Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Хемороиди  (Прочетена 40152 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #20 -: 16-01-2012, 22:15:57 »

съжалявам, че се повтарям, но кажи ми  какво мазило ползваш ?
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #21 -: 16-01-2012, 23:22:19 »

:kisss:Бързо, лесно и ефективно!!!Измиване с урина.Ние жените имаме и това предимство, че при всяко уриниране можем да си го правим чрез  малко повечко тоалетна хартия с която се избърсваш.

Аз дори ще отида по-далеч и ще ти предложа да комбинираш баните със смрадлика с урина, и след това да се намажеш с подходящ мехлем за хемороиди, пробвай и кажи какъв е ефекта, мен лично веднага ме облекчи - "Долопрокт" се казва мехлемчето...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Хемороиди
« Отговор #22 -: 16-01-2012, 23:55:38 »

 Клизма и хемороиди  :surpris_22: Не трябва ли да изчакаш да ти мине възпалението, за да си правиш клизми?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #23 -: 17-01-2012, 09:11:15 »

Много кратко гладуване си направила , нормално е да няма ефект.
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #24 -: 17-01-2012, 09:41:54 »

Oт вчера се мажа с Витасин,но засега не виждам ефект.Този Долопрокт ми изглежда с много кофти съставки,а и нали гладувам ме е страх че ще навлезнат в тялото и ще развалят ефекта от гладуването в момента.Но утре ако няма промяна ще купя и него.
Относно клизмата - май наистина е грешка,но аз иначе нямаше как да отида до тоалетна,въпреки че трябваше да пия по скоро нещо разхлабващо.Сега като се замисля тя май е влошила нещата,защото докато я правих много ме болеше.Сега няма да правя клизми повече и ще си гладувам поне до края на тази седмица - дано има ефект.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Хемороиди
« Отговор #25 -: 17-01-2012, 10:33:50 »

Ти мажеш върха на иригатора със мазнина нали?
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #26 -: 17-01-2012, 11:46:16 »

Ти мажеш върха на иригатора със мазнина нали?

не само върха, трябва целия да го смаже, а също така и ануса, докъдето успее...
 :pensif_29:

И не се колебай за Долопрокта, вземай го и ще ти светне, не се притеснявай за съставките му, в момента най-важното е да се облекчиш, защото знам как боли от тази гадост  >:( :-X
Съвременната "традиционна" медицина е специалист в отстраняването на симптомите и облекчаване на болката, а в момента ти трябва точно това, другото ще го свърши гладуването...

Няма да ти окаже кой знае какво влияние на гладуването. След това просто трябва да забравиш за солта в менюто си - тя е ужасен стимулатор на този вид болежки.
« Последна редакция: 17-01-2012, 11:49:19 от bpa »
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #27 -: 17-01-2012, 16:50:41 »

Да,мажа с мазнина,но пак ме болеше....както и да е дано да намалее болката сега като не ходя до тоалетна по време на гладуването.Днес ми е трети ден от новото гладуване - в този студ малко кофти,но няма как....
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Хемороиди
« Отговор #28 -: 17-01-2012, 22:33:29 »

Много е важно дали хемороидите са вътрешни или външни (имал съм и двата вида)
При вътрешните гладуването не е добра идея, защото кръвта, която изтича в правото черво се съсирва и води до запек и нови кръвоизливи. Да се хапва мазничко и да се избягват по-сухите храни.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #29 -: 18-01-2012, 12:39:26 »

Аз мога да се похваля,че днес вече болката е по малка,не е изчезнала още напълно де.Незнам дали е от гладуването,дали от мехлема,или че не съм ходила до тоалетна или просто кризата отминава - но е факт.Продължавам с гладуването и ще пиша пак как са нещата.
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Хемороиди
« Отговор #30 -: 18-01-2012, 17:22:05 »

Здравей, Евас! След двете раждания преди години се сдобих с хемороиди, които в зависимост от храненето ми и цялостния ми режим създават или не създават проблеми. Преди около месец, обаче, се появи външно, твърдо, болезнено образувание. Прочетох из нета (не ми се ходеше на доктор), че най-вероятно се касае за "Фисура" или нещо подобно, важното беше, че както и да го кръщаваха, препоръките бяха само операция. Тъй като знаех, че на операция няма да отида, реших, че сама ще го излекувам това нещо. Започнах да правя компреси със сутрешна урина - напоявах памук и го налагах на мястото, така по два-три пъти на ден, общо престояваше памука по няколко часа. След десетина дена нямаше и следа от образуванието, просто постепенно се смали и изчезна. Не си спомням през тове време да съм пазила изрична диета, освен обичайното - повече вода, и по-вече салати и плодове (не съм суровоядка). А иначе на всяко посещение в тоалетната се мажа с рициново масло.
Дано да се оправиш по най-бързият начин!
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #31 -: 19-01-2012, 09:05:15 »

