Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Малко за вредата от Дюкан и други работи.  (Прочетена 6806 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Втората част от предаването е с Д-р Емилова за вредата от Дюкан,Аткинс и още любопитни неща,накратко :bleh

http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=322&video_id=18096
« Последна редакция: 19-08-2009, 22:45:05 от Svetlio »
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Браво, че си го пуснал тук,Светльо,хубаво говори жената.
 :Content_14:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

Браво Светльо! Хубаво е, че си се сетил да качиш клипчето :fluretaa:
Само ако знаете колко много жени отслабват с Дюкан...изумявам се когато съм на работа  :surpris_22: почти всяка жена си купува овесени трици за диетата. Триците, добре, но всичко хубаво май свършва до тук. Но има и такива с "резултати" от тази диета: подагра, запек,нарушена обмяна...В момента много се търси парафиново масло или олио не знам точно, което пак този Дюкан го препоръчва, а какво точно е това и аз незнам. Не съм чела книгата му, но от клиентите разбирам, че по време на режима не се позволяват плодове  ??? какво ли повече да го коментирам - трагедия  :surpris_25:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

че как ще получат запек като приемат толкова фибри от триците?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Този ДюкЯн има бая последователки, особено сред скоро родилите жени. Доста са.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

canat триците са макс 2 супени лъжици на ден, защото все пак отмиват минералите от организма, това според книгата де.
Вери знам:(  срещала съм те в бг-мама и явно и ти си на ясно от всичко това от там.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Тръпки ме побиват като си представя какво си причиняват тези хора....  :-[ 
Малко е тъпо как Емилова препоръчва и месо, но за диетата на този много правилно се изказа.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313

Абе Радулка, нали знаеш, предлагането е според клиента.......как Емилова или който и да е друг ще каже нещо против месото??? Че нали ще и намалее клиентелата?!?
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Лейла, там там.  ;) Почти 5 години съм редовен потребител в мама-та.  :D
Ама да си призная хич не ги следя дамите какви ги вършат. Нещо не ме влече.  :D Един единствен път влизах в темата им, защото моя половин беше решил да диетува. И какво какво, това си избра, защото било лесно. Мяташ пържолата и забравяш. Обаче аз като видях за какви несметни количества плът става дума, лекинко намекнах, че не съм съгласна да се досъсипе по този начин. Беше периодът, когато все още не бяхме преминали към суровоядство. Добре че почна да се интересува, да чете и да се информира. Може да се каже, че заради него сме на сегашния "хал", от който хич не се оплаквам. Всъщност аз отдавна бях готова да откажа месото, но исках и той да узрее за идеята. Нещо не ме блазнеше да готвя за всеки различно. Та така. :)

И като стана пак дума за месо, вижте какво прочетох току-що в темата за вегетарианството там:

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/scotland/article4087977.ece
Не им вярвам, а и не виждам снимка на момичето.

И още:
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1199476/Meat-vs-veggie-From-depression-infertility-choice-diet-wreak-havoc-health.html

Май май на месния пазар почват да му падат акциите.  ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Така е, падат му!  :Content_22: Затова има и много поръчкови статии "за" месото... Вижда им се краят на кървавите индустрии, ама айде ;)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Леле какви глупости пишат хората!!!! На мен пък един приятел ми прати линк как някакво бебе на годинка и полвина в Щатите умряло, и съдят майката, щото била веганка и давала такава храна на детето. Ми че то може и само кърма да яде и да е добре! Еейй, тя простотията не ходи по гората... В единия линк който праща Вери пише, че може би соята е причина за по-ниска фертилност при вегетарианците. Значи тия дето не ядат соя, или не са вегетарианци, или какво?! Да не говорим, че традиционната медицина препоръчва соята при менопауза, за да уравновесява хормоналния дисбаланс. Радулче, мила, де да бях толкова оптимистична като теб за края на кървавите индустрии. Хората гледат да си пълнят гагите и са още мнооого далеч от това да помислят за нещо друго, освен за моментното си удоволствие :(((
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Такива дела,по правило са показни....да си имаме едно на ум >:( особено в щатите.А за соята им,тя най-вероятно е ГМ.Какво ги правят тия хора там,направо..не ми се мисли.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Хората гледат да си пълнят гагите и са още мнооого далеч от това да помислят за нещо друго, освен за моментното си удоволствие :(((
Важното е да се покаже как чрез собствено удоволствие може да се помогне на животните и природата като цяло. Стилът на веганите за мен е неправилен. Показват кървави снимки, жестокости с животни и казват не яжте месо! Това би било успешна пропаганда само сред някакви подрастващи, на които лесно се влияе, но когато срещу теб е един зрял 40 годишен мъж, примерно, стратегията е дала фира отдавна. Не можеш да му кажеш "Виж ся, тия 40 години теб са те лъгали за месото. Спирай, за да им е добре на животните!" Даже и той да пробва да спре(което става в 1% от случаите) ще срещне повика на собствената си природа, навикът, и ще се върне пак назад. А и трябва да се вземе предвид, че въпросния човек си е изградил среда и връзки...Просто тва е погрешната стратегия! Или кажи на едно дете: Не прави еди си кво...За мен правилната стратегия е да се даде пример, да се покаже, без натрапване. Да, знам - става бавно, няма популизъм вътре и не става никаква реклама...няма я кръвта, зрелището и другата помия. Тези неща ги казвам от собствения ми крехък опит. Повлях на няколко души... не само на млади хора...дори бих казал, че веганската пропаганда пречи донякъде...трябва да имате предвид, че таргета ви е точно неосъзнати хора :)
« Последна редакция: 22-09-2009, 18:58:10 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Цитат
Стилът на веганите за мен е неправилен. Показват кървави снимки, жестокости с животни и казват не яжте месо!

И аз съм веган, но тук съм 100% съгласен с теб. Ако не подходим с разбиране, съпричастност и личен пример, само отблъскваме човека отсреща и не се получава нищо добро.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Аз си мисля, че и до примера не е... а до това, дали човек има предразположение за тези неща. Имах приятел, с когото бяхме 5 години заедно, и мисля, че той така и не разбра защо съм вегетарианка. Сегашния ми приятел стана вегетарианец почти от началото на връзката ни. Никой от приятелите ми не е станал вегетарианец или не е намалил месото, гледайки от мен...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Просто моя опит е такъв...верно е, че има тамастични хора...там май няма спасение...но не бива да натрапвате и да насаждате чувство за вина...как да кажеш на едно дете, че е убиец, щото си кльопа месо...действа се по коренно различен начин...тези жестокости са само за хора, които искат допълнително инфо...за пълни неверници...но не и за случайни хора...За мен примерът е над всичко, когато става дума за възпитание(разбирайте и като въздействие) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524

Petko, хубави неща казваш, аз почнах да си ги записвам вече, тайничко  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Petko, хубави неща казваш, аз почнах да си ги записвам вече, тайничко  ;)
canat, надявам се, че се шегуваш :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

За мен примерът е над всичко, когато става дума за възпитание(разбирайте и като въздействие) :)
И за мен. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.