Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: В моя град няма вегетарианци  (Прочетена 11510 пъти)

Stefo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • http://vbox7.com/play:8ee8f94a

В моя град няма вегетарианци.Освен мен разбира се:)
До тоя извод стигнах връщайки се от пазара.В раницата си бях натоварил по кило бели и червени ябълки,кило мандарини,кило фастъци и два домата и краставица за вечерната салата...
..и си мислих как поне 2 пъти седмично съм на тоя пазар.Ако имаше вегетарианци,те също щяха да са редовни,а никой не ми е направил впечатление.В смисъл да се засичаме,да усетим ,че сме сродни душици нещо...Пък и вегетарианците си личат.Особено вегетарианките.То като я видиш непоносимо хубава,просто няма как да яде месо това нещо.Даже наскоро една мацка от форума ми стана френдка във фейса.Гледам и снимките аз.....Че то да и се ненагледаш направо.
В супер маркетите директно забивам на рафтовете със ядки и биопродукти и плодове...и там коцуз...никво вегетарианско присъствие.
Хубо,че е тоя форум да знам,че не съм сам на планетата ;)Наскоро се запознах в един фитнес форум с един  вегетарианец.Другите от форума го бяха нахранили яко за начина му на хранене и аз му писах ЛС и се запознахме.Лафче,менкане на рецепти,як пич излезе пича .
От 29г съм вегетарианец.От както се храня сам, съм избрал да не се храня с месо.Ово-лакто съм,обичам фитнеса и освен за леки чистачки,само на растителна засега не минавам.
Имам един френд,който много обича да ми споделя за вечерята си състояща се от боб със свински реб**.
Мисля да се лишавам от подобна компания,а за сметка на това да имам повече време за нет и особено
за тук във форума.За това и се регнах де.
Здравейте,
супер е ,че ви има всички Вас
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #1 -: 27-12-2011, 16:08:04 »

 :kisss:Здраве желая, Сефанаки предполагам.Добре си дошел и честит имен ден.Да си жив и здрав, прав и корав ...вегетарианец!!!Да ти е живо и здраво името и да има и след теб кой да го носи!Късмет, любов, красота и много доброта в живота ти!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Stefo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • http://vbox7.com/play:8ee8f94a
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #2 -: 27-12-2011, 16:58:21 »

:kisss:Здраве желая, Сефанаки предполагам.Добре си дошел и честит имен ден.Да си жив и здрав, прав и корав ...вегетарианец!!!Да ти е живо и здраво името и да има и след теб кой да го носи!Късмет, любов, красота и много доброта в живота ти!!!

Ейй,благодаря ти Мери.
Супер пожелание :)
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #3 -: 27-12-2011, 19:49:43 »

Честит имен ден! Желая ти здраве, щастие, късмет, успехи, а за това, че няма много вегетарианци в твоя град - много да не ти пука ;) То и в моя няма много, да не говорим, че всичките ми близки кльопат всичкио- особено сега по празниците. Да си призная честничко се ядосвах много преди, те пък на мен още повече, затова сега си изяждам само това, което ям, а другото го прехвърлям в чуждата чиния. А като съм си вкъщи си правя това, което си знам. В момента карам на вода, утре ще включа сокове и така. А за Новогодишната нощ съм решила да направя тортата на Мер с банани и киви. Да видим какво ще се получи и дали ще зарадвам месоядните ми роднини. :P Това , че те са месоядни не ми пречи да ги обичам много, ама много, но честно казано ми е съвестно, че не мога да им помогна - те са по на 60- 70 години и трудно се променят. Все пак одобряват някои от нещата ми. Започваш да четеш рецепти и да експериментираш. Аз сега така правя, набавям си продукти и експериментирам някои рецепти. Аз съм и привърженик малко и на храненето по Аюрведа- напоследък си правя често "гхи" масло , ориз с кашу и др. Опитвам се да суровоядствам като през последните дни стигнах до 80% сурова храна. Всичко правя умерено разбира се, стремя се да не насилвма организма си. Вярвай в това, което правиш и бъди сигурен, че вегетарианството ще ти донесе много ползи и един по-различен поглед върху заобикалящия те свят. Всъщност , ти вече си го осъзнал. Поздрави и късмет! :love_006 - emotloader:
Активен

Stefo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • http://vbox7.com/play:8ee8f94a
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #4 -: 27-12-2011, 22:11:18 »

