Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се чудиш как си оживял (а).. ;D  (Прочетена 8126 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #20 -: 30-09-2009, 13:32:12 »

Добре тогава...къде са пукнатините? Кое поколение тръгва с главата надолу и защо се получава така? Може би децата родени от 89г насам?
Ето ти опорни думи - нисък морал, тотална комерсиализация, липса(има я, но е малка) на средна класа...пропаст бедни - богати...чалгализация, мързел, балканщина, кич... :-\
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #21 -: 30-09-2009, 14:59:13 »

а има ли оправия това?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #22 -: 30-09-2009, 15:09:13 »

 :kisss: : :surpris_25:Пъъъъъъъъъък, аз, аз /подсмърчам/като бях дете нямаше иии тоооок!!!Само прахоляк и зелени сливиииии....

аааааааа, дали ще има оправия- ще, ще , ако не искаме да я оправим доброволно, т.е.о-съ-знато, ща стане доброзорно....ЖИВОТА СИ Е РАВНОВЕСИЕ, ХАРМОНИЯ - И СЛЕД ВСЯКО НАРУШЕНИЕ СЛЕДВА -УРАВНЕНИЕ!!!
Еиииииии, сега идва трудното...КАК...- четете Анастасия - нейното предложение, е лесно,1
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #23 -: 30-09-2009, 15:19:03 »

 :kisss:...и натиснах без да искам друг клавиш и...продължавам-та, нейните предложения са много лесно приложими, изпълними- като ,това да правиш всичко с мооого любов, творчески, да влагаш душа и обич в ежедневието ,бита, общуването - с други думи - ДА ЗАВЪРТИМ НА 180 ГРАДУСА- Т.Е. В ПРАВИЛНАТА ПОСОКА ТЕЧЕНИЕТО НА ЖИВОТА СИ!!!Не се плашете- наистина е лесно- когато ти удряш едно рамо на живота, той ти удря две...нещата стават, леко, приятно, като че ли от само себе си...както ,дишането ,спането... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #24 -: 30-09-2009, 15:41:10 »

да, това е вярно, но в едно красиво, добре подредено общество, с норми и спазени правила, където даваш и получаваш е изпробвана и функционираща формула (подобно на това, където аз сега живея). Hо в БГ възможно ли е скоро това да стане? Под скоро имам предвид в близките 50 години? Та поне нашите деца да са му свидетели?
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #25 -: 30-09-2009, 19:56:19 »

Eто  че след разговор с приятели по темата си промених мнението и си отговарям - възможно е! Стига да го искаме.  Май единствената свобода, която имаме е не тази, която другите ни дават, а тази която ние самите си даваме и имаме - свободата как ние самите да реагираме.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #26 -: 30-09-2009, 20:15:33 »

Много съм съласна с теб canat  :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #27 -: 01-10-2009, 10:25:12 »

Eто  че след разговор с приятели по темата си промених мнението и си отговарям - възможно е! Стига да го искаме.  Май единствената свобода, която имаме е не тази, която другите ни дават, а тази която ние самите си даваме и имаме - свободата как ние самите да реагираме.

:kisss:Eййййййййй, браво, браво, брависимо!!!На баба, :kisss: :kisss: :kisss: :heart_2: сладката!!!Ай, иди ,че не се радвай на такива деца!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #28 -: 03-10-2009, 03:09:10 »

Разбира се, че има оправия. Тя тръгва от главите ни първо. Ако мислим, че няма, то няма откъде да тръгне. Много е важно положителното мислене, и докато съм жива ще го повтарям, пет пари не давам, че звучи банално. Напоследък ми се наложи много да пътувам извън страната. Като Стрелец, вярвайте ми, това ми е една от най-големите тръпки. Обаче установявам, че колкото повече пътувам (в различни страни), толкова повече оценявам България!!
Много е прекрасна нашата страна!!! И много заложености има!! Само малко повече да ги оценявахме... В по-развитите страни хората са по-нещастни. Самозалъгваме се като си мислим, че са много по-добре от нас. Ами не са. И те се самозалъгват. Много сме си добре ние. Е, никъде не е китка, ама ще става по-добре. Нещата, които е изредил Петко са си факт, спор няма. Но я има и другата страна - много е дадено на България, наистина много. Малко ни трябва, дано ставаме по-пробудени  :Content_22:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се чудиш как си оживял (а).. ;D
« Отговор #29 -: 03-10-2009, 22:19:43 »

Ние си градим живота, с нашите мисли, с нашето отношение към себе си и към света. Каквото не сме постигнали, сами сме си сложили бариерата, каквото нямаме, просто не сме го пожелали силно и с цялото си сърце, а по-скоро леко мрънкайки.
И аз все повече се убеждавам, че в България сме си екстра. Много се радвам, че все още не сме заприличали на Америка, и хич не искам да ги догонваме. Не ни трябват изрядни закони и високи небостъргачи, които закриват слънцето и хвърлят голяма сянка над града. Трябва ни промяна в съзнаните и то малко по-различна от общоприетата. Анастасия много истини е казала и всеки път като ги чета - настръхвам. Толкова е лесно, но се иска хъс   :laugh:
..........

Цитат
35. Децата ти не искат да ядат храна, която не е танцувала по телевизията.

Моят племеник беше на 2,5 годинки, когато ми погустува малко. Една вечер му предлагам какви ли не неща за хапване, а той не ще. След малко вижда реклама на чипс и ми казва: Мими, искам това - сочейки телевизора. След малко вижда реклама на киндер и ми казва пак - Искам това. Обясних му, че вече магазините не работят и след този момент вече не гледам телевизия  O0.
......
А сега и аз да се похваля малко с мойте рани - 2 пъти ми е шита брадичката - веднъж заради скок от стълби, втори път заради падане по стълби в опит за слизане с ролери (има нещо в стълбите  8)). Странно беше, че нямаше никаква болка до момента, в който не се видях в огледалото - направо припаднах (все съм се чудела защо съществува мерак у човека да сподели с другите за своите рани с леко чувство на гордост, хихихихи).
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.