Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212803 пъти)

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #120 -: 30-11-2014, 09:20:53 »

Някой доволен ли е от ръчните сокоизтисквачки?
http://shop.mikroferma.com/home/123-lexen.html

Чудя се дали да си взема, имам центробежна.
Освен зеленолистни - какво друго може да мачка - ядки? И какъв е рандемана, спрямо електрическите да кажем?
Активен

kamelot

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #121 -: 30-11-2014, 13:43:14 »

Има ли някой наблюдения от този нов модел на Аристон ? Цената е отлична, но май е твърде нов модела...Материала на цедката дали е Ultem ?

https://zora.bg/hotpoint-ariston/sj-4010-ax1/26573
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #122 -: 30-11-2014, 16:48:55 »

Трудно може да се разчита на мнения на хора, които не познаваме добре. Дори някой да притежава уреда , който търсим - той  си  има свои очаквания за продукта, както и свои критерии за качество и за надежност на изработката. Ако той каже -"доволен съм", това не значи , че и ние ще сме доволни.. Ако питаш някой, който цял живот е карал "Москвич" , но в един момент си е купил Опел Корса, той ще каже , че е " на седмото небе"  :)
Обаче ако някой , който е карал Лексус или Мазерати, си купи същата Корса , дали ще каже същото ?  tooth

Затова най-обективно би било сами да имаме възможност да си тестваме това, което сме си харесали. Според нашите си критерии.
За щастие, от няколко месеца вече има начин!  Купуваме го онлайн, тестваме и ако не сме доволни - до 7 дни ( или 14, не си спомням)  имаме  право да го върнем. (  това е европейска директива , която беше приета и у нас от НС това лято . Важи САМО за покупка онлайн. ) Това мога аз да ви посъветвам.
« Последна редакция: 30-11-2014, 16:51:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #123 -: 30-11-2014, 22:58:56 »

 :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Rino

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #124 -: 22-12-2014, 07:30:07 »

Здравейте, търся си сокоизстисквачка и съм се спряла на три варианта - TAURUS LIQUAJUICE, SANG SJ-150 или ROHNSON R 459. Кои, от тези, смятате са най-добри? Някои има ли лични впечатления от ползването им? 
Активен

dentsply

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #125 -: 07-01-2015, 01:12:05 »

Здравейте и за много години!  :)

Какво мислите за тези двете?

http://www.amazon.co.uk/VonShef-Professional-Masticating-Efficient-Extraction/dp/B00GOYMPSG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1420580909&sr=8-1&keywords=masticating+juicer

http://www.amazon.co.uk/CUH-Vegetable-Extractor-Stainless-Container/dp/B00MPD2UNK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1420580909&sr=8-3&keywords=masticating+juicer

Непозната марка са, но цената им е доста примамлива. И също така да попитам, как става пазаруването през Амазон? Чувал съм за български фирми посредници...
Благодаря предварително!  :Content_22:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #126 -: 07-01-2015, 02:06:57 »

Мощност от 150 w ми се струва нищожна. Друго си е 400 w...Виж тук http://www.ebay.co.uk/itm/Andrew-James-Masticating-Slow-Juicer-Cold-Press-Fruit-Vegetable-Juice-Extractor-/371133131174?pt=UK_HGKitchen_SmallApp_RL&hash=item56694229a6. Съветът ми е да се оглеждаш в ebay, защото имат опция да си провериш доставката до България. Не разбирам, защо ти е посредник, като почти всички обяви си имат опция за международна доставка. Друг е въпросът, че днес попаднах на статия в която е описано, как човек изпратил на роднини в Япония колет с луканка, а той взел, че пристигнал в Нигерия. Но това е с български пощи. С UK компания подобна грешка е абсолютно невъзможна! Лично аз не бих ползвал посредници.
« Последна редакция: 07-01-2015, 02:08:38 от DeNiro »
Активен

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #127 -: 07-01-2015, 18:22:39 »

