Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212801 пъти)

alkom

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #140 -: 27-08-2015, 14:16:45 »

Здравейте, това е първия ми пост във форума. Точно в тази тема съм защото от 2 месеца се мъча с един Филипс сокоизтисквачка. Пулпата остава ужасно мокра, цедя я повторно и излиза около 50 % още сок. Излиза сок от фугите на машината докато работи. Явно се затормозява с магданоз и кориандър.

Та, ако някой скоро е поръчвал Омега или Кувингс може ли да сподели. Това са двете марки към които се насочвам от прочетеното от вас. Ако ми препоръчате и модел ще съм благодарна.

Машината ми трябва за да изцежда морков, цвекло, магданоз, кориандър, джинджифил. Две отделни машини ли са за зеленолистни и кореноплодни?

И дали да не си взема някакъв център за всякакви неща за да не трупам много уреди у дома.

Благодаря за помощта
Активен

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #141 -: 23-09-2015, 10:11:30 »

Имам Kuvings Whole Slow и съм много доволен, но не бих ти я препоръчал за много зелено листни. Тя по скоро е за плодове и кореноплодни тип ябълки моркови и тнт. За много зелено листни препоръчват хоризонталните, тъй че ако ще цедиш зеленийка те съветвам да търсиш хоризонтална. Със Sana & Omega няма да сбъркаш, чичо ти John Cohler от Discountjuicers сто процента им е правил сравнение, тъй че смело и напред :) Да се похвалиш после!

пп: мой личен фаворит е Сана-та
Активен

Nako

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • Блогът на Нако
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #142 -: 02-11-2015, 23:51:34 »

Sana EUJ-707 , Sana EUJ-606, или нещо друго да си вземем? Ще мачкаме всичко - вкючително много зеленолистни и трева. И другият въпрос - от къде да ги вземем?
Активен
/N.

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Активен

senser

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #144 -: 01-03-2016, 20:33:11 »

Здравейте,

Изчетох цялата тема и, доколкото разбирам съветите клонят към Omega, Hurom или Samson. В България масово въпросните марки се предлагат с 2 год. гаранция, докато във Великобритания, например, са с 5-10 год.. Проблемът е, че при поръчка от там, уредът ще е за тяхната ел. мрежа 110/60 и ще трябва някакъв траф, което го прави доста неудобно.
В същото време попаднах на "Optimum 600", която в момента (уж) е на промоция и цената да кажем, че е приемлива. Всъщност тази промоционална цена, тук в България, е нормалната цена по западните онлайн магазини, но както и да е - по-важното е, че има гаранция 10/5 год. (съотв. за мотора и частите).

Може ли да споделите мнения и отзиви за въпросния модел?

Ето линк към офертата, дано не се приеме като реклама:
http://www.froothie.bg/store/optimum-juicer/optimum-600-slow-juicer
Активен

newman

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #145 -: 13-03-2016, 11:57:29 »

Според вас сокоизстисквачка 400 W ще прави ли нормален сок от магнаноз спанак и моркови?
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #146 -: 07-07-2016, 11:18:45 »

