Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212798 пъти)

boikamihailova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #100 -: 15-12-2013, 13:30:53 »

Някой да има отзиви за модела на марката Tarrington House, продаван в Метро? http://www.ebay.de/itm/Tarrington-House-Entsafter-Slow-Juicer-SJ-1400-400-W-NEU-OVP-/251387231146?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Dampfreiniger&hash=item3a87d8bbaa

Привет, не знам дали още се следи тази тема, но вчера купихме сокоизстисквачката на  Tarrington House от Metro и реших, че малко отзиви ще са полезни.

За начало, уредът изглежда много стабилен - по-голямата част от корпуса е от инокс, а конструкцията има здрав и надежден вид. За разлика от повечето подобни модели, този няма заоблена форма, а почти правоъгълна, което в комбинация с вертикалната конструкция го прави много удобен за позициониране в ъгъл или до стена, което пести доста място. Цедката се монтира в държач с гумени перца, който служи да обира стичащия се сок по стените на цедката. Има и вакуумни крачета - много полезно, за да не се разхожда по целия кухненски плот. Не съм сигурна дали цедката е от Ultem, но материалът изглежда здрав, а изработката е видимо по-добра от тази на модела на Sang, който гледахме по-рано през деня в Технополис като втори вариант.

Сега малко техническа информация. Забелязах, че повечето уреди от този тип са с около 150-300 вата мощност. За мое учудване тук мощността е 400 вата! Това обаче не е за сметка на бавната скорост на изцеждане, а напротив. Докато моделите на Sang и Moulinex работят с около 120-150 оборота в минута, този е с 60-80. Всъщност скоростта може да се засече по броя завъртания на държача на цедката, който се вижда през прозрачната част на корпуса, докато уредът работи.

Машината не е от най-безшумните - по спомен е към 70 и нещо децибела, но в никакъв случай не те кара да искаш да избягаш от кухнята, докато е включен. Всеки си преценява сам за шума, но според мен не е по-различен от този на кухненски робот примерно. Очаквано уредът е произведен в Китай, но пак ще кажа, че изработката изглежда значително по-добра от съответните модели на Sang или Rohnson. А сокът - просто чудесен. Тествахме я с моркови и ябълки, които нарязахме на по-малки парчета. Пое си ги без запъване, без да се наложи да ползваме буталото. От около 600 г моркови направи 2 чаши сок за към 5 мин. Пулпата излизаше леко влажна, според мен с успех може да се ползва в сладкиши например. Мисля, че може да се справи и с цели моркови; ябълките обаче, и въобще кръглите плодове според мен е по-добре да се режат, защото формата не е удобна за захващане от винта.

В упътването е споменато, че уредът прави сок и от зелени листни зеленчуци, както и ядкови млека. За тях ще го тестваме друг път.

И накрая, но не по важност - цената на машинката е 167 лева, което я прави един от най-достъпните варианти на пазара в момента. Като добавим страхотното (по мое мнение) съотношение цена-качество, както и наличието на характеристики, които превъзхождат не само аналогични модели, но и такива в доста по-висок ценови клас, като Moulinex, за мен това автоматично се превръща в първи избор :)

Това е от мен, надявам се да е било полезно за тези, които правят избора си. Светли празници на всички!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #101 -: 16-12-2013, 06:27:10 »

И аз да се изкажа :) донесоха ми от Корея топ модела на HUROM - http://www.youtube.com/watch?v=7yDMIbF1L-I  или http://www.ebay.com/itm/New-HUROM-HD-WWF09-Slow-Juicer-Extractor-Fruit-Vegetable-Citrus-Free-Express-/140885827059
Разбира се съжалявам, защото до сега НЕ покрива нито едно от очакванията ми, подробен видео тест може би да направя скоро сравнена със старата ми сокоизтисквачка Филипс. Възлагах големи надежди на нея, но за съжаление сока не излиза чист какъвто очаквах, а с доста цеулоза в него, трудно се смесват 2 различни плода, винаги малки парченца попадат в сока, чудя се дали  да не я пусна за продажба ?? Всъщност още не съм пробвал ядковото мляко.
Активен

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #102 -: 16-12-2013, 10:51:29 »

Супер! Благодаря много за споделеното boikamihailova!
Ако имаш възможност продължавай да пишеш какви плодове изтискваш и как се справя със зеленолистни! Аз от доста време се чудя каква сокоизтисквачка да си купя и почти се бях решила на скъпа, бавна.
Но това което си написала е много оптимистично! Лесно ли се почиства! Въобще пиши каквот се сетиш ще съм ти много благодарна!
Активен

boikamihailova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #103 -: 16-12-2013, 17:41:12 »

Супер! Благодаря много за споделеното boikamihailova!
Ако имаш възможност продължавай да пишеш какви плодове изтискваш и как се справя със зеленолистни! Аз от доста време се чудя каква сокоизтисквачка да си купя и почти се бях решила на скъпа, бавна.
Но това което си написала е много оптимистично! Лесно ли се почиства! Въобще пиши каквот се сетиш ще съм ти много благодарна!

