Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Трябва ли да спра лекарствата за кръвно по време на гладуването?  (Прочетена 10935 пъти)

hrissi72

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте на всички,

Много ми е приятно, че открих този форум. Изчетох доста по въпроса за лечебното гладуване по метода на Лидия Ковачева, каквото правя в момента - днес ми е 3-ти ден. Имам един конкретен въпрос. От няколко години пия лекарства за високо кръвно и когато съл опитвала да ги спра, стойностите са се покачвали драстично. То и с хапчета кръвното ми не е ниско. Да спра ли хапчетата, докато гладувам, предвид че натоварват черния дроб и т. н. и едва ли ще се постигне оптималния ефект. Малко се притеснявам да ги спра и моля за съвет. Благодаря ви предварително :Confus_34:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Здравей, hrissi72 !
/Осъзнавам, че отговорът на въпроса ти изисква квалифицирано медицинско образование./
Според мен, за да спреш лекарствата/не, че съм им привърженик/, които си пила години, трябва да премахнеш причините за високото кръвно.А това едва ли е толкова лесно!В краткосрочен план - можеш да опиташ да ги намалиш, много внимателно и постепенно, като балансираш с натурални продукти, като чесън, арония и др.
Но да ги спреш ей така изведнъж не бива.Освен това трябва  да имаш и психическата нагласа, т.е. липса на  притеснения.
Считай мнението ми само като израз на желанието да ти бъда макар и малко полезна и като вид ориентир.
« Последна редакция: 10-01-2012, 11:53:40 от Ros »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

А каква е причината за високото кръвно? Аз например страдах от високо кръвно години наред, но проблемът беше на емоционална основа. При теб как е?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Аз пак да кажа за Картаген.. :)
Лечебното гладуване не е метод на Лидия Ковачева.
Вярното е "Плодовата диета на Л. Ковачева".
Щом така и така ще се воюва , защо да го правиш с  прашката, след като имаш и картечница.. :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hrissi72

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Благодаря на всички, които ми отговориха. Не мога да кажа точно каква е причината за високото ми кръвно - наследственост, стрес, вредни навици  ;), вероятно и емоционални фактори играят роля. Ще се опитам да намаля хапчетата, като по-често си контролирам кръвното. Ако има подобрение чрез лечебното гладуване - пардон, плодовата диета на Лидия Ковачева  ;), ще е супер и ще споделя с вас. Приятна вечер на всички! 
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Благодаря на всички, които ми отговориха. Не мога да кажа точно каква е причината за високото ми кръвно - наследственост, стрес, вредни навици  ;), вероятно и емоционални фактори играят роля. Ще се опитам да намаля хапчетата, като по-често си контролирам кръвното. Ако има подобрение чрез лечебното гладуване - пардон, плодовата диета на Лидия Ковачева  ;), ще е супер и ще споделя с вас. Приятна вечер на всички! 
Попитах те каква е причината, защото аз вдигах кръвно само като си помисля, че ще го вдигна. При притеснение се получаваше същото. Получавах нещо като паник атаки. Ходех навсякъде с апарата за кръвно. Сега ми е комично като се сетя, но добре знам какъв кошмар е всичко това. Хората отстрани си мислят, че това са глезотии, но е голям кошмар. Накрая хвърлих апарата, спрях лекарствата и високото кръвното изчезна.
Активен

