Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ядкови млека??  (Прочетена 12487 пъти)

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Ядкови млека??
« -: 28-09-2011, 18:31:10 »

Здравейте на всички! Извинете ме за нахлуването :) Четох доста и сега реших да се включа,дано нямате против!! Въпроса ми е какви са вариантите на ядковите млека,само ядки и семена ли включват??..видях че се прави и оризово,може ли да се направи  от овесени ядки,жито или други зърнени,ако знаете и кои от тях са подходящи за деца(2год) и най-вече рецепти :)Благодаря и желая здраве на всички!!!
Активен

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Ядкови млека??
« Отговор #1 -: 29-09-2011, 13:53:38 »

Все пак реших да пробвам това: Накиснах за няколко часа слънчогледови семки една шепа,няколко кашута и шепа овесени ядки,2 сушени кайсии,малко стафиди и фурми.Всичко в блендера и 2 чаши вода.Леле каква боза стана))...прецедих го и сложих малко кафява захар,че малкото е алергично от мед....не стана лошо,изпихме си го :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ядкови млека??
« Отговор #2 -: 29-09-2011, 14:42:21 »

Aз си квася ядков/соев/кокосов кефир. Става като айрян, само че по-лесно. Има много клипчета в youtube, може да се разровиш.  :peperudi:
Активен
Psychonaut

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Ядкови млека??
« Отговор #3 -: 29-09-2011, 19:48:35 »

Имаш в предвид,че в ядково мляко слагаш кефирена гъба ли?Потърсих,но не намерих нищо :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ядкови млека??
« Отговор #4 -: 30-09-2011, 12:46:36 »

Да точно, правиш си млякото и слагаш гъбата за 24 4аса. На мен кокосовото ми е любимо, а от бадеми не ми харесва. От соя става най-лесно.  :essen:
Активен
Psychonaut

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Ядкови млека??
« Отговор #5 -: 30-09-2011, 16:28:13 »

Чувала съм тази за тази гъба,но я нямам.Аз от няколко дни правя от това,което съм описала по горе на детето,накисвам по малко слънчогледови семки,овесени ядки,сушени плодове,после изплаквам и смилам с 2 чаши вода и  малко банан,прецеждам и детето го изпива,но до 2,3минути веднага се изхожда,направо на разстройство....незнам защо,дали защото и е ново или не и понася.Някой има ли наблюдения,ще съм благодарна ако сподели....Аз все пак няма да и давам няколко дни,да не и се тормози стомаха :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Ядкови млека??
« Отговор #6 -: 01-10-2011, 09:20:21 »

Според мен е очистващ ефект. Koлкото по-млад организма, толкова по-лесно чисти...Пробвай с други ядки все пак.  :surpris_23:
Активен
Psychonaut

Kalisi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re:Ядкови млека??
« Отговор #7 -: 01-10-2011, 10:18:50 »

 :)Малко ме е страх,за сега ще я остава да си почине малко...а и уж съм избрала по-леките ядки,но тя пак веднага ги изкарва...дори и с почти същия цвят.
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Ядкови млека??
« Отговор #8 -: 27-07-2014, 14:33:52 »

Здравейте на всички! Извинете ме за нахлуването :) Четох доста и сега реших да се включа,дано нямате против!! Въпроса ми е какви са вариантите на ядковите млека,само ядки и семена ли включват??..видях че се прави и оризово,може ли да се направи  от овесени ядки,жито или други зърнени,ако знаете и кои от тях са подходящи за деца(2год) и най-вече рецепти :)Благодаря и желая здраве на всички!!!
Здравей!
Обожавам ядковите млека. Правя си най-вече с бадеми и лешници. Накисвам примерно една чаша бадеми вечерта, на сутринта ги изплаквам, слагам ги в блендера като доливам към 3-4 чаши вода.
Пускам за две три минути блендера, докато се смелят добре бадемите. После прецеждам с една торбичка, която си купих за целта. Става и с цедка, но много бавно. Отделям пулпа, т.е. това което остава. После връщам готовото мляко в блендера, добавям около 8-10 фурми и лъжица сурово какао на прах. Става разкошно.  :kisss:

А пулпа го ползвам за бонбони. Но днес ми дойдоха на ум разни други неща и ще опитам да направя нещо друго от него, че бонбоните много ще ми дойдат вече.  :Appetit_17:
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Ядкови млека??
« Отговор #9 -: 22-03-2015, 21:11:59 »