Честит имен ден! Желая ти здраве, щастие, късмет, успехи, а за това, че няма много вегетарианци в твоя град - много да не ти пука ;) То и в моя няма много, да не говорим, че всичките ми близки кльопат всичкио- особено сега по празниците. Да си призная честничко се ядосвах много преди, те пък на мен още повече, затова сега си изяждам само това, което ям, а другото го прехвърлям в чуждата чиния. А като съм си вкъщи си правя това, което си знам. В момента карам на вода, утре ще включа сокове и така. А за Новогодишната нощ съм решила да направя тортата на Мер с банани и киви. Да видим какво ще се получи и дали ще зарадвам месоядните ми роднини. :P Това , че те са месоядни не ми пречи да ги обичам много, ама много, но честно казано ми е съвестно, че не мога да им помогна - те са по на 60- 70 години и трудно се променят. Все пак одобряват някои от нещата ми. Започваш да четеш рецепти и да експериментираш. Аз сега така правя, набавям си продукти и експериментирам някои рецепти. Аз съм и привърженик малко и на храненето по Аюрведа- напоследък си правя често "гхи" масло , ориз с кашу и др. Опитвам се да суровоядствам като през последните дни стигнах до 80% сурова храна. Всичко правя умерено разбира се, стремя се да не насилвма организма си. Вярвай в това, което правиш и бъди сигурен, че вегетарианството ще ти донесе много ползи и един по-различен поглед върху заобикалящия те свят. Всъщност , ти вече си го осъзнал. Поздрави и късмет! :love_006 - emotloader:

Благодаря за пожеланията ,Събинке:)
Спасяващият метод "прехвърляне в чужда чиния" много важеше в казармата.Всички обичаха да се падат с мен на една маса,че и се караха.Кюфтаци за салата или компот си е оферта.
След няколко дена в новогодишното меню пък ,ще има пържоли.Пак някой,покрай мен ще намаже(баси намазването:).
« Последна редакция: 27-12-2011, 22:13:51 от Stefo »
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #5 -: 27-12-2011, 22:51:59 »

Здрасти, Стефо и честит празник, ако си именик!

Признавам, че малко трудно ти "разчитам" мненията, но в общи линии схванах драмата ти. Абсурд е да няма и други вегетарианци в твоя град. Не можеш да съдиш за хората по торбите им с покупки.

Искам да откроя две важни неща обаче - в малкия град - не само по икономически причини - хората обикновено живеят в дома на родителите си, което е ПРОБЛЕМ за хората, които искат да се хранят различно. Когато в кухнята вече се е наложил един авторитет, примерно на майка ти, тогава е трудно да отвоюваш свободата си да се храниш както ти искаш. Или ще обидиш готвачката, или ще те намразят, защото се правиш на капризен.  

Второ, направило ми е впечатление, че много често майките и бабите в една къща не ядат месо. Те купуват и готвят, но с едничка цел - да има за децата и за мъжете. Те самите наблягат на салатите и са си вегетарианци, само че без да го осъзнават. За съжаление са от лошия тип вегетарианци, които не си набавят нужните хранителни вещества, защото наблягат основно на хляба.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #6 -: 27-12-2011, 23:20:24 »

Нямаше да е лошо на страницата с членовете на форума да пише и кой от кой град е (ако се е сетил да го попълни). Така и тези, които сме от по-малките градове щяхме да си организирваме по някое събиране, а в случая не се знаем.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Stefo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
    • http://vbox7.com/play:8ee8f94a
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #7 -: 28-12-2011, 01:08:07 »

Нямаше да е лошо на страницата с членовете на форума да пише и кой от кой град е (ако се е сетил да го попълни). Така и тези, които сме от по-малките градове щяхме да си организирваме по някое събиране, а в случая не се знаем.

Логична е асоциацията вегетарианците да са селяни.
Да си живуркат на село,да си създават сами продукцията и да консумират плодовете на труда си.
Концентрацията на вегета, явно не се влияе от тая логика :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #8 -: 28-12-2011, 09:32:31 »

Логична е асоциацията вегетарианците да са селяни.

Хм, не бих казал, моята асоциация (като чуя селяни) е, че единствените зеленчуци които консумират са в салатката към ракията и праза в пръжките. Гроздето се прави на вино, сливите на сливова ракия а ябълките са за добитъка.
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #9 -: 28-12-2011, 10:26:59 »

принципно може да си направиш някакви изводи(за себе си) по покупките на човек.., аз например не желая да купувам месо и не го правя, па дори и да е за други гора.., който иска, да си купува.., не го правя и за роднини O0, камо ли за гости.., така че ако видя нещо отвратително(според мен) в количката/кошницата на някого съм в правото си да си правя каквито ми идват асоциативно изводи tooth

иначе това за майките и бабите е доста вярно.., само ако знаеха обаче, че не правят добро.. :surpris_23:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #10 -: 29-12-2011, 13:37:44 »

