Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Нещо което не мога да проумея!?!  (Прочетена 14244 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #20 -: 04-08-2009, 08:24:04 »

В крайна сметка не разбрахме на какво се дължи пълната фигура на Бутенко! ::)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #21 -: 04-08-2009, 08:55:35 »

Обаче, след година-две суровоядстване, тя (Виктория-майката) започнала да пълнее...
Радула, това което аз съм чел и чувал е, че след 1-2 години суровоядство човек си връща 30-40% от загубеното тегло при прехода от месоядство към суровоядство. Това връщане на тегло се дължало на завършилата адаптация в организма ни и пренастройването на цялата биохимия и всичко вътре.
Не знам дали е вярно това твърдение...предстои да разберем. Ти какво мислиш? Чела си мнооого повече от мен за хранене ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #22 -: 04-08-2009, 10:39:36 »

Пак заповядай! :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #23 -: 06-08-2009, 05:44:10 »

А може би Бутенко яде много ядки ::)  И аз не отслабвам от плодовете и зеленчуците...трябва да пропускам вечерното хранене, че да отслабна....Така, че за мен суровоядтсвото си е като всеки друг режим- ако не се ограничаваш и не се движиш достатъчно, ще имаш някоя друга тлъстинка :)

А за смутита- може да не ви харесват, ако не ви е мощен блендера (Макар че, Вери май си има Витамикс)....Преди да си взема новия блендер- и на мен не ми хареса....Но сега обожавам смути- и то точно спанак/магданоз, банан и мед....Давала съм и на брат ми и други приятели,  които са всеяди, и на тях им  харесва, въпреки скептецизма им :) Може би е и въпрос на идеалното съотношение между банан, зеленина, вода и мед...Т.е аз добавям и сокът от 1 лимон или от 1-2 портокала....Може би това ви липсва за вкус  ::)  Или може би трябва да си правите изцяло зеленчуково смути....
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #24 -: 06-08-2009, 06:54:07 »

radosti, моля те кажи ми какъв блендер имаш? Аз искам да си купя тези дни, но незнам какъв да избера. ТВОЯТ каква марка е и колко пари го купи???
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #25 -: 06-08-2009, 07:07:53 »

Мояt е този - 3 в 1....:) По- изгодно е  :) Правя си салати- от моркови, цвекло и т.н. за минута, има и цитрус преса:)  

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013358
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #26 -: 06-08-2009, 10:50:50 »

Може би е и въпрос на идеалното съотношение между банан, зеленина, вода и мед...Т.е аз добавям и сокът от 1 лимон или от 1-2 портокала....Може би това ви липсва за вкус  ::)  Или може би трябва да си правите изцяло зеленчуково смути....
Да ти кажа, една от грешките ми при правенето на смути беше, че малко време го разбивах в блендера. Сега го правя по 2-3 мин. и е съвсем различно на вкус. По-приятно, по-пивко :essen:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

зМиа

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #27 -: 06-08-2009, 12:18:00 »

Като си говорите за блендери, да попитам.
Според вас взаимозаменяеми ли са с пасатора?
Този ще изпълни ли функция като блендер?
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020260
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #28 -: 06-08-2009, 16:12:12 »

Ето повече инфо за уредите на суровоядеца -
http://www.recipemagician.com/polezno/instrumenti-na-surovoiada/
За функциите на пасатора и блендера тук -
http://www.damski-klub.info/index.php?option=com_content&task=view&id=255&Itemid=64 ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #29 -: 06-08-2009, 17:16:35 »

Аз имам проблем с тия смутита-  освен плодовите друго не ми харесва:Confus_3:миналия ден пробвах домат, чушка и морков и едва го изпих :Content_4 - emotloader: обаче незнаех до днес, че се слага и малко зехтин вътре ;D
..а и не го разбивам повече от минута и става като гъст нектар

зМия, на мен ми изглежда супер пасатора, мисля че ще върши работа :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #30 -: 15-08-2009, 11:56:50 »

