Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема за жени- как да се спасим от ...  (Прочетена 29320 пъти)

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #40 -: 20-03-2010, 12:14:39 »

Здравейте!
Току що си получих лунната чашка.... :) да видим следващия месец как ще бъде! Поръчах си я, мотивирана от вашите постове  :D
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #41 -: 20-03-2010, 19:37:45 »

Чашката е супер! И аз си взех и вече я ползвах!  :Content_22:
Малко докато свикна с поставянето и махането, но се свиква  :whistling2 - emotloader
Мисля, че е чудесен заместител и си струва!  :peperudi:
Активен

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #42 -: 26-03-2010, 16:58:28 »

Дами, да споделя и аз съм много доволно от своята чашка LadyCup - ползвам я вече три цикъла и наистина в някакъв момент даже мога да забравя, че съм неразположена. Първоначално беше зор докато свикна как се слага и маха, но след това като й хванах цаката и вече не ме притеснява нито на усещане, нито при смяната :)
Случвало ми се е само веднъж да потече, така и не разбрах може би не я бях сложила съвсем както трябва.. но като цяло си е много по-чисто и хигиенично от превръзки и тампони  :Content_22:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #43 -: 27-03-2010, 09:56:21 »

Това с чашката ми се вижда ужасно. По принцип дори и тампони не ползвам, пък да си напъхам това...Още повече, че е силокон. Предразсъдъци, какво да правиш...
Някоя от вас, дами, случайно да ползва от дамските превръзки за многократна употреба? Единственото, което ме притеснява е прането. Все пак живея с родителите си и не мисля, че ще ми е удобно да ги карам да стават свидетели на физиологичните ми процеси и течности.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Gubka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #44 -: 13-04-2010, 21:11:18 »

 :Content_22: Тази чашка е страхотна! При първа възможност ще си я взема, вече ми е втръснало от превръзки и тампони всичките са ужасни, чашката изглежда светлинни години по - хигиенична от тях. Единственото което ме притеснява е как я съхранявате ( сигурно си има упътване), защото за нещо което влиза в толкова интимно съприкосновение с тялото, трябва много да се следи да не се замърси. Но пак за сравнение, те и тампоните и дамските превръзки като хигиена не са голяма хубост, особено като преминат през складове, опаковъчни машини и всякакви чудеса. Много се радвам че попаднах на темата, знаех си че все някой е измислил по практичен начин за изживяване на МЦ  tooth :peperudi:
  В малките открития е голямата радост.

Томирис според мен ако семейството ти не става свидетел на физиологичните ти процеси, то няма кой друг. Чудно ми е кога у нас се е породил срам от естествени неща случващи се с тялото ни, дори във семейната атмосфера. Но си е факт...аз пред собствения си баща смотолясвам някой думички запазени за женската част от живота ми/ или сексуалната, също всякакви предмети от този сорт тактично се покриват в моята си територия. Или пък приятел, казваш "дамска превръзка", а все едно си  споделил  "лежах 2 нощи в районното, ама да си траеш",  даже е и по - сконфузно. Не знам защо така се получава. Обаче с лунната чашка ми се струва, че няма да имам такива грижи, и затова много ми харесва. Тя е прекалено практична, логична и симпатична, за да бъде причина за сконфуз  нейната добродетелност  ;D
« Последна редакция: 13-04-2010, 21:32:25 от Gubka »
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #45 -: 13-04-2010, 22:15:10 »

от доста време и се чудя  :-[
Все съм в движение, как ще я вадя, празня мия и пак слагам ако не е моята си баня? аз мога часове да устоявам, ако не съм сигурна за хигиената и да не пикам докато не намеря  :o 
Освен това силикон и на мен не звучи добре, от някоя година съм се отървала от леки но все пак проблеми с кандида, цистити...идеята за вътрешен контакт с гума нещо някак не ме влече.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #46 -: 14-04-2010, 14:13:44 »

Момичета, притесненията ви са абсолютно излишни. Чашката въобще не се усеща! Моят цикъл не е безумно силен и съвсем спокойно мога да я оставя за целия ден без да я вадя. Като ходя до тоалетна не в моята, и ако искам да я извадя, за да видя колко се е напълнила (просто от любопитство, не че се пълни), си нося шишенце с вода и си мия ръцете преди да вляза в тоалетната. Но аз шишенце с вода така или иначе си нося, освен ако не съм в Турция, където всяка тоалетна има чешма. Силикона се усеща много по-малко от тампона, не се вмирисваш като с превръзки, и както Гъбка правилно е отбелязала, тампоните и превръзките минават през много машини и ръце преди да стигнат до потребителката, да не говорим за обработката с химикали, тъй че хигиеничността на чашката е просто в пъти по-добра от тази на другите средства. Не знам какво точно имате предвид като сте против силикона. Не ви ли се струва че в тампона и превръзката от памук за 4 часа, или там на колкото ги сменяте, се развъждат много повече гъбички, отколкото в силикон който не предоставя възможност на такива да се развиват?!
Преди първата употреба аз я изварявам 5-7 минути, както се препоръчва. Ако иска, човек може и всеки ден да я изварява, аз лично не намирам за нужно, едно измиване с гореща вода ми се струва достатъчно. Препоръчва се и след последната за цикъла употреба пак да се извари.
« Последна редакция: 14-04-2010, 14:21:11 от Angie »
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #47 -: 20-04-2010, 20:43:26 »

