Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да спиш гола е зелено  (Прочетена 8473 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #20 -: 15-09-2011, 07:32:45 »

За еко промените първо трябва да дадат тон за песен  правителствата, ми се струва. :) ( А не всяка секунда  да рекламират  консуматорството)
И най-вече онези , дето продължават да крият от хората почти безплатната еко енергия . Тя е почти безгранична, но докато не се изсмуче и продаде и последната капка нефт , няма да има друга :)   Чак след това  някой "случайно" ще направи "откритието" ,   че енергията можело  да не цапа , а и  да е  безплатна  :)
Има много писано по въпроса,  интересно е да се види също  " Кой уби електрическата кола" .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #21 -: 17-09-2011, 19:16:37 »

За книгата: може и да не е литературен шедьовр, но определено има въздействие - аз лично почнах за отказвам торбичките почти навсякъде, където пазарувам (и преди си имах платнени торби, но не се вманиачавах на тази тема), за първи път се разходих на 200 м надолу из квартала за да изхвърля боклука си в контейнер за рециклиране, намалих градусите на бойлера ми - това преди не ми е хрумвало също. Купих си ековер - за пране и веро. Бутилираната минерална вода - пия си вкъщи от филтъра, пълня си и за навън. Това са общо взето нещата, за които ме вдъхнови книгата и за които не се бях сетила преди.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #22 -: 17-09-2011, 19:36:31 »

Правилно не ти е хрумвало специално за бойлера,Faline  :)
На по-малка степен ще загрява  същото количество вода, само че по-бавно. Вместо за 2ч. , ще го чакаш 6ч . Решението ти е проточен бойлер или обикновен, но 20 л. да кажем. Зимата ще имаш топла вода не по-малко от 2 мин. :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #23 -: 17-09-2011, 19:55:59 »

Не знам до колко е по темата, но аз имам проточен бойлер в банята и за нищо на света, не бих се отказал от него! Винаги има топла вода, толкова колкото искаш. :Content_14: Е, капацитета не е голям, но моето бойлерче е над 15 годишно. Не заема място, няма чакане. Влизаш и се къпеш. Просто не виждам какво може да ме накара, да се върна към обикновенните бойлери. :surpris_23:
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #24 -: 18-09-2011, 13:46:13 »

аз лично почнах за отказвам торбичките почти навсякъде, където пазарувам (и преди си имах платнени торби, но не се вманиачавах на тази тема)
Вчера ми поискаха пари за торбичка и набързо се сетих, че в чантата си нося две.  :) Така че си мисля, че и това е начин да се ограничи ползването им – като трябва да плащаш за нещо ( дори и да е минимална цената ), а има алтернатива да не го правиш...
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #25 -: 20-09-2011, 08:41:21 »

  Проточния бойлер си е опасно нещо .   Преди години нашия беше такъв и гръмна докато се къпех . Пък и с такъв бойлер не може да използваш нощна тарифа:)   .... 
  Бате Бино ,  наистина ли си мислиш,че "безплатната ЕКО енергия"  ще реши проблемите на обществото ?!   Човешкото същество не се храни с такава енергия .  При положение че не може да се земеделства вече без петролни деривати , не разбирам как "чистата" енергия ще помогне.  Смешно е че има хора които си мислят че с разделно изхвърляне нещата ще се оправят .  Който претендира да бъде "екологичен" нека се откаже  направо от използването на петролните продукти и всичко свързано с тях .
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #26 -: 20-09-2011, 09:31:44 »

 Проточния бойлер си е опасно нещо .   Преди години нашия беше такъв и гръмна докато се къпех . Пък и с такъв бойлер не може да използваш нощна тарифа:)   ....  
 
Абе майтапа на страна, ама един ден сменях един върток, пускащ водата до бойлерчето и нещо го поразбутах здраво и него. Като свърших, пуснах го...работи. След малко влизам да се къпя...не работи. Ударих му два тупаника, пък като взе да чатка, да патка, едни искри.....пък пода мокър. Не можех да сваря да излизам от банята. Махнах бушона, отворих бойлерчето и видях че една връзка се е разхлабила. Оправих я и тръгна.
Нашият бойлер е английски и може би е от времето преди планираното остаряване! Ако някой ден се наложи да го сменям, пак такъв ще си поръчам, ако трябва и от Англия.
http://www.heatraesadia.com/400.htm

