Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: "Дъвчеща" сокоизтисквачка  (Прочетена 212794 пъти)

Kredik

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« -: 23-01-2012, 21:28:24 »

  Здравейте! Днес попаднах на вашия форум и веднага се сетих за един проблем, който не мога да реша от доста време. Желая да си купя качествена сокоизтисквачка, а предвид факта, че тук се намират много вегани, вегетарианци и/или суровоядци, мисля че това е мястото където бих могъл да намеря съвет. :pensif_29:
  Преди доста време намерих информация за различните видове сокоизтисквачки и разликите между тях. Според информацията, която намерих, сокоизтисквачките на принципа на центрофугата (centrifugal juicers) използват ножчета, въртящи се с много висока скорост, и сито, през което минава сокът. Недостатъкът - точно заради голямата мощност на машината и високата скорост на ножчето се осъществява процес на окисляване и се развива температура, достатъчна за да намали значително съдържащите се в сока микронутриенти (витамини и минерали). Друг тип сокоизтисквачка е masticating juicer или буквално преведено - дъвчеща сокоизтисквачка. Принципът на работа е много подобен на този при месомелачките - използва се винтообразен шнек, който надробява, надъвква плода/зеленчука и го притиска към цедка, от където потичат полезните сокове. За разлика от тази с бързовъртящите се ножчета, "дъвчещата" може да изцежда и листни зеленчуци и треви. Друг плюс на дъвчещата сокоизтисквачка е, че месестата част излиза много по-суха, от което се пестят и значителни средства за закупуване на по-голямо количество суровина.
  Естествено, че се спрях на втория вариант. Поразрових се в нета и се оказа, че не мога да намеря никъде на българския пазар подобен продукт. Дори няма българско понятие за masticating juicer :surpris_23:. Реших да потърся в чуждите сайтове. Многото положителни мнения ме накараха да се спра на това -> http://www.amazon.com/Omega-J8005-Single-Gear-Commercial-Masticating/dp/B0002OKDT2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1327346059&sr=8-1. Малко по-евтин вариант от по-новия модел, но долу-горе същата функционалност. В сравнение със сокоизтисквачките на българския пазар това е безбожно висока цена, въпреки което бях готов да я платя. Оказа се, че доставката от Щатите е по-скъпа от тази на самата сокоизтисквачка ???. В последствие видях в Технополис тази http://electron.bg/kenwood-644-p-171657.html. Но до колкото разбирам е само за много меки плодове. Намерих само едно мнение в интернет пространството за този Kenwood - "с по-твърдите малини не се справя, но с меките няма проблем" :surpris_22: .
  Никъде не мога да намеря такъв тип сокоизтисквачка и бих бил много благодарен, ако получа помощ от тук :Confus_34: :flowers2:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #1 -: 23-01-2012, 21:38:18 »

Здрасти Kredik!

Аз съм фен на Samson. Мисля че са по-добри от Омегата. Освен това има и oil extractor! Можеш да си правиш сам ленено масло! С доставката от Англия излиза около 700лв. (с приставката), но мисля че си заслужава всяка стотинка. Така ми се иска сега да можех да отделя пари.  :surpris_23:
http://www.juiceland.co.uk/item--Samson-Advanced-Juicer-Black--SAMADVB.html
Активен

Kredik

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #2 -: 23-01-2012, 21:49:50 »

Когато бях решил да си купя Омегата, беше намалена и излизаше 200$ - приблизително 300 лв. (без доставка). 700лв. са изключително много пари за такова нещо, според мен. Аз имам познати, които отиват лятото на бригада в Америка, така че и от там мога в крайна сметка, но след доста време. Може би с многото писане се е разводнил малко въпросът ми. Ще го задам по-конкретно. Можете ли да ми посочите от къде мога да си купя такъв тип сокоизтисквачка от българския пазар или просто да струва (заедно с доставката) до 350лв?
Активен

Тедко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #3 -: 07-03-2012, 22:55:12 »

Здрасти, Kredik!

