Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сокът от Житни Листа и инфо за синьо-зелени водорасли  (Прочетена 21473 пъти)

lyubo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Eдна страхотна храна, на която би било добре да се хвърли повече светлина/информация.
(подходяща за категорията Супер-храни)

                          18-те Чудеса на Житните Прорастъци

За нетренираното око, листата на младите житни растения може да изглеждат като листата на най-обикновена трева. Това което ги отличава от другите треви е, че житните прорастъци са най-висококачествен източник на най-разнообразни хранителни вещества.

Ето някои факти за тази невероятна храна.
Въз основa на изследвания и наблюдения, сокът от житните прорастъци:
• Е един от най-богатите източници на витамини А и С
• Съдържа пълен, балансиран спектър от лесно усвоими B витамини, включително лаетрил (laetrile; B17), който е с доказан ефект на селективно унищожаване на някои ракови клетки, без това да влияе на нормалните клетки
• Съдържа висококачествени органични калций, фосфор, магнезий, натрий и калий в балансирано съотношение.
• Осигурява органично желязо на кръвта, което подобрява кръвообръщението ни
• Съдържа 92 от 102 микроелемента, които са установени в растенията (сигурен съм че искат да кажат “в благоприятни количества”- всяко растение има всичките микроелементи, за да поддържа нормалните си жизнени функции..)
• Дава най-ефективната форма на хлорофилна терапия
• Съдейства за намаляване на кръвното налягане
• (Хлорофилът който съдържа в големи количества) наподобява химически на молекулярната структура на (хемоглобина в) червените кръвни клетки, това спомага за повишаване способността на кръвта да пренася кислород до всяка клетка на тялото
• Съдейства за пречистването на токсични натрупвания от тялото
• Пречиства черният дроб
• Спомага за бързото излекуване на рани
• Противодейства образуването и натрупването на метаболитни токсини в организма
• Спомага за премахване на проблеми с кръвната захар
• Имат ефект при спирането на косопад и посивяване на косата
• Подпомага преодоляването на запек
• Увеличава устойчивостта към радиация и премахва симптомите на облъчване с радиация
• Действа като дезинфектант, като убива бактерии в кръвта, лимфата и тъканите
• Счита се за пълноценна храна, защото съдържа всичките необходими аминокиселини за човешкото тяло.

Тъй като сокът от житните прорастъци действа като мощно пречистващо средство в човешкото тяло, може да се почувства замайване и гадене скоро след поглъщането му. Това е реакция на освобождаване на токсини във Вашата система. (Поради тази причина) е най-добре да се започне с малки количества, една унция (около 28.35г) или нещо подобно, а след това постепенно да се увеличи приема до четири унции (около 113.4г) наведнъж. Същото важи и когато се използва сок от житните прорастъци като имплантант в дебелото черво.

След като сокът е изстискан, той е нестабилен и има тенденция да гранясва бързо. Така че е най-добре да се пие в рамките на петнадесет минути от изтискването му. Листа могат да се съхраняват отрязани за по една седмица, в хладилник, ако се съхраняват в найлонов плик (найлонова торбичка), или контейнер. Замразен сок от житни прорастъци ще се запази за по-дълго време, макар че той не е така ефективен, колкото прясно направеният сок, който има непокътнати всички си хранителни вещества.

Чакам с нетърпение коментарите ви.
« Последна редакция: 09-05-2009, 18:30:23 от lyubo »
Активен
Nothing TASTES as Good, as Feeling Absolutely Healthy and Vibrant

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #1 -: 28-04-2009, 09:20:18 »

Благодаря за страхотната информация.
Аз все още имам проблем с изстискването на сок от житни поници и не мога да смогна да си направя такива. В Щатите има ферми за житни поници, но тук трябва всеки сам да си прави.
Който си прави вече сок може ли да сподели с каква машинка го изстисква.

