Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Относно персонализираното гладуване  (Прочетена 5614 пъти)

Villanova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

Здравейте!
На 20 години съм и от 4-5 съм запален по здравословния начин на живот, като съм експериментирал с различни храни, добавки и физически упражнения.
Дойде реда обаче и на гладуването.
Четох много за гладуването, общо взето май 2 еднакви мнения няма. Едни карат само на вода, други само на сурови храни, трети - сокове и т.н. Затова ще ви попитам какво мислите за изградена от мен програма за гладуване, кое трябва да се приема и кое - не, за да може прочистването и подсилването на организма да бъде най-ефективно
Първоначално мислих да си поръчам Madal Bal (комбинацията от кленов и палмов сироп), понеже е нещо широко употребявано и с доказан ефект. Но не мисля, че лимон + червен пипер ще свършат достатъчно силна детокс работа. Имам чувството, че предназначението е да се отслабне, а не толкова да се прочистиш.
Месо и сирена ям сигурно 1-2 пъти в месеца, млека - изобщо, нито пържено, мазно и сладко. Редовно пия престояла в пирамида изворна вода, като редувам една нормална туба с една с добавени 10г хималайска сол. Приемам си комплекс витамини/минерали, също както и няколко хомеопатични медикаменти.

Искам да ви попитам дали ви се струва добра идея да се направи няколкодневно гладуване със Зеолит и големи количества вода, както я приемам досега?
Ако това е твърде екстремно като за първи път, добра идея ли е да направя 10/20-дневно постене с плодови и зеленчукови сокове, добавяйки спирулина и хлорела, и отделно консумирайки билки за пречистване на кръвта и лимфата? Ако избера именно соково гладуване, витамини и минерали под формата на таблетки изобщо приемат ли се?

Не съм болен от нещо конкретно, но при неразделно хранене ми се подува корема, лесно ми се възпаляват дробовете, когато около мен има много цигарен дим и носа ми се запушва, когато въздухът е много сух. Напоследък пукам често, не знам на какво се дължи, но го игнорирам, тъй като нивото на микроелементи в кръвта ми е перфектно, а и не изпитвам болка или дискомфорт.

Та от тази гледна точка кой подход би бил най-добър за мен? Дали трябва първо да гладувам 1 или 3 дни, дали трябва да копирам някоя система, или да експериментирам, докато не намеря светия граал? Всякакви предложения са повече от добре дошли и ви благодаря предварително :)
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #1 -: 23-01-2012, 13:42:52 »

Дали трябва първо да гладувам 1 или 3 дни
:love_028:
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #2 -: 23-01-2012, 15:59:15 »

Привет!

Край го просто, пробвай 1 седмица на плодове, после  колкото издържиш на вода(аз направих 5 дни), с правилно захранване след това и си бомба. Това направих за сефте и беше най-ползотворното ми гладуване до сега. 1-3 дни според мен не правят разлика, а понякога човек дори не подозира колко по-добре може да се чувства, просто защото си е свикнал с болестите и ги приема за нещо нормално. За някой примерно няма проблем да се наливат с по 3 кафета на ден и вечер да нямат сила за нищо, а това си е един много сериозен симптом...

Гладуването на плодове си е гладуване на плодове и според мен не бива да се добавят водорасли.Дали заради плодовите киселини или друго - не съм сигурна, но ако ще чистиш - без, ако искаш поредната диета - слагай добавки.

За гладуването на вода знам, че тя дори не трябва да е минерална. Филтрирана или дестилирана най-добре. Целта не е да даваш на тялото ти неща отвън, а да го "промиваш", докато то само си върши работата.

Като цяло мисля, че взимаш мнооого добавки, витамини и т.н, а те далеч не се усвояват както пише на опаковката. Казвам го, защото дълго време слушах фитнес инструктори, лекари, хомеопати и "светила", които ми повтаряха как трябва да набавям всичко "отвън", а организма си прави почти всичко сам (дори Б12 и както в последствие разбрах от този форум, незаменимите аминокислеини и витамин Ц) Солената вода е ок, стига да не ядеш почти никаква друга сол.

ПС: По какво съдиш че нивото на микроелементи ти е перфектно, понеже ако е заради добавките...вярвай ми , те освен да ти оцветяват урината и да ти запушват капилярите, друго не правят tooth

Далеч не искам да звуча наставнически, нищо че така май се получи, но виждам че се луташ по моя път и затова реших да карам направо. Успех :weight_lift:
Активен
Psychonaut

Villanova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #3 -: 23-01-2012, 21:03:10 »

Здравей
Нищо киселинно не консумирам, колкото и да обичам кафе и какао, например. Но от известно време насам ми се върти в главата да пробвам кафена клизма, за да я сравня по ефективност с останалите... както и да е
Съгласен съм за плодовете, но водораслите не се добавят непременно към тях... хлорела, wheatgrass, barleygrass са имат много силен детокс ефект и не виждам причина да се лишавам от тях... в крайна сметка не се водят толкова хранителна добавка, колкото [супер]храна.
Относно водата - изворна с добавена сол ще бъде ли добре? Или пък преварена чешмяна? Минерална пия по-рядко, главно заради високия pH баланс, но наскоро научих, че хималайската сол също е страшно алкална, затова превключих на нея, добавена към изворна.
За витамините и минералите съм съгласен и че вземам в по-големи количества (пише си го и в % дори), и че не се усвояват особено добре, и че голяма част от тях синтезираме сами... в противен случай всеки втори щеше да е болен от скорбут или други, причинени от недостиг на витамини...
Направих си кръвен тест, понеже преди това бях на квантов анализатор, който ми каза, че страдам от остеопороза и огромен недостиг на калций :D

