Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пълно водно/уриново гладуване  (Прочетена 38395 пъти)

ptpi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,
благодаря, че Ви има, че поддържате този прекрасен сайт- да сте живи и здрави всички.
Имам един въпрос: от няколко години провеждам водно и уриново гладуване- 3 пъти в годината дълги гладувания -18-20 дни и всеки месец 2 пъти по 1 до 3 дни. Каквото и да прочетох в сайта и форума никъде не срещнах хора, които провеждат такъв вид гладуване - обикновено тук се говори за "гладуване" с плодове, сокове, мед, чай. Аз не намирам това за гладуване, а просто плодово-разтоварителен режим. Сигурна съм обаче, че все пак някой гладува като мене. Ако има такива приятели бих помолила, ако  възможно да сподели начина на захранване, който прилага. Захранването, което е предложено тук наистина е подходящо за хора, които до този момент се е хранил с плодове, но ми се струва неудачно за хора, които 20 дни са били само на вода.
Признателна съм ви за отговора.
Поздрави.
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #1 -: 16-08-2009, 19:06:07 »

Аз за уриново гладуване не съм чувала досега. А пълното водно гладуване си е добре известно. А захранването си пак постепенно като се почне съ плодови и зеленчукови сокове и постепенно се включват твърди храси. А ти щом толкова години го правиш това как се захранваш?
Активен
Намасте :)

ptpi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #2 -: 16-08-2009, 19:40:22 »

Благодаря за отговора. Не, че не знам как да се захраня, но ми бе интересно да чуя и други мнения. Що се отнася до уриновото гладуване- това е най-добрия начин за гладуване, т.к. урината допълнително подкиселява организма и по-лесно излизат токсини и шлаки.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #3 -: 17-08-2009, 08:14:45 »

ptpi, уриново гладуване не съм правила, но редовно практикувах водни гладувания по системата на Брег - всяка седмица 1 ден на вода и няколко пъти годишно по 10-15 дни.
Дългите гладувания прекъсвам с малки дози пресен сок, разреден с вода. След това включвам 1/2 до 1 ябълка, разпределена на порции за деня (в повечето случаи ми идва твърде много). Около 3-я или 4-я ден апетитът ми се възвръща и пия чай от мента и коприва, за да се чувствам сита и да контролирам количеството храна. Седмица консумирам малки порции сурови плодове и зеленчуци, предимно настъргани. Включвам пресен бульон от разни зеленчуци, самите зеленчуци и т.н. Ако не успея да овладея повишения апетит за храна и стомахът ми се 'разбунтува' срещу повечето храна, минавам за 1 ден на чай или сокове.

От почти 2 години не съм гладувала на вода поради бременност и кърмене, но задължително ще се върна към тази практика щом кукличката се отбие.
Имам желание за по-дълго водно гладуване, но заради теглото ми се въздържам.

Ще се радвам да споделиш за твоите гладувания, а може да направим и някое заедно  ;) веднага щом съм на линия. С приятелска подкрепа е далеч по-леко и приятно.

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #4 -: 17-10-2009, 05:22:35 »

Здравей!
Аз също практикувам чисто водно гладуване от година. Даже в момента съм в 6 ден от поредното гладуване.
Тъй като губя доста енергия и тегло, през студените месеци правя кратки гладунения 7 до 10 дена. Лятото дълги - над 21 дена.
Основно се водя по препоръките на Столешников от книгата му "КАК ВЕРНУТЬСЯ К ЖИЗНИ". Така също съм чел книгата на Ангел Ангелов "Гладувайте правилно" както и "Гладуването може да спаси живота ви" на Хърбърт Шелтън. За втората имам леки резерви, но има и какво ценно да се научи. Третата е по-скоро рекламна брошура. Първите две книги се разпространяват БЕЗПЛАТНО по нета.  Авторите им не правят пари от знанието и оприта си. Третата я има тук http://star05.net/lib/viewpage.php?page_id=45