ggr

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Искам да споделя какво се случи с мен преди 5г.Аз съм на 43г.от 28 годишна възраст пиех хапчета за високо кръвно в продължение на 8 години.Дойде момента в който се появиха проблеми с нервната ми система,докторите ми изписаха още две хапчета,след това дойде проблемът със стомаха ми, появиха се кисе- лините,те ми добавиха още едно.По тази докторска система изкарах още 2 години,докато осъзная че не е това начина.От дума на дума разбрах за Гарабитов и отидох при него.Човекът ме прегледа и ми каза нещо което до този момент не го бях чувал от нито един доктор."Ти си задръстен от токсини"-бяха неговите думи и това беше цялата истина,която разбрах в последствие.Неговата препоръка бе 7 дена на вода+сиропа"madal bal"  След този курс на прочистване забравих за хапчетата вече 5та година,но си промених много храненето.Не ям пържено,бяла захар и всичко с нея.От месарските магазини си купувам само месо.За луканките,саламите и всичко което, е натъпкано със консерванти,оцветители,подсладители и т.п.ги избягвам до колкото мога,не пия газирано защото то е натъпкано с химия. :pensif_29: За да не си помислите че съм се отказал от всичко,ще си призная,че си пийвам домашно направено от мен лично червено винце ;D . ЗАБРАВИХ да спомена че двете хапчета за кръвното+двете за нервите+това за стомашните киселини против всякакви докторски правила и по препоръката на Гарабитов ги спрях още в първият ден на гладуването с цел детоксикацията на организма да започне от самото начало.Сега вместо да пия хапчета,аз карам само на вода всеки понеделник.Надявам се че съм бил полезен със информацията си.
« Последна редакция: 31-01-2012, 16:34:46 от ggr »
Активен

purelove

  • Гост

Здравейте ! Бихте ли споделила /ако желаете разбира се/ по каква причина приемате въпросните таблетки, въз основа на каква диагноза и какъв точно лекарствен препарат приемате. От значение е всичко това, защото твърде различна е локализацията на застойните явления, дали касае цялостно или частично сърдечния мускул, както и дали в случая при вас става дума за остра или хронифицирана недостатъчност. Много различна е клиничната изява на заболяванията, аз лично не бих ви препоръчала да ги спрете от раз, особено ако се касае за болести като вродени сърдечно пороци, стеноза на белодробната артерия, аортна стеноза, остра коронарна недостатъчност и прочие. Моят баща дълги години /над 30/ приема различни бета-блокери под формата на Микардис, беталок зок, кадует ...  Мина на ниско калорична диета, в която основно присъстваха сурови храни -зеленчуци, ядки, варива, веднъж седмично риба. Спря и алкохола, намали солта /без които не можеше преди/. Пиеше по 1.5 л-2 билков чай /отвара/, с малко мед и лимон. Водихме дневник в който вписвахме сутрин и вечер стойностите на "кръвното налягане", но след седмица той просто не чувстваше нуждата да ги пие. Започнахме по схема - в началото ги пиеше както му бяха предписани (сутрин и вечер), като ги редуцирахме наполовина за вечерта (сутринта цяло). След ден - сутрин и вечер по половина; след два -сутрин половин, вечер една четвърт ; на третия ден - сутрин и вечер по една четвърт. Приема ги така една седмица. След това спря да ги пие. Записа си час за преглед при лекарката, която с години следеше състоянието му. Нейното заключение беше, че не е нужно за напред да ги пие. Беше възхитена как при нея отива здрав, а не болен пациент за консулт. Бих ви посъветвала постепенно да намалявате дозите, не от раз. Това е моето мнение.   :)  Желая успех!  :Content_22:
« Последна редакция: 01-02-2012, 12:41:20 от purelove »
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

И аз мисля,че трябва да се спрат постепенно. Съпругът ми направи този режим през ноември,на 15-тия ден кръвното му се нормализира,хапчетата спря на третия ден. До днес не е пил хапчета,макар че пак му играе до 140/100, но пие алкохол по някога,яде бял хляб понякога, месо също. От изключителна важност е никога повече да не се връщате към стария си начин на хранене, а по този начин характера ви значително ще се промени,така че да сте спокойни,уравновесени и без болести.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