Вероятно човекът иска с посредник, защото така излиза няколко пъти по-евтино. Например за  въпросната машина с посредник от Амазон съм платила 8 лв доставка ( по-евтино отколкото, ако я бях поръчала от Бургас) .
Ползвах я няколко месеца. Бане Бино е написал общо взето , че мнението на един ,няма как да е валидно за всички....
« Последна редакция: 07-01-2015, 18:26:38 от zinaida »
Активен

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #128 -: 07-01-2015, 21:35:51 »

 В olx.bg  сега гледам продават една Sana 707 на 6 месеца за  400лв. вижда ми се изгодно, също така същия потребител продава и вертикална сокоизтисквачка, както и дехидратор - та се чудя дали не е от този форум  :surpris_23:.... но след дълги размишления за сокоизтисквачките - то не бяха Sana, Omega, Angel - реших проблема с избора кардинално - по скоро ще направя upgrade на блeндера
Активен

tabo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #129 -: 08-01-2015, 20:27:15 »

 Добър вечер,прочетох доста за тези сокоизтисквачки,но не мога да преценя все още колко вата да бъде-200 или 400,всеки ми дава различни обяснения?
Какво бихте споделили за тази,http://www.emag.bg/sokoizstiskvachka-za-plodove-tip-ohljuv-star-light-200-w-studeno-iztiskvane-inoks-cherna-sj-200w/pd/D1R9WBBBM/
имате ли някакви наблудения-ще ви бъда благодарен ако някои сподели нещо...
« Последна редакция: 08-01-2015, 20:40:56 от tabo »
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #130 -: 09-01-2015, 01:02:08 »

А разглеждахте ли предлаганата в раздел "купува-продава" ръчна - за около 80 лв?
Не съм я пробвал, но засега много ми харесва идеята.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

dentsply

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #131 -: 10-01-2015, 13:24:26 »

Мощност от 150 w ми се струва нищожна. Друго си е 400 w...Виж тук http://www.ebay.co.uk/itm/Andrew-James-Masticating-Slow-Juicer-Cold-Press-Fruit-Vegetable-Juice-Extractor-/371133131174?pt=UK_HGKitchen_SmallApp_RL&hash=item56694229a6. Съветът ми е да се оглеждаш в ebay, защото имат опция да си провериш доставката до България. Не разбирам, защо ти е посредник, като почти всички обяви си имат опция за международна доставка. Друг е въпросът, че днес попаднах на статия в която е описано, как човек изпратил на роднини в Япония колет с луканка, а той взел, че пристигнал в Нигерия. Но това е с български пощи. С UK компания подобна грешка е абсолютно невъзможна! Лично аз не бих ползвал посредници.

Машинката изглежда доста добра за тези пари, а и е 400w. Но 35 паунда не е ли много за доставката? Кажи-речи колкото машината. Не е ли по-изгодно в такъв случай с посредник?
Активен

Ouroborus

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #132 -: 24-01-2015, 08:56:40 »

Аз имам точно такава Omega 8006, прекрасна машина и изобщо не съжалявам за инвестицията! Най-хубавото е, че има приставка и за масло, която се закупува отделно, надявам се лятото ще пристигне при мен. От една средна връзка магданоз изстисква 100мл сок, можеш да махнеш изцяло пулпа от плода или пък не. Единственото, което е по-трудоемко са цитрусите, трябва да се белят и режат на парченца, но аз не съм я взела с тази цел. За зеленолистни е идеална!
« Последна редакция: 24-01-2015, 09:15:48 от Ouroborus »
Активен
Щастие е, когато мъдрите мисли, думите и делата ти са в единство и хармония. Затова е важно не само какви са делата ни, но и какво мислим и говорим...

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #133 -: 24-01-2015, 10:52:18 »

Много важен за мен показател е способността за изцеждане от меки, листни, омекнали и пр. растения.

Отделно хубаво на всички лично направени сокове е, че повечето торове и други гадости остават в неизползваемата, изхвърляема част от плодовете изеленчуците.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

aria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
    • Гръбчета за кухня
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #134 -: 18-02-2015, 12:48:18 »

Здравейте,
някой ползвал ли е Имаг-ската дъвчеща?
В момента е доста намалена и й се чудя.

