Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Добавки за имунитет на дете  (Прочетена 28824 пъти)

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #20 -: 15-09-2011, 12:40:29 »

Liv :)))  тукашните суровоядки не се интересуват от нас ,правихме игри , чудеса - никакво внимание, те си търсят мършояди , за д амогат да балансират , нали знаеш за Ин и Ян :)))

Храната не е най-важното.Ще ми е някак по-спокойно ако яде същото като мен,ама ми се струва тъпо да ми е основен критерий.Ще си хвана гадже де яде сурово ,ами ако във всичко друго е пълен чукан?
Ти се шегуваш нали ама аз съм сериозна.

А по темата-аз давам (когато успея да го излъжа )перга,която не е извадена от кошера,ами аз смесих прашец и мед-според един приятел също е мн добро.Но това отскоро и още не се е видял резултат
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #21 -: 15-09-2011, 13:23:34 »

Това с пчелния прашец/пергата наистина работи. Мои приятели навремето така спряха болестите на щерка си, които тя щедро прихващаше в детската градина.
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #22 -: 16-09-2011, 10:44:17 »

" Храната не е най-важното.Ще ми е някак по-спокойно ако яде същото като мен,ама ми се струва тъпо да ми е основен критерий.Ще си хвана гадже де яде сурово ,ами ако във всичко друго е пълен чукан?
Ти се шегуваш нали ама аз съм сериозна."

Не зная защо за пример винаги се дават някакви крайности, крайностите са рядкост , много по-възможно е да намериш суровоядец, който не е чукан, защото за да стане такъв ( суровоядец, не чукан)  нещо му е светнало и механизмът му е заработил.
Активен

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #23 -: 16-09-2011, 12:10:03 »

Днес купих пчелен прашец да го давам на щерката, като се надявах смесен с кисело мляко да е с по-приятен вкус от прополиса примерно. Оказа се, обаче, че е много неприятен... Не ще да го яде, каза че предпочита да взема всеки ден прополис вместо прашец. Честно казано, съвсем разбираемо.
 
Миналата година през зимата й давах всеки ден прополис и цяла зима не се разболя. Но един познат ми каза, че толкова дълго не било хубаво да се дава на дете, заради спирта; в момента, в който го спрях, цяла пролет малката боледува... Май ще си останем на прополиса,а прашеца...ще трябва сега аз да го вземам... :(
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #24 -: 16-09-2011, 15:49:05 »

Цветния прашец също притежава разнообразен вкус - има неприятни, но има и много приятни, затова като се купува е добре малко да се опита, за да се види дали допада вкуса. Другото е, че също има значение с какво се приема - пробвай разтворен в портокалов сок (фреш) или другия вариант да забъркаш някое смути или сурово кремче и вътре да го добавиш заедно с другите съставки - 1 чаена лъжичка например. Има една рецепта също много приятна - прави се чист сок от лимон, вътре се слага доста цветен прашец (на 1 чаша сок - 1-2 супена лъжица цветен прашец) и доста мед или кленов сироп, така че да стане много сладко. Оставя се до пълно разтваряне и след това се разрежда с вода. Вкуса е като на лимонада. 
Активен
Духът владее материята!

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #25 -: 16-09-2011, 20:13:47 »

Мерси за рецептите, ще пробвам - лимонада щерката доказано обича. ;)
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #26 -: 20-11-2011, 22:13:52 »

От снаха ми знам за едни капки Кармолис, дава ги и на детето й, на 5 години - по 2-3 капки. Само екстракти и етерични масла от билки и растения:
Анасон
Канела
Лавандула
Карамфил
Мента
Салвия
Мащерка
Лимон
Маточина

Активен
Духът владее материята!

Liv

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #27 -: 01-12-2011, 00:12:16 »

От снаха ми знам за едни капки Кармолис

Благодаря за инфото, ще потърся.  :fluretaa:

А иначе, пиша да похваля щерката, че (нали ми е добричка :) ), успях да я убедя да взема пчелния прашец. Дано да има ефект и да е по-здрава тази зима. Напролет пак ще пиша - да споделя резултатите.  ^-^
Активен
"Ако не можеш да откриеш щастието в себе си, къде другаде смяташ да го търсиш?" Доген

mariv

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #28 -: 14-12-2012, 17:05:40 »

Аз давам клеева тинктура на четиригодишния си син. Цветният прашец ми казаха че на пъсна възраст се дава ::) Има ли нещо вярно?


Искам да попитам и за един сироп, който незнаййно защо се увлякох и закупих, но имам съмнения и не давам все още.

