Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 106737 пъти)

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:слънчева терапия
« Отговор #140 -: 28-05-2014, 14:10:26 »


 Благодаря ти, че споделяш и че отново пишеш. Желая ти много слънце и светлина по пътя!!!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #141 -: 28-05-2014, 14:32:16 »

purelove,бъди здрава!  :flowers2:
Благодаря за всичко споделено, чета те с голям интерес!
 
« Последна редакция: 28-05-2014, 15:15:39 от Ros »
Активен

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:слънчева терапия
« Отговор #142 -: 28-05-2014, 15:54:56 »

117 дни без храна, забележително...  :Content_14: Успех за напред!  :flowers2:
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:слънчева терапия
« Отговор #143 -: 28-05-2014, 18:27:21 »

Това е нашето лунно/ слънчево/ момиче. Някак ми стана топло и уютно като я чета. Бих я прегърнал с всичката любов на света.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:слънчева терапия
« Отговор #144 -: 29-05-2014, 08:23:21 »

Не знам защо.но усещам някакъв смесен заряд от носталгия,песимизъм,затвореност и някои др. труднообясними качества в почти всички писания.Или съм станал прекалено чувствителен,или съм луднал :)Дано не съм прав.
Хубав и светъл ден!!
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #145 -: 29-05-2014, 10:00:59 »

Живко, чувал ли си поговорката  - "по-добре мъдър да те разплаче отколкото глупак да те развесели "  :sorcerer - emotloader:  
Не знам как е  при теб, но според мен на първо място трябва да е съдържанието в един пост, както и  посланията, произтичащи от писаното, а не какви чувства той провокирва у различните съфорумци.. tooth
Всички конфликти, и тук и по други форуми, се започват когато се излезе извън рамката на контекста и се отиде към коментар на ЛИЧНОСТТА. (  по съдържанието не се пуска и дума, но пък щедро се заобсъжда личността  tooth) Ти по съдържанието на двата поста имаш ли нещо да споделиш? :)  
Хората са различни, всеки си има спецификата на изразяване, като не може да се хареса на всички, но не  е и нужно :surpris_23: защото си е въпрос на вкус и на "кръвна група" дали някой ти пасва или не .. Но и да не ти пасва, това не значи, че не би могъл да ти е полезен..  :Content_22:
Отиде ли се към коментар на личността, отива конят точно У РЯКАТА  tooth
 

По-премереният , по неутралният тон на общуване е залог за "мирното и щастливо" съществуване на един форум. Иначе се стига дотам и двете "страни в конфликта" да се почувстват оскърбени и да си тръгнат , като е можело всичко да завърши с хепиенд, ако се е било внимавало малко повече с изразните средства..Нали затова имаме претенции да сме образовани -не само да слагаме на място препинателните знаци, ами и  за да намираме подходящата дума , която хем да изрази мисълта ни , хем да не засяга достойнството на отсрещния..
( Имам предвид размяната на пряка реч м-у Роми и Л.М. , която завърши точно по този начин. )  
« Последна редакция: 29-05-2014, 10:52:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:слънчева терапия
« Отговор #146 -: 29-05-2014, 12:51:17 »

Живко, чувал ли си поговорката  - "по-добре мъдър да те разплаче отколкото глупак да те развесели "  :sorcerer - emotloader:  
Не знам как е  при теб, но според мен на първо място трябва да е съдържанието в един пост, както и  посланията, произтичащи от писаното, а не какви чувства той провокирва у различните съфорумци.. tooth
Всички конфликти, и тук и по други форуми, се започват когато се излезе извън рамката на контекста и се отиде към коментар на ЛИЧНОСТТА. (  по съдържанието не се пуска и дума, но пък щедро се заобсъжда личността  tooth) Ти по съдържанието на двата поста имаш ли нещо да споделиш? :)  
Хората са различни, всеки си има спецификата на изразяване, като не може да се хареса на всички, но не  е и нужно :surpris_23: защото си е въпрос на вкус и на "кръвна група" дали някой ти пасва или не .. Но и да не ти пасва, това не значи, че не би могъл да ти е полезен..  :Content_22:
Отиде ли се към коментар на личността, отива конят точно У РЯКАТА  tooth
 

