Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 106793 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
слънчева терапия
« -: 20-07-2009, 02:43:54 »

май тук трябваше да пусна линковете...
http://www.balkanmysteries.com/bg/?p=349&lang=bg
http://www.solarhealing.com/

С 2 думи-лечение със слънчеви лъчи.
 
трябва ви и калкулатор за точния час на изгрева и залеза(sun calculator).
има в нета много такива.
Ако сте запознати повече по темата,ще се радвам да споделите.Аз започвам от днес да наблюдавам по малко изгрева и залеза.със сигурност ще има добри резултати  ;D
Радула пусна няколко линка за хора,които се хранят изцяло със слънчева енергия.
Аз лично не смятам да го правя,но да заредя батериите да :D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:слънчева терапия
« Отговор #1 -: 20-07-2009, 10:07:50 »

Нали знаеш, че в началото е по 10 сек. само?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:слънчева терапия
« Отговор #2 -: 20-07-2009, 12:04:36 »

Кое е по 10 сек. бе Петко,я ми обясни,pls ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:слънчева терапия
« Отговор #3 -: 20-07-2009, 12:28:03 »

Тук по средата, дето пише практикум, там чети и ще разбереш ;)
http://www.balkanmysteries.com/bg/?p=349&lang=bg
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:слънчева терапия
« Отговор #4 -: 20-07-2009, 17:32:30 »

Жаки, това интервю вече съм го поствала, но може ти, или някой друг да не сте стигали до него.

http://www.youtube.com/watch?v=pTrZvGnhCOA  -- 1 част
http://www.youtube.com/watch?v=6cL2I7fTqkE&feature=related  -- 2 част

Като намеря другите, ще ги публикувам и тях тук :)
 :-*


П.П. Всъщност, не съм 100% сигурна, но май има разлика между слънцеядети и въздухоядите. ЕДните гледат слънцето, другите правят дихателни техники, но така или иначе резултатът е един и същ.... Много полезно и интересно е интервюто така или иначе... :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:слънчева терапия
« Отговор #5 -: 20-07-2009, 23:24:06 »

Аз от утре почвам да пия вода, заредена със слънчева енергия ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:слънчева терапия
« Отговор #6 -: 20-07-2009, 23:41:11 »

Как по-точно ще я зареждаш бре? ;D ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:слънчева терапия
« Отговор #7 -: 20-07-2009, 23:47:05 »

Наливаш вода в стъклено(задължително) шише и я слагаш на открито(на терасата примерно) на слънце. И след няколко часа(май 2-3 са достатъчни) водата се е заредила със слънчева енергия. И ето ти я енергийната напитка - хем безплатна, хем без боклуци вътре ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:слънчева терапия
« Отговор #8 -: 20-07-2009, 23:55:05 »

Петко, супер си решил!!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:слънчева терапия
« Отговор #9 -: 24-07-2009, 00:53:14 »

Петко,наздраве! и аз почвам   ;)
Радулче,тези клипчета ги гледах като ги пусна за въздухоядите.
На мен лично ми допада да се гледа изгрев/залез,увеличавам с вс.ден кам 5-10сек.времетраенето на гледането.
изгрев не мога да видя,при нас голяма влага сутрин,само залези гледам.
не знам дали енергията на изгрева=залеза,или е по-силна.и може би се и различава по някакъв начин...трябва да почета още.
мой приятел е стигнал 5мин.,отслабнал е доста и се чуства страхотно.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:слънчева терапия
« Отговор #10 -: 24-07-2009, 05:28:27 »

Хах! Ето че си имаме и прохождащ слънцеяд (хаха, слешно звучи, ама поне е една дума). Браво, Жаки, дръж ни в течение, че след суровоядството, следващите стъпки са към слънцето и въздуха  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

megusta

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 123
Re:слънчева терапия
« Отговор #11 -: 24-07-2009, 09:00:07 »

Петко, пробвай да сложиш пресни /не сушени/ билки във водата - мащерка, мента, салвия, маточина... в комбинация или сами, каквото ти се намира. Билките се слагат цели, не нарязани!
Процедурата е същата - 2-3 часа на слънце. Резултата е божествен!
Всъщност винаги съм се чудила, как си правите чай при положение че не загрявате повече от 49?
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:слънчева терапия
« Отговор #12 -: 24-07-2009, 15:44:34 »

звучи интересно с билките. Рад,ще ме скъсаш от смях,точно взех да се радвам на яденето и трябва да минавам на слънцеядство ли,неее искам си кокоски и сурови тортички :))
Пол Брег и Норбеков са го практикували това с гледането на слънцето.
Според приятелчето ми, е едно и също,ако гледаме изгрев или залез,само трябва UV да е под 2.
Никакви очила и стъкла,трябва да сме навън,гледаме съсредоточено,без да се пресилваме,да не говорим в този момент,дишането да е спокойно,да не се надигат раменете,всеки ден се увеличава с 10 сек.
Като изтече времето,затварят се очи за 20сек. пак в посоката на слънцето,за да се нормализира зрението и готово.
Свалих си програмката Weather Watcher 5.6.53 от http://www.itninews.com/news.php?readmore=1816
В нея излиза точен час на изгрев,залез,UV,скорост на вятър,и т.н.
Четох че е добре да сме боси на земя в момента на наблюдение. ей такива неща,след малко тръгвам да гледам залеза,тук залязва рано.
Активен

pagko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:слънчева терапия
« Отговор #13 -: 02-08-2009, 01:57:18 »

na izgrev slun4o darqva energiika i zdrave a na zalez si pribira izli6yka da ne ni pakosti izli6no ako sme sybrali spored moite skromni nabliudeniq ;) pove4ko spriqtelqvane s telata ni i po malko slqpo doverqvane na knigi i dr hora mislq samo ot polza 6te ni e no znae li se i az sym dr 4ovek za vas :P
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:слънчева терапия
« Отговор #14 -: 02-08-2009, 03:31:45 »

