Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: За чая  (Прочетена 4388 пъти)

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
За чая
« -: 02-08-2009, 16:59:12 »

Какво мислите за чая, полезен ли е, вреден ли е... Кой ви е любимия и тн. : )))))))  Всичко за чая общо казано =)

ПС: Не знаех къде да пусна темата, така че, преместете я където трябва =)
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:За чая
« Отговор #1 -: 02-08-2009, 19:05:53 »

Много обичам да пия чай. Пия билков чай и рядко зелен. Винаги го подслаждам с мед. Въобще аз захар не ползвам. Най-любимия ми чай е мурсалския чай. Обичам да пия бял равнец и жълт кантарион. Билковите чайове трябва да се сменят. Не трябва да се прекалява с една билка. То всяко нещо с което се п рекалява е вредно :) Чая трябва да се запарва в порцеланови съдове и да се пие като се поохлади. Меда се слага задължително когато чая стане топъл - около 45 градуса.
Активен
Намасте :)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:За чая
« Отговор #2 -: 02-08-2009, 22:31:09 »

И аз много обичам. Любимият ми е мента, най-вече от дива мента. Но всякакви билкови (ако не са горчиви) са добре дошли :) Най-обичам чай от прясно набрани билки. Но и от сушени става :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:За чая
« Отговор #3 -: 03-08-2009, 06:48:58 »

Аз много обичам зелен чай и започвам деня си с чаша био зелен чай. Обичам и ройбос.
Активен

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
Re:За чая
« Отговор #4 -: 04-08-2009, 18:10:25 »

Обожаааавам Ърл Грей   :-* Взех си от него преди няколко дена, на Twinings, и по-хубав чай не бях опитвал. А как миришееее...  ;D

Някой да е пробвал черен с мляко? Четох че бил хубав, но...
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За чая
« Отговор #5 -: 04-08-2009, 18:42:38 »

И двете не бих ги препоръчал на никой - нито чай, още по-малко пък най-голямата отрова в света - прясното краве мляко :o :o :o
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
Re:За чая
« Отговор #6 -: 04-08-2009, 18:49:28 »

хаха, защо не харесваш чая? Пък и кой е казал, че с краве мляко, проблем ли е да пробваме и с ядково :)

бтв, чак пък най-голямата отрова... :P
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За чая
« Отговор #7 -: 04-08-2009, 18:54:01 »

Точно. Млечните са най-голямата отрова :) Пък и черният чай е раджастична храна...пак не става ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
Re:За чая
« Отговор #8 -: 04-08-2009, 19:04:20 »

И да е, в умерени количества си е напълно добре да се пие. Разбирам да беше Кола например...  ;D
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:За чая
« Отговор #9 -: 04-08-2009, 19:07:49 »

Цитат
Twinings
и аз ги харесвам,един от любимите ми е  VOYAGE indian chai с канела,джинджифили и още нещо ама незнам как се казва .От билковите харесвам лайка.
Едно време като пиех мляко ,обичах черен чай с мляко,на мен ми харесваше мама така ме е научила ;D,не съм пробвала със друго мляко ::) ,но идеята е добра ,как не съм се сетила. ??? ???
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

LordIahnia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
  • I think about them and smile.
Re:За чая
« Отговор #10 -: 04-08-2009, 19:22:43 »

Да те питам, как го пиеше чая, с колко мляко и с колко чай?
Активен
They say it's the last song. They don't know us, you see. Its only the last song if we let it be.

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:За чая
« Отговор #11 -: 04-08-2009, 19:29:59 »

като си правих  чай както си му е реда ,става въпрос за чист черен чай ,не от тези с екстрите ;D, слагах мляко но не много,честно казано като количество не знам колко около 30 мл,на око го слагах ,но не много, харесваше ми. ще пробвам някой ден с оризово ,бадемово или кокосово мляко,че сега се захранвам,бях само на вода няколко дни.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:За чая
« Отговор #12 -: 14-08-2009, 14:03:52 »

Привет суровоядци !!!
Разгледах сайта и разбрах че тук всички се консумира в натурален вид.
Въпросът ми е: Защо пиете чай? Не знаете ли че чрез преваряване на водата, вие я убивате.
Тя е мъртва!?!?! Освен това и билките които подлагате на термична обаротка също умират.А тук
виждам рецепти в които се прибавят и билки. Някой от вас поразсъждавал ли е защо д-р Тошков
предлага своите лечебни билкови таблетки в суров вид?
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:За чая
« Отговор #13 -: 14-08-2009, 14:20:08 »

EVA  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:,това за водата и чая е вече прекалено :Content_4 - emotloader:.Не съм се замисляла за доктор Тошков.....Пък и не мисля,че има трезво мислещ човек(суровоядец,месоядец или нам какъв ядец),който не употребява чай,понеже така убива билките,пък да не говорим за водата.  :Content_4 - emotloader:
Нищо лично  ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:За чая
« Отговор #14 -: 14-08-2009, 18:53:00 »

Щом пише 'д-р' пред името, хич не ми го хвали :pensif_29: :Content_4 - emotloader:
Ева, за кои рецепти говориш? Дай пример!
А ти каква вода пиеш? Чешмяна ли? ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:За чая
« Отговор #15 -: 14-08-2009, 19:02:01 »

мента, мащерка, earl grey (много харесвам аромата му, но е черен, така че рядко го пия)
Има един - Lapsang souchong (с вкус нa опушено, дим и дървесина), към които по едно време се пристрастих, струваше ми се с уникален вкус, като на увод към приказка...
« Последна редакция: 14-08-2009, 19:30:40 от canat »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.