Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Натурални средства за почистване  (Прочетена 85170 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #20 -: 08-01-2013, 11:32:32 »

 :kisss:Raina Elkova http://blog.ekomama.net/2012/12/26/krem-bania-wc/?fb_action_ids=456166514436892&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map={%22456166514436892%22%3A183636485115240}&action_type_map={%22456166514436892%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]
Цитрусов избелващ крем за баня и WC
blog.ekomama.net
Тук ще обясня как си направих почистващ крем за фаянс и WC в количество,
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #21 -: 19-01-2013, 18:30:27 »

Мисля да изпробвам тази рецепта:

Домашна рецепта за безвреден дезодорант

За колегите от Fitwell.bg идеална се е оказала комбинацията от равни части натриев бикарбонат, царевично нишесте и студенопресовано кокосово масло. Начинът на приготвяне е елементарен и включва разтапянето на маслото на бавен огън и добавянето му към прахообразната смес.

Всичко това се разбърква до получаването на гъста каша и преди да се е втвърдило се прехвърля в бурканче или още по-добре – в стар контейнер от стик-дезодорант.
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #22 -: 21-01-2013, 09:34:53 »

Домашна рецепта за безвреден дезодорант
За колегите от Fitwell.bg идеална се е оказала комбинацията от равни части натриев бикарбонат, царевично нишесте и студенопресовано кокосово масло.
А колко е безвредно, при условие, че царевичното нишесте е ГМО, освен ако човек не си го прави сам, което е малко вероятно?
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #23 -: 22-01-2013, 00:36:34 »

Сега смятам да започна да купувам и диодни лампи за осветление и това пак допринася много за природата.
 :flowers2:


Alex, тези лампи са по-щадящи природата с по-малката консумация на ток, но това не важи и за очите, там е в обратна пропорционалност. Доколкото знам, техният спектър е доста орязан и това вреди сериозно на очите. Аз опитно установих това с масовите енергоспестяващи лампи  - всичките ми крушки в апартамента бяха такива. Сега отново съм на стандартни крушки с нажежаема жичка, като за целта трябва да си сменя и две от осветителните тела, които бяха произведени да работят само с икономичните лампи. Определено мога да кажа, че очите ми не се уморяват толкова бързо с обикновените крушки, както това беше с модерните икономични такива.
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #24 -: 22-01-2013, 15:20:50 »

Правя си домашно веро от лимони. Използвам сместа и в миялната машина, а също и за почивстване на фаянс, фуги, плотове, бяла техника.

Ето рецептата: http://yana-mitseva.com/blog/vero/
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #25 -: 05-04-2014, 13:31:08 »

Вода, сода, спирт, и ако някой има връзки - домашен сапун.  :peperudi:
Активен

Инка

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
  • All we need is LOVE between each other!
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #26 -: 12-05-2014, 14:08:44 »

Здравейте
След като не намерих отговор за еко препарат за миялната машина, реших да се пробвам със сода бикарбонат или така наречената сода за хляб. Вече месец я ползвам и съм страхотно доволна. Мие прекрасно, досега не ми е увредено нищо от съдовете. Най-вероятно дори е по-щадяща от другите неща които струват отгоре на всичкото накякви безумни пари.
Така че споделям този опит, дано да ви е полезен. Сипвам по 1 чаена лъчичка пълна, на едно миене. Миялната ми е на два етажа. Сода има във всеки супермаркет, а в метро има голяма расфасовка, в секция подправки или 500гр или килограм беше, не помня, но беше много ефтина, примерно 2лв. А ще я ползвате за около 150 до 200 измивания. Можете да сравните разликата в цената сами  :thankyou:
Поздрави и успех
Активен

taurus

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Натурални средства за почистване
« Отговор #27 -: 11-11-2018, 09:24:52 »

Мисля да опитам някакви омекотители, има разни еко-смеси в био магазините?

Чувал съм че обикновена сода за хляб правила това, но (засега) съм скептичен  ::)
Вие какво ползвате.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 23 запитвания.