Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: лечебно гладуване за деца?  (Прочетена 6025 пъти)

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
лечебно гладуване за деца?
« -: 21-07-2012, 07:55:37 »

Ситуацията е следната- когато децата ми се разболеят- на 8 и 5 години лечението което предприемаме със съпруга ми е да постоят гладни. Ако поискат някаква храна- включвам сокове. Гледам да са на сокове докато отшумят главните симптоми. След това включваме плодове и зеленчуци. И след около седмица започват да ядат и зърнени. Обикновено главните симптоми отшумяват бързо и на сокове се налага да е един ден. Това ми се струва нормално за дете. Скоро синът ми направи алергичен спазъм на белия дроб. Искаха лечение в болница с урбазон и антибиотик. Ние го лекувахме със сокове, вече е добре. Но докато получи подобрение минаха няколко дни. Малко се притесних колко време могат децата да я карат на сокове. Ако някой има статий или опит моля да сподели.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Децата и гладът
« Отговор #1 -: 21-07-2012, 10:40:12 »

Ситуацията е следната- когато децата ми се разболеят- на 8 и 5 години лечението което предприемаме със съпруга ми е да постоят гладни. Ако поискат някаква храна- включвам сокове. Гледам да са на сокове докато отшумят главните симптоми. След това включваме плодове и зеленчуци. И след около седмица започват да ядат и зърнени. Обикновено главните симптоми отшумяват бързо и на сокове се налага да е един ден. Това ми се струва нормално за дете. Скоро синът ми направи алергичен спазъм на белия дроб. Искаха лечение в болница с урбазон и антибиотик. Ние го лекувахме със сокове, вече е добре. Но докато получи подобрение минаха няколко дни. Малко се притесних колко време могат децата да я карат на сокове. Ако някой има статий или опит моля да сподели.

Здравей, Герито !

Поздравления, че си достигнала до това ниво със съпруга ти -да лекувате децата си по този начин...ще ми се и моите родители да бяха толкова "образовани" преди време...
Но... всеки си има път и уроци,които трябва да научи. Аз трябваше да мина през климатолечение 4 години в Сандански, за бронхиална астма, и да се върна в родния си град, и чак тогава да разбера, че не съм излекуван изобщо, и тогава да поема нещата в собствени ръце - 10-ти клас направих първата си РДТ (разтоварващо-диетична терапия) само на портокалов сок.

Тук ще направя малко отклонение. Неслучайно употребявам този термин, който ми хареса от книгата на Николаев - "Гладувайте за здраве". Езикът е много важно нещо и е добре да внимаваме как говорим.
На повечето хора терминът "гладуване" им носи предимно негативни емоции и асоциации, защото те не са наясно какво стои зад него - представят си дългия мъчителен глад, завършващ със смърт... затова приканвам да  го заместваме с по-благопристойни за ушите изрази, които в крайна сметка са и по-близо до истината - по време на едно контролирано "гладуване" организмът дефакто не гладува - той се храни от резервите си. Истинският глад, който повечето хора си представят, започва след като се изчерпят резервите, и организмът започва да разгражда по-маловажните органи, за да поддържа живота си...

Та да се върна отново на основния въпрос - аз до 18-тата ми годишнина съм провеждал няколко пъти такива разтоварващи режими до 10 дни без проблем. При децата обикновено 10 дни са достатъчни, за да се забележи сериозно подобрение. Тъй като децата не са все още толкова "задръстени" като възрастните, имат достатъчно енергия, за да проведат бързо очистването си.
Така че си на прав път- продължавай в същия дух  :Content_14:
И моя личен съвет е да наблегнеш и на профилактиката - ненапразно има такава мисъл - грам профилактика е по-полезна от тон лечение. По-конкретно  - този спазъм в белия дроб най-вероятно е предизвикан от задръстване със слуз, което пък най-вероятно е предизвикано от злоупотребата на млечни и други слузообразуващи храни. Също с профилактична цел е добре детето да бъде поощрявано да практикува бягане, плуване и други спортове, които развиват белите дробове. Възможно  е  причината да не е от физически характер, а да е от психо-емоционален характер, препоръчвам ти да прочетеш "Болестта като път", мисля, че я имаше в спиралата....

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #2 -: 21-07-2012, 23:26:16 »

За съжаление при нас бабите, като едно необходимо зло правят мечешки услуги на децата. Синът ми като по-малък консумираше много млечни. От две години е промяната в храненето в нашето семейство и в къщи не се ядат животински продукти. Наблягаме на плодовете, зеленчуците, зърнените и бобовите. Като бобовите ги ядем готвени. Ако отидем на гости или се случи да сме на заведение им разрешавам- понеже виждат храната да си вземат, както за съжаление си позволявам и аз. Това го броя като инцидентно ядене на животинско. Не ми се иска да е пълна забраната. Но когато отидат в бабите настава ад. Колкото и да говоря, колкото книги, филми да дам не се променят тези жени. И като ми кажат "вие живеете в някакъв заговор" лошо ми става. Това съзнание промивано с години, че щом се продава, щом се ползва и дава значи няма проблем.
Факт е че този алергичен спазъм го направи в наше отсъствие, но не съм убедена че е тъгувал за нас. По скоро имам съмнения в това, че в този период всички имаха дихателни проблеми. Мисля че имаше някакви бактерии, които да са му намалили имунитета и да е направил защитна реакция. Незнам какво да мисля.
Сега ще си изтегля тази книга Болестта като път. Стана ми интересно
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #3 -: 22-07-2012, 14:37:10 »

