Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Вирусен хепатит"C"и чернодробно пречистване?  (Прочетена 13959 пъти)

groi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Здравейте,имам нужда от съвет!Някой знае ли, дали човек които има хепатит"C",може да направи чернодробно пречистване?Нека спомена,че вирусът е открит преди 5 години,но оттогава до сега,човекът не е имал никакви проблеми и оплаквания(тоест вирусът все още е в застой и не се развива) и чернодробните му показатели винаги са били в норма.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Groi, това е най-подлия от всички хепатити..20 години може да нямаш никакви оплаквания,ама никакви, и абсолютно нормални изследвания ( АСАТ, АЛАТ и т.н.) и тогава да развиеш цироза! Повечето хора разбират, че имат хепатит С като им се подуят коремите като на жабоци и като започнат да повръщат кръв( кръвоизлив от разширени вени на хранопровода което е краен стадий на цирозата)..Та с тези красиви думи искам да те уплаша, :police: да подгониш твоя познат да се лекува--дали с интерферон(това е едногодишен АД), дали с ММС(може би ??!), дали с други разни алтернативни методи.
Ако няма напреднала цироза(за 5 години-едва ли има) МОЖЕ да прави чернодробно пречистване колкото си иска!!
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

'тоест вирусът все още е в застой и не се развива'
Няма такова нещо! Развива се но бавно!След 20-25 години те съсипва
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512

Доколкото си спомням по Малахов, уринотерапията може лесно да отърве човек от подобна гадост.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Да, и това, но е грехота да знаеш че го имаш и нищо да не направиш. Само пречистването няма да го излекува, макар че ще помогне
Активен

groi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Malina,здравей и благодаря за бързият отговор!Всичко това за което говориш го зная..аз просто исках да знам дали пречистването все пак не е противопоказно,знам ли и аз..Знам също така,че вирусът се развива бавно и може да се прояви след мноогоо,многоо време,но зная и че някой хора остават вирусоносители през целият си живот,без обаче вирусът при тях да се прояви!А иначе относно интерферона,виждала съм хора подложени на този ад и повярвай ми...НЕ,НЕ,НЕ!Ще почета малко за ММС...имам нужда да събера информация,не съм запозната,но видях че темата е започната от Светлъо във форума.Някак си не мога да си представя,човек който е суровоядец и се стреми да живее и да се храни здравословно,да се подложи на стандартното лечение с тая гадост интерферон(знам разбира се ,че това е единственият за сега вариант на съвременната медицина,но НЕ..!!!)P.S.:Ти си лекар,нали:)?
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267

Да, лекар съм.А тоя хепатит ми е много присърце, защото имам(имах) приятел, който почина от тая гадост на 50 години..И видях доста..но той много късно разбра..
 Интерфероновото лечение е най големия ад в медицината(по-токсично от химиотерапия- капе ти косата, слабееш жестоко, анемия, цяла година си на легло и повръщаш и т.н). И най-важното-не винаги действа-т.е. може и да не те излекува;
Вируса може и да не ти докара жълтеница, но 80% води до цироза след 20 до 30 години. Може да си сравнително спокоен ако си си правил тест за вирусна активност(РНК-репликация-HCV РНК) и е ниска.
Та: (това не е "лекарско" мнение)- по-добре ММС, уринотерапия, гладолечение, гъби или всичко заедно, но не и Интерферон! но във всички случаи трябва нещо да се прави, защото шанса да пропусне да те порази е малък.

Активен

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Здравейте,
аз съм на 30 години и преди 4 години разбрах,че съм носител на вируса на хепатит "В" ...
Засега съм си добре,скоро бях в болница,изследванията на кръвта ми показват,че нямам проблем с черния дроб.
Но от около месец и нещо корема ми се подува от най-малкото количество храна,което поема...То всъщност и затова бях в болницата...Прегледа ме гастроентеролог и ми каза,че според него имам колит,предписа ми хапчета,от които докъто ги пиех се чувствах добре.Но бяха само за една седмица...и след като свършиха проблема продължи...
Днес отново ще се срещна с него..да видим какво ще каже.
Иначе трети ден гладувам,решила съм да рапочна процедурите с пречистване на дебелото черво,а по-късно евентуално и чернодробното пречистване...
Моля ви,кажете ми какво мислите...... :-[
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

