Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алое Вера  (Прочетена 45552 пъти)

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Алое Вера
« Отговор #20 -: 03-03-2011, 23:24:25 »

 Ми то само така е лечебно-изпечено.Арабите са открили тази формула преди векове и сабура се ползва с доста висока репутация в медицината в Близкия изток,Европа и Индия.Иначе другия вариант е старата българска рецепта с алкохол и мед.Има я на доста места в интернет.Точно в листата са концентрирани тези в-ва с горчив вкус които действат очистително, но и са имуностимуланти.
 
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #21 -: 07-04-2011, 23:12:22 »

Ако някой е пил алое(сух екстракт), ще ми каже ли в какви дози и продължителност го е вземал?
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Алое Вера
« Отговор #22 -: 08-04-2011, 02:06:14 »

Алое има всяка втора дъртачка където киснат по пазарите и изнасят яйца, буркани с туршии и други боклуци за продаване. С едно излизане на разходка и обхождане на варненските пазари мога да попадна на 3-4 саксии достатъчно голямо за изяждане (около килограм маса ) за 5-10 лв.

Слушайте какво пее Хоспи !  Алоето в сурово състояние особено за нулева кръвна група е доста вредно.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #23 -: 08-04-2011, 14:06:11 »

Е това никой не го оспорва.  ;)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Алое Вера
« Отговор #24 -: 08-04-2011, 14:09:51 »

И аз знам, че алоето е противопоказано за нулева кръвна група, но това се отнася и за авокадото, а пък аз си го ям без проблем. Някои неща с кръвните групи ги вземам под внимание, но не всичко. А алоето го използвам предимно за външна употреба.
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Алое Вера
« Отговор #25 -: 16-04-2011, 13:27:08 »

Преди време, при едни плекситни проблеми, ми слагаха цепнати по дължина листа от алое на гърба. Усещах все едно стадо комарчета ме щипят по кожата. Зачервяваше се само болното място. Вътрешно не съм го приемала, но според мен ще върши повече работа. Най- голям ефект видях от упражнения, хранене и да е топло на гърба, когато времето е студено.
Едно друго приложение на алоето, ама пък какво е тлъсто...  :)
http://www.youtube.com/watch?v=bNE1zJqwzyg
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #26 -: 17-04-2011, 19:15:52 »

Аз съм пила сух екстракт от алое.Схемата, която ми бе дал лекаря е 10 дни се пие сутрин на гладно количество с големина на грахово зърно и 10 дни се почива. По време на менстурация задължително не се пие.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Алое Вера
« Отговор #27 -: 17-04-2011, 19:32:20 »

И по време на бременност знам...
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #28 -: 18-04-2011, 06:53:13 »

Благодаря :)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Алое Вера
« Отговор #29 -: 20-04-2011, 07:17:12 »

Майка ми имаше перманентен запек - от десетки години.
Купих и от алоето на форевър ливинг пи го 3 месеца от тогава няма никакви проблеми мина повече от половин година от как спря да го пие.

Явно за този проблем действа.

За друго нямам опит.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

newradost

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
    • Handcrafted clay flowers store
Re:Алое Вера
« Отговор #30 -: 03-05-2011, 10:22:32 »

Аз съм пила алое по рецептата на един билкар, ако представлява интерес ще я напиша точно. Иначе съставките са мед, сок от алое и червено вино. Няколко дни на тъмно и по лъжичка на ден май беше. Той каза за пречистване на кръвта че е. Аз тогава усетих полза, но не съм много запозната как и какво лекува.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Алое Вера
« Отговор #31 -: 31-05-2011, 09:52:56 »

Някой може ли да ми обясни защо алоето е много вредно за нулева кръвна група ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #32 -: 31-05-2011, 13:34:08 »

Веско ,а откъде такава категоричност ? :) 
Ако си се задълбавал да изследваш тази теория за кръвните групи , сподели, ще ми е интересно. Защото лично на мен нещо не ми вдъхва доверие, особенно след като беше разобличена да има някаква връзка  с храненето. ( И да има някаква зависимост, много по определящата зависимост е тази за видовете доши - вата , пита, кафа . А да съблюдаваш две и повече  системи  едновремнно - става уравнение с много неизвестни , тоест - не може да се реши :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Алое Вера
« Отговор #33 -: 31-05-2011, 17:02:38 »