Здравейте! :)
Нов съм във форума, но имам познания за суровоядство и холистична медицина от около 6 години от сенсеят ми по Айкидо, от една приятелка и от прочетеното и видяно из Интернет.
От доста време мечтаех да имам бавнооборотна дъвчещо/мачкаща сокоизтисвачка, но доскоро цените им бяха непосилни за мен. Дотогава бях виждал на 2 демонстрации стария и и новият модел на Кювингс, както и при един приятел, който беше отворил вероятно един от първите здравословни барове в града и имаше 2 такива машини (за около 1000 лева).
Преди около 2 месеца купихме на промоция от Метро за около 180 лева машина, брандирана като Оптимум. Бях и хвълил око преди доста време, но цената и без промоцията беше около 240 лева, та като я намалиха я купихме.
Тази всъщност е почти пълен клонинг на старият модел на Кювингс, но моторът и не е толкова тих.
Ще направя нещо като кратко ревю и дано да е полезно и за другите съфорумници.
Машината - Optimum RKS 2000, 400W, е вертикална (габаритите и теглото и не са малки), бавнооборотно мачкащо/дъвчеща с иноксово/пластмасов корпус. Има 2 големи и удобни кани за сок и отпадъци. Основните мачкащи/изцеждащи компоненти не пише да са от прословутият Ултем, но на вид са такива и най-вероятно са такива. Има и "тапа" и силиконова "почиствачка" като на оригиналната Кювингс (от старият модел, който не става за цели плодове).
Моторът и по документи е 400 вата, но измерено с цифров ватмер, консумацията и е 80 вата на празен ход, а под товар (с нещо твърдо като няколко парчета морков, когато оборотите и спаднат) консумацията и е около 180 вата, така, че според мен реалната и мощност е най-много 200 вата. Моторът и не е тих, като на оригиналната и най-вероятно е колекторна машина (но шумът му не е чак такъв проблем). Пусковият бутон има и обратен ход. Сокоизтисквачката се води полско производство, но най-вероятно е китайска.
С тази машина се работи лесно, не се запушва лесно, има много компоненти за миене, но се мият  лесно.
Сокът направен с нея е много приятен, но е повече нектар, отколкото сок. При четенето на няколкото подобни теми в този форум, останах с впечатление, че доста от съфорумците предпочитат бистър сок, в случай, че е така - тази машина няма да им допадне.
Досега сме правили с нея сок от моркови, червено цвекло, лук (зрял и зелен), чесън, пиперки, домати, зеленолистни (коприва, магданоз и целина), ябълки, круши и портокали. С почти всичко се справя добре, но най-много я мъчат зеленолистните (запушват и изхода). Затова се изхитрих да слагам малко зеленолистни и ги редувам с други продукти, после пак зеленолистни и т.н. Другото, което я натоварва повече са моркови и червено цвекло, затова ги нарязвам на парчета по 2 см или най-много 3.
Правили сме сок от около 2,5кг. портокали без да се запуши машината (естествено предварително ги белим), за сравнение преди имах бързооборотна сокоизтиквачка (не върхов модел), която се запушваше на вторият портокал). Също така използваме повечето отпадъци като готвим, то и без това в тях е останала най-вече целулозата...
Недостатъци, спрямо скъпите маркови машини (поне, които съм установил до сега):
По-шумен мотор (но не чак толкова, че да пречи, но определено не става да правиш сок с нея, докато друг спи наблизо).
По големият обаче за мен недостатък е, че на пръстенът (вероятно от Ултем), който укрепва конусовидната цедка (явяваща се много важен детайл от машината) има труднозабележима пукнатина която или е била така като я купихме, или се е спукала в последствие, но засега работи безпроблемно, а и друг недостатък машината не става за цели плодове.
Считам я за добро бюджетно решение, още повече, че в последствие в Технополис видях пълно копие на моята машина, брандирано като Хот Поинт Аристон за около 550 лева.
П.П. Пиша този пост за втори път. Първият се загуби вероятно заради някакъв таймаут, а после така ми докривя, че близо 2 часа писане и редакция отидоха на вятъра, че не ми се пишеше пак...
П.П.2 Опитах се да кача снимки на моята машинка, но не става, извежда на екран съобщение за грешка, че папката е пълна, моля администраторите да проверят, когато се видят с време. Благодаря предварително !
П.П.3 Ето снимки и филмче от нет-а как изглежда машинката:
http://www.optimum.hoho.pl/index.php?id=928
https://www.youtube.com/watch?v=8sK7Xs1JPtU
« Последна редакция: 07-07-2016, 12:01:53 от stan73 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #147 -: 07-07-2016, 11:50:41 »

Добро ревю , stan73 .  :Content_14: Прилагаш задълбочен подход, почти изследователски. :)
Така трябва да изглежда едно представяне. А не само да кажеш: "ами, доволен съм.."  tooth

За съжаление, при новите уреди може да се направи ревю само по отношение на функционалност, практичност и удобство. Един много важен показател , обаче , остава скрит. Той се нарича "надеждност във времето, издържливост" . Него няма как да тестваме, преди да са минали месеци и години.
Имай предвид, че ниската цена винаги има защо да е ниска :) И високата - защо да е висока.
Изключенията от правилото са съвсем редки. (Колкото пъти съм се опитал да заобиколя този " вселенски закон" , толкова пъти пишман съм ставал  tooth )
Най-често ниската цена  е заради по-ниското качество на вложените материали.