трудно, трудно, колко да е трудно почистването  :) просто се разглабя корпусът и елементите (общо 7 мисля, с буталото) се измиват под течаща вода. Цедката може да изисква малко повече внимание, защото дупчиците са много фини, но предполагам това важи за всеки уред с цедка.

Със зелените листни може би ще се забавя, понеже сега не е точно сезонът на спанака и марулите, и не ми се иска да поемам повече нитрати от обичайното :) но ще я пробвам и с цитруси
Активен

mona03

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #104 -: 16-12-2013, 21:53:51 »

Може да пробваш с магданоз, копър, целина, ако искаш разбира се! С каквото и да пробваш ще е полезно да споделиш!
Активен

zzv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #105 -: 10-01-2014, 21:04:12 »

Здравейте,

първо искам да изкажа благодарност на всички за споделената информация по-горе.
И понеже и ние сме се запътили към този тип сокоизтисквачки, но имаме едно малка специфична потребност, която искаме да съвместим с нея - направата на детско пюре. Някой дали е пробвал ? Предполагам, че за целта трябва да има и филтър с по-широки дупки или може би въобще без дупки ?
От тук следват вероятно като модели новата Sana Omega или Hurom /би трябвало да може да смесва няколко продукта в едно/ или новият Kuvings Whole като Хурома и още /поради мързела ни е огромна полза да се пускат цели плодове и зеленчуци, но пък май ще е доста скъп - 400$+доставка и ддс/...
Моля някой да сподели дали е пробвал по-евтините модели за пюреено производство ? Изглежда по-евтините модели имат само по 1 ситен филтър или греша ?
Активен

stoyan7

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #106 -: 25-01-2014, 17:03:09 »

  има ли някой   впечатления  или мнение  за  тази  марка  Heinner ?модела   на сокoзтисквачката  е Heinner vita  blue HSJ  150  SS,  около 170  лв. е?
Активен

nielka

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #107 -: 25-01-2014, 21:03:56 »

Здравейте,

извинете ме ако вече сте коментирали тези сокоизтисквачки, но бих искала да попитам дали са от типа "дъвчещи", ще бъда благодарна и за мнения и съвети?
http://www.juice.bg/products/index/92

Хубава вечер  :flower:
« Последна редакция: 25-01-2014, 21:12:10 от nielka »
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #108 -: 22-04-2014, 23:30:22 »

Здравейте,
Днес попаднах на тази сокоизстисквачка - дъвчеща и ръчна, ако има такива любители,де. Тук пък има дори и видео как и какво прави.
Някой да има българско впечатление? Да я е чувал, пробвал?
Аз съм почти навита. Тя едва ли не и пасира, ако погледнем клипа в ютуб.
Активен

xNIKOLANx

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
    • https://fb.com/backforrevenge
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #109 -: 18-06-2014, 06:07:45 »

http://www.freshmarket.bg/fresh-machines.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=96&category_id=1 тази мисля,чее същата която е и ръчната в зоя. Някой ако я е позлвал моял нека мисподели за касис/грозде, ананас, грейпфрути, папая, банани, череши, вишни, джанки, червено цвекло, как се справя? :)
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #110 -: 18-06-2014, 08:50:16 »

http://www.freshmarket.bg/fresh-machines.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=96&category_id=1 тази мисля,чее същата която е и ръчната в зоя. Някой ако я е позлвал моял нека мисподели за касис/грозде, ананас, грейпфрути, папая, банани, череши, вишни, джанки, червено цвекло, как се справя? :)

Не знам за ръчната, но имам тази :

http://www.freshmarket.bg/fresh-machines.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=98&category_id=1
 
...и съм много доволна.
« Последна редакция: 18-06-2014, 08:52:48 от Aumi »
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #111 -: 06-08-2014, 13:09:45 »

Аз имам ръчната Healthy juicer.Качествено изработена е но е само за зеленолистни.Преди 2 месеца купихме Moulinex zu-5008 и не съм доволна от машинката.Не знам как става този номер,но в началото (първите 15 дена)се справяше без зеленолистни.Зеленолистните ги цедяхме на хелти джусъра,другите на мулинекса и накрая ги смесвахме.На ден правим около 20 сока по 300 грама.Напоследък когато дойде време да правя сок направо ми се плаче.Тя е с 3 дупки отгоре и когато пускаш пулпа не изкача от където трябва а излиза през 2те дупки в случай че натискаш третата с тъпкача.Преди малко правих морков,праскова краставица.Прасковите и краставиците ги маже вътре но сок не изтича докато не пуснеш морков.Моркова го ползваме като почистващо средство за машината.Но на 0,5л. сок трябва да разглобиш,почистиш и измиеш за да можеш да направиш още сок инъче спира светва червено и не тръгва.На село имаме тази от метро Tarrington house и виждам че работи по добре от мулинекса,но тя ми се вижда не много качествено изработена.Според мен машината е тази Green Star Elite GSE-5000.
Активен

Nasy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #112 -: 08-09-2014, 21:11:05 »