Деси и другите  , аз чак сега видях темата.  Нещата с тая пълната вероятно са елементарни . Със сигурност има някаква патология - или нещо в метаболизма или хормонално или във фините тела.   Какво и защо е увредено не може да се каже от разстояние. Но е възможно рязкото преминаване към суровоядство ,слънцеядство, насекомоядство и т.н.   да е отключило някакво заболяване ,което си е било, да кажем "дремещо".   А пък то може да се е отключило и без връзка с храненето изобщо. Просто някои патологии са много силни - кармични, геопатогенни ,родови проклятия, урочасвания ,вселявания ( да не дава Бог ) .. и т.н.   и  дори и най-доброто хранене не е достатъчно.   Освен това , прави впечатление ,че са били доста болни ,преди да станат суровоядци.  Кой знае , може би патологичната информация за болестта  на  енергийно равнище  още не е изгонена , а е само потисната чрез храненето и се е трансформирала..
На всички тези въпроси може лесно да се даде отговор при диагностика с подходящ апарат за честотно-резонансен или спектрално-вълнови анализ. ( пак си е медицина ,но "енергоинформационна" ) Такива апарати могат  да направят  и корекция  във фините структури  на организма -  виждат къде са отклоненията ,  сравняват ги с еталона и ги коригират. Така работи например апаратът МРТ на проф. Ситько.  ( ядрен физик) 
« Последна редакция: 15-08-2009, 12:02:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #31 -: 15-08-2009, 12:34:43 »

Ще го напиша в отделен пост,защото според мен е доста интересно. Във връзка е с идеята, която вмъкнах в горния пост.  
И аз като Малахов съм на мнение,че ако има силна патологична програма за болест или унищожение ( например грехове в сегашен или минали животи)  , нищо не може да се направи с никакви средства.
 Съвсем наскоро четох подробности за великата лечителка Джуна.  Замислих се юнашки.
Синът й Вахтанг  още на 7 г. се разболява от рак. Джуна се захваща да го лекува.Тежала е 32 кг при 171 см. по време на борбата за живота му.  Успява. Синът й оздравява.
По-късно, вече 27 годишен, синът й попада в нелепа катастрофа . ( Друг е виновен)  в много тежко състояние е изписан от болницата,защото Джуна не се доверявала на лекарите и искала тя да го лекува.  Пак успяла, позакрепила го. Само че един месец по-късно, когато бил сам в къщи и още много слаб, синът й  влязъл в банята и умрял. Според докторите - от сърдечна недостатъчност, защото още бил слаб и не трябвало да прави това.  
Освен това дъщеря й на Джуна също умира на 3 год.  
За някои може и да е случайност,но едва ли..
Както е казано : Писано ли ти е...  
Интересното е ,че на такива лечители много често им се случва нещо. Вероятно някой не е съгласен с всичко ,което правят?    :)
« Последна редакция: 15-08-2009, 12:36:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #32 -: 15-08-2009, 13:07:46 »

Много благодаря за мнението, бате Бино! Ваобще не бях се замисляла за подобно нещо. Значи Бутенко по принцип е била много болна и след това суровоядството е отключило някакви патологии. Но защо се получава така? След толкова години на сурово. Нали тази храна и смутитата са лечебни. Би трябвало вече да се е излекувала. А практиката показва, че 99% от хората чакат да се разболеят от нещо за да започнат да се замислят какво слагат в устата си. Или пък може би е генетично. Аз си мисля че гените могат да се излъжат все пак. По принцип моят род сме склонни към пълнеене и към заболявания на щитовидната жлеза, а аз с правилно хранене толкова съм си засилила метаболизма, че ми се иска малко да забавя нещата. Затова и моят преход към суровоядството ще бъде много плавен и може да продължи години. Напоследък увеличих дните на 100%сурови храни, но ако се унеса и килограмите падат надалу. Тази тема е интересна и ми се иска още повече да я разнищим. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #33 -: 15-08-2009, 13:56:52 »

Ако можехме да си отговаряме на всички подобни въпроси ,Деси, на Великден, вместо за Исус, щяхме да си палим свещи един-друг   :     Аз на теб, ти на Петко, Петко на Марулка и на мен  и  .. т.н.  :)   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #34 -: 15-08-2009, 16:38:22 »

Такава съм си аз, само сложни въпроси задавам! :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #35 -: 16-08-2009, 09:55:16 »

Така трябва и да бъде и според мен, Деси.  Ние по това също си приличаме тук в този сайт и е една от причините , поради която си допадаме.  :peperudi:   
Е, на всички въпроси няма как да си отговорим, но не би трябвало да страдаме. Любима арабска поговорка ми е :  " Не бой се ,че не знаеш, бой се ,че не учиш ! :)

