Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 106787 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #80 -: 13-11-2010, 00:49:08 »

С течение на времето се намериха хора , които взеха да доказват, че тая или оная формула не действа при определени обстоятелства.. :)   
Доказаха например ,че третият закон на Нютон за термодинамиката не е верен .  ( на всяко действие има равно по сила противодействие  )   и за онагледяване създадоха перпетуум мобиле (вечен двигател). ( Естествено , на други тази идея никак не се хареса  :)   )
От друга страна , тези които измислиха  Е=m.c2 и разни подобни зависимости , не могат да обяснят как всъщност се осъществява например телекинезата (преместване на предмети със силата на мисълта) НЕ могат да обяснят дори и връзката на магнитното поле на земята с предметите , които не би трябвало да се влияят от него, но такава все таки съществува, защото при научният експеримент Нина Колагина е премествала кибритена кутийка . Но след изолирване въздействието на магнитното поле , тя вече не  е можела да мести кутийката със силата на мисълта , нищо че и децата знаят ,че магнита не действа на една кибритена кутийка ...
Така че  и на слънчевото "хранене" скоро ще му намерят обяснението , ако вече не са го направили :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:слънчева терапия
« Отговор #81 -: 13-11-2010, 10:52:11 »

Разбира се, ама каква работа има изобщо законът на Нютон в термодинамиката. Всяка "формула" си има условия и допускания, както и става въпрос за отделни науки. Това, че уравнението за състоянието на газа е изведено за идеален газ, не значи, че е безполезно на практика. Но както и да е, може да, доста неща чакат своето доказателство или да бъдат открити, ама надали слънчевото хранене е приоритет на която и да е наука.
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #82 -: 13-11-2010, 14:04:06 »

Нищо , което застрашава нечии могъщи интереси , не е било , не е ,  и няма да бъде предмет на която и да е наука. ( за съжаление)   най-многото - да пишат за него в някое научно списание на последната страница с два реда и толкоз. След което държавното финансиране секва  :surpris_22:     А без него  накъде ? 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:слънчева терапия
« Отговор #83 -: 15-11-2010, 21:51:44 »

Дам. А за да има финансиране в даден проект, трябва той да има приложение. Или поне идея, цел, обосновка...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #84 -: 16-11-2010, 00:07:38 »

Обосновка винаги се намира , целта е най-често по-прикрита :)
Войната в Ирак струваше на Америка по 720 млн. долара на ден. ( към 1300 мрд общо !) 
Обосновката - демократизиране на Ирак.
Целта - малко по-различна :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

selest

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:слънчева терапия
« Отговор #85 -: 17-11-2010, 15:23:03 »

Здравейте, мили хора!
Аз съм съвсем нова тука и с много голям интерес и удоволствие чета вашите писания... :flowers2:
Много би ми се искало , ако може да ми обясните малко повече за тази практика със слънцето. С радост бих опитала, всички имаме нужда от него.
Благодаря, предварително :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #86 -: 22-11-2010, 09:24:24 »

 :kisss:Ееее, някои неща ще бъдат доказани ,тогава когато започнем да хващаме с ръка ...мисълта!!!Хайде ,кажете ми какво ще хванат в колайдера???Ще хванат ...носителя...на какво носи???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #87 -: 23-11-2010, 11:06:15 »

 :kisss:Хеййййййй, слънчо-гледчета...я вижте какво отриххххх http://www.ladyzone.bg/zdrave/alternativna-medicina/story/641094437-Slancheva_energiya_vmesto_hrana.html
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:слънчева терапия
« Отговор #88 -: 02-01-2011, 20:30:49 »

Не съм спазвал графика, в началото гледах по малко, още ми беше трудно, но през лятото седя и го гледам по над 30 мин,просто ми е приятно да седя на слънце и да  го съзерцавам,  от  есента на 2009 съм почнал, сега се чуствам добре,не съм боледувал,жинен съм и вече не нося очила (0.25 астегматизъм) искам да стигна до пълна инедия като Манек .

поздрави Слънчогледи

п.п.  инфо кога  изгрява и залязва нашата Звезда  http://www.beinsadouno.com/old/astro/daily_sunrise.php
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:слънчева терапия
« Отговор #89 -: 01-06-2011, 03:44:29 »

Хахахахаха , слънцето се гледа по схема иначе ще си увредиш очите, това нечетенето и нежеланието човек да се самоусъвършенства води до упадък.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #90 -: 01-06-2011, 07:15:12 »

Нещо като "езиков редактор" би бил от полза май :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:слънчева терапия
« Отговор #91 -: 01-06-2011, 18:49:09 »



...във едина обикновен Плод има вода която слънцито е огрявало със днии месеци 


Силен аргумент.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #92 -: 08-06-2011, 10:53:13 »