Аз лично съм натрупала няколко броя ... като не намирам кусури само у една, към кухненския робот - Kenwood fp972 , 1200 w мощност, диаметър на отвора -10 см (средно големите портокали и ябълки минават цели). Миналото лято купих от био магазин зоя сокоизтисквачка Lexen - нищо особено не е или най-малкото не си заслужаваше парите. Междудругото е гаранционна. Използвала съм я не повече от два пъти. Ако някой смята, че ще му е от полза, давам я на -75 %  tooth tooth

продадена ли е?
Активен

Nasy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #113 -: 08-09-2014, 21:28:28 »

Хора търся да си купя сокоизтисквачка... някой има ли някоя за продаване :Confus_34:
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #114 -: 10-09-2014, 13:33:57 »

Здравейте,
Аз след няколко годишно търсене най-после си купих сокоизстисквачка. По-горе сложих линк към нея и ви питах за мнения. Ето отново линка http://www.ebay.it/itm/171343060120?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Не знам как ще ви се стори цената, но наистина е великолепна (разбира се като имате предвид, че това ми е първият опит с бавнодъвчаща машинка). Прави на сок всичко, вкл. и кокос, стар. Той май беше по-труден и от моркова. Друго по-твърдо не се сещам, иначе бих пробвала и с него. Освен, че отделя сока от фибрите, естествено има възможност и за директното им смесване, което до някъде ми напомня на блендера. Защото тоз Витамих не ми излиза от главата, но пусто, как да дам толкоз много пари. Т.е. за момента замества в голяма степен блендера. Напр. направих торта и стана повече от великолепна, макар че на вкус пак си беше същата.
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #115 -: 23-09-2014, 08:19:52 »

Хора търся да си купя сокоизтисквачка... някой има ли някоя за продаване :Confus_34:

Здравей.
Аз имам една излишна сокоизтисквачка. Ето тази е:
http://www.freshmarket.bg/fresh-machines/singleauger.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=45&category_id=21

Абсолютно чисто нова е, не е отваряна дори, но е на 110V. Именно затова не е отваряна. По същото време, когато се сдобих с нея вече си бях поръчала и тази на 220V, затова тази остана. Това означава, че ще имаш нужда от адаптер. Не знам дали е коректно да пиша цената тук, затова, ако се интересуваш, пиши ми на лични.
Активен

sunsh1ne

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
  • Всички сме в калта, но някои гледат към звездите..
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #116 -: 06-11-2014, 14:01:12 »

Здравейте,
Как Ви се струва тази сокоизтискавачка http://www.ebay.co.uk/itm/Professional-Slow-Juicer-150W-80-Rpm-Red-By-Klarstein-Fruit-Press-Machine-/321489222242?pt=UK_BOI_Restaurant_RL&hash=item4ada403a62
Дали ще се справи със зеленолистни ..?!
Ако някой я е използвал моля да сподели ...тъй като не намирам много инфо за нея.

Поздрави и усмихнат ден от мен :))))
Активен

Spinach

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #117 -: 25-11-2014, 03:25:17 »

Доста е издъвкана тази тема за дъвчещите сокоизтисквачки. Но след 2 годишно гледане, мечтане и пробване на евтини модели реших, че може да е дошъл момента да си подаря една такава машина.

Спрял съм се на класическия модел Omega 8006 . Все пак това са доста пари и ще се радвам ако някои има какво да ме посъветва, добави или препоръча някоя друга примерно от този списък. http://www.freshmarket.bg/fresh-machines/singleauger
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #118 -: 25-11-2014, 10:20:15 »

Аз използвам сокоизтисквачка на фирма Горение и съм много доволна, въпреки че я закупих на промоция.Не си спомням цената, но беше около 400 лв.Сокът се приготвя бавно, баластът е сух, при нужда може да се мине още веднъж.И аз използвах преди доста евтини сокоизтисквачки, но не останах особено доволна.Много сок оставаше в баласта и се похабяваше доста суровина.
Активен

Iveta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #119 -: 26-11-2014, 17:26:35 »

Това трябва да е Омега 8006, за която само хубави неща съм чела http://www.juicerville.com/products/omega-8006-hd-220v?gclid=Cj0KEQiAkdajBRCJ_7_j6sCck7wBEiQAppb2iziNM46ZojpPLweWppOVwxhzIDt0bVGuvAy6l4JNstoaAo4o8P8HAQ Цената ми се струва добра, само не знам с доставката как стои въпросът. А знаете ли - може ли да се прави ядково мляко с нея? Има ли други функции освен сокоизтискване?
Аз си харесах тази http://www.juiceland.co.uk/item--Sana-Juicer-by-Omega-EUJ-707--sjo.html , но и тя си е много скъпа...и за нея се чудя дали прави ядкови млека. Някой ако знае, да казва :)

Забравих да пиша - аз имам Healthy juicer - ръчната от Зоя. За по-голямо количество сок е кошмарно. Ябълки - трбва да са твърди, с цвеклото се справя, само режещия звук трябва да се изтърпи, с грозде, боровинки, нар се справя отлично.
« Последна редакция: 26-11-2014, 17:35:47 от Iveta »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 23 запитвания.