Здрасти и добре дошъл, самотен вегетарианецо  tooth!
Убедена съм, че в твоя град има вегета - няма как ;) Със сигурност има хора от Бялото братство,които не ядат месо, просто не си ги срещнал, пък може и да не са "твой тип" вегетарианци, но със сигурност ги има... Те и вегетарианците са много, знаеш  :essen: А пък, дето се вика "Луди има навсякъде" (и вегетарианци), твоята Добруджа едва ли прави изключение  tooth!
Може би някои вегета избягват да пазаруват от обикновените хранителни магазини, а си набавят храната от други места - пазарчета, баби
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #11 -: 30-12-2011, 15:00:46 »

На мен пък и през ум не ми е минало да се оглеждам по улиците за вегетарианци. Навън има толкова странни хора и интересни, но със сигурност не са вегетарианци :). А и мисля че само това , че не ядеш месо не те прави по различен. Не може само по този критерии да избираме приятелите си. Би трябвало да можем да "вземем" най - ценното от всеки и да не даваме гръб на никой. Предстой ни време на много промени и никога не се знае утре кой каква промяна го чака. За мен по радостно е когато споделям с някой и виждам че ме разбира, това наистина много ме радва , което означава че със сигурност този човек ще се промени със времето.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #12 -: 30-12-2011, 16:20:01 »

На мен пък и през ум не ми е минало да се оглеждам по улиците за вегетарианци. Навън има толкова странни хора и интересни, но със сигурност не са вегетарианци :). А и мисля че само това , че не ядеш месо не те прави по различен. Не може само по този критерии да избираме приятелите си. Би трябвало да можем да "вземем" най - ценното от всеки и да не даваме гръб на никой. Предстой ни време на много промени и никога не се знае утре кой каква промяна го чака. За мен по радостно е когато споделям с някой и виждам че ме разбира, това наистина много ме радва , което означава че със сигурност този човек ще се промени със времето.
Колко мъдро казано,  diva108,  :love_026:

Stefo, здравей!
« Последна редакция: 30-12-2011, 16:30:42 от Ros »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #13 -: 30-12-2011, 19:38:12 »

 :kisss:Ееееее, аз чак сега видях че си добруджанец като мене. :Content_14:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #14 -: 12-03-2013, 15:40:55 »


То като я видиш непоносимо хубава,просто няма как да яде месо това нещо

Stefoоо, ще ти кажа аз за непоносимо хубавите, ама нямам за избиване комплекси и нужда от доказване, така че няма да пусна снимка :bleh.

От утре съм решила да ставам вег. Но няма нищо общо с напъни за красота, имам си я в изобилие.
Просто искам да съм здрава, а не като ме тръшне я рак, я нещо, да се сетя за Майка Природа!

Като бях в пубертета и като почти всяко хлапе на 13г. и аз започнах да напълнявам. Леле, ужас хаха много кофти ми беше! Сложих се на една диета на Лидия Ковачева. На 3-я ден, се размотавам вкъщи по нощница и мама ме гушка и възкликва:" Ау, кожата ти мирише на плодове!"  :D И аз си помирисах рамото. Миришех на плодове, няма майтап! А сега мириша на себе си ;D. Без да отблъсквам, де хаха макар че кой знае, аз до сега вирея само между хищници, за суровоядците, може и да съм Скункс! ;D
Шегата настрана, ако изобщо е шега, главната причина да си отлагам веганството беше, че колкото вегани познавах (само 2), изглеждаха ужасно. Бледи, супер слаби и сякаш всеки момент ще припаднат.
Сега съм наясно, че кой знае как са си съчетавали храната, за да изглеждат така, но мен ме устройваха като оправдание.

На майка ми онзи ден, в болница "Света Екатерина" са идвали първокурсници-студенти и са я питали какво яде. Тя е на изготвена от мен алкална диета и имуностимуланти.
Една от бъдещите лекарки, които ще спасяват животи някой ден(пази боже..) я погледнала все едно е откачалка и високо попитала:
-Ама вие не ядете месо? Как си набавяте протеина!!!

....


Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #15 -: 12-03-2013, 16:10:17 »

"Шегата настрана, ако изобщо е шега, главната причина да си отлагам веганството беше, че колкото вегани познавах (само 2), изглеждаха ужасно. Бледи, супер слаби и сякаш всеки момент ще припаднат.
Сега съм наясно, че кой знае как са си съчетавали храната, за да изглеждат така, но мен ме устройваха като оправдание."
Веганството мила, не е краят на книгата. Отвъд има още толкова стъпала за преодоляване. Ще видиш сама...
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #16 -: 12-03-2013, 16:21:19 »


То като я видиш непоносимо хубава,просто няма как да яде месо това нещо

Stefoоо, ще ти кажа аз за непоносимо хубавите, ама нямам за избиване комплекси и нужда от доказване, така че няма да пусна снимка :bleh.