Да, определено бабите са голям фактор, който може много да "размъти водата" ...
Тук вече не мога да дам съвет от позицията на опита си, и затова ще си замълча...
Нищо не си коментирала обаче за профилактиката и спорта...мисля, че ако посещенията при бабите са епизодични - само събота, неделя и ваканциите, не би трябвало да е чак толкова страшно, след като през останалото време държиш положението под контрол...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #4 -: 22-07-2012, 20:28:07 »

Спорт има. Дъщеря ми тренира 3 пъти седмично плуване и 2 пъти нещо като гимнастика. Казвам нещо като защото е по скоро под формата на игра и тя много се забавлява. Синът ми до скоро тренираше 5 пъти в седмицата плуване, но му омръзна и пожела лека атлетика. Сега е два пъти седмично на лека атлетика и кара колело 2 пъти в седмицата с мен или баща си. Определено са доста активни в това отношение. И най-важното според мен е че имат желание.
Обичат сурова храна. Сега дори хапват сурови кюфтета от елда и булгур със салата  :essen: и им е много вкусно. Когато са при нас имат огромно желание да подражават. И дума не се казва за друго.
Активен

purelove

  • Гост
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #5 -: 22-07-2012, 21:38:32 »

Не се сещам за конкретния брой в момента, но в книгите на д-р Уокър съм срещала такъв коментар. За възрастен знам, че не се препоръчва повече от 100 дни. Ще проверя и ще пиша допълнително.
P.S. Имам 3 годишна племенничка. Профилактично сестра ми я държи само на сокове между 5-7 дни. Досега не е боледувала.
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #6 -: 24-07-2012, 22:49:48 »

Гери, от мене този съвет - води се по децата. Следвай това, което те искат, това, което те кажат. Децата са чисти още и следват оздравителната програма, която я има заложена във всеки човек, когато се разболее. Първо и най-първо - апетитът изчезва, спират да ядат. Колко време питаш ти. Това не зависи от тебе и от съпруга ти. Зависи от детето ти. То само ще покаже. Когато се появи апетит - предлагай плодове. Цели. Това според мене. Не го мисли така - "сега няма да ядат три дни, после два дни сокове, после един ден плодове, после включвам и зеленчуци и т.н." Това може да ти се струва идеално, но за тях в този момент да не е ок. Може да им мине много по-бързо и много по-бързо да искат да ядат повече неща.

Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #7 -: 25-07-2012, 10:56:10 »

Ха, как го правите това да "държите" децата на сокове или глад пък било то и за малко време. Разбира се изключвам варианта "насила". Моят син е на 3 години и е абсолютен бащичко. Хапва стабилно и не знам как бих го убедил да не яде с профилактична цел. Не знам дали и трябва. Този понеделник ме вижда, че гладувам и ме разпитва защо го правя. Обяснявам надълго и нашироко, че е за здраве и е хубаво от време на време да не се яде, за да си почине организма. Никак не го грабна идеята. Цитирам - "Аз пък ще си ям".

Иначе го виждам, че, като е болен, няма апетит и сам се ограничава, но засега това е всичко. Мисля да карам полека и да не притискам дребосъците, докато светя като звезда на небосклона с личен пример (хахаха).
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

gerito

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #8 -: 25-07-2012, 16:12:37 »

Аз също не ги принуждавам на сила. Обикновенно като са болни сами губят апетит. Аз просто се старая в този момент като огладнеят да няма друго освен плодове и зеленчуци. Вслушвам се в тях.
Дилемата настъпи когато се случи по-сериозно нещо, като този алергичен спазъм на белия дроб. Синът ми вече е голям- на 8 и разбра, че другата алтернатива е да влезе в болница на урбазон и антибиотик. Той има пълно доверие в нас и имайки впредвид уплахата, която понесе прави каквото му кажем и за още пита. За наш и негов късмет се разболя когато нас ни нямаше, или може би се разболя точно защото нас ни нямаше. Баба му и дядо му искаха да послушат лекарите и да го вкарат в болница. Аз ги накарах да го изкарат срещу подпис и докато успеем да се приберем той беше много уплашен. Предвид обстоятелствата нямаше как да не ни слуша.
Мен ме притеснява факта, че въобще се е стигнало до това. Но може би трябва да му направя още едно профилактично пречистване от 5-7 дни на сокове. А той горкият и без това е много слаб. Съвсем ще се свърше.
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:лечебно гладуване за деца?
« Отговор #9 -: 26-11-2012, 22:13:55 »

Големия ми син направи отит миналата седмица. Единственото "лечение", което "приложих" беше да не се храни около 24 часа. През това време, той и нямаше желание де да го прави, само вели опити и желания за нещо си, но аз ги подминавах тактично. Ухото много го болеше, вдигна температура, направо си заспиваше прав и където свари. Изкара сигурно над 15 часа в сън, препоти се няколко пъти. После още два дни беше с понижен апетит, като аз се стараех да му предлагам само сурови плодове и зеленчуци през това време. След това се върна обичайния му апетит (който е като на мишка  tooth). Отидохме на контролен преглед, защото ми беше любопитно дали предположенията ми, че е вече напълно здрав са верни. УНГ-то даже остана "леко" очудено, че всичко е минало толкова бързо без да давам антибиотик.  :surpris_22: :bleh
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 24 запитвания.