Благодаря за дадените съвети :)
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #4 -: 24-01-2012, 00:13:50 »

Според мене карай постепенно.
Ако искаш да гладуваш, не просто да си на разтоварващ, лек режим, то тогава трябва да си само на вода. Или без нея. Мисълта ми е - без плодове, сокове и т.н. Гладуване е когато няма никаква храна, дори и сурова, лека.
Пробвай ден само на вода. Или 36 часа - започваш след вечерята на един ден, гладуваш целият следващ ден и на сутринта на третия вече хапваш.
Ако мислиш, че ще успееш 3 дни - направи три - на вода. Имай предвид, че самото гладуване може и да не е трудно, но после трябва да се контролираш много при захранването.

Колкото до водата - моето лично мнение е, че трябва да е без сол. Тази, която е по време на гладуването.
Иначе - сутринта на първия ден от гладуването можеш да пречистиш червата с шанка пракшалана и вода със сол, тъй като тогава организмът по-бързичко ще се задейства с детокс програма. Но по време на гладуването пий чиста вода - без сол. Поне аз никъде не съм срещала да е със сол. :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #5 -: 24-01-2012, 10:07:58 »

Не ме разбра май :)
хлорела, wheatgrass, barleygrass наистина са супери е хубаво да ги има в менюто ти. Аз без хлорела във фреша не мога...  tooth А и ми регулира цикъла.
Въпроса е че докато си на пречистване с плодове, не бива да мешиш.Дори е хубаво цял ден да ядеш само 1 вид плодове. Противоречат си действията им и не си правиш вътрешен "пилинг", което е целта, просто се храниш по-леко.
Никаква сол докато гладуваш !!! Тя задържа вода, а целта ти е да я изкараш. Най-добре филтрирана от кана. Стига се чуди какво да добавиш, ами наистина изкарай 1 ден само на вода, поне за проба.  :Confus_3:
Активен
Psychonaut

Villanova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #6 -: 24-01-2012, 10:13:34 »

Благодаря ви много за мненията
Утре ще изкарам само на плодове, вдругиден - сок от ябълка, а неделя и докогато издържа - само вода.
Малко ми е неприятна, като я пия без хималайска сол, но здраве да е ;d
Иначе по време на захранването сокове от плодове и зеленчуци ли трябва да се консумират, например, 2-3 дни, преди да се премине към сурови плодове и супи, след което масла, по-воднисти зеленчуци и т.н.?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #7 -: 24-01-2012, 15:45:33 »

Виж из форума има изписано всичко за захранването.
Активен
Psychonaut

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #8 -: 01-03-2012, 04:11:09 »

"Ако това е твърде екстремно като за първи път, добра идея ли е да направя 10/20-дневно постене с плодови и зеленчукови сокове, добавяйки спирулина и хлорела, и отделно консумирайки билки за пречистване на кръвта и лимфата? Ако избера именно соково гладуване, витамини и минерали под формата на таблетки изобщо приемат ли се?"

10 дена на сокове - мисля, че би издържал човек от първия път, но 20 от раз - мисля, че няма да се издържи.
Спирулина и хлорела редом със соковете може. Но зависи какво се разбира под сокове. Аз мога само да се досетя.
Друго не ти трябва. Ако се прави качествено и правилно соковото разтоварване, тялото си се снабдява с необходимите дози витамини и минерали.
Активен

NеVi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #9 -: 01-03-2012, 16:04:12 »


Здравейте на всички   .Проследих внимателно на всички мненията ви.Имам един въпрос към вас и ще се радвам,ако някой ми даде положителен съвет.Бях 94 килограма,но след процедурата15 дневно гладолечение смъкнах около12-14 кг и така си промених изцяло режима на хранене(суровоядство,употребата на студено пресовани масла,сурови ядки,бяло пилешко месо,риба и бобови култури)въпросът ми е следния:75 кг съм в момента и с начина по който се храня от 1 година не мога да си увелича килограмите.Бих искал с още 5 кг да ги увелича,но не успявам(също така и спортувам).Надявам се на вашите съвети
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #10 -: 02-03-2012, 11:33:17 »

Старите килограми - със стария начин на хранене :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Относно персонализираното гладуване
« Отговор #11 -: 18-05-2012, 14:06:47 »

E, човека иска мускулна маса...предполагам  tooth
Яко тренировки му е майката, много плодове през деня(за енергия) и протеини и мазнини на вечеря(за въстановяване). Ако обаче спазваш тоя режим без спорта, няма да мръднеш. Силно препоръчвам интервални и анаеробни тренировки.
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.