Днес вече нямам болка,само нещо като бодене от време на време и сърбеж от време на време,но това топче си стои и не се е смалило изобщо даже.Иначе си продължавам с глада и другите процедури.
Активен

stanislaf

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Хемороиди
« Отговор #32 -: 19-01-2012, 16:41:56 »

това за което говориш явно е външен хемороид, дано да се пребере,  но може да си остане като кожна висулка
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #33 -: 21-01-2012, 11:28:29 »

То дори и да е външен мен ме притеснява че е голямо твърдо на пипане топче,вече не толкова болезнено естествено,но не е само кожна висулка със сигурност - дано да спадне поне,да не е токова надуто,но и тове нещо ме съмнява - ще видим със времето.В четвъртък си направих клизма,защото ме болеше стомаха и имах чувството че се задръствам от всички отрови ,което се отделят при гладуването.Беше доста болезнено отново,но поне излезнаха доста топчета,които са се застояли е дебелото черво.Днес ми е седми ден на глад и мосля от утре да мина на сокове за известно време- в началото от ябълки.Давайте идей кои сокове ще ми действат разхлабващо.Иначе болка няма,но има бодежи от време на време и ги усещам сякаш вътре,може би имам и вътрешен хемороид.Освен това на моменти усещам парене,щипане,сърбежи и лека болка - но това е много по добре от болките,които имах преди.Сега много ме притеснява като ще трябва да ходя до тоалетна,но рано или късно трябва да пробвам,а и този глад вече ми дойде много.Между другото,последните 7 дена на глад съм свалила само 1кг,то защото няка какво да свалям де....
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Хемороиди
« Отговор #34 -: 21-01-2012, 12:08:49 »

 :kisss:Сок от арония.Най-добре домашен или от пловдивския институт.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Хемороиди
« Отговор #35 -: 21-01-2012, 12:48:24 »

 :kisss:ХЕМОРОИДИ
 1. Хемороидите се засилват през май, затова преди да дойде месец май, ще пиете отвара от подъбиче. По 1/2 чаена чаша, 3 пъти на ден. Може да се засилят и през останалите месеци от годината, тогава пак ще пиете отвара от подъбиче.
 2.  Когато хемороидите се проявяват и с външни цицки, налагайте мястото с печен праз. Празът да се пече на фурна. Като го наложете, мястото да се превърже. Ще го слагате вечерно време.
 3.  При всяко изхождане, да се измива мястото с хладка вода.

ПЕТЪР ДЪНОВ - Билки и лечение
313 рецепти за 101 болести
http://www.yoga108.info/inspiration/le4enie_bilki.html
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Хемороиди
« Отговор #36 -: 21-01-2012, 16:43:23 »

Сокът от арония от пловдивският институт съдържа аспартам, изключително вреден е
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Хемороиди
« Отговор #37 -: 21-01-2012, 18:55:53 »

За разхлабващи сокове можеш да ползваш зелени ябълки, цвекло, тиква, портокали.
Като почнеш да ядеш, избягвай бананите, картофите...орехите и бадемите на всяка цена ги накисвай поне за 12 часа, иначе и те може да ти направят проблем...ако имаш възможност, прави си клизмите с изварена до 1/2 от първоначалния обем урина...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

stanislaf

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Хемороиди
« Отговор #38 -: 23-01-2012, 16:55:41 »

Бях чел някаде понеже и аз имам хемороиди и сега го намерих че не е хубаво да се правят клизми ако имаш хемороиди, Но това е само съвет ти си знаеш най-добре а и д-то си е твое  :)
Какви са рисковете, усложненията, недостатъците ? ( за клизмата става въпрос )
 Не се правят клизми при вече съществуващи хемороиди, язвен колит или дивертикул на дебелото черво. Има опасност от тежки усложнения и пробив на червото.
 При честото правене на клизми възможно е да се появи усложнение като нарушаване на развитието на чревната флора. Развива се гъбична инфекция и може да се получи язвен колит.
http://www.puls.bg/diagnostic/procedure/procedure_136.html
Дано да ти мине по скоро :)
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Хемороиди
« Отговор #39 -: 24-01-2012, 11:39:28 »

Добре,но ако не правя клизма как да отида до тоалетна - дайте друга безвредна идея какво да пия  за разхлабване,защото след гладуването независимо какви сокове пия,а вчера ядох и накиснати сушени сливи,днес кивита - резултата е запек.Между другото вчера и днес правих клизми и си ме боли по няколко часа след това,дано не се възпалят пак хемороидите,но вече просто не мога да гладувам и не знам какво да правя.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.127 секунди с 22 запитвания.