("Силвър Крест" за 55 лв, 3г. гаранция!)
Като уред ми харесва, а за парите си - е просто номер едно!! :pensif_29:
 Обаче..  tooth Айде, острият цикламен цвят успях веднага да преглътна, обаче трудно ще се справя с пластмасата, която са избрали - възможно най-хлъзгавата и неприятна пластмаса! Ако не си тренирал с щанги или  пружини, е невъзможно да  преместиш блендера ,както е с каната отгоре, без да го изтървеш!  tooth Трябва яко стискане!  :weight_lift:
  Копчето за скоростта е от същата пластмаса -с мокра ръка е невъзможно да го завъртиш, със суха - почти невъзможно  tooth -Него набързо го оптимизирах, като го омотах с противоплъзгаща лента за стълби .
Сега умувам с какво да облепя и тялото на блендера, че да се доближа до "пълното щастие" , което, както твърдят - било невъзможно  tooth tooth tooth
« Последна редакция: 26-10-2016, 07:12:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #209 -: 26-10-2016, 08:03:42 »

Това е офтопик, но понеже  Боко спомена за колите..  ,та малко за разтуха.  (има обаче и малко общо с идейната линия от горните ми постове.)
Боко, щом се интересуваш, можеш ли да отгатнеш какво най-накрая успя да ми пасне като марка и модел? :)
Пасна ми кола, която явно на никой друг във Варна не е паснала  tooth, защото никой освен мен няма такава! А пък аз - цели две! (Жокер: не е американска, произвежда се в периода 1995-2000 )
  
« Последна редакция: 26-10-2016, 08:07:07 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #210 -: 26-10-2016, 10:03:03 »

aaa, това вече стана интересно, казвай, Бино, каква е тази кола, че да ходя да си купувам - точно в противовес на идеята ти за предупреждение в тази насока    tooth
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #211 -: 26-10-2016, 10:16:00 »

Бате Бино, съжалявам, че не ти е паснал много дизайна на блендера им. Моят обаче е по-стар техен модел и такива проблеми няма (корпусът на двигателя е с различччччен дизайн), а пак е със стъклена кана. Обаче мисля, че се сещам какво имаш предвид - мацката ми и тя си купи по мой съвет от блендрите им от предното промо и той някакси е може би малко по-красив, но и по-неудобен за държане. Вероятно дизайнерите са пожертвали част от ергономията в името на дизайна. Аз не бих направил така, но съм инженер, а не дизайнер (те са маалко (как да се изрязя по-меко) ... в това отношение).
П.П. Ако не те радва машината достатъчно, имаш право в едномесечен срок от покупката да им я върнеш без въпроси.
« Последна редакция: 26-10-2016, 10:32:28 от stan73 »
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #212 -: 26-10-2016, 10:18:15 »

Ходих до метро преди малко и видях оптимум-а с двата отвора... изглежда ми като сглобявана в час по трудово... самата пластмаса изглежда супер ефтина...иначе свръзката между мотора и охлюва и при нея е метална и изглежда здрава... нооо ми се видя като някаква ефтина китайска имитация... а и пак си струва не малко пари... както и да е. ще взема грийниса май...
Бате Бино, това с диктофона при теб се е получило кофти, но смятам че при джусерите няма какво толкова да те изненада неприятно, освен това че не се справя с някой зеленчук или треви... няма различни екстри и т.н.
А и за автомобил (втора употреба даден модел) съм се информирал от форуми и съм научавал доста интересна информация. Също така добивам представа за това дали е това от което имам нужда... и така...
Обещавам да пиша в темата като си взема машината( която и да в тя ) и да споделя дали съм доволен... ;)

Аз имам предишния модел сокоистисквачка - Оптимум 2000, тя изглежда по-солидна от новата (2300), но пък не става за цели плодове, а за половинки.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #213 -: 26-10-2016, 12:29:46 »

Аа, как така ще връщам, Стъни  :pensif_29:  Толкова неща съм подобрил, та да са по-функционални или по-надежни от това, което производителят е благоволил да ми отпусне, та с една изтисквачка ли няма да се преборя   tooth   ( Освен това, "умереното количество бълхи са подходящи за кучето. Те го откъсват от невеселите мисли за кучешката съдба" )  tooth