 :Content_22:  Здравейте, съфорумци!
Днес и аз реших да споделя своя опит в областта на слънчевата терапия.
Запознах се с теорията от лекцията на Хира Ратан Манек и още  тогава повярвах в полезността на слънцегледането.За това вече втора година / става въпрос за летните и др. топли дни/ ходя с приятелка/и извън града на високо и открито място.Там посрещам изгрева, правя физ. упражнения и дихателни практики.Когато е топла вече земята си нося постелка и правя малко йога.Всичко това за мен е с голям ефект, а съвсем безплатно/ходя пеша  изцяло/.Тялото ми става някак леко, спокойно, все едно си в безтегловност.Имам усещане, че спирам да мисля и се пренасям изцяло в настоящето. Понякога играя и паневритмия /в близост има място на последователите на П.Дънов/
След всичко това не ми се тръгва към града, но уви!За финал на  сутрешната ми"церемония" остава брането на билки, според сезона.
Ефектът от всичко това е значим.През целия ден съм бодра, не се уморявам лесно се балансирам и в соц контактите успявам да съм все повече наблюдател, отколкото участник /иначе казано по-здраво държа юздите на егото си/.Привършвам, за да не ви отекча.
Желая на всички ви много усмивки и късмет!  :love_026:

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #93 -: 09-06-2011, 10:30:47 »

 Роси, много хубаво правиш, (а и чудно го описваш :)  ) . Как се справяш с ранното ставане?  Вече 2 седмици се мъча да си пренастроя биологичния часовник, и понеже не мога да променя навиците на слънцето, затова трябва да променя моите, но засега ми е много трудно. Оказва се ,че за да стана в 5 , не ми е достатъчно да заспя в 22.30 и трябва после да доспивам по някое време през деня.  Освен да заложа на 21.30? То , дето се вика, още не се е стъмнило .. :)   (Ще взема да подобря рекорда на дядо ми , той не си лягаше толкова рано.) Обаче съм твърдо решен да продължавам. ПРи теб как е ?
( И аз го слушах Манек, но планирам да посетя лично и един друг лауреат - Николай Долгорукий от Украйна. Той е още по-колоритен и от Манек. )
« Последна редакция: 09-06-2011, 10:33:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:слънчева терапия
« Отговор #94 -: 09-06-2011, 11:05:17 »

Бате Бино, може би си струва в преходния период да залагаш на ободряващи средства. Знам, че е по-добре да се изкорени причинителя вместо да се третира симптоматиката, но... да се надяваме, че тая симптоматика е само временна. :) Иначе страхотно си решил, воля си е това.

Рос, и аз се пренесох там заедно с теб.:Content_22:Звучи съвършено... :love_028:
Как да не му се живее на човек с такива ритуали? Сериозно, това трябва да го прилагат във всички психиатрични клиники!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #95 -: 09-06-2011, 15:06:14 »

Здравей бате Бино!/бате го използвам само като уважителна форма на обръщение, защото все си мисля,гледайки снимката ти, че съм ти кака/Но да не се увличам в подробности.
Имаш право, че ранното ставане не е от най-приятните преживявания.Аз също не съм от ранобудните /тип "сова" съм, а не "чучулига"/.Но като има желание има и начин/знам, че го знаеш/.За разсънване освен студена вода в/у лицето друго не ползвам /ползвам само естествени стимулатори/.После с повторението се оформя и навика/също го знаеш/.
Що се отнася до Николай Догорукий, не съм запозната и ще ми е интересно , ако науча нещо ново и полезно.

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #96 -: 09-06-2011, 18:46:58 »

Здравей, Мемория!
Мислех да не отговарям на твоята публикация, но си спомних, че и аз  преди да започна да "работя" над егото си бях като теб.Когато някой ме обидеше/макар и неволно, както в случая/ аз му го връщах тъпкано/както в случая/, като си мислех колко съм "добра".......Каква заблуда!

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:слънчева терапия
« Отговор #97 -: 09-06-2011, 19:15:13 »

Оле, Рос, да не би нещо в думите ми да си изтълкувала като обида? :-\  Ужас, не сме се разбрали! Аз само споделих размишления, че твоите сутрешни ритуали сигурно лекуват стреса от живота в града (нали спомена, че направо не ти се връща после). Че тази способност да участваш в живота като наблюдател е много ценна за запазване и лекуване на психическото здраве. И че дори някой някога да изгуби желание за живот, ще иска напук да посрещне всяко следващо утро, ако е такова като твойто. Май трябва да се изказвам по-подробно.  :-[
« Последна редакция: 09-06-2011, 19:21:23 от Мемория »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #98 -: 09-06-2011, 20:27:07 »

Оле, Рос, да не би нещо в думите ми да си изтълкувала като обида? :-\  Ужас, не сме се разбрали! Аз само споделих размишления, че твоите сутрешни ритуали сигурно лекуват стреса от живота в града (нали спомена, че направо не ти се връща после). Че тази способност да участваш в живота като наблюдател е много ценна за запазване и лекуване на психическото здраве. И че дори някой някога да изгуби желание за живот, ще иска напук да посрещне всяко следващо утро, ако е такова като твойто. Май трябва да се изказвам по-подробно.  :-[
......................................   :love_026:

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:слънчева терапия
« Отговор #99 -: 12-06-2011, 11:31:48 »

Ros, защо си мислиш, че когато отвърнеш на някого е проява на егото ти, а когато си замълччиш, не ?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.