Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Можем ли да си направим инфрачервена лампа?  (Прочетена 2187 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Така, за който не знае къде намират приложение:

Инфрачервената светлинна терапия е доказана за облекчаване на болката, намаляване на симптомите и понижаване риска от редица неблагоприятни условия, като лоша циркулация на кръвта, скованост, хронични рани и други мускулно-скелетни наранявания, възстановяване след контузии, изгаряне, хирургични интервенции, травми и др.

Въпросът ми е към хората които разбират от светодиоди, ако има такива...  :surpris_23:
Мога ли да си направя стандартна електрическа верига с това: http://www.robotev.com/product_info.php?cPath=1_41_22&products_id=167 ?
Правя сметка, че една такава лапма е 200-300 лв, а ако може да се направи "самоделка" излиза около 10лв  tooth

Всъщност въпроса ми е не дали мога да вържа веригата, а дали би работило за локална терапия на някоя друга пъпка примерно. Не знам също дали дължина на вълната 940-950nm е подходяща... Изобщо ако някой е компетентен моля да пише :Confus_34:
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Теодорче , ако ти прави впечатление има диапазон , в който този диод излъчва. Не съм сигурен дали набор от такива диоди ще ти свърши работа. СПоред мен , лампата , за която пишеш, свети в друг диапазон. Навремето исках да вкарвам точно такива "дюшеци " от Германия , но цената им беше около 3000 Евро. Вибрираха , светеха , нагряваха и правеха уникален масаж :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Точно това ми е въпроса всъщност...нещо не намирам подробно инфо.  Мисля че си кътат параметрите защото са стандартни. Май само с проба ще стане :)
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Пробвай , аз ще ти помагам :) имам споялник и тинол  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.