Искре, потрай, ще кажа :) Но нали това беше идейната ми линия - да правим избор без да се водим на 100% от съветите дори на най-големите експерти! Само пробата е определяща! :)
Преди да купя тези две коли, се консултирах с няколкото най-големи капацитета в България  за тази марка, и най-вече - за единият от двигателите. Понеже двата модела се водят еднакви, но  с различни двигатели - единият ми е добре познат, но другият - не е. И тримата ме засипаха с разни технически брътвежи, но нито един не ми каза, че едната кола ще върви много различно от другата!! Доста по-обезшумена, скоростите влизат съвсем по друг начин, хидравликата е по-мека и т.н.  Това трябваше пак аз да го установявам  сам    tooth
« Последна редакция: 26-10-2016, 12:48:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #214 -: 26-10-2016, 14:39:43 »

Бате, дай още някой джокер, че тоя дето го даде не стесни много кръга с предполагаемите автомобили :)
Стан, в метро имаше два вида оптимум, като едната беше с голям отвор явно за цели плодове, а другата, тази която разгледах, беше с два отвора, където трябва да нарязваш на по-дребно плодовете и зеленчука... Тази грийниса, дето смятам да закупя, е също с малък отвор. Също ако пусна по-дебел морков, най-вероятно ще спре и ще трябва да ревърсна и нарежа напреко...Така предполагам ще стане...
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #215 -: 26-10-2016, 16:48:56 »

Аз съм писал доста по въпроса по-рано.
Ако правиш сок от  по-твърди неща - примерно моркови, червено цвекло и т.н. не става да ги пускаш цели ако са големи, защото машината почва да се мъчи. Аз такива ги нарязвам на парчета с обем приблизително от 4 до 8 кубически см. Затова и си мисля, че ползата от машината с големият отвор ще е повече при правенето на сок от меки плодове като портокали и т.н., за всички по-твърди продукти пак ще трябва да се надробяват като с моята.
Но и да припомня, че ми се струва, че вероятно не си чел по-ранни мои постове - моята машина има пукнатина в подслващият пръстен (вероятно от Ултем) посредата на цедката. Не обърнах внимание в началото така ли я купих, или се спука в последствие. Пукнатината вече е по-голяма, но машината продължава да си работи. Мисля да я нося на сервиз, но не съм се наканил засега...
П.П. За тия, които ще пишат, че понеже е евтина (купихме я на промо от 240 на 180 лева) та затова се е повредила - това се случва и с десетократно по-скъпи машини. (които определено не бих си купил)
 

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #216 -: 26-10-2016, 18:01:34 »

Боко, какво още - европейски производител, произведени са само около 3000 бройки , затова е рядка. В БГ са само няколко такива.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

NRG

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #217 -: 26-10-2016, 19:14:56 »

Може ли някой да изкаже впечатления от кювингс нс750. Намерих го за 200$ и съм в еуфория от цената. Даго взимам или да се спирам на друг модел?
Активен

boko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #218 -: 27-10-2016, 13:42:51 »

Едва ли някой е ползвал точно този модел машина, но според мен за тези пари си струва със сигурност...
Бате Бино, не мога да позная... Сигурно съм те мяркал в града, но не се сещам в момента за рядък автомобил произведен по него време...
А иначе си поръчах машината и ще пиша, до няколко дни, как се справя...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #219 -: 27-10-2016, 18:23:34 »

Боко , изтърва почерпката .. :) Lancia Kappa coupe

NRG,  цена в долари означава - че от чужбината нейде ще идва.. А от там гаранция няма. И ВРЪЩАНЕ при нехаресване - също!  tooth А от БГ  и двете ще са възможни. ( освен ако  и ти не си в чужбината. Това е друго вече. А и открай време от чужбина закупен уред е по-надежден от същият, купен от БГ . Важи за всичко, вкл. за автомобилното масло и праха за пране  :pensif_29: )
« Последна редакция: 27-10-2016, 18:26:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 23 запитвания.