Анджи, много съм ти благодарна, че сподели тук във форума за тази чашка!  :flowers2:
На мен ми е втори цикъл с нея и изобщо не смятам да се връщам към превръзките...
Измиването на чашката не никакъв проблем, няма нужда от много вода.
Важно е и каква ще си изберете. Моята си я взех през ибей от Англия.
Избора беше между два размера, но тъй като не знаех как да преценя размера си взех за над 30 годишна възраст, тя е по-голяма. Обаче тя е и за раждали жени, а пък аз не съм раждала...
Мисля, че трябва да се пробва първо с по-малкия размер и ако има нужда да се купи по-голяма.
Защото самото поставяне и вадене на чашката за мен в началото беше малко трудно.
Но си струва. Мислех да си поръчвам по-малка, за да видя как ще е с нея, но май размислих.
Свиква се и такъв комфорт, че просто забравяш, че си в цикъл. :peperudi:
Ако ви интересуват подробности за марката, доставчика, питайте.Чашката си има памучна торбичка, в която се съхранява, като не се ползва. Аз си държа торбичката на чисто място и така...Преварявала съм чашката само първия път, втория не се сетих  ::)
Та това е засега от мен  :Content_22:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #48 -: 20-04-2010, 21:27:10 »

Благодаря, Лилка! Радвам се! И аз като теб си взех по-големия размер. Почти веднага си помислих, че и по-малкия щеше да е добре, но 4 милиметра в диаметър не са кой-знае колко..а и не ми се щеше да давам пари два пъти.
Активен

krishala

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #49 -: 11-08-2010, 22:25:53 »

zdraveite ,az sa6to si vzeh takava 4a6ka i 4akam sledva6tite gosti ,za da vidq kakvo i kak 6te se spravqm . radvam se 4e tezi koito sa q izpolzvali sa dovolni ot pokupkata .  :flower:
Активен
Здравите хора избират да имат уважение към ритъма на живота и даровете от природата.

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #50 -: 15-01-2011, 08:58:56 »

Доста ме заинтригува силиконовата чашка: току-що прочетох темата, не бях чувала за такова нещо, но съм готова да опитам.
Виждам, че коментарите са отдавна, но си мисля, че е добре тези, които я ползват да споделят отново дали поддържат положителното си отношение към употребата й.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #51 -: 17-01-2011, 20:53:32 »

Пътниците в един самолет разбират, че скоро ще се разбият в планински връх. Става една жена, съблича се чисто гола и се разкрещява:
-Ако ще загинем, искам да умра като жена. Има ли на борда мъж, който да ме накара да се почувствам като жена?
-Станал един, съблякъл ризата си и я подал на жената.
-Изглади я!

 :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #52 -: 17-01-2011, 21:02:38 »

Готин виц  tooth
Иначе, RoJe, аз не само поддържам положителното си отношение, но съм го и подобрила още повече с времето  :laugh:!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #53 -: 19-01-2011, 11:15:01 »

Green flower, благодаря за мнението.
А на вица на Черен гарван се смях с тъга, че то май само по този начин разбираме, че сме жени ... :surpris_25:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #54 -: 11-01-2012, 14:46:42 »

Момичета, хайде, какво стана, колко вече ползват чашка? Аз продължавам да си я използвам, все още същата...колко време вече мина.. трябва да се почиства и преварява редовно!
Активен

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #55 -: 12-03-2012, 10:08:14 »

Здравейте,
Стара тема - да я изровим. ;)
Аз също ползвам от скоро ще станат 2 години чашка. Моята  си е лилавичка. И аз от бг мама разбрах за нея. Една година ми трябваше да премина от гнусливостта до желанието да пробвам все пак. Е, няма такова удобство. Това да спя без да мърдам много-много със събрани и опънати крака 8-9 дена си беше много неприятно. Сега мога да се въртя, както си искам и цялата работа вече е 3-4 дена. На няколко пъти последните дни от цикъла се усещам, че не се сещам дали съм извадила чашката или не - за да знам дали може да прокапят някоя и друга капка, т.е. там ли е или не? Не че през другото време се усеща, но знам със сигурност, че е там, защото си върши работата.
За гъбичките се казваше из линковете, че чашката не може да бъде причина за появата на гъбички, точно защото е от медицински силикон. По него не могат да се задържат такива животни. И т.н., и т.н....
Какво да обяснявам още?
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #56 -: 12-03-2012, 10:24:58 »

Аз я ползвах 2-3 месеца, а после някъде прочетох, че не е желателно да се използва при ендометриоза. Имах такава диагноза преди време и затова ... пенсионирах моята чашка.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #57 -: 13-03-2012, 17:26:34 »

RoJe, защо не прочетеш на сайта на фирмата производител на чашката, или ако няма отбелязано- да им пишеш с този въпрос? Предлагам ти, защото не споменаваш къде е това някъде,където си чела, че не се препоръчва ползването на чашката при ендометриоза.
Активен

tindi4ka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #58 -: 15-03-2012, 18:53:39 »

Еее супер. Какви неща имало и аз да не знам.
Стана ми интересно и се поразрових да видя дали вече ги има в българските магазини и се оказа, че ги има.
Веднага си поръчах, разбира се. Като ви чета коментарите явно си е супер добър избор, а и спестява пари.... като се замислих, в моя случай хахахха, след една година ще съм на печалба от чашката хаххаха ....  tooth tooth tooth
Активен
Happiness is only real when shared!

Виолета

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #59 -: 16-03-2012, 18:55:56 »

Аааа, не си само ти ;). Само като си представя преди всеки месец колко бяха запазени за превръзки. Тез чашки се сещате какъв голям трън са в очите на производителите на превръзки. ;D Ама толкова са ми смешни сега техните реклами...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.