Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Свами Дев Мурти  (Прочетена 7303 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Свами Дев Мурти
« -: 24-07-2009, 23:43:45 »

Някой бил ли е на лекциите му? Дошъл е и в Пловдив човека, ТОЛКОВА ме е яд, че съм го изпуснала.......  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

http://ecovege.org/novinite/novini-ot-bulgaria/275-yoga-uchitel-na-108-godini
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #1 -: 24-07-2009, 23:50:13 »

И аз го изпуснах, но го гледах 20 мин. при Росен Петров по бТВ. Човекът не спря да агитира за тва хората да спрат да ядат месо. Няколко пъти обясни, че вкарвайки мърша в нас, нищо добро не може да чакаме. Каза, че България е супер енергийно място след като преди 40 години като е бил тук е обучавал 127 годишна жена(българка) и тя е правила някакви йога практики. Каза, че само заради тоя факт сме много напред ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #2 -: 25-07-2009, 00:00:25 »

„Вие животни ли сте или хора? Вие сте хора! Вашият гръбначен стълб е изправен, а не е наведен надолу, така че мислете високо, говорете хубави неща, давайте най-доброто на другите, а вие сте се навели и ядете животните. Как е възможно това...къде отива красотата на човека..."
                                                                                     Свами Дев Мурти
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #3 -: 25-07-2009, 00:05:17 »

"Вие сте образовани хора. Прочели сте много книги. А убивате и ядете мъртви тела. Това, което ядете, сте самият вие. Ако слагате в корема си пилета, ще мислете като пилета. Ако ядете прасета, ставате като прасета", безпощаден е индиецът и като спасение препоръчва вегетарианство, морален живот, да се помага на другите. И една единствена жена, защото човек има само една майка.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #4 -: 25-07-2009, 00:11:52 »

Оооох, много ми е мъка, че го изпуснах..... Дано поне при Росен мога да го гледам на някакво клипче в нета  :'(
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #5 -: 25-07-2009, 06:02:50 »

Радулче, паралелно и идването на Дев Мурти излезе книга : Хималайската йога на Свами Дев Мурти на Наско Атанасов, издателство "ЕТ Владимир Въжаров" София, цената е 15 лв.
Една моя колежка беше на среща с него в Пампорово и каза, че са снимали доста с камери, така че ако желаеш мога да поразпитам и да те уредя с запис.
 Тук във Варна правиха запис и на Хира Ратан Манек, момчето, което е снимало ми е приятел и продава дискове със записи. Така, че ако има желаещи пишете пък ще видим  :D
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #6 -: 25-07-2009, 18:26:12 »

 ето линк към предаването на Росен Петров Нека говорят: Гостува Наско Сираков
23.07.2009  http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #7 -: 27-07-2009, 20:03:27 »

Ех, момичетааа, много ви благодаря!!!!  :-* :-* :-*

Изгледах предаването на Росен, ще следя и за други по ТВ-то, ако ми остане малко свободно време. Пък ще потърся и книгата да я попрегледам! Ако реша да си взимам и друго някакви двд, ще се обърна към теб, Лилка, много мило!

 :) :) :) -- Чакайте да се поусмихна малко повече, че много сълзи пролях, хаха
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #8 -: 30-07-2009, 22:25:04 »

lilka,  ако имаш някакви записи на йогата , дай да погледаме ?  Щом твоя приятел го е снимал.  Ама ако може да се свести малко -  как тъй ще продава йога -лекции , да не би да си е платил правата?    Явно мястото му изобщо не е било на тази лекция , щом я разглежда като начин за печелене на пари от нея. Щом днес продава това , утре ще продаде за 10  лв и старата си напикаваща се баба.. 
Ама като се разболее някой ден и дойде тука за съвет и ние ли да му искаме пари ?   Много ме ядосват такива неща , ще извинявате.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #9 -: 04-08-2009, 09:13:01 »

lilka,  ако имаш някакви записи на йогата , дай да погледаме ?  Щом твоя приятел го е снимал.  Ама ако може да се свести малко -  как тъй ще продава йога -лекции , да не би да си е платил правата?    Явно мястото му изобщо не е било на тази лекция , щом я разглежда като начин за печелене на пари от нея. Щом днес продава това , утре ще продаде за 10  лв и старата си напикаваща се баба.. 
Ама като се разболее някой ден и дойде тука за съвет и ние ли да му искаме пари ?   Много ме ядосват такива неща , ще извинявате.

Не се пали толкова Бате Бино, цената на дисковете от лекцията на Хира Ратан Манек беше символична. Момчето, което прави записите съвсем не е от "печалбарите"...както и да е имам записа на Манек и мога да го споделя съвсем безплатно ;) Пишете ми как желаете да го получите Слънчев поздрав  :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #10 -: 09-08-2009, 23:41:44 »

Аз си купих диска на слънчевия човек  :Content_22:, като си насрочим среща ще направя няколко копия и който иска ще му дам, хем да имате стимул да дойдете на срещата  :bleh
Активен
Духът владее материята!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #11 -: 09-08-2009, 23:46:03 »

Аз така или иначе ще дойда на срещата(поне засега нямам планове за уикендите), но Мер да знаеш ще взема едно копие, щом предлагаш ;D Аз пък ще направя няколко копия на един филм за Индия...много готин ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #12 -: 09-08-2009, 23:49:25 »

Кога ще е долу-горе тази среща ,друзя ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #13 -: 11-08-2009, 23:19:00 »

Товарищ Бино, мы еще не договорились! :police:
« Последна редакция: 12-08-2009, 08:19:55 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #14 -: 11-08-2009, 23:58:06 »

Нещо не се разбира ,Петко, грешка има в конструкцията на изречението ти.  Я вземи речника и сътвори едно добро руско изречение. :)
Искам филма за слънчевия човек, за облачния човек и за този човек-  O0
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #15 -: 12-08-2009, 00:22:26 »

Товарищ Бино, мы уже не договорились! :police:
Петко  уже или ещe  ;D  :Content_4 - emotloader:
нямам е с две точки
« Последна редакция: 12-08-2009, 00:31:05 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #16 -: 12-08-2009, 03:26:58 »

Искам филма за слънчевия човек, за облачния човек и за този човек-  O0

Аааахахахахах, бате Бино, и аз искам за последния  :laugh:

Хора, супер сте, толкова мили и щедри!  :kisss: :love_006 - emotloader: :heart_2:
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #17 -: 12-08-2009, 08:20:31 »

нямам е с две точки
??? ??? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #18 -: 14-09-2009, 00:45:49 »

 то това е много старо ама сега пак ме съсипахте от смях  :Content_4 - emotloader:
филма за слънчевия човек го има в колибка ако още не сте го свалили
Активен
Духът владее материята!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Свами Дев Мурти
« Отговор #19 -: 16-12-2009, 01:47:34 »

Аз имам един въпрос. Пиша е Гугъл Свами Дев Мурти  на английски..и да ви кажа, нищо съществено не ми излиза. Дори и на български, освен обяви в новините пак нищо съществено не мога да намеря. А аз обичам да си проверявам информацията, и искам да проверя кои са лекарите които са провеждали изследвания с него, и как. Някой може ли да ми помогне? Благодаря предварително!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.