Което неминуемо в един момент ще доведе по пропуквания, счупвания, отлепвания..
Знаем всички, новата политика на производителите вече е - "да оцелее до гаранцията и нито ден след нея!"
Тоест , вече и скъпите уреди не са така надеждни , каквито бяха преди 20-30 години..
Това ще го сподели всеки продавач от Технополис , ако го предразположиш :)
Затова май е най-добре да се купуват по-нисък клас уреди, но не чак най-ниският. След 2 години - хвърляш и после - нов.

Преди десетина години видях в един специализиран строителен магазин чук за 6 лв. Красив, голям, холандски!  Викам си - " Бре, направих чудна сделка! "   :whistling2 - emotloader:
Купих го и веднага влезе в употреба - почнахме да смъквахме с него една стара пясъчна мазилка от стена.
Сигурно вече очаквате да чуете какво се случи с него..  tooth tooth и най-вече - кога се случи  tooth
На първият въпрос: Половината чук се ИЗРОНИ! Точно както се рони стиропор!
 На вторият въпрос: Това се случи точно на третият ден работа с него
 tooth tooth tooth
 


Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #148 -: 07-07-2016, 12:17:56 »

Благодаря за отзивите ! :)
А относно подходът - инженер съм и в някаква степен това е нещо като профи изкривяване...
С другото, написано от теб съм до голяма степен съгласен, но не и с това за цената и качеството в БГ. Невинаги това тук е много свързано, а зависи повечето от прищевките на търговците. Виждал съм ексцесии до 100 пъти. Иначе общо качеството и надежността в почти всички сфери е много спаднало. Аз съм забелязал обаче друга закономерност. Ако човек иска да купи нещо относително читаво и на добра цена е добре да се оглежда за брандове на големите немски вериги, правени по поръчка. Те са с прилично качество, ниска цена и реална гаранция. Основните причини за това са директен контакт с производителите, големи предварителни поръчки и планиране, така и производителят е доволен, а веригите като Лидл, Метро и Кауфланд продават прилични неща да добри цени и с реална 2 или 3 годишна гаранция, брандирани с техните си марки.
П.П. Относно чук - купи си такъв от Лидл (на Абрахам Дитрихц), когато ги пуснат пак за около 9 лева (с качество на такъв от Гедоре за 50 лева) и изобщо няма да ти е лесно да го счупиш.
П.П.2 Друг пример повече по темата е, че отскоро имам също и нутри блендер Мюлер от Кауфланд за 75 лева на промо (намален от 150 лева). Пълно копие на прословутият Нутри Булет за 220 лева. Разлеждал съм основно и двете машини. Убеден съм, че са произведени в един и същи завод. Единствената разлика е, че Нутри Мюлер-ът (както го наричам) е уж 1000 вата, а реално е около 840 (измерено с цифров ватмер). Но Нутри Булетът е даже по-малко - 600 (по документи).
« Последна редакция: 07-07-2016, 12:29:28 от stan73 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #149 -: 07-07-2016, 12:59:13 »

stan73 , подразбира се , че за "ексцесиите до 100 пъти"  не говорим , те са извън статистиката  tooth
Имах предвид  цената на продуктите на сайта на производителя.  Което е много преди да са  попаднали в сърбящите ( за пари ) ръчички на търговеца  tooth

Виждам, имаш ценни наблюдения за разни уреди, затова споделяй на воля, ще бъде само от полза :)

Този блендер "Мюлер" откъде може да се купи в момента  на промоционална цена? :) В Кауфланд дали го има?
Има ли модел някакъв или  е само "нутри блендер Мюлер" . ?
Аз досега съм ползвал само пасатор, но дори и моят да е най-мощният възможен ( 850w ) , мисля, че един блендер с подходящо острие ще наситни още по-фино  бадемите в бадемовото ми мляко  :Appetit_17:
« Последна редакция: 07-07-2016, 13:13:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #150 -: 07-07-2016, 13:30:34 »