За предимствата които ми предлага проточното бойлерче, нощната тарифа е последното за което се сещам.
Не ти заема място в банята, която и без това не е голяма (поне повечето, а в новите ап. да не говорим), не се къпеш набързо, за да има топла вода за останалите 4 човека от семейството след плаж и т.н.  ;D

Сега и малко за ЕКО енергията, макар въпросът да не е към мен. Ако и двамата мислим за един и същ вид енергия....безплатна от етера....то да, това ще реши проблемите на обществото в значителна степен. Безплатната енергия, означава свободно общество! А такова общество е трудно да се контролира!
Може да се земеделства без петролни деривати, просто те карат да си мислиш, че не може! А и не е нужно да се отказваме от петрола напълно, но той може да се използва за други неща.
Има технологии за всичко, но се крият. За пример ще ти дам, моят човек Джим Хъмбъл. Той е учен, разработвал е и патентовал методи за намиране и извличане на злато, работил е в НАСА и т.н. Та той е разработил и метод за отстраняване на радиацията например. Не говори много за това обаче, тъй като и без това го преследват заради ММС-а! Чрез тази технология, ако се приложи, след кратко време в Чернобил ще може да се живее. А официалната наУка, казва че е невъзможно.
Но, няма страшно, скоро всичко ще се промени. Събитията вървят по план, с пълна пара. По планът на кого, обаче?  


« Последна редакция: 20-09-2011, 09:42:28 от Svetlio »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #27 -: 20-09-2011, 13:11:24 »

 Явно дойде ред и  проточните бойлери да изясним :)
plm  , ти скоро не си ходил по Западна Европата вероятно , но ако отидеш, обърни внимание , че там почти всичко е газифицирано и хората използват повсеместно  именно проточни газови бойлери. ( понеже ти не уточни за кои видове проточни било опасно.. :) )
А електрическите проточни ако са от добър производител , какво им има?  " Гръмване" в случая е доста метафорично, защото "да гръмне"  бойлер с пластмасов ( най-вече)  водосъдържател няма как, може да стане токов удар и да изпатка, но истински гръм може да се чуе само от класически бойлер с голям железен водосъдържател, който става наистина като бомба , ако реши да гърми :) и прави наистина яка взривна вълна, която събаря и стени. Е да , газовите са по-беззопасни от електрическите , стига  да не се случи да ти е запушен носа,  ако  отнякъде  вземе че изтече повечко газ  преди  да завъртиш копчето :)
  
Безплатната екоенергия  наистина няма да може да реши всички проблеми на обществото. Например на тези, които взеха твърде големи кредити .. :)  А също и на онези, на които пищовите им засичат :)
Обаче значително ще намали замърсяванията в атмосферата, предизвикани от горивните процеси на база на нефтопродукти и въглища.  Ако си направиш труда да видиш какъв е делът на отровите от двигателите на колите + от топлоцентралите , няма да ти се налага да мислиш. Тогава ще знаеш :)

Да да , Светльо, точно така е , за теб поне съм спокоен защото знаеш откъде да си пълниш стомничката :)
Безплатна енергия има сигурно десетки видове, и от магнитното поле , и от сблъсъка на материя с антиматерия и  сума още, има цели форуми , в които се разисква именно тази тема , при това от хора, които са много в час. Затова има и такова понятие "паралелна наука" .
 Имам запис на моя човек , ученият от Киев, който през октомври изнесе точно такава лекция  в "Дома на учения". За всичко даваше доказателства и препратки към академични трудове.
( Късмет, случи се да е по едно и също време, докато усвоявахме акупунктурната му диагностика)
За съжаление , за "паралелните учени" важи същото, което и за агнето :
 " Вълкът и агнето могат да легнат в едно легло, но агнето няма да спи дълго.."
:)
Великият Вейник например, който разби третият закон на Нютон  и доказа , че вечният двигател е възможен, го сгазиха случайно две коли една след друга.. :fun_096:
« Последна редакция: 20-09-2011, 13:16:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #28 -: 28-09-2011, 18:40:43 »

Аз пак за торбичките. Нещо, което е старо, но днес го научих, важи от 1 октомври: http://www.moew.government.bg/home.php?action=fullnews&id=1670
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Да спиш гола е зелено
« Отговор #29 -: 29-09-2011, 11:42:33 »

 
Аз пак за торбичките. Нещо, което е старо, но днес го научих, важи от 1 октомври: http://www.moew.government.bg/home.php?action=fullnews&id=1670

 :Content_14: Добра новина. :)
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген
 

Страницата е създадена за 0.332 секунди с 25 запитвания.