Без да чета разни статии, от млади години чуствам, че имам нужда от слънчева енергия и тя ме зарежда. Лятото (аз съм от Варна) когато мога да ходя на море ме изпълва такова доволство, че ще си заредя батериите! Буквално пия слънчева енергия и тя ме изпълва с непреодолимо щастие! А залезите и изгревите ме изпълват с духовно съвършенство и равновесие  :) Обожавам ги!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #15 -: 02-09-2009, 09:06:16 »

 :love_026:Я ми кажете деца, мили вие на мене старата, изкуфялата... кога Създателят ни е създавал ,дали е бил в стая затворен или навсяяяяяякъде навън отворен...Защото ние днес - какви ги вършим??? за което Той май трябва по задните ни части с вършина да ни накърши... ???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:слънчева терапия
« Отговор #16 -: 21-11-2009, 06:03:42 »

:love_026:Я ми кажете деца, мили вие на мене старата, изкуфялата... кога Създателят ни е създавал ,дали е бил в стая затворен или навсяяяяяякъде навън отворен...Защото ние днес - какви ги вършим??? за което Той май трябва по задните ни части с вършина да ни накърши... ???

Колко вярно твърдение. Скоро обидата "Селяндур" трябва да се реабилитира и да бъде със значението на комплимент. Имам много приятели и познати, които ме уважават от години, от части заради двете визши може би, но тайничко наум ме спрягат като "изпращял психопат". Трудно им е да разберат, защо стоя на южната тераса полу гол и развъждам екзотични растения. Слънцето става за гледане по всяко време, обременяването с калкулатори е като калориите при диетите.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:слънчева терапия
« Отговор #17 -: 22-11-2009, 23:57:19 »

Жаки, това интервю вече съм го поствала, но може ти, или някой друг да не сте стигали до него.

http://www.youtube.com/watch?v=pTrZvGnhCOA  -- 1 част
http://www.youtube.com/watch?v=6cL2I7fTqkE&feature=related  -- 2 част

Като намеря другите, ще ги публикувам и тях тук :)
 :-*


П.П. Всъщност, не съм 100% сигурна, но май има разлика между слънцеядети и въздухоядите. ЕДните гледат слънцето, другите правят дихателни техники, но така или иначе резултатът е един и същ.... Много полезно и интересно е интервюто така или иначе... :)
Като го гледам този пост се сетих какво ми се случи през лятото.
Реших да си направя процедурата ватасара дхаути (описана е в "Геранда самхита"), която се състои в следното:
С уста във формата на клюн на врана пий въздуха много бавно,
движи корема, а после накарай този въздух да излезе отзад

Ватасара трябва да се държи в тайна.
Тя прави тялото свободно от нечистотии,
изгонва всякакъв род болести и разгаря храносмилателния огън
Само, че реших да я направя в по-сложния вариант, които е първата част от процедурата бахишкрита дхаути т.е. да задържа този въздух в продължение на половин час преди да го пусна отзад.
И така първата събота си направих плавини както е описано по-горе и след половин час с леки изпълнения на наули и удиана бандха засилих перисталтиката на червата и след това 2-3 часа попръдвах докато изкарам всичкия въздух.
Следващата събота пак започнах по същия начин - нагълтах се с въздух, задържах го 20-тина минути и усетих как премина през 12-пръстника и изведнъж просто изчезна (само около 15% впоследствие излязоха отзад). Храносмилателната се оказа празна, а в същото време усетих сушумна пълна с прана, не усещах никакъв глад и ми беше толкова леко, че ми идеше да летя.
Тогава не успях да намеря логическо обяснение на случилото се - храносмилателната ми система беше асимилирала въздух :surpris_22:
Нямаше кого да попитам, но сега виждам, че някои хора го практикуват и нещата започват да си идват на мястото.
Другото лято пак ще я пробвам тази процедура :essen:
А за гледането на слънцето - като дете можех да го гледам по половин минута по всяко време на деня (не съм усещал някакво зареждане) а сега ми е трудно, но когато съм леко облечен и се обърна с лице към слънцето ( пролет или есен) усещам загряване на гърба в областа на анахата чакра.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:слънчева терапия
« Отговор #18 -: 24-11-2009, 02:36:42 »

Много хора не са на ясно с всичките йога термини които използваш във всичките ти постове(а явно има какво да се научи от твоя опит). Моля те, просто ако ти е удобно добави ако искаш в скоби кое аджеба какво е.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:слънчева терапия
« Отговор #19 -: 24-11-2009, 08:10:40 »

 :D :D :D,Лейла   :-*
Активен
 

Страницата е създадена за 0.254 секунди с 22 запитвания.