Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема за жени- как да се спасим от ...  (Прочетена 29301 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #20 -: 24-08-2009, 22:29:45 »

Ух, и аз нещо не мога да я възприема, много се опитвам, ама...... гадно ми става само като си представя.
И на мен тампони не са ми удобни и си карам на превръзки  :-\
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #21 -: 25-08-2009, 14:10:47 »

АНДИ, ЗА СЕГА САМО ТИ СИ ГЕРОИНЯТА В ТОЗИ ЕПИЗОД. НЯМА КАК ДА ГИ ПРЕДЛОЖА ВСЕ ОЩЕ И НА ЩЕРКАТА.
Активен

asia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #22 -: 29-08-2009, 11:58:45 »

Преди месец моя приятелка ми изпрати линка и първото нещо което ми дойде наум беше : добре де има жени и момичета, които са с много обилно  течение - добавяйки към това и един 8 или 12-часов работен ден, какво става??? Ами и ако чашата се препълни???
Активен
Ако някой се опита да те засенчи ....... остави го да слънчаса !

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #23 -: 29-08-2009, 16:10:23 »

Според мен не се предполага да не махаш чашката 12 часа, сигурно е като тампоните (знаеш че трябва да го смениш без да виждаш има ли нужда), регулярно се сменят а в случая вадиш миеш и те така.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

veronika_l

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 68
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #24 -: 24-09-2009, 23:14:42 »

Здравейте
Нова съм тук и за сега само чета, скоро мисля да почна плодово чаения режим и после постепенно суровоядство.
Та иначе да кажа за чашката, на 19 г. съм имам чашка Lady cup зелена за 30лв от ebay. В момента ми е втори цикъл с нея. Много по добре съм от както съм с нея, с преврзка все се обривах и ми щипеше, но си и пропуска например първите дни ми е силно и цяла нощ не ми издържа, но примерно 2-3 часа в силните дни държи, а вече когато ми върви нормално сменям два пъти през деня, а последните дни  да не говорим изобщо забравям че съм в цикъл, също има и зацапване, но са малки капчици, които са останали по стените, нищо сериозно. Та препоръчвам чашките с две ръце, определено не бих се върнала на превръзките.
Аз за чашките научих от форума бг мама там много жени ги ползват и от доста по отдавна да може да прочетете там за мнения :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #25 -: 27-09-2009, 16:45:49 »

Браво, Вероника! Най-сетне някой да ме подкрепи!
При мен няма изтичане, нито капчици..може и да съм си взела по-големия размер, но тъй или иначе в книжката си пише на колко време ориентировъчно се почиства при обилен цикъл. Моята си има и разграфяване, тъй че мога да разбера какво количество кръв изтича.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #26 -: 20-10-2009, 23:13:07 »

Дами, аз пак се връщам на темата за дамските превръзки и тампони, защото мисля, че истината е алармираща. Всяка от вас, която употребява или е ползвала тампони, знае, че листовката предупреждава от възможност за токсичен шок. А на какво се дължи той? Комбинацията от тъкани, от които е направен тампона, е твърда, и предизвиква ранички във вагината. Също така, тампоните са напоени с алуминий, алкохол, аромати, водород (ще ме прощават химичките, ако нещо бъркам), и диоксин (Диоксин — получава се при изгаряне на битови отпадъци, при хлориране на застояла вода.) Диоксин се съдържа също и в превръзките, тъй като е резултат от избелването на материала от който са направени. Въпреки, че превръзките са по-малко вредни от тампоните, тези които съдържат попивателен гел, който можете да се сетите че е 100% вредна химия, а този гел може да попадне във вагината и да предизвика сърбежи и инфекции. За тези, които все още не ползват екологични тампони или превръзки, превръзки за многократна употреба (перящи се), или силиконова чашка, за която говорих по-рано, нека да направят елементарен тест: пуснете един тампон в чаша вода и вижте как ще се промени водата след няколко часа.
А междувременно аз вече трети или четвърти цикъл употребявам чашката и нямам никакъв проблем ;)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #27 -: 21-10-2009, 14:56:26 »

Олеее, Анджи, направо ме наплаши  :-[ Тампони не ползвам, ама превръзки с гел - да. Веднъж си купих от екологичните, но бяха свръх неудобни, дебели сигурно 10 см... Още си стои пълната кутия. Уф, ще видя какво ще правя...  :(
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #28 -: 21-10-2009, 16:51:18 »

Ами щом съм те наплашила, поне да те донаплаша :) Периода на разпад на превъзките не знам колко е, но четох, че на памперсите е 500 години.  Радулче, не го приемай толкова навътре. Все ще намериш еко превръзки, които да не са дебели. Има такива, аз имам от тях. На Натра.  А и какво да ти кажа, ние Земята вече сме я задръстили.. Извън темата: вчера се мотаех в един магазин за техника и гледах трейлъра на 2012, някакъв нов филм. И си помислих, че ако бюджета на този филм беше отишъл вместо във филм с невероятни ефекти- в нещо еко насочено, закупуване на храна на гладните или инвестиране в зелени бизнеси, щеше да е много по-добре. Пълно лицемерие е от наша страна да говорим за 2012. За 200 000 загинали и милион(и) без покрив тя се случи през 2004.
Та на темата- когато бях тийнейджър нямаше превръзки, а ползвахме обикновен медицински памук, или лигнин.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #29 -: 23-10-2009, 06:08:17 »

Та на темата- когато бях тийнейджър нямаше превръзки, а ползвахме обикновен медицински памук, или лигнин.
Аха. Помня това време. :)
Аз все още не мога да споделя впечатления, защото нямам гости от 2 години вече. Но се точа на чашките.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #30 -: 25-10-2009, 10:48:22 »