Този:http://apteka.framar.bg/18003445/%D1%81%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-100-%D0%BC%D0%BB-

Иначе се ликуваме основно с хомеопатия.
Активен

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #29 -: 14-12-2012, 19:20:13 »

И аз на децата давам хомеопатия. Този сироп д-р Михайлов го препоръчва в Бг мама. Основните средства за имунитет, които прилагам са следните: краченцата вечерно време, независимо дали са стояли в гореща вода с морска сол или не, ги мажа с мед / но не от магазина/, давам сироп Герисан, който е с кръвен здравец, от време на време на езичето им слагам щипка сода за хляб, гледам да ядат често плодове и зеленчуци, макар че не винаги ми се получава, мажем се с Тодикамп, Кармолис и пропохелиант /зехтин с прополис/.  :kisss:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #30 -: 16-12-2012, 16:48:01 »

И аз на децата давам хомеопатия. Този сироп д-р Михайлов го препоръчва в Бг мама. Основните средства за имунитет, които прилагам са следните: краченцата вечерно време, независимо дали са стояли в гореща вода с морска сол или не, ги мажа с мед / но не от магазина/, давам сироп Герисан, който е с кръвен здравец, от време на време на езичето им слагам щипка сода за хляб, гледам да ядат често плодове и зеленчуци, макар че не винаги ми се получава, мажем се с Тодикамп, Кармолис и пропохелиант /зехтин с прополис/.  :kisss:

A  детето ти от какво е болно,че го третираш така ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #31 -: 16-12-2012, 17:11:07 »

Никой не спомена за ВЕТОМ  и СТЕЛКОР  :surpris_23:  Действат безотказно , при това - светкавично, а на всичко отгоре са и вкусни  :essen:   
( Тези дни ще има тема, имайте търпение :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #32 -: 16-12-2012, 18:14:38 »

Никой не спомена за ВЕТОМ  и СТЕЛКОР  :surpris_23:  Действат безотказно , при това - светкавично, а на всичко отгоре са и вкусни  :essen:   
( Тези дни ще има тема, имайте търпение :)


Определено с две ръце съм за гореописаните пробиотици. За деца мисля, че ще свършат чудесна работа, а и ВЕТОМ има сладък вкус така, че и приема ще е безпроблемен. :essen:
Разбира се те са с мощно въздействие, но не трябва да се забравя че са само помощни средства към здравословното хранене и режима на живот.  :) 
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #33 -: 17-12-2012, 17:10:53 »

Благодаря на Бога, детето ми не е болно от нещо сериозно. Когато настинат давам едни напълно безвредни и допълващи здравословното хранене лекарства, които са основно от билки, както всеки може да се убеди сам. Именно желанието ми да помогна с изпитани лично от мен средства ме накараха да отговоря на поста. Дано да са ни здрави на всички дечицата!
Активен

tututo

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #34 -: 10-05-2013, 21:15:35 »

Здравейте и от мен  :)
Не съм женена и нямам деца все още - но от преки и скорошни наблюдения върху малки деца 6 и 12 години на един колега, мога да ви посъветвам за пчелните продукти. Напълно съм за тях. Аз също употребявам от доста години. Няма човек който да не знае лечебните свойства на меда и пчелните продукти.
Ефекта е задължителен! Бяха грипозни - и се опавиха за 3 дни без лекарства!
Сега, да ви обясня за пчелните продукти на бързо - не са само пчелен прашец.
Най силният имуностимулатор със супер хранителни качества е основно пчелото МЛЕЧИЦЕ! То е на 1-място
на второ е пчелен прашец
3-то медът
 восъкът и пчелният клей- нямат хранителни стойности- те са антибиотични, антибактериални и тн.
(особено важи за клеят )
Млечицето се слага веднага в меда за да се съхрани- иначе се разваля  - затова на пазарите, когато си купувате гледайте дали ви го донасят от хладилна камера - то е в супер малко стъклено шишенце- и се разбърква в например 200мл. бурканче мед. Веднага трябва да ви го омешат с медът.
Ако си стои на щанда отвън наедно с бурканите мед- не го купувайте.

Млечицето е млечно-жълтеникава течност, не е сладко ами особено на вкус и ако го опитате директно ще се задавите от силният му вкус! То е супер концентрирана Суперхрана!
То е храната за пчелите бебета, и те също го приемат в много малки количества- за да растат здрави.

Пчелният прашец е храната на пчелите, когато нямат запаси от мед, и за зимата - когато медът е всвършил и не са си направили пресен мед.  Хората взимат медът на пчеличките и така ги караме да бачкат повече- за да си възтановят запасите за тях си, пак им го взимаме и медът и всичко и така бачкат като луди....

