Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пълно водно/уриново гладуване  (Прочетена 38355 пъти)

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #20 -: 13-02-2010, 18:28:05 »

Ета затова ми харесва тоя форум- винаги можеш да научиш нещо ново..

Вики, навита съм да се пробвам, макар че и малко ме е страх, защото кръвното ми е много ниско. По време на гладуванията пада още повече и съм като пияна мотика.. :D
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #21 -: 15-02-2010, 11:25:22 »

Viki kakva voda pie6e? mineralna li :Confus_34:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #22 -: 15-02-2010, 18:02:45 »

Не, пиех изворна. Понякога просто си преварявах вода от чешмата - оставях я да кипне, щото иначе все пак с цялата Менделеева таблица вътре, не е много за предпочитане  :whistling2 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #23 -: 17-02-2010, 10:33:48 »

а като за сефте дали може да се започне с 10 дни?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #24 -: 17-02-2010, 14:10:38 »

Може , но още 10 дни ти трае захранването :)
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #25 -: 17-02-2010, 16:09:06 »

дай те ми идеи за зеленчукови сокове,каквото и да си помисля все гадно ми звучи.обичам само от моркови и портокал.
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #26 -: 17-02-2010, 16:14:59 »

дай те ми идеи за зеленчукови сокове,каквото и да си помисля все гадно ми звучи.обичам само от моркови и портокал.
http://www.recipemagician.com/
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #27 -: 01-12-2010, 10:10:08 »

Днес съм в 6-тия ден от водното си гладуване,мисля да направя 10 дена.Нямах намерение да гладувам сега,но за съжаление ми се появи здравословен проблем - хемороиди,с които се мъчих една седмица - т.е. адски много ме боляха и въпреки,че пробвах еднодневно гладуване на сокове,а по късно и 2 дена гладуване/1ви сухо,2ри -на вода/,в момента в който след това се наяждах и ми се наложеше да ида до тоалетна - болките се подновяваха с пълна сила.И след като прочетох един от дневниците на Малахов , където описваше в едно свое гладуване,че го е започнал с възпалени хемороиди и те изчезнали на 7мия ден от гладуването,предприех това по дълго гладуване.Болки нямам от 2рия ден,но на 5тия ден си направих клизма и по време на самата процедура си ме болеше,така че още не са изчезнали напълно.
 Но сега ви пиша основно да ме посъветвате относно друг проблем,който ми се появи - киселини.Досега се появяват на 4тия и 5тия ден - вечер.Предполагам и днес ще се появят.През януари месец тази година последно правих 7дневно водно гладуване и тогава отново от 4тия ден започнаха да ми се появяват киселини,но тогава положението беше нетърпимо,киселините започваха от обед и продължаваха дори и нощем и накрая не издържах и прекъснах гладуването.Сега пак се страхувам да не се влошат нещата.Четох някъде че киселините са част от страничните ефекти при гладуването,но защо пък точно при мен се появяват.Аз киселини никога през живота си не съм имала,нито дори и при бременността,а защо ми се появяват при гладуване?Дане би да имам някакъв проблем с жлъчката,за който да не знам и те да са индикатор за това?
Моля ви по запознатите да ми дадат някакъв съвет или поне да ме успокоят.А и имали някакъв начин да се облекчат тези киселини по време на гладуването или трябва да си трая?
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #28 -: 01-12-2010, 12:44:58 »

Спокойно, просто се настрой да ги преодолееш. Пий повече вода. В момента съм на трети ден водно, като преди това бях една седмица само на сокове. Докато бях на сокове се чувствах отлично и работех тежка физическа работа почти през ден. Направих грешка, че към последните дни включих към соковете по половин лимон на около 500 мл сок. Започнаха киселини - ужасно! Имам язва на дванадесетопръстника от малък и киселините би следвало да ме разколебаят и моментално да се откажа от всякакви гладувания, но не би. Продължавам си така, както го бях замислил, пия вода веднага, щом усетя, че ми прикиселява и това е. Е, ако тялото ми силно се разбунтува, веднага ще започна захранване, за да не си навредя заради инат, но засега си понасям несгодите на гладуването - трай, бабо, за хубост! Ето един мой метод, който ми хрумна при една особено силна криза - намокри корема и областта около него с вода, след което вземи малко малко сода бикарбонат и я разтрий на това място. Водата трябва просто да намокри мястото, за да може содата да се задържи. При мен това работи перфектно - киселините изчезват след около десетина минути напълно и не се появяват в следващите няколко часа.
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #29 -: 01-12-2010, 21:34:04 »