само да вметна, че Micardis не е бета-блокер........
 бета-блокерите се спират постепенно наистина, но през два дни дозата се намалява наполовина в противен случай има опасност от ребаунд ефект- всл.тахикардии
всички останали препарати за кръвно могат да се спрат за два дни при гладуване (ама гладуване!!)
Активен

purelove

  • Гост

Да, така е ! Приемам забележката, грешката е моя. Ще чета повторно преди да публикувам  :)
Благодаря Ви за поправката, malina :flower:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Дано не се сърдиш, забележката не е с лошо :love_026:(аз като студент едва ли съм знаела толкова :Confus_3:-като гледам и децата дето са на стаж при нас-сегашните студенти са много по-)
Както и да е не можах да се въздържа да не се проявя като даскал....
Активен

purelove

  • Гост

Не, разбира се. Чудесно е , че форума се посещава от човек, чиято професионална съдба е свързана със здравето  :) Пожелавам Ви от сърце трудът Ви да бъде определян като нужен, ценен, значим, уважаван и повече благодарствени усмивки на лицата на вашите пациенти  :flower:

 "сегашните студенти са много по-" .... Раздвам се  да го чуя. Дано един ден бъдем достойна ваша смяна  :pensif_29:
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Лекарствата за кръвно са много и не само като реклама, а като начин на въздействие.
Най- лесно те се спират с някои изключения. Често срещам във форума този въпрос.
Ами пишете какво вземате и по каква схема.Кръвното е като пружина.Натискаш го с хапове.
Спреш ли подскача.Затова са необходими комплексни мерки вт.ч. и обсъжданите във форума.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Кръвното е като пружина.Натискаш го с хапове.
Спреш ли подскача.Затова са необходими комплексни мерки вт.ч. и обсъжданите във форума.
Много точно казано. И с ускореният пулс е същото. Спреш ли бетаблокера и се появява сърцебиене и подобни аномалии. За мен това си е чиста зависимост към лекарствата. Общоприето е че зависимост се развива само към наркотичните вещества, а тозаболявания и заблуждават с нови схеми нава са глупости. Зависимости се развиват към всичко на този свят. Така наречените "лекари" не разпознават симптомите на абстиненцията и ги бъркат с други  лечение.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649

Кръвното е като пружина.Натискаш го с хапове.
Спреш ли подскача.Затова са необходими комплексни мерки вт.ч. и обсъжданите във форума.
Много точно казано. И с ускореният пулс е същото. Спреш ли бетаблокера и се появява сърцебиене и подобни аномалии. За мен това си е чиста зависимост към лекарствата. Общоприето е че зависимост се развива само към наркотичните вещества, но това са глупости. Зависимости се развиват към всичко на този свят. Така наречените "лекари" не разпознават симптомите на абстиненцията и ги бъркат с други заболявания. Така започват с нови схеми на  лечение и ни завъртат в омагьосан кръг.
Поправям си словореда.
Активен

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Кръвното е като пружина.Натискаш го с хапове.
Спреш ли подскача.Затова са необходими комплексни мерки вт.ч. и обсъжданите във форума.
Много точно казано. И с ускореният пулс е същото. Спреш ли бетаблокера и се появява сърцебиене и подобни аномалии. За мен това си е чиста зависимост към лекарствата. Общоприето е че зависимост се развива само към наркотичните вещества, но това са глупости. Зависимости се развиват към всичко на този свят. Така наречените "лекари" не разпознават симптомите на абстиненцията и ги бъркат с други заболявания. Така започват с нови схеми на  лечение и ни завъртат в омагьосан кръг.
Поправям си словореда.

Бетаблокерът се спира бавно, иначе може да стане и много по-зле от само сърцебиене. Всъщност тук не става въпрос за зависимост. Когато блокираме някаква част от бета-рецепторите на сърцето, то си произвежда нови, все пак адреналинът трябва да се закачи някъде. Това води до огромен брой налични рецептори (нови + блокирани) и като настъпи освобождаването им, адреналинът провокира много по-силен ефект. Тоест силата на действитео му зависи от броя на рецепторите. С времето излишните биват елиминирани и нещата се нормализират.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 21 запитвания.