На мен пък цял живот ми се е подувал корема и без да имам хепатит, защо реши че има връзка?
Нямам подуване само когато съм на 100% сурово. Много съм доволен и от пробиотиците на Дафлорн.
« Последна редакция: 24-11-2011, 13:32:13 от Diego de la Vege »
Активен

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Ами май има...
защото лекаря няма друго обяснение...
След като му казах,ме накара да пусна едни кръвни изследвания на ензимите.
Оказва се,че носители като мен трябва профилактично ,поне два пъти годишно да си правят изследвания на ензимите,за да са наясно дали вируса си е в застой или е започнал да се развива.
Единият от показателите ми е завишен... :(
Иначе пиша,за да да попитам знае ли някой дали чернодробното пречистване ще бъде опасно за мен при положение,че хепатита като цяло си е потенциален убиец на черния дроб...
Предварително благодаря на всеки,който реши да пише по темата.... :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Нин, Малина  е отговорила косвено на въпроса ти 8 поста по-нагоре. Отговорът е даден на друго питане , но  на 100% си важи и за теб. (Нямаш ли цироза, не пречи да си го прочистваш. )
Това е логичният отговор, дори и да не си медик като Малина. ( Разбира се , ако наистина черния ти дроб е добре , както  са установили)
Но твоята интимна идея вероятно е изцяло да се отървеш от този вирус? Ако е така обаче, само пречистванията , късите срокове глад (дали е наистина глад или "плодоядене"? ) и правилното хранене може и да не са достатъчни.
 С други думи - "необходимо недостатъчно условие"  са. ( Някои бацили са доста упорити.)
 Освен да се посегне към по-тежка артилерия.. Ще питаш -каква , вероятно .. :)
Ами  няма да е от "въоръжението " на традиционната медицина  за съжаление. Това е от патологиите , с които тя не се справя достатъчно "успешно" .  Но това е предмет на друг пост , защото май още не си сигурна дали искаш  да разлюбиш фармацевтиката .. :)  ( Приемаш хапчета за гастрит, който не се лекува точно с хапчета ..:)  )
Винаги идва момент, когато си казваме  "или.. или.."  :)
« Последна редакция: 24-11-2011, 23:39:38 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519

Здравей Нин,
Консултацята с лекар е полезна,може да те ориентира в каква посока да дълбаеш в тялото с натурални продукти.При теб превантивните мерки са от главно значение,което е по-добрия вариант от пиенето на супер силни хапове.Приоритет трябва да ти стане повишение качеството на приеманите храни,в каквито и количества да са те,този евентуално колит не трябва да те отказва.Затова значението на хранителния режим е толкова важно в твоя случай,целта е това което приемаш като храна да товари дроба възможно най-малко,говорим за цялостна промяна на начина на хранене и на живот идвигателен режим които да засилят имунитета на организма.Именно той ще се бори с този вирус,това е най-доброто което можеш да направиш за себе си.Дали ще се храниш според кръвна група или инстинктивно ще стигнеш до храните които най-добре понасят на дроба и същевременно ти дават достатъчно хранителни вещества зависи само от теб.
  Като цяло всякакви форми на детокцикация и чистене на организма са добре дошли според мен.Аз лично имам омазнен дроб и картината при мен е доста сходна,по-горе написаното е от личен опит.
За чернодробното чистене с разстително масло и лимонов сок с билки можеш да погледнеш тази тема,в нея са описал как ми понесе на мен,чистенето ми беше първо август месец тази година,

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=4181.0

сега съм на 2ро такова,днес ми е 2 ден от общо 3 на детокцикация.За по пълна информация от първа ръка с  лекаря който мен ме консултираше по време на тези изчиствания можеж да погледнеш този линк

http://www.dattila.com/

Изпълнена правилно процедурата няма как да навреди на здравето,напротив само е от помощ на дроба, жлъчката,бъбреците.С тази процедура и стриктен хранителен режим,свалих ензимните стойности под нормата,за няколко месеца.
Поздрави  :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Благодаря ви grow  и бате Бино.
Информацията наистина ще ми бъде от полза.
Ще направя всичко необходимо ,за да се справя с проблема си. 
Ще следя и темата и всичко във форума .
Що се касае до хапчетата...никога не съм ги обичала,винаги още от дете ги приемам много трудно.Даже като малка заради едно гадно рибино масло,което ми даваха мразя и до ден днешен всичко,което мирище на риба и живее във вода.
Благодаря ви отново. :flowers2:
Активен

