Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Лекарствата в САЩ взимат повече жертви от катастрофите по пътищата  (Прочетена 3284 пъти)

mimkis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Смятам, че заглавието говори само за себе си, ето и линкът.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

За да засилим още повече въздействието от публикуваната информация, сме длъжни да споменем и какво се набива в очи още от началото на статията :)  
А то е това, което "големият" вестник  е "забравил"  да добави, като "без да иска" , по този начин манипулира и без това загладеният  американски ( средностатистически) мозък.  Набляга се върху думата  "предозиране" , но за "странични ефекти" и "лекарски грешки" не се обелва и дума, като за осведомените е съвсем ясно  ,че там положението е драстично по-зле :)  ( За един голям вестник е неудобно да изкарва такива данни, съгласен съм :) )  
Изводът  за читателя е :  Стига да не се предозирва , няма проблем, значи.
Тоест - смело да продължавам да си ги гълтам.. :)

С тази по-скоро  дезинформационна статия  се цели (надушвам) и още нещо май..:)
Не случайно са намесени лекарствата с наркотично въздействие , че даже е и изброено с кои от тях се злоупотребява..!  
В общество , където обикновеният  Джони  е възпитаван постоянно да подражава на някого , не може да не му мине през ума : " Абе сигурно има защо да  злоупотребяват с тези наркотични лекарства..  да взема и аз ли да ги пробвам? Е, аз съм силен, няма чак да злоупотребя.."

И защо точно тези лекарства да пробва нашият Джони??
Отговор: Защото от словосъчетанието   " лекарства с наркотично действие"   в главата на Джони Дебилов ще остане само  втората част -  " наркотично действие". И ще му отеква цялата нощ :)  Оппааа...светна лампичката.  
Което само по себе си е достатъчно за да свърше своето, след като е прочетено в такъв влиятелен вестник.  (първо лекарства-дроги, а после и самите дроги)
Тя и майката казва на детето - няма да се качваш на онази люлка, че е опасна, но то точно на нея напира да се  качи  :) :)
Това е моят прочит на тази статия, благодарим на мимкис, поучителна е много.
 
« Последна редакция: 20-09-2011, 20:58:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

Ето още едно материалче по тази тема,към края има добра дума за суровоядството  :)  www.youtube.com/watch?v=8gUJuUEzem4
Активен

mimkis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Ето още едно материалче по тази тема,към края има добра дума за суровоядството  :)  www.youtube.com/watch?v=8gUJuUEzem4

Би ли проверил отново линка, тубата ми показва това:
Заявеният от вас видеоклип не е наличен.
Ако сте го качили скоро, може да е необходимо да изчакате няколко минути, за да се обработи.
Съжаляваме за това.
Активен

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Mimkis, благодаря ти и аз. С прочита на бате Бино, статията наистина става полезна.
Silversmith, благодарско и на теб. Това видео е просто уникално!  :Content_14: Замислям се, дали да не го кача и на моя сайт. Право в десятката!
Само да добавя и линк, към още такива полезни интервюта. За съжаление, те нямат превод.
http://www.ihealthtube.com/
« Последна редакция: 20-09-2011, 22:05:03 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Да, доста въздействащо, най-вече защото рядко някой доктор се осмелява публично да говори за тези неща, особено ако е симпатичен като този . Лицето му издава ,че е почтен и читав човек. На пръсти се броят такива .. 
  Иначе фактите не са нови . На разположение са и се цитират от различни автори, като Харви Даймънд напр.(той дава почти  същата цифра - средно 150 000 годишно ) Нашият Гълъбов има цяла глава за това как стоят нещата с лекарствата.
 хммм , не стоят много добре .. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Горкият лекар... Представям си колко заплахи е получил след това интервю  :-[
Активен
Psychonaut

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Макар, че доста съм си патила от "лекари", ще си позволя да изкоментирам интервюто в тубата негативно.

Първо, твърде голямо е залитането в темата за "Голямата конспирация". Да, има и доктори, които грешат, предписват ненужни лекарства, с което допълнително тровят пациентите си ... но кой не греши? Особено ако е подложен на такова напрежение като тях? 