Като говорим по тази тема нека да ви споделя моите притеснения. Първо може би да кажа, че не съм суровоядка. Последният цикъл ми дойде юли месец.От тогава до днес не ми е идвало и съм много притеснена. Ходих при лекарката,която ме израждаше 1-я път и тя ми каза, че няма бременност, но за всеки случай ме изпрати да си направя кръвни изследвания- и те се оказаха отрицателни. Онзи ден пак си взех тест за бременност и той даде отрицание, а аз съм мн притеснена да не карам цветна бременност или и аз незнам какво. Понякога като си стоя така и имам чувството, че ``рита``. Възможно ли е от прекаления стрес на който съм подложена ежедневно да е повлиал или трябва да търся друга причина. Много съм притеснена :surpris_22: :surpris_25:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #31 -: 25-10-2009, 13:46:31 »

Анастасия, ами не може ли да те погледнат на видеозон, или там с каквото се гледа?
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #32 -: 25-10-2009, 23:48:53 »

Като говорим по тази тема нека да ви споделя моите притеснения. Първо може би да кажа, че не съм суровоядка. Последният цикъл ми дойде юли месец.От тогава до днес не ми е идвало и съм много притеснена. Ходих при лекарката,която ме израждаше 1-я път и тя ми каза, че няма бременност, но за всеки случай ме изпрати да си направя кръвни изследвания- и те се оказаха отрицателни. Онзи ден пак си взех тест за бременност и той даде отрицание, а аз съм мн притеснена да не карам цветна бременност или и аз незнам какво. Понякога като си стоя така и имам чувството, че ``рита``. Възможно ли е от прекаления стрес на който съм подложена ежедневно да е повлиал или трябва да търся друга причина. Много съм притеснена :surpris_22: :surpris_25:
Атанасия, съвсем откровено ти казвам, че от стреса се получават такива невероятни неща, че не може и да бъде. За съжаление са неприятни. Може би си внушаваш, че нещо рита, защото много те е страх да не забременееш примерно. Иначе липсата на цикъл може да се дължи на стреса. Но МЦ много се повлиява и при промяна в хранителния режим. На мен веднъж преди 6-7 години цикъла ми спря за известно време, но аз бях 20 дни на чай и плод при Емилова тогава. После всичко се нормализира.Наистина най-добре си повтори изследванията, но съм сигурна, че като се успокоиш нещата ще си дойдат на мястото. :peperudi:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #33 -: 26-10-2009, 14:53:33 »

Благодаря ти Вал :thankyou: наистина си права, може би си права, само си внушавам, но при първа възможност пак ще си направя изследвания. :Confus_3:
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #34 -: 12-01-2010, 00:22:24 »

Атанасия, как си, доста време се е минало от поста ти, но все пак да питам - цъкъла дойде ли?
 
Има едни тампони, които са органик - от био памук, без никакви избелители, ароматизатори (уж). Отдавна ползвам тампони, но напоследък ми се налага само първите 2 дена от цикъла. След това е доста леко и ползвам за още 2 дена от тънките ежедневните. Но се навих и аз да пробвам тези чашки. Много ми се иска въобще да не ги усещам - дали е така - при сядане, ходене, ставане - въобще ли не се усещат?
Активен
Духът владее материята!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #35 -: 12-01-2010, 01:47:41 »

Не знам дали някой друг ползва чашките, затова отговарям аз на въпроса на Мер: аз лично въобще не ги усещам. Ама въобще. На мен ми е много удобно и повече към тампони и превръзки няма да се върна (освен ако се случи да не си нося чашката). Показах я обаче на майка ми и тя се ужаси, но се оказа че тя тампони никога не е ползвала и явно самата идея да си напъхва нещо не и се нрави. Но- това е реакция, не опит. Аз си знам колко силен ми е цикъла, и не се притеснявам да оставя чашката за повече часа.
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #36 -: 12-01-2010, 13:28:06 »

Здравей Мер. Ами по отношение на МЦ ноември пих едни хапчета, които ми изписа моята лекарка, и след 7 дена ми дойде, но декември-не, сега ще видим януари,какво ще стане.  :surpris_23: :-\ :Confus_3:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #37 -: 12-01-2010, 14:18:13 »

Анастасия, бих те посъветвала, ако все още не си го направила, да си вземеш направление от гинеколожката и да си направиш хормонални изследвания. Да не ти идва цикъла с месеци най-вероятно се дължи на не нормални нива на определените хормони (което допускам, че може и да е в резултат от стреса). Ако поради някаква причина не желаеш да си правиш хормонални изследвания, то поне направи прочистваща процедура или гладуване и виж как ще ти се отрази това на цикъла. Обикновенно нивата на хормоните се коригират от лекарите с противозачатъчни. Не знам дали те притеснява да имаш второ дете, ако е така ми се струва че все пак е по-контролируемо ако цикъла ти е редовен..
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #38 -: 12-01-2010, 15:35:36 »

Другия вариант е да имаш нещо като анемия, липса на някакви вещества в организма. Независимо от хранителния режим, може да не си дояждаш или да имаш дефицит на нещо.
Еднообразно ли се храниш? Изтощаваш ли се много? Все тривиални въпроси, но помисли дали не е нещо такова.
Стискам палци Януарските гости да дойдат ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Тема за жени- как да се спасим от ...
« Отговор #39 -: 12-01-2010, 23:35:40 »

Здравейте момичета. Анджи мисля да те послушам и да ида в най-скоро време да си направя тези изследвания.  :surpris_23:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.141 секунди с 22 запитвания.