Благодаря за съвета,днес сякаш киселините са по малко от предните дни,дано да изчезнат напълно.Относно гладуването мога да кажа, че се чувствам добре,даже шофирам,пазарувам,на моменти само ми е малко замаяно.Най-зле ми беше 4тия ден,когато при рязко ставане много ми се завиваше свят и бях най-отпаднала него ден.Надявам се да издържа до края,така и така съм почнала,а по принцип много трудно издържам първите дни,затова обикновенно когато реша да се пречиствам е на сокове за по дълъг период или ,ако е на вода или сухо, е само по 1-2-3 дена.
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #30 -: 04-12-2010, 12:32:42 »

Да споделя как вървят нещата при мен.Киселини нямам от 2 дена вече.Но снощи пък ми беше много зле - не знам дали е било криза или това,че ми се наложи следобеда по повървя пеша около 1км и наистина доста се изморих - но след това цяла вечер ми беше много отпаднало,виеше ми се свят, ако правих нещо права,болеше ме стомаха - както боли от глад и ми се гадеше.Рано-рано си легнах и днес отново съм добре.За клизмите,то малко ми е неудобно да споделям за това,но все пак да кажа,за да знаете колко е голяма ползата от тях.Първите 2  пъти ,когато си правих нищо не излизаше освен едни дълги слузести като червеи образувания - предполагам паразити.Но по едно такова - и двата пъти.Но след клизмата на 7мия ден - излезна черна течност доста голямо количество и няколко черни камъчета - ама наистина черни.Днес на 9тия ден след клизмата излезна само мътилка -нищо по специално.Това е засега,ще пиша след това как е минало захранването.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #31 -: 04-12-2010, 16:29:08 »

кога ще се захранваш и как?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #32 -: 05-12-2010, 11:18:33 »

Oт утре започвам да се захранвам,днес ми е 10ти ден.Между другото езикът ми продължава да е обложен,явно изчистването не е приключило още,аз доколкото знам би трябвало да стане ярко червен,когато се изчистят токсините.
Първия ден от захранването ще пия портокалов сок разреден с вода през 2-3 часа по малко.Втория ден че е плод пак през 3-4 часав малки количества.Трети и четвърти ден едно от храненията вече ще е зеленчук.Пети и шести ще хапна и малко ядки и така....Първата седмица основно плодове и зеленчуци ще ям.Втората вече може и нещо готвено,че от 2 седмици си мечтая за варена тиква.Това е общо взето ,не е някаква готова схема,а моя си измислена.
А забравих да кажа,че от снощи ме боли гърлото - то не че нямаше кой да ме зарази,но си мислех,че като съм на гладуване вирусът ще стои далеч от мен - но явно не е така...
Изводите,които си правя досега са,че 10дена не са достатъчни за пълното изчистване на тялото.Следващия път,когато правя такова гладуване ще се опитам поне да е 15 дена.Но сега нямам възможност - 1во че ми е доста студено,2ро - че вече съм доста отпаднала и ме е страх малко да излизам да си върша задълженията навън,а се налага.Но все пак постепенно трупам опит и с всеки следващ път ще ми е по лесно надявам се....
Активен

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #33 -: 05-12-2010, 15:31:24 »