Здравейте на всички! Извинете ме за нахлуването :) Четох доста и сега реших да се включа,дано нямате против!! Въпроса ми е какви са вариантите на ядковите млека,само ядки и семена ли включват??..видях че се прави и оризово,може ли да се направи  от овесени ядки,жито или други зърнени,ако знаете и кои от тях са подходящи за деца(2год) и най-вече рецепти :)Благодаря и желая здраве на всички!!!
Здравей!
Обожавам ядковите млека. Правя си най-вече с бадеми и лешници. Накисвам примерно една чаша бадеми вечерта, на сутринта ги изплаквам, слагам ги в блендера като доливам към 3-4 чаши вода.
Пускам за две три минути блендера, докато се смелят добре бадемите. После прецеждам с една торбичка, която си купих за целта. Става и с цедка, но много бавно. Отделям пулпа, т.е. това което остава. После връщам готовото мляко в блендера, добавям около 8-10 фурми и лъжица сурово какао на прах. Става разкошно.  :kisss:

А пулпа го ползвам за бонбони. Но днес ми дойдоха на ум разни други неща и ще опитам да направя нещо друго от него, че бонбоните много ще ми дойдат вече.  :Appetit_17:
Ядковите млека са безкрайно полезни,мисля,че няма от какво да се притеснява6.Просто реакция на организма,от която детето има полза.Аз например много обичам от накиснати ле6ници и фурми,става разко6отийка голяма може да се добави и сурово какао или банан,става много добро. :essen:
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Ядкови млека??
« Отговор #10 -: 02-04-2015, 12:30:00 »

А с пасатор става ли да се смила? Защото нямам блендер. бихте ли препоръчали какъв блендер да си купя?
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Ядкови млека??
« Отговор #11 -: 02-04-2015, 13:29:14 »

ние пък не хвърляме пулпата след смилане в блендера, но аз и не знам дали остава толкова, защото той е супер мощен - "Вайтамикс".
кофти е, че е пластмаса, все пак, а аз слагам гореща вода за млеката, но какво да се прави...
не бях се сещала, че тази пулпа може да се ползва за бонбони, това е идея :)
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Ядкови млека??
« Отговор #12 -: 07-04-2015, 20:27:54 »

ние пък не хвърляме пулпата след смилане в блендера, но аз и не знам дали остава толкова, защото той е супер мощен - "Вайтамикс".
кофти е, че е пластмаса, все пак, а аз слагам гореща вода за млеката, но какво да се прави...
не бях се сещала, че тази пулпа може да се ползва за бонбони, това е идея :)
Моят е Английски оригинален от Англия си го взех казва се Cookworks,много е добьр,много сьм доволна. :whistling2 - emotloader:
Активен

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Ядкови млека??
« Отговор #13 -: 08-04-2015, 12:39:55 »

Мда, с топла вода е по - добре, и аз стигнах до този извод, след като меда не можа да се отлепи от лъжицата изобщо. Пробвах оризово с ориз басмати. Обаче, като поседя малко и взе че се утаи. Тоест водата се избистри почти най - отгоре. Трябва да се изпие веднага след разджуркването. Иначе вкусно, да, но с добавките - сол, мед и канела.
Сега съм решила бадемово най - накрая да си направя, че ми писна да ги изяждам тия бадеми все.  :Appetit_4: :Confus_3:
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Ядкови млека??
« Отговор #14 -: 17-04-2015, 15:17:44 »

Мда, с топла вода е по - добре, и аз стигнах до този извод, след като меда не можа да се отлепи от лъжицата изобщо. Пробвах оризово с ориз басмати. Обаче, като поседя малко и взе че се утаи. Тоест водата се избистри почти най - отгоре. Трябва да се изпие веднага след разджуркването. Иначе вкусно, да, но с добавките - сол, мед и канела.
Сега съм решила бадемово най - накрая да си направя, че ми писна да ги изяждам тия бадеми все.  :Appetit_4: :Confus_3:
Ха,Ха,...няма нищо де,хапни си споко и без това са мноого полезни,успех :essen: :whistling2 - emotloader:
Активен

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Ядкови млека??
« Отговор #15 -: 17-04-2015, 15:19:34 »

Мда, с топла вода е по - добре, и аз стигнах до този извод, след като меда не можа да се отлепи от лъжицата изобщо. Пробвах оризово с ориз басмати. Обаче, като поседя малко и взе че се утаи. Тоест водата се избистри почти най - отгоре. Трябва да се изпие веднага след разджуркването. Иначе вкусно, да, но с добавките - сол, мед и канела.
Сега съм решила бадемово най - накрая да си направя, че ми писна да ги изяждам тия бадеми все.  :Appetit_4: :Confus_3:
Ха,Ха,...няма нищо де,хапни си споко и без това са мноого полезни,успех :essen: :whistling2 - emotloader:
Незабравяй после да кажеш как ти се е  получило,успех :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.144 секунди с 24 запитвания.