В zoya.bg доскоро предлагаха такава сокоизтисквачка на цена от 343 лв., но сега виждам, че вече я нямат в наличност. Можеш да ги попиташ лично дали ще я предлагат отново в близко бъдеще.

Там предлагат и още един модел, който обаче е ръчен. Аз си го купих наскоро и съм доволен - идеален е за изцеждане на трева. Изцежда и плодове и зеленчуци, но някои по-добре от други (от моят опит - ябълките например стават на пюре, портокалите трудно се изцеждат). Предназначен е главно за зеленолистни зеленчуци. Ако това е, което искаш - замисли се за този модел, ако ли търсиш сокоизтисквачка, с която да правиш много (плодов) сок всеки ден - тази не е подходяща!

Успех и да споделиш какво си си купил! :-)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #4 -: 08-03-2012, 09:53:13 »

Здрасти, Kredik!

В zoya.bg доскоро предлагаха такава сокоизтисквачка на цена от 343 лв., но сега виждам, че вече я нямат в наличност. Можеш да ги попиташ лично дали ще я предлагат отново в близко бъдеще.

Там предлагат и още един модел, който обаче е ръчен. Аз си го купих наскоро и съм доволен - идеален е за изцеждане на трева. Изцежда и плодове и зеленчуци, но някои по-добре от други (от моят опит - ябълките например стават на пюре, портокалите трудно се изцеждат). Предназначен е главно за зеленолистни зеленчуци. Ако това е, което искаш - замисли се за този модел, ако ли търсиш сокоизтисквачка, с която да правиш много (плодов) сок всеки ден - тази не е подходяща!

Успех и да споделиш какво си си купил! :-)

а тази твоята как се справя с житната трева ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Тедко

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #5 -: 08-03-2012, 10:21:45 »

Цитат
а тази твоята как се справя с житната трева ?

Отлично! :)
Активен

наско39

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #6 -: 08-03-2012, 12:24:19 »

А такава сокоизстисквачка  закупил ли си е ли някой? http://www.technomarket.bg/products/09115065/zelmer-jp-1500
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #7 -: 08-03-2012, 12:37:21 »

Малка мощност за тези пари - мисля, че не си струва.

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #8 -: 14-04-2012, 18:24:32 »

Малка мощност за тези пари - мисля, че не си струва.


Omega VRT350HD - Vertical Single Auger Juicer  също  е  на 150 вата мощност.  Принципа и мощността на тези сокоизтисквачки е еднакъв а дори си мисля че излизат от един и същи завод в Китай. Различават се по цена, реклама и етикет.   В MALL  има демонстрация на такава и обясняват как другите изтисквачки били класи надолу. Ще се наканя да отида с връзка  пресотял магданоз да гръмне уреда им пред публиката. 
Впечатлен съм от иновативната технолгия на Philips  700 wats.  Изумителна мощност, бързина, леснота на почистване и финна цедка.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #9 -: 15-04-2012, 23:40:36 »

Малка мощност за тези пари - мисля, че не си струва.

Впечатлен съм от иновативната технолгия на Philips  700 wats.  Изумителна мощност, бързина, леснота на почистване и финна цедка.

Сомелиер, макар да си мисля, че бъркам, но да би да имаш предвид тази PHILIPS HR 1871 - тя е високоскоростна, не "дъвчеща".
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #10 -: 17-04-2012, 09:23:37 »

Пишете модели ,че и аз се бъркам , Kuwings май са доста добри , писах някъде за тях , после ги видях и под друга марка , май Омега беше 1:1 сигурно е тази , за която пишеш Сомелиер. Аз имам Филипс 1861 и за някои зеленчуци става, както и от ябълка прави добър сок, но много фира остава и в морковите и в ябълките .
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #11 -: 18-04-2012, 01:43:15 »