Това не го разбрах като че ли:
Цитат
Същото важи и когато се използва сок от житните прорастъци като имплантант в дебелото черво.
Активен
Духът владее материята!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #2 -: 28-04-2009, 10:22:58 »

Аз успявам да изтискам сок от магданоз от сокоизтисквачка за ябълки и моркови :) Разбира се колкото по- мощна, толкова повече сок:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #3 -: 29-04-2009, 16:39:24 »

Любо, отново даваш много ценна информация! Благодарим за което!  :)

Все още не съм правила никакви поници. Аз си мислех, че прорастъците се правят на сок, както зеленото смути - слагаш ги в блендер с вода и евентуално още нещо... Трябва ли специална сокоизстисквачка?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #4 -: 29-04-2009, 18:03:57 »


Като си говорим за суперхрани, не може да не се споменат и водораслите!

Кламатско водорасло AФА: съвършената суперхрана

Диворастящото Кламатско водорасло AFA е най-полезната от "зелените храни". То се усвоява отлично от човешкия организъм и е пълноценен естествен източник на минерали, аминокиселини, ензими, антиоксиданти, хлорофил, бетакаротин, витамини и др. Даже малки количества AFA, прибавяни към обичайното меню, имат голям благотворен ефект върху здравето. Хора от целия свят редовно го включват в диетата си, за да си набавят онова, което обикновеното хранене не осигурява.

Водите на Кламатското езеро идват от геотермални и вулканични източници. Затова водораслото АFА съдържа богата гама от полезни минерали - калций, хром, кобалт, мед, желязо, магнезий, манган, калий, бор, фосфор, селен, натрий, сяра, титан, ванадий, цинк и др. В това отношение AFA превъзхожда изкуствено култивираните сладководни водорасли и даже люцерната, която е най-добрият източник на минерали между висшите растения. От друга страна, AFA почти не съдържа йод и е безопасно за щитовидната жлеза (за разлика от морските водорасли келп).

AFA е рекордьор по белтъчно съдържание, и то в три направления - количество, качество и усвоимост. То съдържа 60% протеини (няколко пъти повече от месото, яйцата и соята). Водорасловите протеини са почти 100% усвоими и не натоварват храносмилането. Те са естествено съчетани с витамини, минерали и други полезни съставки. Аминокиселинният им профил е идентичен с този на човешкото тяло.

AFA расте на малки туфи, състоящи се от вериги от клетки. Клетките от 8 до 20 място в тези вериги (наречени хетероцисти) съдържат гликолипиди, които са ефективни срещу вируса на СПИН (според Националния здравен институт на САЩ).

AFA е много богато на бета-каротин, от който в тялото ни се образува витамин А. Знае се, че опасността от рак намалява значително при хората, чиято храна съдържа повече бета-каротин. Това се дължи на мощното му регенериращо, антиоксидантно и имуностимулиращо действие.

AFA е шампион сред всички храни по съдържание на витамин В12 – най-важният витамин за кръвотворенето. В това водорасло има почти 20 пъти повече витамин В12, отколкото в коя да е друга храна. Един грам сухи водорасли съдържа два пъти повече от дневната нужда витамин В12. Затова всички, които ядат AFA, могат да бъдат спокойни, че няма да развият анемия.

Кламатските водорасли са най-богатият известен източник на желязо в органична форма, т.е. отлично усвоимо. В това отношение те многократно превъзхождат месото. От тях има повече полза, отколкото от синтетичните железни препарати, които могат да са токсични. AFA повлиява удивително бързо различни недоимъчни анемии. Изглежда, че тайната е в комбинацията, приготвена от природата.

AFA е изключително богато на хлорофил, който е мощен биостимулатор с естествен пречистващ и регенериращ ефект. Освен всичко друго хлорофилът участва в кръвотворенето. Той е почти идентичен с хема в хемоглобина на еритроцитите, който пренася кислорода, и затова се нарича “зелената кръв на планетата”. Единствената разлика е в това, че хлорофилът съдържа магнезий, а хемът - желязо.