Ти, Деси ,засегна нещо много интересно и отдавна кахърно и актуално  :   "Аз си мисля че гените могат да се излъжат все пак. " 
 Мисля,че ще мога да те зарадвам и да ти осигуря добро настроение за следобеда  :) 
( Разрешавам да се възползват и  много други покрай теб :)   )
Но преди това да те поздравя за добрата проницателност  ! :)
 В "Ултрапревенция" та на М.Хаймън има цяла глава от няколко страници по въпроса  за мита за генетичната предопределеност.
   " На практика имаме изключителната възможност да въздействаме върху проявлението на гените си - на чертите ,на склонностите си и на цялото си здравословно състояние - като подобрим както заобикалящата , така и клетъчната ни среда чрез избор на начин на живот и хранене. "   
Цялата глава ( Тя и цялата книга )  е много интересна.

"  " Една от най-интересните истории от наскоро излязлата медицинска литература засяга индианците пима. Те векове наред са живели в Аризона и до 50-те години на миналия век са били слаби ,атлетични и здрави. Оттогава държат второ място в света по затлъстяване. ( жителите на Самоа са на първо) Пима имат и стряскащо висока- 80% заболеваемост от диабет.Средната продължителност на живот при тях е 46г.
  Индианците пима в Мексико обаче са слаби и атлетични и изобщо не боледуват от диабет. Те са генетично идентични с роднините си от другата страна на границата, но имат коренно различно здравословвно състояние  " 


 Хаймън не го казва директно( В Америка това е опасно ) , но го намеква достатъчно ясно - че митът за генната обремененост е доста удобен и изгоден  за съвременната медицина.      "  Нищо не можем да направим- наследствена обремененост- Пий тези хапове поне да се позакрепиш.. "   :) 
« Последна редакция: 16-08-2009, 09:58:30 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #36 -: 16-08-2009, 11:14:17 »

Във връзка с това,бяха давали по дискавъри мился,как едно момиче си махна и двете гърди и ги замени със силиконови импланти,защото майка и имала рак на гърдата,следователно тя била наслествено,генно обременена.Решила да премахне проблема,още преди да е възникнал.Не мога да го проумея. :Confus_3:На всички ни е ясно,защо се толерира,този пълен абсурд.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #37 -: 16-08-2009, 11:44:24 »

Бате Бино, за гените съм чела не само в Ултраметаболизъм, но и на други места се загатва за това, че можеш да излъжеш генетичната предопределеност. Тази книга е супер! Дава отговор на много въпроси!
Светльо ти ме разби с това момиче. Колко ненормални хора има по света! Не е истина!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #38 -: 16-08-2009, 17:19:55 »

Това за премахнатите гърди е интересно. Макар че информацията е оскъдна. Светльо ,само за миг си представи ,че си момиче и че майка ти, нейната майка и така до десето коляно всички са измрели от рак.  ( При това- живели в много по-здравословна среда) Как ще се чувстваш ? То отстрани е лесно :)    От психологична гледна точка -поне  ще се е успокоила ,докато иначе само от притесненията си ( да следи изражението на всеки младеж, който я опипва мотивирано )  , и да не й било писано, пак ще й се прояви.  От друга страна - да тръгнеш срещу природата пак не е хубаво . Аз не съм компетентен,дали премахването ще изключи вероятността точно за такъв рак, но има солидни тези ,че рака си е рак ,независимо къде точно ще се прояви . ( Продан Христов казва така)  Тоест - ако си по-осведомен и интелигентен ,ще знаеш ,че това е излишно вероломство, но ако не си толкова в час , може би това е вариантът ти за самоуспокоение. Работата е ни тако ,ни вако. :)
« Последна редакция: 16-08-2009, 17:24:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Нещо което не мога да проумея!?!
« Отговор #39 -: 28-12-2009, 20:34:26 »

 Може би причината да е в черния дроб на жената. Ако е задръстен токсините започват да се натрупват ("складират") навсякъде по тялото, включително и под формата на мазнини. Във форума много хора правят това прочистване дори и след години на вегетарианско хранене. И пак "изкарват" различни камъчета. Та, аз си мислия, че от една страна това може да е причината, а от друга, че това и другите прочиствания са много важни. А може и да греша, кой знае?...
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 23 запитвания.