Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Запитване  (Прочетена 5858 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Запитване
« Отговор #20 -: 06-10-2009, 17:35:52 »

Eee, Бате Бино отдавна чаках и твоето компетентно мнение по въпроса ми! :) За това заведение наистина не бях чувала, била съм на 14г. Всъщност идеята възникна след като разказвах на една моя приятелка как се храня напоследък и какви нови рецепти изпробвам. Аз капитал нямам, но тя има и ми предложи да направим нещо. Направихме бизнес план и си дадохме сметка за всичко. Аз направих уникално меню и калкулация. Потърсихме и трети човек за да имаме резерва, но все още не сме решили окончателно дали да го отложим малко във времето заради кризата или ваобще дали да се прави, защото около мен хората са наистина много некомпетентни и не знам дали ще се възприеме идеята. В София има подобни заведения и един такъв продукт като нашия би имал успех според мен. Във Варна е зле положението, а и мястото където ще е заведението е много важно. Както и да е, ако не друго поне си разчовърках мозъка с мисловна дейност преди следващия ми магистърски семестър. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Запитване
« Отговор #21 -: 06-10-2009, 19:28:13 »

Деси , аз също имам някакъв интерес за подобно начинание, може пък да се обсъди някой ден.  Преди това трябва обаче да се направи прецизно изучаване на дейността на Софийското заведение , даже може и да се почерпи  за информация, може пък да отпуснат .. И трябва също да се поразпита ,че май и други опити имаше тук във Варна. Там в София според мен са повече европейци от нас и такива неща по вървят.  Но няма бизнес без риск. Сега е кофти момент , каквото и да се реши, трябва да се изчака.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Запитване
« Отговор #22 -: 06-10-2009, 23:52:25 »

Там в София според мен са повече европейци от нас и такива неща по вървят. 
Ти пък. Не мисля. Макар че съм от София, смея да твърдя точно обратното. В София гъзарията е голяма.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Запитване
« Отговор #23 -: 07-10-2009, 10:15:15 »

А в Европа да не е по-малка гъзария , Вери ?  :)  Тоталният снобски перфекционизъм на германците  засичала ли си го случайно ? :)
  При всяко повишение в службата да си сменяш: колата,гардероба,часовника,заведението,в което обядваш,от което пазаруваш, хората с които комуникираш ..... не че имаш нужда, но да не би някой да си помисли ,че  не изглеждаш на съответното   социално равнище ..   Как хубаво ги познавам. Не можем ги стигна по гъзария :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Запитване
« Отговор #24 -: 07-10-2009, 15:13:06 »

Бате Бино, и аз си мисля, че в София такъв тип заведение ще се възприеме по-добре от Варна. Самият факт, че там вече има около 10 заведения и ресторанти със здравословна насоченост, а тук няма нито едно. В столицата стандарта на живот е по-висок и хората като, че ли повече се интересуват от това какво слагат в устата си. Но момента сега наистина не е подходящ. Ще го отложим в бъдещ план. В интерес на истината за други опити във Варна не съм чувала. За какво по-точно става на въпрос?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Запитване
« Отговор #25 -: 07-10-2009, 15:34:21 »

А в Европа да не е по-малка гъзария , Вери ?  :)  Тоталният снобски перфекционизъм на германците  засичала ли си го случайно ? :)
 
Не. :)
В Европа много малко съм била/живяла- Гърция и Англия.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 23 запитвания.