AFA е необикновено богато на ензими, витамини, ко-фактори и други биологично активни вещества (БАВ), като различни фикопигменти, естествени антиоксиданти и много други. Това му придава подчертани радиопротективни (предпазващи от радиация) и антиканцерогенни (предпазващи от рак и неговите рецидиви) свойства. Благодарение на тях могат да бъдат защитени хора, работещи в радиоактивна среда, родените след катастрофата в Чернобил, пациенти на лъчелечение и др.

Според канадски изследвания, ежедневното приемане на 1 грам Кламатски водорасли увеличава с 40% способността на Т-лимфоцитите (клетките-убийци от имунната система) да мигрират активно към тъканите. Това означава, че те по-добре унищожават раковите клетки и микробите. Хуморалният имунитет също се повлиява благоприятно – т.е. водораслите ни помагат да произвеждаме и антитела.

AFA оказва благотворен ефект върху обмяната на веществата и дейността на всички органи и системи и е превъзходен тонизатор и регулатор на т.нар. ПНЕИ-система (психо-невро-ендокрино-имунна система), обединяваща различни тясно преплетени важни функции на организма. Високото съдържание на витамин В12 не е противопоказание за приемането им от раково болни – противораковият им ефект се потвърждава от редица автори и се дължи на комплексното действие на всичките съставки на AFA.

Един от най-интересните и уникални аспекти на AFA е благотворното му въздействие върху нервната система, мозъка и психиката. Това водорасло активира невротрансмитерните системи, което води до преодоляване на депресията, подобряване на яснотата, концентрацията и издръжливостта на ума, стимулиране на творческите възможности и развиване на дясната хемисфера, т.е. артистичните и интуитивни способности.

Съобщава се също за благоприятно повлияване и даже обратно развитие при болест на Алцхаймер, множествена склероза, епилепсия, депресии, психози и неврози, невро-психично изоставане, детска церебрална парализа и т.н. Това се дължи не само на факта, че AFA е ценна клетъчна храна, но и на голямото съдържание на невропептидни прекурсори - пептиди с жизненоважно значение за мозъка.

Естествено, много по-добре е да се предпазва мозъкът, отколкото да се лекува, след като е бил увреден. И без това този орган се натоварва много в нашето задъхано ежедневие. Учене, недоспиване, пушене, стрес, конкуренция… и рано или късно започват провали в паметта и концентрацията, намалява умствената работоспособност, появява се умора, раздразнителност, лошо настроение и пр. Познавате ли човек, застрахован от това?

Какво е решението? Може би то се нарича AFA! Познато като елексир за мозъка, това водорасло се оприличава на супер гориво за нервната система. То е в състояние да зареди, възстанови и енергизира изтощените мозъчни клетки така, че да започнат да функционират много по-добре.

Друг аспект на действие на AFA е стимулирането на комплекса епифиза-хипоталамус-хипофиза. В тези мозъчни центрове са скрити някои висши способности на човешкия ум като интуиция, телепатия и холистична перцепция – т.е. способност да се обработва информация по свръхестествен начин. Твърди се, че приемането на AFA развива висшите психични способности и подпомага човешката еволюция.

Всяка субстанция, приемана от нас, оставя своите вибрации в нашето тяло и нашата душа. Възможно е чрез подходящи храни да се стимулират в определена последователност различни части от мозъка и различни енергийни центрове, при което да се получи съответния ефект... Остава “само” да открием правилната комбиннация.

Източник: www.anhira.com




Активен

lyubo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #5 -: 29-04-2009, 23:02:25 »

Благодаря на всички - страхотен сайт и форум.

Супер че стигнахме и до водораслите, браво Деси. 
Ето още няколко, само споменаване: Спирулина/Spirulina (синьо-зелено) Хлорела/Chlorella (зелено) - често заедно с AFA се препоръчват като много благоприятни и подсилващи супер-храни при ракови заболявания например.