Категорично отказвам да повярвам, че масово докторите убиват и че го правят ежемесечно и едва ли не - преднамерено, защото не може да не знаят какъв е ефектът на онова, което изписват на пациентите си.

Преди да заплюете всички в бели престилки, сетете се за някой вълшебник, който е ви е спасил живота, диагностицирайки от какво точно сте болни. Помислете си колко години учене му е отнело, в каква смрад и бацили работи ежедневно и с каква система е изправен да се бори на всичкото отгоре! Не може да не сте висели с кутия бонбони и цветя пред някой кабинет наскоро. Айде не се правете!

Второ, не ми харесва начинът, по който интерпретира данните и ги смесва с очевидни истини. "15 хил. пациенти месечно умират от болестта, от която са диагностицирани и за която вземат медикаменти, предписани им от общопрактикуващите лекари". А колко от тях са били болни от рак, инсулт и инфаркт? Защото да не излезе, че докторите убиват масово пациентите дори с грип и инфекциозни заболявания. Не, че не може да се случи, но това са по-скоро изключенията, за които в САЩ, ще ме прощавате, ама ги разсипват от дела при подобни случаи.

Имайте предвид и кога човек търси лекарска помощ. Когата сам не може да се справи, когато е отчаян. Тоест, съвсем нормално е един нездрав човек да се влоши още повече. Не е случайно, че в листите на най-добрите доктори има и най-много смъртни случаи. Това е така, защото най-отчаяните пациенти търсят първо тях.

Трето, не разбирам защо да е проблем, върху който трябва да се акцентира, че богати компании са финансирали медицинските университети в САЩ. Те и братята Евлоги и Христо Георгиеви са финансирали Софийският университет и са му дали красивата сграда в центъра на София. Затова ли сега учителите предписват на учениците си да четат Вазов и Славейков и така продажбите на издателствата скачат до небесата?

И последно - този тип ме дразни със заучените жестове и риторични похвати. Като клоун е. Или като политик, който се опитва да си спечели електорат. Хората, които са ме грабвали и са печелили моето дълбоко уважение и респект говорят спокойно.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991

Е, то никой не казва, че абсолютно всички лекари са зле...Но за себе си мога да кажа, че последните 5 години съм обиколила поне 20 "специалиста" и последното което ми идва е да им нося бонбони(най-много да им ги навра в ...). И ако 1 на всеки 21 е читав лекар...защо изобщо да ходя и да рискувам?
Активен
Psychonaut

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Com_pot, а какво ще кажеш по повод фактите, че доста лекари предписват лекарства на определени фармацевтични компании, а после взимат комисионни за това? Едва ли не познават други, по-евтини аналози, които да дадат на един пенсионер, например ...
Подкрепям мнението на Теодора за "специалистите" у нас. Общото ми впечатление е, че преобладават търговците между тях.
Поклон пред малкото останали читави медици, които спазват Хипократовата клетва в практиката си!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Компот се е възпалила, защото не е разбрала за какво точно се говори в клипа.  (Така че , малко напразно е вдигнала пушилка :) )
В клипа става въпрос за страничните ефекти на лекарствата. (Казано е малко деликатно , но смисълът е точно такъв. )
Тоест - акцентът е върху фармацевтиката, а не върху докторите.
Това са две доста  различни индустрии с доста различни интереси.. :)
( медицината и фармацевтиката) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Според мен трябва да отдадем заслужена почит на добронамерените (невро) хирурзи, ортопеди, травматолози. Те са хората ., които спасяват животи при инциденти.

Някой да се сети за други .Не трябва да има ощетени:)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

За третата водеща причина за смърт в Америка - лекарствата - http://www.youtube.com/watch?v=8gUJnUEzem4

Има един игрален филм (Love And Other Drugs), в който в началото се показва как фармацевтичните компании се опитват да примамят лекарите да изписват техни лекарства...
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 22 запитвания.