Titan, ако това ще те успокои, в цитирания от мен модел остава повече фира, нищо че е по-нов, двойно по-скъп и спечелил награда за дизайн. Освен това в рекламата му се посочва, че прави с 10% повече сок от твоята, но опитно установих, че е точно обратното - единственото й предимство е по-компактния размер от твоята. Старата ми сокоизтисквачка (9 годишно Delonghi KC 280) дава много по-малко фира, но не е никак удобна за ползване и почистване - при неколкократно използване всеки ден това има значение.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #12 -: 18-04-2012, 22:59:33 »

ХМММММММ...... :surpris_23:
Активен

purelove

  • Гост
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #13 -: 18-04-2012, 23:16:02 »

Аз лично съм натрупала няколко броя ... като не намирам кусури само у една, към кухненския робот - Kenwood fp972 , 1200 w мощност, диаметър на отвора -10 см (средно големите портокали и ябълки минават цели). Миналото лято купих от био магазин зоя сокоизтисквачка Lexen - нищо особено не е или най-малкото не си заслужаваше парите. Междудругото е гаранционна. Използвала съм я не повече от два пъти. Ако някой смята, че ще му е от полза, давам я на -75 %  tooth tooth
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #14 -: 20-04-2012, 16:04:02 »

Искате ли новини и тестове от Кувингс Корейската?

В момента и правя изпитания без да съм я платил.  Давайте да търсим евтин източник. Първоначалния тест мина впечатляващо.  Остана да завърша с кокос и житна  и овесена трева и ще пиша.

Омега 350HD  е 150 вата и 110 волта. Кувингс е с 380 вата мотор, нищо не е в състояние да затрудни мачкането. Но нека видим, стъблата на житото са твърде жилави, може да гръмне цедката :)
« Последна редакция: 20-04-2012, 16:13:12 от somelier »
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #15 -: 20-04-2012, 22:25:55 »

в Амазон я има на половин цена от тези, които я внасят тук, в БГ . С нетърпение очаквам да споделиш тестовете
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #16 -: 21-04-2012, 21:02:35 »

в Амазон я има на половин цена от тези, които я внасят тук, в БГ . С нетърпение очаквам да споделиш тестовете

Материали за тест, житни стръкове 16см количество 500грама и 2броя зрели кокосови ореха ( само бялата част ).   Житната трева я дъвка бавно и славно,  виках помагач да слага, после той си викна помагач, толкова е пипкаво. Пуснах кокоса, на първото парче машината спря да върти, натиснах реверса, с разтърсване успя да го смели и рукна бял сок със зелени жилки.  Към края на първия кокос пак спря, пак реверс и на последното парче кокос от първия кокос, цедката се пръсна. 
Пренасочвам се към омега 8006 или филипс ( 2012г с обърнат конус )
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #17 -: 21-04-2012, 21:34:38 »

защо просто не си сдъвчеш кокоса????????????????......................
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #18 -: 21-04-2012, 22:37:50 »

Иска да извади кокосово масло ..аз си купих от Карфур някакво кокосово мляко , био, пийнах една глътка и повръщах след това поне 2 часа ..не зная гадно е по дифолт или е било с изтекъл срок , не можах да видя , защото изпълних тъч на консервата от балкона в кофата долу :)
Активен

somelier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
  • Във Виното е Истината
Re:"Дъвчеща" сокоизтисквачка
« Отговор #19 -: 23-04-2012, 02:45:38 »

Голямо дъвкане ще падне, да те викна да дъвчем заедно.  Един чувал с кокоси, за колко един следобед ще ни стигне. Можем да пуснем и сурова кокосова  напитка с ензими в здравословните магазини. 
Рекламата ще гласи:
-изцяло с естествени методи
-съдържа амилаза от естествени находища
- справедлива търговия, не е използвана наемна работна ръка
-всички витамини и минерали са запазени
- не съдържа консерванти и оцветители
-подходяща за всички възрасти
Активен
 

Страницата е създадена за 0.221 секунди с 23 запитвания.