По-премереният , по неутралният тон на общуване е залог за "мирното и щастливо" съществуване на един форум. Иначе се стига дотам и двете "страни в конфликта" да се почувстват оскърбени и да си тръгнат , като е можело всичко да завърши с хепиенд, ако се е било внимавало малко повече с изразните средства..Нали затова имаме претенции да сме образовани -не само да слагаме на място препинателните знаци, ами и  за да намираме подходящата дума , която хем да изрази мисълта ни , хем да не засяга достойнството на отсрещния..
( Имам предвид размяната на пряка реч м-у Роми и Л.М. , която завърши точно по този начин. )  
Или аз съм неграмотен,или простоотново неразбран :)Имах превид целия форум,тая тъжна атмосфера-сякаш не сме във форум на пречистени и пречистващи се тела и души,а сякаш сме изоставени от любим човек :)
Вярно-пътят е труден,но пък си струва :)
Съжалявам ако пак съм предизвикал конфликт :),просто ми стана тъжно за тези млади хора.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #147 -: 29-05-2014, 13:30:57 »

Не бой се , няма конфликт. :Cherries  Но на мен ми е интересно това , върху което акцентираш - "тъжно". , защото за 5 години  ти си единствен с подобно впечатление :)  Други характеристики сме чували достатъчно , но точно пък "тъжно" ни е за пръв път  :surpris_23: Е дай за всеки случай няколко примера за "тъжни" ,"песимистични" , "насталгични" постове, не се притеснявай :)
« Последна редакция: 29-05-2014, 13:32:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:слънчева терапия
« Отговор #148 -: 29-05-2014, 19:19:07 »


Или аз съм неграмотен,или просто отново неразбран :)Имах превид целия форум,тая тъжна атмосфера-сякаш не сме във форум на пречистени и пречистващи се тела и души,а сякаш сме изоставени от любим човек :)
Вярно-пътят е труден,но пък си струва :)
Съжалявам ако пак съм предизвикал конфликт :),просто ми стана тъжно за тези млади хора.

aз те разбрах, наистина, даже не знам защо другите не схванаха за какво говориш, т.е. че не визираш конкретен пост и конкретна личност!

а форумът е тъжен, наистина, както  е тъжно и цялото творение, което целокупно въздиша даже досега...

а това за изоставянето от любим човек, пак си го налучкал, но с уточнението, че не Той ни е оставил, а ние можем да оставим Него!
и докато сме в това състояние, нищо не може да подобри мрака, който лъха отвсякъде, който мрак често човеците опитват да "просветлят" с всякакви неща, непопадащи в целта...
едно от тях, за съжаление, макар и само по себе си нещо добро, е опитът за правилно хранене...
« Последна редакция: 29-05-2014, 19:21:05 от iskrena »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:слънчева терапия
« Отговор #149 -: 29-05-2014, 19:24:34 »

Е дай за всеки случай няколко примера за "тъжни" ,"песимистични" , "насталгични" постове, не се притеснявай :)

Боби, те на глед може да не са такива, но духът, който лъха от някои от тях.... това може да е усетил Живко...
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:слънчева терапия
« Отговор #150 -: 29-05-2014, 20:56:33 »

Прав е Живко.  ;D И как няма да е като твърде често се пише за болести (уж за лекуването им), кем трейлс, колко изкуствена е станала храната или пък някакви дребнави заяждания... и рядко някой споделя ентусиазма си за това какво е открил(а) или какво е проработило при него/нея.

В тая връзка... на мен много ми липсват ентусиазираните постове на Тита.
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:слънчева терапия
« Отговор #151 -: 29-05-2014, 21:12:39 »

Салвия, пише се за болести щото хората масово са просто болни, независимо от опитите и ентусиазмите си, които ти искаш да споделят!
една от причините, разбира се, колкото и да ти е втръснало да го слушаш си е тази - изкуствена храна, замърсена вода и въздух, изпълнен с богатства - метали от всякакъв вид, сорт и порода!   ;D
така че, това е нещо, което няма как да отсъства от трапезата на форума, освен ако не искаш да се плува в някаква розова нереалност!
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:слънчева терапия
« Отговор #152 -: 30-05-2014, 01:34:08 »

Слава Богу!
Вече бях решил да положа обет за мълчание. :)
Живот и здраве на всички и нека оптмизмът ви е приоритет и никога не ви напуска.
Обичам ви. :heart_2:
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #153 -: 30-05-2014, 08:52:38 »