Успех
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #5 -: 17-10-2009, 05:32:29 »

Имам първата книга в превод на български. Превода е със съкращения и не е особено качествен, но ако се затрудняваш с руския, мога да ти я пратя
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #6 -: 07-02-2010, 17:51:43 »

Здравейте!
Досега съм правила няколко водни гладувания по 3-7 дни и са ми се отразявали добре.
В момента правя едно по-продължително - дотук 10 дни, днес ми е 11-тия, мисля да го направя поне 14 дни, пък колкото издържа :) (в сесия съм, седя си почти само вкъщи и условията са доста подходящи). Бихте ли препоръчали някоя схема за захранване? Прочетох схемите на Малахов, но се чудя дали салата "метличка" още на 2-рия ден е особено подходящо  ???... Някой ако има опит и желание да сподели - благодаря предварително! :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #7 -: 07-02-2010, 22:20:45 »

аз 1 вият ден пия фреш от портокал разреден с вода , 2 рия чист фреш , 3 тия портокал и така преминавам на плодове постепенно
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #8 -: 08-02-2010, 10:52:19 »

Прочети захранването на Шелтън.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #9 -: 08-02-2010, 14:57:40 »

Прочети захранването на Шелтън.

Линк (моля)? ::)
Търсих в гугъл, ама нещо не намирам  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #11 -: 08-02-2010, 21:33:07 »

Безкрайно ти благодаря, Бенато! :flowers2: :kisss:
Много интересно... Има логика в това, което пише за соковете и твърдите храни. Май наистина него ще използвам. Мерси! ;)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #12 -: 12-02-2010, 18:06:01 »

Да споделя - вчера приключих водното гладуване (на 15-тия ден, тоест, две пълни седмици на вода). Честно казано, ми се отрази много добре  :). Дори имах намерение да го направя към 20 дни, но вече няколко сутрини започна много да ми пада кръвното и да ми прилошава при всяко рязко движение - и така през целия ден  :(. Та реших, че може би е време да приключвам. Плюс това съм доста слаба (от 45 кила на 40 в момента) и щеше да ми дойде в повече.
Като цяло обаче през целия период бях необичайно енергична; занимавах се усилено с нелека умствена дейност (като за скромните ми умствени възможности  :whistling2 - emotloader:), и дори имах сили да правя леки упражнения всяка вечер  :). Правех го защото имах нужда да се движа поне малко, а и следвах препоръките на Малахов (двигателна активност - според това как се чувстваме) и ми се отразяваше прекрасно  :). Друго нещо, което доста ме учуди беше, че редовно си ходех до тоалетната всеки ден  :o. Шелтън е прав, че активността на червата изобщо не спира  ;D. Клизми не съм правила, както споменах, ще ги почна на по-късен етап, "като му дойде времето", само влязох в гладуването с разхлабващи на растителна основа. И пак - всеки ден си вършех работите, дори на 2-3 пъти имах диария и ми се стори, че излизат и чернодробни камъни (или поне много приличаха)  :surpris_22:. Много ми беше спокойно през цялото време, концентрацията ми се подобри (дотук две 6-ици от изпитите! 8)). Вземах си душ по 1-2 пъти дневно и кожата ми се изчисти още повече. Друго, което ме порази беше, че косата ми си е в идеална форма и дори леко се сгъсти - досега съм имала случаи когато при намаляване на "ресурсите" е почвала да ми капе като листопад - сега си беше екстра  O0. През цялото време пих много вода - сигурно към 5-6 литра дневно, но не съм се насилвала, просто ми се пиеше и не забелязах това да ми влияе особено зле.
Вчера практически прекратих гладуването. Още сутринта почувствах, че трябва да хапна нещо, защото наистина краката ми вече се огъваха (сериозно говоря, не се измъквам по терлички)  tooth. Изпих 200мл фреш от морков и веднага се почувствах по-добре. По-късно през деня и една ябълка си нарязах - на малки порции през час. Днес нямах възможност много много да спазвам интервали (беше ми последният изпит), но горе-долу на час-два си хапвах парченце портокал (1 портокал и 2 мандарини от 5 сутринта докъм 16). Към 17, след голямо чудене и колебание, реших, че вече мога да поема и повече, та хапнах малко прясна салата  :essen:.
Дотук се чувствам отлично - цялата профилактика ми се отрази перфектно. Смятам да направя към седмица захранване - първо на плодове и зеленчуци, след 5-6 дена и ядки и зърнени. Благодаря на всички, които са правили такива гладувания за съветите. Както казах, невероятно и за мен самата, процедурата беше изключително приятна и бих я направила отново :). На всички, които не са пробвали - опитайте, струва си  ;).
« Последна редакция: 12-02-2010, 18:11:06 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #13 -: 12-02-2010, 19:06:43 »