Днес ми е седми ден от водното и според първоначалния план от утре започвам захранване. По време на сокотерапията, предшестваща гладуването, нямах никакви проблеми. Теглото ми се запази същото, имах желание за дълги разходки и за работа от всякакъв вид. Самото гладуване протече много тежко. В началото на втория ден започна ацидозна криза, която докъм обяд стана непоносима - силно главоболие, студени крайници, постоянно гадене, обща отпадналост (с мъка ставах и се придвижвах до тоалетната), топъл и тежък дъх с ацетонов отенък, отвреме-навреме треперене, силен недостиг на въздух (учестено плитко дишане). Насила пиех вода, но не успявах да изпия повече от литър и половина дневно. Кризата продължи без промяна и през третия ден. На няколко пъти ми мина мисълта, че това ми гладуване ще приключи по-рано от плануваното, и то с идване на "Бърза помощ". На четвъртия ден организмът ми реши да ме предпази и почти целия ден и цялата вечер прекарах в сън. Петия ден започна без промяна на общото ми състояние. Забелязах, че обонянието ми силно се е изострило. В края на деня състоянието ми рязко се подобри. Остана съвсем леко главоболие, което на следващия ден бе изчезнало. Все още бях омаломощен. По принцип пия изворна вода, която сам си наливам от чешми из планините, но водата ми бе на привършване, затова сутринта купих вода. От нея започна да ме боли корема, затова реших шестия ден да изкарам на полусухо гладуване. Шестия протече нормално, така протича и седмия засега. От края на петия ден започнах да пия ентеросан за възобновяване на чревната флора, която е нарушена заради клизмите (впрочем, клизми успях да правя през ден, въпреки желанието ми да бъдат  всекидневни). По време на водното гладуване изгубих малко над седем килограма тегло. Забелязах, че само мисълта за някои храни (готвено) предизвикваше у мен отвращение (за съжаление не си ги записах, но около половината мога да ги възстановя по памет).
През цялото време провеждах съпътсващо изчистване със сутришно жабурене със студено пресовано масло.

ГРЕШКИ:
- основната грешка, която намирам, е, че замислих, започнах и проведох всичко като изчистване и гладуване, а не като пост. Самата грешка осъзнах сравнително рано, но ми се стори доста лицемерно да опитвам да променям предназначението на гладуването си в движение, затова продължих съгласно плановете си. За първи път нямах никакви парапсихични изживявания по време на пост/гладуване, каквито съм имал преди - видения, способност за четене на настроения и мисли и т.н.;
- в края на сокотерапията добавих към соковете сок от лимон, който доведе до увеличаване на отделянето на жлъчка, а от там и до по-висока киселинност на стомашния сок. В резултат на това получих киселини, които продължиха докъм третия ден от водното гладуване;
- не направих предварително изчистване от паразити. Може и да е чисто внушение, но ги усетих, гадовете!

Захранването смятам да направя по обратния път, с една особеност - всяка сутрин и вечер ще пия по около 200 млл силно разреден айрян от домашно квасено кисело мляко. Поради киселинността му, не съм изцяло убеден, че е правилно да се използва в период на захранване, но нямам особено вяра на фармамошениците, поради което се налага да търся начин да осигуря на червата си необходимите им полезни бактерии. На осмия ден ще хапна четвърт ябълка за целия ден, на деветия - морков на пара и половин плод, на десетия - зеленчукова крем-супа с половин картоф и т.н.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #34 -: 12-12-2010, 22:02:18 »

Здравейте !
От доста време се канех да направя едно дълго и качествено уриново гладуване, но сега вече обстоятелствата са такива, че трябва да избирам между скалпела и уриновото гладуване.
Смятам да проведа 3-4 разтоварващи дни изцяло на сурови продукти и сок от зеле, тиква и ябълки.
Понеже не видях в темата по-горе някой, който да има опит в този вид гладуване, ще питам пак, дано се окаже, че има някой по-опитен от мен, да хвърли малко светлина там, където ми е тъмно...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #35 -: 13-12-2010, 12:39:42 »