Ами малко по-горе в темата Orto подхвърли, че било доста вредно и Деси го потвърди в следващите постове, че дори прибави и авокадото, обаче, никой не е написал защо. Майка ми е нулева кръвна група и бях решил да и занеса армаган няколко бутилки сок от алое да пийва, ама като прочетох това ми се ще да разбера повече. Иначе аз не съм задълбавал в тази насока с кръвните групи и нямам какво да кажа по въпроса. Пия сок от алое ежедневно от няколко месеца, но честно казано не съм забелязал някакъв осезаем ефект, но да се надяваме, че не го пия напразно :) .
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #34 -: 31-05-2011, 20:41:23 »

Ама ти какъв ефект очакваш изобщо, да го усетиш като че си изпил два Редбула ли :)
Осезаем ефект има само при храните-стимуланти (знаем ги кои са :)  )
Всичко друго се усеща по друг начин - например като не се разболяваш, като се чувстваш в тонус.. и т.н. При това - във времето.  Това си е то здравето. Не значи ,че когато нещо "не се усеща" , то не е добро. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Алое Вера
« Отговор #35 -: 01-06-2011, 19:46:09 »

Ама ти какъв ефект очакваш изобщо, да го усетиш като че си изпил два Редбула ли :)
Осезаем ефект има само при храните-стимуланти (знаем ги кои са :)  )
Всичко друго се усеща по друг начин - например като не се разболяваш, като се чувстваш в тонус.. и т.н. При това - във времето.  Това си е то здравето. Не значи ,че когато нещо "не се усеща" , то не е добро. 

Аз ако очаквах такъв ефект, макар че незнам какъв е ефекта от редбул понеже не съм пил такива напитки, щях ли да го пия месеци, че и да продължавам. Пише, че има антивъзпалително действие, аз този ефект имах предвид. Макар, че и дори само като антиоксидант да се ползва пак си заслужава.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алое Вера
« Отговор #36 -: 01-06-2011, 20:09:54 »

За антивъзпалителното му действие имам усещане ,че не е толкова силно ,както при други средства. ( не съм сигурен обаче)

Ти Веско , щом така и така го ползваш, проучи ако имаш време с твоя подход (който е подобен на моя)   под каква форма , кой производител и т.н трябва да се предпочете. Защото доколкото знам, от алое до алое разликата е голяма. Така както е от гинко до гинко, от женшен до женшен, от калций до калций, от омега3 до омега3, от Q10 до Q11 и т.н.  (в аптеката за 4 лв си купуваш 10 китайски ампули "женшен" , но съм чел, че един корен женшен, който е на необходимата възраст и от необходимия сорт за да върши работа, струва 10 000 долара. )  
Кака Дарби също донесе един бурканец алое от Танзания, обаче май няма още канал за доставка. И не знам дали го е тествала за стандарт БДС  :)
« Последна редакция: 01-06-2011, 20:13:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Алое Вера
« Отговор #37 -: 08-06-2011, 16:29:20 »

За съжаление от където и да го закупим май сокът от алое все ще е същият. С една дума 'пастйоризиран' . Този , който ползвам аз е на Холанд и Барет веригата и е на хубава цена . Като го хвана на промоция ми излиза 6 £/L . Обаче друг е въпросът дали след пастйоризацията си запазва, качествата. Истина явно е сам да си го прави човек. Елементарно е, само да може човек да си намира пресни листа алое. И тук пак опираме до това да разполагаме с помещение, в което да предоставим необходимите условие да вирее. Иначе досега не съм срещал из нета непастйоризиран сок, ама то и да има трайността ще е малка, а ценатса висока. Този сок , който го пия около месец стои в шкафа докато го изпия и нищо му няма, все едно сега съм го отворил шишето.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Алое Вера
« Отговор #38 -: 08-06-2011, 16:40:21 »

................... Този сок , който го пия около месец стои в шкафа докато го изпия и нищо му няма, все едно сега съм го отворил шишето.

Намирисва ми на консерванти!?

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алое Вера
« Отговор #39 -: 08-06-2011, 16:51:30 »

Запалена от полезността на алоето, си купих алое на 3г, присадих го в по-голяма саксия и като се разрових в Интернет установих, моето не е Aloe Barbadensis Miller, по известно като Алое Вера, а по-скоро Aloe Scoriodioes, което има стъбло. Правилното алое прилича на кактус и листата му излизат от основата и е без стъбло. Пиша, за да предпазя други от моята грешка и да  попитам откъде може да се закупи правилния вид. Алоетата са над 200 вида и само няколко имат лечебни свойства и са безвредни.

http://www.aloestudies.org/species.html- тук са снимани много различни видове
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 23 запитвания.