 :kisss: :flowers2: :heart_2:bravooooooooo!!!!!Dasi jiva i zdrava i vse taka uporita!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #14 -: 12-02-2010, 22:12:34 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14: Ехе, Вики, 40 килограма, колко си ефирна  :peperudi:
 Като те чета и на мен ми се прииска да се пречистя само на вода  :)
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #15 -: 12-02-2010, 22:12:49 »

Вики, страхотна си, браво!
Никога не съм правила такова гладуване и много ми се иска поне три дена да направя. Като правиш следващия път свиркай, ще се включа в началото поне и аз. Друго си е като не си сам в такова начинание.
Много ми се щеше да направя житния режим сега, защото много хора го правиха едновременно, но ми е много студено. По време на суровите ми коледни пости така измръзнах, че още не мога да се стопля  :)
Активен

megy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #16 -: 13-02-2010, 09:07:37 »

Здравейте!
Едва днес ви намерих и веднага се регнах тук1 :flowers2:
Днес съм 8-ми ден на водно гладуване.
Правя го за първи път и мога да се похваля,че независимо от тръдностите ,които срещнах първите дни -устисках и продължавам геройски!
Днес кантарчето отсече минус 5 килца tooth
Надявам се да смъкна и холистерола,който ми изскочи в последните изследвания,които правих наскоро.
Пишете-има ли някой ,който в момента прави водно гладуване и на кой етап е?
До скоро! :love_006 - emotloader:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #17 -: 13-02-2010, 09:43:55 »

Благодаря ви много! :flowers2:

Sunny, следващото гладуване го планувам за лятото някъде - хем топлото време е по-подходящо, хем ще уча за държавния, та се надявам да помогне  :whistling2 - emotloader: tooth. Ако искаш, ще пиша да действаме заедно  ;). А за измръзването - гледай да си правиш по-често супа от покълнало жито, или "ангелската" от житния режим... Мисля, че и зеленчуци, приготвени на пара са много подходящи - хем са почти сурови, хем все пак ще ти затоплят организма... Много се препоръчва и обтриване на цялото тяло с растителни масла. Ако не си пробвала, мисля че помага  :).

Megy, успех! Както казах, струва си, само изглежда че е трудно, и резултатът няма да закъснее  :love_006 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #18 -: 13-02-2010, 12:53:49 »

   Вики, поздравления за успеха:) радвам ти се на волята, аз съм на сокове и се чувствам превъзходно, даже не ми коства почти никаква воля в повечето случаи. Но за водата се изисква и то голяма, защото се абстрахираш тотално от храната :) а ти си го съчетала перфектно с учене. Само гледай да се захраниш добре, не знам колко си висока ама 40 кг. за жена ми се виждат малко, поне 44-5 :) ама пък няма да се тъпчиш сега я :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Пълно водно/уриново гладуване
« Отговор #19 -: 13-02-2010, 13:49:23 »

 Здравейте!
  И на мен днес ми е осми ден. Не съм се теглила. Само мерих обиколка на талия: -10см.
  Меги, Симонче, не сте сами  :)
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 22 запитвания.