Нин

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

....и....
само да попитам...
Някой би ли ми обяснил по-подробно каква точно е разликата между хепатит "В" и хепатит "С" ?????
Знам,че вторият е по-опасен,но защо  :surpris_23:
Активен

bestmandja

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Повдигам темата , понеже има медиен шум относно ново лечение с хапчета  за 100.000 лв за 3 месеца без имтерферон и с 95 %  пълно излекуване от хепатит  Ц  ( C ) .

Лично аз видях как моят най близък приятел  на  35 години умря  от хепатит Ц  . Знаеше че има хепатит от 7 години но не се включи на интерферонова терапия.  Извика ме когато получи кръвоизлив  от разширените вени на хранопровода .  Пред мен повърна  2 литра кръв .  Извиках всичките си авери и събрах  8 бележки за кръводаряване , които занесох в Терапията за да му преливат кръв.  Два дена след това  отиде на кино. Като се има на предвид, ползвали сме за бръснене  една   жилет  самобръсначка шанса и аз да имам хепатит Ц  e огромен. 

  По телевизията излъчиха репортаж  няколко пъти за новото неинтерфероново лечение на хепатит ц но без да кажат нищо повече.  Фармацията отново е намерила илач  за 5 лв който се опитва да търгува за 100.000 лв


Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

А дали изобщо "илачът" е илач?  ;)
То преди 60 г. и интерферонът беше обявен за "откритието на 20 век" , но после се оказа пак, че  само шумът около него е бил голям, но не и ефективността  му.

bestmandja , обсъждали сме го многократно - за да се стигне до ситуацията , в която организмът да допусне някакъв бацил да се размножи и да доминира, са били налице много други предпоставки.
И второ - фармацията много отдавна  няма никакъв интерес да ИЗлекува каквато и да е  болест.
Надежда ако ще търсим, трябва да е в друга посока.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Ето, например с препарата Ветом наскоро повторихме успеха, докладван  и в руският форум  
http://vetom.ru/index.php/otzyvy  ( Към момента са 5835 отзива) - хепатит В е ликвидиран за месец! Приложен  беше само Ветом и нищо друго. Но точно Ветом  никой лекар няма да препоръча, защото Ветом не е "одобрен" от фармацията . Ясно е защо - твърде ефективен е , а и без странични ефекти. . Затова и не може да се купи от аптеките в Русия. Нищо , че е  сертифициран като хранитгелна добавка. В аптеките са допуснати десетки видове други пробиотици, които обаче не застрашават  БигФарма -  нямат силата на Ветом и затова не се явяват конкуренция на антибиотиците и другите уж-лекарства.
Съответно в медицинският сайт www.pharmcontrol.ru  се изтриват всички положителни отзиви за Ветом!
Затова принципът и тук май трябва да е  "Не вярвам на нищо, преди да бъде официално отречено"  :)
« Последна редакция: 13-04-2016, 10:26:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122

Като се има на предвид, ползвали сме за бръснене  една   жилет  самобръсначка шанса и аз да имам хепатит Ц  e огромен. 

някои смятат, че причината за хепатитите хич, ама хич не е някакъв си вирус.
както СПИН - а.
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Преди доста време наш близък беше заразен с хепатит С при кръвопреливане.Беше заразен при операция на апандисит.Но живя още над 20 години.Почина от друго заболяване.Това е наистина много опасен хепатит.Беше се стопил човека от болести, но накрая се стабилизира и поживя още години.Тези вируси и бактерии , които атакуват нашето тяло са бич и навремето много хора така са измирали от тежки инфекциозни болести - пневмонии и др.Но съм сигурна,че няма начин да няма нещо много простичко, което да лекува и хепатитите, независимо какви са те.Просто трябва да открием лекът, който да ни избави от тези болести.За черният дроб освен прочистванията са важни и употребата на много плодове и зеленчуци и корени на глухарче.И много простичка и лека храна.Така вирусът няма да успее да се развие в негова най - голяма пълнота, а ще " спи " и ще е в застой, въпреки,че има вирусоносителство.
Поздрави !
Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 22 запитвания.