Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Безсъние след чернодробно пречистване!?!  (Прочетена 2537 пъти)

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Ей хора,
БЛАГОДАРЯ ВИ!!! :thankyou:
Миналата седмица информацията,която прочетох тук ,и която ми даде близка приятелка ме заля като лавина....Дни наред събирах внимателно неща тоолкова нови за мен...
И ето ме сега-след първото си чернодробно пречистване!!! :)
Направих всичко-от клизмите,до зехтинчето с лимонов сок.
Събудих се към 1ч през нощта с яко гадене,но не можах да върна нищичко...Камъни още няма....Сега съм добре.Но..не мога да заспя....
Кажете-нормално ли е това? И колко ще продължи?
Случвало ли се е и на някои от вас?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нин , според мен,  има едно индикаторче , по което можем да разграничим дали безсънието е "лошо" или не чак толкова ..:)
Но става въпрос само за епизодичните безсъния. За хроничните - там е ясно , "добри " не биха могли да бъдат никога. Та критерийчето е какво е настроението на сутринта.  Ако липсва характерната "незареденост на батерията"  и тонусът е пак с нас, значи най-вероятно е от превъзбуденост на организма , която продължава и на следващия ден . Такива са безсънията преди или след  някое силно вълнение. Като не е задължително тази превъзбуденост да бъде явна.  Обикновено такива безсъния продължават максимум 2 дни.  ПРиемаме го като физиологична реакция на организма. В твоя случай най-вероятно е точно така - вълнението от самата процедура + освободената енергийка и чувство на благодарност от страна на дробчето . Такъв прилив при мен винаги се е усещал, така е описано и в литературата ( съответната :) )
Ако  безсънието се засили да хронифицира , тогава ще го мислим ( ако можем :) )

Също се сещам, че по-добре би стояла тази " нова тема" , не като "нова" , а в някоя от съществуващите теми за чернодробното или евентуално в разделчето " лични въпроси " . Не че е маловажна , но не предполага някаква разгърната дискусия. ( По -принцип всяка тема би могла да се разбие на подтеми до безкрай ..:)  )
 Вярно е , всяка "нова тема" привлича по-силно вниманието  и вероятността "да ти обърнат внимание" :) , но на практика , шепата хора , които се включват (включваме :) ) , така или иначе прочитат всичко , без значение дали е "нова тема" или "ново мнение по тема" .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Здравей Нин,
ти направо си се хвърлила от вратата на зехтина с лимоните,браво,просто си иска достатъчна предварителна подготовка на необходимите съставки и нагласа да го довършиш докрай.
За гаденето мисля че по скоро е нормално,поне и при мен се получи гадене на 2 пъти в 2 последователни дни,иначе зависи от метода на чистене който си избрала,денем или нощем да се чисти организма активно.Аз лично предпочитах през деня,а нощта да си почивам,но това съм аз.Интересното е че веднъж като успееш да стимулираш отделяне на жлъчка да не прекъсваш този процес докато не се изчисти всичко,затова аз лично отделих 3 дни и мога единствено да ти препоръчам метода който съм правил,всичко съм тествал в/у себе си,и макар и големите количетва растително масло и лимонов сок които приемах чак след часове а в 1 ми чистене дори и след 1 ден успях да стимулирам чистене на камъни,отнема време на организма докато започне активно да се чисти.Иначе за неспането наистина може да е и от превъзбуда от самото чистене,щото то си е чисто приключение  ;)
Ако бате Бино сметне за по правилно да премести тези постове в някоя от темите за да не се правят нови теми,нямам против да ги премести и в моята тема,иначе всякакви дискусии са уместни,темата си е популярна  ;D
Поздрави
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Благодаря ви и на двамата за отделеното време да прочетете написаното от мен.Аз също нямам нищо против да се преместят постовете на друго място-идеята ми не е била да привличам внимание,нито пък заради това съм в този форум.Смятам,че тук има хора,от чийто опит бих могла да черпя информация и това,че не съм единствената решила да предприеме стъпки към по-добър и здравословен начин на живот ми дава куража и волята да продължа напред. :)
А иначе Grow ,аз не съм се хвърлила така безрасъдно в това си начинание.Направих го след предварително събиране на информация,обмисляне на рисковете "за" и "против" пречистването,защото имам известни проблеми с дроба.И не на последно място под стриктния онлайн надзор на приятелка,която го прави от години...Бях 100% вътрешно убедена,че трябва да го направя незабавно,спешно и непременно.И бих направила още много неща в името на това да мога да прекарам колкото се може повече време с близките си хора.На 30 съм все пак .. :)
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Имах предвид със засилка,както и  трябва да се направи,че почнеш ли да се колебаеш не става:)
След чистенето дроба ти ще се почуства по-добре,ще се подобрят функциите му,ако не си, набави си и треви за чай.Пуснал съм линкове,аз лично пиех по време  на чистенето и след него,както и все още.
Недей да се притесняваш твърде много,дроба е силен,но малко помощ няма да му се отрази зле :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Благодаря за окуражителните думи !!!  :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.