От утре съм решила да ставам вег. Но няма нищо общо с напъни за красота, имам си я в изобилие.
Просто искам да съм здрава, а не като ме тръшне я рак, я нещо, да се сетя за Майка Природа!

Като бях в пубертета и като почти всяко хлапе на 13г. и аз започнах да напълнявам. Леле, ужас хаха много кофти ми беше! Сложих се на една диета на Лидия Ковачева. На 3-я ден, се размотавам вкъщи по нощница и мама ме гушка и възкликва:" Ау, кожата ти мирише на плодове!"  :D И аз си помирисах рамото. Миришех на плодове, няма майтап! А сега мириша на себе си ;D. Без да отблъсквам, де хаха макар че кой знае, аз до сега вирея само между хищници, за суровоядците, може и да съм Скункс! ;D
Шегата настрана, ако изобщо е шега, главната причина да си отлагам веганството беше, че колкото вегани познавах (само 2), изглеждаха ужасно. Бледи, супер слаби и сякаш всеки момент ще припаднат.
Сега съм наясно, че кой знае как са си съчетавали храната, за да изглеждат така, но мен ме устройваха като оправдание.

На майка ми онзи ден, в болница "Света Екатерина" са идвали първокурсници-студенти и са я питали какво яде. Тя е на изготвена от мен алкална диета и имуностимуланти.
Една от бъдещите лекарки, които ще спасяват животи някой ден(пази боже..) я погледнала все едно е откачалка и високо попитала:
-Ама вие не ядете месо? Как си набавяте протеина!!!

Аз на твое място бих се погрижил да бъде изолирана от всякакви такива "компетентни" хорица...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #17 -: 12-03-2013, 16:26:04 »

"Шегата настрана, ако изобщо е шега, главната причина да си отлагам веганството беше, че колкото вегани познавах (само 2), изглеждаха ужасно. Бледи, супер слаби и сякаш всеки момент ще припаднат.
Сега съм наясно, че кой знае как са си съчетавали храната, за да изглеждат така, но мен ме устройваха като оправдание."
Веганството мила, не е краят на книгата. Отвъд има още толкова стъпала за преодоляване. Ще видиш сама...

Сигурна съм!
Чака ме едно прекрасно пътешествие и себеопознаване!
Лошото е, че променяйки себе си, аз винаги Искам да променя и другите...

bpa, скоро ще е изолирана, само и тя да го иска. Не мога да вървя срещу нея, това е нейния живот и нейните избори. Аз само говоря и се надявам, не да ме чува, а да ме осмисля....
« Последна редакция: 12-03-2013, 16:28:12 от Wish »
Активен

purelove

  • Гост
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #18 -: 14-03-2013, 14:00:01 »

..." Ау, кожата ти мирише на плодове!"  :D И аз си помирисах рамото. Миришех на плодове, няма майтап! А сега мириша на себе си ;D. Без да отблъсквам, де хаха макар че кой знае, аз до сега вирея само между хищници, за суровоядците, може и да съм Скункс! ;D

А при най-малкото малкото слънчево докосване или просто шепот с дъх на свежест, тялото ти реагира ли както цвят на слънцето, блестящ в утринна роса ... , който приветства, кани и завладява .. С онази прелитаща топлина, която долавя най-фините фибри на кожата ти , а ти чувстваш как тази топлина се разлива по теб и засенчва слънчевата.  :Content_22: Завихря се, трепти и бушува под повърхността на кожата ти, изгаря те отвътре… и е способна да изпепели всеки и всичко наоколо…  :whistling2 - emotloader: А за ефирната сладост и дъх на кожата да не говорим, навлизаме в темата adult content 16+  tooth
Е, това се случва с плодоядите, "мършояде"  :bleh С пожелания за наркотичен импулс за промяна и многобройни усмивки, които оставят уссещане за мед из въздуха  :whistling2 - emotloader:
Активен

Wish

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:В моя град няма вегетарианци
« Отговор #19 -: 14-03-2013, 16:30:05 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_14:
От вчера се докосвам до "месо" само в леглото :bleh без да ми тече кръв по устата ;D.

Няма как да хапна месо. Майка ми се бори за живота си като стана вег. Трябва да съм много тъпа, за да плюскам мърша, след всичко това...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.063 секунди с 22 запитвания.