Медът също има супер качества и комбиниран с горните пчелни продукти: Млечице, прашец и прополис става като имунна бомба за деца и възрастни.

Така че потърсете направо на пазара има буркани с пресен мед, купете млечице и прашец и ги смешете с меда. Ако не знаете как и колко- питайте продавача- ако той не може да ви обясни подробно- значи не е добър и не купувайте от него нищо. Намерете си качествени производители на мед.

Прополиса може да не го слагате към меда- ами да си купите Тинктура- Прополис (Пчелен клей) 3лв е едно шишенце.
Слагате от 5 до 10 капки в 50 мл. топличка вода- но не вряла- и детето се гаргара,
правите пак така и детето я изпива- за да действа и вътрешно! и да трепе  микробите.
Да знаете че всички тинктури са на основата на спирт - да го имате в предвид като давате на детето.
Има и Прополис не на спиртна основа- но трудно се намира. Той е по-подходящ за деца.
храни, бульони и
И да, хранете ги здравословно - вие също давайте пример, и ги приканвайте заедно да си правите храната на масата и за да им е забавно, любопитно и да стават хем по-самостоятелни хем да заобичат храната в истинският и вид.

Аз като малка примерно обожавах да ям директно от градината и да си късам домати, краставици, малинки или ягоди и тн. Но нашите иначе ме водеха "злояда" като се върнехме тук, понеже много малко готвени манджи са ми харесвали. Насилваха ме да ям хляба от магазина- който не обичах, но домашна питка винаги съм яла! и компотите които освен вода със захар- което мразех, имаха и сварени плодове!!!
Не мога да си представя как например ягодата може да се свари и на някой да му е вкусна ?

позволи на детето да яде това което му е вкусно! Според мен самите родители изкривяват естественият вкус на децата си споед техните ограничени разбирания.
По малко стрес върху детето, никакво насилие да се храни нарочно когато е болно- тогава самият организъм не иска храна за да се изчисти, така че го оставете на течни храни и сокове или бульони, много чайчета и сън и спокойствие.

Та всяко поколение-според модата се е отглеждало.

И още едно- ако децата са ти все още малки и с млечни зъбки -наблягай на млякото, те имат нужда. Ако знаеш откъде да си набавиш сурово прясно от животно което е здраво, и не са му давали антибиотици и тн- да е от твой близък - взимай всяка седмица да имаш в храдилника.

Давай им и следното
1 суров жълтък разбъркан с сока от 1 лимон и една с.л. Мед
Това се дава през 30 мин - по малко да пийва- като свършите пак. така 2-3 дни по 2 дози и ще се закрепи детето.
Вземи и коластра - тя е за имунитет.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #35 -: 27-05-2013, 14:19:16 »

Здравейте,
чудех се дали да отварям нова тема, но реших да не разводнявам форума. Имам следното питане:
Малкото ми дете е на 5 години и има големи проблеми със сливиците.Постоянно са уголемени, както и третата такава. Доскоро хъркаше много силно през нощта, като причината е пак тази трета сливица. Боледува по-често,а и с храненето не е на ниво -злояд е и единствените "полезни" храни, които яде са картофи, портоклов сок, пчелен прашец и мед. Наскоро трябваше да направим и операция за отстраняване на третата сливица, но така и не се решихме на това.Та...въпроса ми е какви храни или профилактика биха били полезни за нашия случай? Благодаря Ви предварително! :peperudi:
Активен

monika

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #36 -: 27-05-2013, 22:07:55 »

Имам записана като много ефикасна тази рецепта при трета сливица:

Една гулия се пече във фурна.Като се извади се разделя на две и се изчаква да изстине до поносимост и се слага, като компрес от двете страни на сливиците за 3-4 часа. Слага се хартия,вълнена кърпа и се забражда като с кърпа.От три компреса са минали сливиците на дете на 1,5г

Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #37 -: 29-05-2013, 12:35:39 »

Чух мнение, че на сливиците пречели мякото и млечните продукти - образува се слуз и инфекциите се разнасят.Вследствие на това сливиците се възпаляват и стават по-големи?
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #38 -: 31-05-2013, 15:18:05 »


И друго искам да попитам - ползвали ли сте като добавка за засилване на имунитета на децата "Зелена енергия" или "Коластра"?Питам се аз...??? ::)
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Добавки за имунитет на дете
« Отговор #39 -: 01-06-2013, 03:10:50 »

Да, без резултат.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 22 запитвания.