ПП: Не съм склонна да дам повече от 300 лв. за уред - всеки сам си преценява.
Активен
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

kgb22

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #135 -: 02-03-2015, 22:11:51 »

Студент съм и бюджета ми е ограничен, доста време отделих да се запозная с различните сокоизтисквачки и се насочих към цена до 300 лв.Моля ви, помогнете да избера подходяща за тези пари.От този форум харесах тези http://www.technopolis.bg/bg/Juice-makers/Juice-maker-TAURUS-LIQUAJUICE/p/829185
 
http://www.technopolis.bg/bg/Juice-makers/Juice-maker-SANG-SJ-150/p/820319
а тази е от амазон
http://www.amazon.co.uk/Matstone-6-1-Juicer-Burgundy/dp/B000OTQ3QW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1325630495&sr=8-1 , ако тези не ви харесат предложете и други.Целта ми е освен плодове и твърди зеленчуци да се справя (морков, ...), също така и зелени треви (марули,...).
Благодаря, предварително.
Активен

Mupo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #136 -: 26-03-2015, 14:20:09 »

Бих заложил по скоро на тая от амазона. Много прилича на старите на Самсон а те са качествени и можеш да им имаш доверие дълги години. Ако можеш да намериш хоризонтална маркова втора употреба, там ти е играта. Тея машини не се предават. Ако тая машинка е с ултем цедка е класи на другите 2.

пп:аз спестих от стипендии за Whole slow juicer Kuvings  :Confus_3:
Активен

Lolla

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #137 -: 14-05-2015, 22:01:28 »

Здравейте :)
Понеже стана въпрос за Омега 707 аз съм горда притежателка на тази машина :)
Каквото и да кажа ще е малко, защото уреда е просто страхотен :)
Бързо сглобяване/разглобяване, бързо почистване - има си четчица и за секунди е измита. Безшумна, което за хора с малки деца е невероятно предимство. Сега като си ходя на село и включа стария Ронсън - който да е на около 5 години - все едно трактора се е задействал  tooth Със старата 50% беше сок, 50% пяна. Сега пяна на практика няма. Има си 2 приставчици за сок - за по-фин сок и за сок с малко повече пулп. Има си специална цедка, която се слага върху стъклената кана и след това не се налага да прецеждам, за да дам прясно изцеден сок на моя син. Много е подходяща и за правенето на пюренца.
За ефективност - оценка 10 по 6-бална система :) Прави сок от няколко плодчета за цялото семейство - винаги съм си мечтала за нещо подобно. Е естествено си зависи от сочността и на самите плодове/зеленчуци :) Най-много се радвам на сока от зеленолистни - това беше и основната причина да си я купим :)
Има и други възможности освен правенето на сок като например фъстъчено масло. Има си различни накрайници така, че може да се правят спагети чрез нея. Чакам да се постопли малко да видя и как може да помогне и за направата на сладолед. Със сигурност има и още неща, които може би съм пропуснала, но този продукт наистина си заслужава!

Активен

Atyty

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #138 -: 02-07-2015, 12:51:22 »

Здравейте ,дали някой е използвал някоя от тези сокоизтискавачки? Дали стават за
зеленолистни?
http://www.technopolis.bg/bg/Juice-makers/Juice-maker-ROHNSON-R452/p/829742

http://www.technopolis.bg/bg/Juice-makers/Juice-maker-ZELMER-ZJP1300B/p/828737
Активен

Plamen

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #139 -: 06-07-2015, 14:08:00 »

В метро има хоризонтална Nova за 180 лв ( изглежда ми зле... макар че пише Белгия) и една Оптимум вертикална за 190 лв. Който търси евтина ... май това е. В олх гледах някаква корейска за 250лв която май е с утем пласмаси и приставка за сладолед... бе почнаха да падат лека полека цените -остава и качество да са докарали
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.