Обратно на листата от млада пшеница.
Мер, наистина на запад и особено в САЩ има тонове не само млади, свежи житни листа, сокове и продукти от тях но и материали /статии за ползата от тях. Мнозина са достигнали в откривателството си до листата от млада пшеница като зелена панацея и естествен вариант на философски камък даващ ако не безсмъртие то поне дълъг, здрав и щастлив/пълноценен живот.

Това че ги няма все още на българският пазар не би трябвало да спира никого - нещата може би ще се променят с навлизането на повече информация (ето ние започнахме) а и никак не е трудно да си ги отгледа човек сам. (мога да споделя как точно в някой следващ пост)
 
Цитат
Това не го разбрах като че ли: "Същото важи и когато се използва сок от житните прорастъци като имплантант в дебелото черво."
Сока от житни листа се счита за много високоефективен посредник в пречистването на организма (от токсини). Така че се използва и за очистване на токсини от дебелото черво и ректума. (поставянето на сока от житни листа там се казвало "имплант")
 Същото важи и при пиене и при другата употреба - започване от малко и постепенно увеличаване на количеството.

Изтискване на сок: да не се използвал електрически блендър за правене на сок тъй като бързото движение на металното острие предизвиква окисляване на хлорофила - и това прави целият процес безполезен.

Идеи за сокоизтисквачка: ръчна мелачка (от типа месомелачка)

(аз имам предубеждение срещу металните части по горепосочената причина-окисление/обезвреждане на много от полезните вещества)

Също и електрически изтисквачки от типа "смачкващи"/"предъвкващи" като Green Power или Champion сериите (на запад; че и на изток - Green Power Kempo's са Корейско изобретение) - ако знаете добри заместители в България, моля споделете.


Също можело и да се поемат/смилат листата и да се извличат ценните им съставки по най-класическият, макар и малко старомоден метод - чрез дъвчене!  :)

Със здраве, всичко ви най-!   
« Последна редакция: 29-04-2009, 23:44:32 от lyubo »
Активен
Nothing TASTES as Good, as Feeling Absolutely Healthy and Vibrant

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #6 -: 29-04-2009, 23:39:49 »

Благодаря, за снимките и подробните обяснения. Никога нямаше да се сетя, че под имплантант се има предвид клизма, интересно!
У нас имаме една много стара едновремешна машинка (подобна на тази от снимката), но и аз досега се чудих за метала (защото тя е метална). Няма какво толкова да се чудя ами може би вече е време да си поръчам една от Щатите. А иначе и аз си правя поници, но досега ги хапвах на салата само. Какво мислите за пониците от ръж, просо, овес... струва ми се, че и те ще притежават същите лечебни свойства. Досега не съм опитвала сок от такива поници - какъв ли е на вкус. Дано да е приятен, че много трудно вкарвам в тялото си нещо с неприятен вкус (като например не мойш ме накара да пия английска сол). И някои неща знам, че са много полезни, но ми е трудно да приемам точно заради вкуса им.

АФАта си е храна чудо, много силно се препоръчва от гурутата в тази област, особено от Казънс.
Активен
Духът владее материята!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #7 -: 29-04-2009, 23:44:42 »

Спирулина съм виждала само на хапчета. Тези АФА и те ли са таблетки??
Някой да знае да продават на прах, или цели водорасли от тези, които спадат в групата "супер"?
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Сокът от Житни Прорастъци
« Отговор #8 -: 30-04-2009, 08:30:43 »