Плодово-разтоварващият режим е добра подготовка за по-дълго гладуване (водно, сухо или уриново), но и това, което си замислил/а ми се струва добро. За уриновото гладуване знам, че е уникално лечебно средство, но личен опит нямам. Вземи си "Уринотерапия" на Малахов, или "Лечебното гладуване" ;).
Успех! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #36 -: 13-12-2010, 19:52:25 »

Плодово-разтоварващият режим е добра подготовка за по-дълго гладуване (водно, сухо или уриново), но и това, което си замислил/а ми се струва добро. За уриновото гладуване знам, че е уникално лечебно средство, но личен опит нямам. Вземи си "Уринотерапия" на Малахов, или "Лечебното гладуване" ;).
Успех! :flowers2:


Благодаря, изчел съм "задължителната" литература, която си ми посочил(а), но имам и други въпроси, затова си търся "гуру" в тази област :)
Имам и достатъчен опит с чисто, плодово и соково гладуване, но уриновото си е по-специфично...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #37 -: 13-12-2010, 22:33:52 »

Имам опит в шивамбукалпа, но никога не съм я съчетавал с гладуване (нямам възможност да гладувам - едвам съм си извоювал правото за до 36 часа без храна на екадаши). Наистина е доста неприятно да се прави тази процедура, когато в стомаха има остатъци от вечерята.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Eternal bliss

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 88
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #38 -: 13-12-2010, 23:24:54 »

И аз не съм правила, но сега съм 3 дни на сухо, после (от сряда)- 3 дни водно/уриново и един ден на сокове(събота) :))
Ама ти сигурно трябва за по-сериозен период от време да го правиш.. Пожелавам всичко да мине леко и успешно!! Много здраве и любов :))) :love_028:
Активен
..and what they are doing with this visible language that they create is they are making gifts..

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #39 -: 15-12-2010, 15:29:43 »

Здравейте и аз да напиша нещо.
Преди време - няколко години правих две водни гладувания по 15 дни които, протекоха идентично - края на 1та седмица ацидоза и след това подобряване лекота енергия и т.н.
Киселини никога не съм имал.
Захранването ми беше от прецедени през марля плодови сокове (за да се махнат власинките) отначало разредени с вода след това чисти после с малко мед. След това си правех мляко от покълнала пшеница - като покълне се пасира и се отцежда само само "млякото" , после мляко от ядки , варени на пара зеленчуци и т.н.

В момента съм решил да направя "пълно" (докато езика порозовее) гладуване, което според дебелите книги е над 20-25 дни че и повече. Имам възможност най много до 27 дни, дано дотогава да се изчисти.
Относно захранването Шелтън препоръчва да се започне директно с плодове(мандарини портокали), по няколко парченца на по 2 часа през първите 2 дни. Това по бързо задействало перисталтиката и възстановявало храносмилането - Има логика, затова мисля да го пробвам. "Стискайте палци" :о)

Това гладуване протече коренно различно от предишните две. Може би, защото преди да спра храната бях една седмица само на сокове и мляко от Тибетската млечна гъба. Всеки ден пиех сок от моркови, червено цвекло и лимон поне по литър на ден, което доведе до очистване на черния дроб по време на 1я ден от гладуването - изхвърлих 2 камъчета зелени едното 2.5см диаметър.

От 3-я ден до към 6-я бях като размазан. Обща слабост, тежко и плитко дишане, недостих на кислород, тежест в тялото - направо се влачех, замайване, виене на свят при по резки движения и изправяне, Появи се страхотна жажда-направо ми пресъхва устата. Усещането за глад не изчезна напълно.

Към 10я ден ми олекна и ми се проясни (за разлика от предишните 2 гладувания глада не изчезна напълно както и енергията ми не се възстанови- остана лека отпадналост)

13-14ти ден отново силна отпадналост и тежко и плитко дишане - само да отбележа Жаждата продължава със същата сила от началото на гладуването.

15ти ден по разкара ми се остана само обща отпадналост и пресъхването в устата.

Тия дни пак ще пиша как протичат нещата.
надявам се моя опит да е от полза на някого
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 23 запитвания.