Относно Нутри Мюлер-ът - вече в Кауфланд го няма. Трябва да дебнеш евентуално промоциите. Скоро гледах обаче промо на някаква друга верига и продаваха такъв на промо за около 100 лева. Но не помня коя (нали си имам вече...).
А името му (естествено на латиница) е Нутришън Блендер Мюлер MNB1200. На кутията пише, че е с бисфенолА фрии пластмаси. А ножът му е с 6 ножчета (ако мога така да се изразя (и умишлено не пиша остриета, защото част от тях не са остри))
Машинката се предствя много добре. С нея примерно освен другите неща скоро млях ленено семе, мащерка и жито. Интересното е, че като се мелят такива неща - доста се загряват. Аз и от преди имам много мощен и качествен блендер с голяма стъклена кана, ножът му е с 4 ножчета (класическият модел и дизайн "откраднат" от Кенууд). Бях го купил също за много човешка цена (само 55 лева) от Лидл. Брандиран е Силвър Крест. Даже също по много компоненти прилича да е правен в същият завод. Съпоставими като качество и изработка маркови има по около 200 лева, а този по нищо не им отстъпва. Сега след Нутри Мюлерът (който мога да ползвам и за мелница) блендерът ми стана излишен и ще трябва да го продам...
П.П. Опитах се да намеря къде го продават (Нутри Мюлер-ът), но за сега неуспешно. Обаче докато търсих - намерих предложения за Нутри Булет Про 900 вата, та вероятно моята машинка е нейн клонинг, а не на моделът с 600 вата.
П.П.2 Все пак намерих машинката обаче за 90 лева на промо, което пак не е зле, ето линк за тези, които се интересуват:
http://nemski-centar.com/aktsiya/Hranitelen-ekstraktor-cheren-1000W-Myuler
« Последна редакция: 07-07-2016, 13:53:12 от stan73 »
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #151 -: 09-07-2016, 10:34:56 »

то хубаво, обаче ти тоя уред го имаш отскоро .. а пък ми казаха, че ножовете на нутрибулета се скапвали и протичал и трябвало да се сменят и дали ножовете на мюлера са същите като на булета ...т.е. ще има ли с какво да се сменят, или трябва нов мюлер да си купуваш? :surpris_23:
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #152 -: 09-07-2016, 12:21:01 »

Всъщност Нутри Мюлер-ът ми изглежда като пълен клонинг (и като ножове и като възли, отдаващи въртящият момент от мотора към ножовете). Та вероятно и при него може да има такъв проблем. Аз засега проблем не съм имал, но пък и машината я имам отскоро. Моята е купена от Кауфланд и е с 3 години пълна гаранция. Те или ремонтират или подменят с друга машина или връщат парите. Така, че и да се повреди нещо, аз притеснение за това нямам. Налагало ми се е да си ползвам гаранция там и са ми я уважавали без да ми създават проблеми.

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #153 -: 09-07-2016, 21:25:16 »

Мда, това с 3 години пълна гаранция звучи добре всъщност ...въпросът е дали стои така добре въпроса и с немския магазин, щото там е на промоция все пак.. иначе 150 лв. каза в кауфланд :Content_22: Това ме притеснява мен, иначе щом като върши същото като булета на тая цена... си е супер
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #154 -: 09-07-2016, 23:50:47 »

Всъщност относно гаранцията в ония немски магазин - съмнява ме да е толкова. Вероятно е 2 години (колкото си е по-закон у нас) и не знам доколко ще е пълна. Най-сериозната гаранция в нашата страна, доколкото ми е известно се предлага от веригите Лидл и Кауфланд (и двете са собственост на Шварц Груп) - 3 години пълна гаранция (колкото е в Германия). Предполагам, че друго читаво решение е да изчакаш пак да ги пуснат на промо (ако и когато) и тогава да си купиш.
П.П. Бриколаж предлагаха някои неща с 5 годишна гаранция, но пък на тях по им нямам вяра...
« Последна редакция: 09-07-2016, 23:54:38 от stan73 »
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #155 -: 12-07-2016, 17:21:01 »