Да АФА я има и на прах, а по прицип всички добавки се предлагат от Аквасорс на капсулки, но те много лесно се отварят и прахчето може да се сложи в смути, сок и т.н. От година и половина приемам АФА, чиста, в съчетание със спирулина и люцерна, с ензими, с пробиотици, с Q10, колаген и хиалуронова киселина за кожата. Преди да разбера за тази фирма си купувах Спирулина и Хлорела на таблетки от дрогерии Лечител.
Аз гледам винаги да приемам водорасли не само защото са супер полезни, ами и защото много от жените от морските градове рано или късно получават заболявания на щитовидната жлеза-хипофункция, хиперфункция, тироид на Хашимото, базедова болест. Познавам много жени, на които вече им е премахната жлезата, аз също съм предразположена. Майка ми има тироид на Хашимото, а леля ми базедова болест. Аз за сега имам лека анемия, която се проявява веднъж на няколко години, но водораслите си ги вземам като профилактика.
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Деси аз съм с хиперфункция на щит.жлеза и тъй като не съм наясно с синьо-зелените водорасли,какво би ме посъветвала! Днес доста четох за тях в сайта,като има едно предупреждение от Мер,че те са противопоказни при хиперфункция,а и аз си мислех същото,тъй като те съдържат йод,а той не се препоръчва от лекарите при моето заболяване/орехите също съм ги елиминирала в менюто ми,по същата причина/ Четох коментарите за Аквасорс и за Златна ябълка,но така и не ми стана ясно-ще ми помогнат ли или са противопоказни при хиперфункция...? Ще ми е от полза да прочета повече мнения по въпроса,който ме вълнува... ::) :)
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

slear9

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,
знам че темата е доста старичка но просто ако някой все още го интересува мога да споделя впечетления от сока от житни листа и точно с какво го изтисквам и как ми действа  :weight_lift:
ако има заинтересувани да пишат
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Здравейте,
знам че темата е доста старичка но просто ако някой все още го интересува мога да споделя впечетления от сока от житни листа и точно с какво го изтисквам и как ми действа  :weight_lift:
ако има заинтересувани да пишат

това си го пише в началото на темата, прочети внимателно всичко, не е писано само откъде можеш да си поръчаш машинка, с която можеш да получиш максимален "добив" на сок от житото :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240

Здравейте,
знам че темата е доста старичка но просто ако някой все още го интересува мога да споделя впечетления от сока от житни листа и точно с какво го изтисквам и как ми действа  :weight_lift:
ако има заинтересувани да пишат

Нищо, че вече е писано, интересува ме всеки личен опит - и аз сега започвам с този сок. Пиши какви са ефектите при теб!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

slear9, аз също се интересувам от опита ти относно сока на житните листа.Ще съм ти много благодарна, ако го споделиш!

didona

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте! Прочетох, че сте писали за сокове от треви.

Аз продавам такава електрическа сокоизтисквачка. Идеална е за сокове от треви. Също може смила ядки, както и да извлича масло от тях, във вид на тахан. Например фъстъчено масло, орехово масло и т.н. Също така може да прави спагети, паста, макарони и др.

Аз имам и друга такава сокоизтисквачка и я използвам постоянно.

Напоследък правя много сокове от нар и се изтисква идеално. Слага се направо със семките. Те се смачкват, а от другата страна излиза чистият сок.

Ако някой се интересува може да види обявата ми в този сайт: http://auction.bg/item.php?id=796981
Ето снимка:




« Последна редакция: 13-02-2012, 00:16:14 от didona »
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Активен

didona

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Електрическата от Зоя я няма в наличност от много дълго време, само стои като предложение. Аз първоначално исках от там да взема, но чаках, чаках и накрая ми донесоха от чужбина.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Aз имам проблем с пониците, всички покълват, но не всички стават на трева - горе-долу половината само, и на всичкото отггоре почвата мухлясва :( Някой да се е справял с подобна ситуация?
Активен
Psychonaut

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Aз имам проблем с пониците, всички покълват, но не всички стават на трева - горе-долу половината само, и на всичкото отггоре почвата мухлясва :( Някой да се е справял с подобна ситуация?

Полагаш ги твърде на гъсто и слагаш много вода. Следващият път, пробвай да ги разпръснеш по на редичко и в началото ги пръскай с пулверизатор. Така хем ги овлажняваш равномерно, хем не ги преполиваш. Аз така си реших проблема с мухъла.  :Content_22:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Svetlio, мерси!  :flowers2:
Още довечера слагам нова партида, дано се справя тоя път...
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 24 запитвания.