Ама вие, сладури мои, ако се вглеждате  за  "тъжното" , ще го намерите навсякъде .. tooth
Помислете от друг ъгъл - каква е идеята на един форум? Да забавлява и да оправя настроението или да предоставя ценна информация ?  ;) Това не е дружество на анонимните алкохолици все пак.. tooth
Ентусиазмът , който не ни ( не ви :) ) достига от постовете - ще си го генерираме ние самите!  tooth На база на информацията от тях , а не на ДИРЕКТНО НАСОЧЕНИТЕ красиви фрази.. Ако сам не можеш да се развеселиш и ентусиазираш , кой друг да го направи ? :) ( Ако баща ни не е оставил наследство, на вуйчо си ли ще се надяваме?  tooth )  
После, вие май сте от тези,  за които "чашата е наполовина празна" ? ( а не - "наполовина пълна" ).. tooth
Когато някой разкаже тук как се е излекувал от нещо си с помощта на натурални методи - това тъжно ли е или ентусиазиращо?  ;) tooth  За мен лично това е супер ентусиазиращо и оптимистично, но  за друг явно е тъжно  -  съфорумецът говори за болести .. :) Да, говори се за патологии, но също така - и за начините за тяхното преодоляване, нали ?  ;)  

Освен това - вие забравяте, че по форумите се обсъждат най-вече ПРОБЛЕМИ, мили мои..  ;) И се търсят РЕШЕНИЯ.  Щом тук е тъжно, къде е по-весело - в бгмама ли?  tooth във xnetbg    ли ?("конспиративният" форум) в автомобилните форуми ли ?  tooth Ами ето аз вчера пуснах  пост в Ситроен форума за ПРОБЛЕМ - четвърти ден колата ми е във фирменият сервиз и не могат да открият защо първи цилиндър не ми работи. Ако нямах този "ТЪЖЕН" проблем :)  - какъв пост трябваше да им напиша - "Ейй, момчета, да знаете колко съм щастлив и доволен когато си шофирам моята Це петица! "  tooth  Ще кажат хората - "Тоя нещо пощуря"  tooth

Трети момент: Зависи от коя страна поглеждаме  - от страната на съфорумецът, имащ  ТЪЖЕН проблем, който трепери и се надява на помощ  и който ще бъде супер щастлив и "ентусиазиран" когато му вдъхнем надежда , или от страната на четящият  за неговите "тъжни" проблеми  ;) ;) ;) ;) ;)
Това ми намирисва май  на силно его..  ;D - да гледаме във всички случаи да извличаме оптимизъм  за себе си
Няма как винаги да сме "на плюс", понякога оптимизмът не е за нас, той е за този, на когото помагаме.. ;) ;) ;) ;)
А ние ще чакаме нашият си "оптимизъм и ентусиазъм" когато на нас ни дадат нужната информация! ;) ;)
Ето , аз "натъжих" момчетата в Ситроен форума с моят проблем, но ще съм весел и ентусиазиран, когато те ми помогнат да ми заработи цилиндъра :):)  
И обратно - няма да съм весел, когато някой от тях ще дойде да пита тука защо му е възпалена, например простатата.. Обаче ще съм радостен ако съм успял да му реша проблема, защото ще знам че той, питащият ,самият той ще е останал  доволен.. ;) ;)

Но най-важното  в крайна сметка е , че Живко ни обича , въпреки ,че сме "тъжни, носталгични и песимистични" ! :Content_22: :Content_22: :Content_22: Това е да имаш ценната способност да си "НАД НЕЩАТА"  ;) ;)




« Последна редакция: 30-05-2014, 08:59:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

съншине :3

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 187
Re:слънчева терапия
« Отговор #154 -: 30-05-2014, 09:20:29 »

Убихте ентусиазма лъхащ от поста на purelove.  tooth
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:слънчева терапия
« Отговор #155 -: 30-05-2014, 10:06:35 »

Нейното слънце не залязва. Наистина.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:слънчева терапия
« Отговор #156 -: 30-05-2014, 22:12:39 »

Purelove  :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader:
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:слънчева терапия
« Отговор #157 -: 31-05-2014, 00:15:45 »



Но най-важното  в крайна сметка е , че Живко ни обича , въпреки ,че сме "тъжни, носталгични и песимистични" ! :Content_22: :Content_22: :Content_22: Това е да имаш ценната способност да си "НАД НЕЩАТА"  ;) ;)


 хепи енд  във форумски мащаб!   ;D
« Последна редакция: 31-05-2014, 00:22:27 от iskrena »
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:слънчева терапия
« Отговор #158 -: 31-05-2014, 14:22:28 »

purelove,  радвам се ,че си отново тук  :flowers2:
Активен

zhivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
  • Намасте
Re:слънчева терапия
« Отговор #159 -: 04-06-2014, 08:12:16 »

Нека обобщим.Тези които са преминали пълния цикъл от създаването на темата досега,споделете,моля,резултатите и впечатленията си накратко.
Активен
"Нещата, които никога няма да научим, са тези, които сме убедени, че знаем"  Джузепе Донадеи
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.