Ето снимки на сокоизтисквачката ми Оптимум (понеже все още не може да се качват във форума ги хостнах на друг сайт):
http://prikachi.com/images.php?images/526/8833526s.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/527/8833527F.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/524/8833524m.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/525/8833525V.jpg
« Последна редакция: 12-07-2016, 17:22:34 от stan73 »
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #156 -: 14-07-2016, 08:23:04 »

Вчера в Лидл, Варна (този, който е до ТУ), видях, че са пуснали бавнооборотна дъвчещо/мачкаща вертикална сокоизтисквачка (не е за цели плодове, даже по-скоро е за четвъртинки). Цената и е 180 лева с 3 години гаранция. Изработката и не е лоша, но моята изглежда някак си по-солидна. На лидълската машина цедката не е от стомана и Ултем, а от стомана и POM (наричана още Полиацетал - също много здрава пластмаса, ставаща за хранителни цели, която е дотолкова здрава, че може да се ползва за високонатоварени възли като лагери и зъбни колелета, черна е на цвят (примерно на моят кухненски робот Филипс, най-натовареният възел също е от POM)). Мощността и беше 150 вата. Не пишеше колко е шумът. Машината има силиконови чистачи и тапа. Изглежда също като добро бюджетно решение. В този магазин вчера имаше 4 броя.
П.П. Само да добавя за всеки случай (видях из темите, че тук/там съфорумците са го писали) - не съм рекламно лице на никоя верига или марка и не получавам комисионни. Споделям само знания и опит.
« Последна редакция: 14-07-2016, 08:42:38 от stan73 »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #157 -: 14-07-2016, 18:35:36 »

Не бой се , точно теб едва ли някой ще нарочи  tooth  

А и  , като се замислим, дори и комисионна да получава някой - какво му е лошото , ако има компетентността  да обяснява и да бъден честен с клиентите  :surpris_23:х
както и да отговаря на неудобни въпроси :)
Аз лично предпочитам да дам двойна комисионна , но да ми предложат наистина добрият вариант, отколкото да си икономисам комисионната , но да получа някакъв ментак  tooth  
( Преди време акостира при нас някаква такава "комисионерка",
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=8110.msg74306#msg74306
но бързо вдигна платната,  явно се засрами, че беше хваната във въвеждане в заблуждение  tooth
Е, не пропусна да демонстрира  наранени чувства.., както си му е редът, когато не можеш да кажеш нищо по същество  tooth )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #158 -: 15-07-2016, 14:01:21 »

Ok :)
Малко наблюдения от днес.
Направих около 2 литра сок от моркови, червено цвекло, ябълки (златна превъзходна) и краставици (корнишони) с моята дъвчещо/мачкаша машина (Оптимум). Сокът е ясно че стана мноооого приятен, но досега не бях правил толкова сок наведнъж (и то половилната материал е доста твърд) - та корпусът на машината се затопли до около 40 градусаа (което всъщност не е толкова много), при стайна температура 26,6 градуса. Машината всъщност даже има място за поставяне на охлаждащ вентилатор, но фабрично си няма такъв. Вероятно щях да и сложа, но се разглобява отдолу и за целта трябва много дълга отвертка, каквато нямам засега, а и другото което ме спира е, че още е в гаранция. Смятам, че успях да достигна разумният максимум на възможностите на машинката за количество сок, а и обичам да си пазя техниката...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #159 -: 18-07-2016, 20:57:17 »

Отделен пък е въпросът за колко човека е толкова много сок.
Както знаем, добре е приготвеният от нас лично сок да изпием в следващите 20-25 минути (от изцеждането). Като задържаме всяка малка глътка в устата, прехвърляме я, "дъвчем" я... По този начин няма да можем да изпием 2 л.
Повредих си старата изстисквачка от продължителна непрекъсната работа.  :)

Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.