Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: По колко часа на денонощие спите?  (Прочетена 60749 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #20 -: 25-01-2012, 11:06:03 »

...


[1] Да споделя един трик за събуждане, който винаги работи - преди лягане оставяте будилника (гсма или каквото там) на другия край на стаята така че да бъдете принудени да станете от леглото, за да го изключите. Допълнително помага, ако вечер се дресирате, че на другата сутрин ще сте с размътен разсъдък и няма да сте в състояние да вземете правилното решение за това дали да не си легнете пак в леглото и просто избегнете тази дискусия със себе си в моменти на слабост.


Работи, пробвала съм го и аз!

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #21 -: 25-01-2012, 11:19:42 »

Спанак, вкъщи всички сме вегетарианци от над 30 години и всеки има различен начин и качество на съня. Няма да е само от храната според мен. Ежедневието и емоциите много влияят.
при еднакви други условия един и същ индивид

Всъщност думите не са мои, а и поста ми е по-скоро забавен отколкото важен, затова не ми се търси източника O0
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #22 -: 25-01-2012, 11:57:59 »

Спанак, проблема не е в твоя телевизор ;) а в моя. Спала съм 8 часа и половина,  станала съм отдавна, а още ми е мъгляво в главата:( Започвам да си мисля, че др. Меркола може и да не е съвсем прав като препоръчва да се спи на плътни пердета, за да може мозъка да си произведе достатъчно какво беше..мелатонин? Довечера няма да дърпам пердетата и ще видя как ще се чуствам на сутринта.
Дешев, ти си опасна работа! :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #23 -: 26-01-2012, 09:31:32 »

 :kisss:Angie,много е важно и как ставаш, да не е рязко и с  отскок.Трябва да събудиш и тялото, за да се наместят ,напаснат и другите две тела.Прави няколко котешки протягания, малко мързелива гимнастика и тогава ставай.Леко и бързо събуждане.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #24 -: 26-01-2012, 22:45:12 »

На тъмно да се спи за мен не е добра опция-спах преди два дни на тъмно, и не можах да се събудя в обичайното ми време...затова винаги дърпам пердетата преди сън  :)
(много приятно заспивам когато мога да виждам небето, и луната  :Content_22:)...
От няколко месеца си лягам по едно и също време (около 12 :)и спя до 8....пролетта правя планове да ставам в 6, за да мога да практикувам сутрин повече време :peperudi:

Ице, защо ти е необходимо да се измъчваш по този начин  ::) :Confus_3:
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #25 -: 26-01-2012, 23:41:45 »

Ице, защо ти е необходимо да се измъчваш по този начин  ::) :Confus_3:
Дани и аз мислех да запитам това, но реших, че не съм дорасла, за да разбера  :Confus_3:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #26 -: 27-01-2012, 00:59:35 »

Ице, защо ти е необходимо да се измъчваш по този начин  ::) :Confus_3:
Дани и аз мислех да запитам това, но реших, че не съм дорасла, за да разбера  :Confus_3:

Как защо - повече време за други неща. Каква ми е ползата от този сън?  :whistling2 - emotloader:

Да кажем, че спите 5 часа на денонощие вместо 8. Това прави 365 * 3 = 1095 спестени часа годишно, или 57 дни (при 19 будни часа на денонощие). Какво бихте свършили тази година, ако имахте почти два месеца изцяло на ваше разположение?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #27 -: 27-01-2012, 01:04:42 »

Ако имах два свободни месеца.....кроко бих легнала да си поспя..... :Dormir_13 - emotloader:
(извинявай, но се сетих без да искам за "малкия принц")
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #28 -: 27-01-2012, 01:35:38 »

щом използваш думата 'издържа',значи по някакъв начин се мъчиш и издевателсвташ над организма си,не виждам причина защо си правиш тези експерименти
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #29 -: 27-01-2012, 06:21:45 »

Ако имах два свободни месеца.....кроко бих легнала да си поспя..... :Dormir_13 - emotloader:

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #30 -: 27-01-2012, 07:32:11 »

щом използваш думата 'издържа',значи по някакъв начин се мъчиш и издевателсвташ над организма си,не виждам причина защо си правиш тези експерименти

Говоря за "издържане" само за периода на адаптация. Ако т.нар. "издевателстване" стане прекалено голямо, то самият организъм ще ме прати в леглото и ще приключим експеримента. Това, че малко след промяната ми е трудно или гадно не ме изненадва или плаши. Всяка промяна в начинът ни на живот обикновено е придружена с трудна адаптация. Нека дам пример за друга такава промяна - включването на сурови и здравословни храни в менюто на човек, който се е хранил "нормално" досега. В началото е много трудно - искат се нови умения за приготвянето на храната. Като човек е свикнал на изкуствените вкусове и аромати, често новата храна му се струва безвкусна или гадна, докато не си възпита мозъка да я хареса. Има си тънкости и трудности и, докато свикнеш, ти трябва определена дисциплина. Гледайки отстрани "нормалните" хора биха определили същото нещо като крайност или издевателстване над организма. В този форум, обаче, отлично знаем, че това не е така.

Когато започнах тези експерименти и заговорих по темата с приятели (като вас в тази тема), установих с изненада, че не всеки е привлечен от идеята да има повече време за любимите му занимания за сметка на съня. При мен това е почти втора природа - още от училище съм свикнал да крада от времето за сън, когато имам нещо по-приятно за правене (като да вися на компютъра например  ;D) и чак сега осъзнавам, че другите хора не правят така. За мен винаги е било нормално да попадна на нещо интересно и да го човъркам няколко дни, като спя по 4-5 часа на нощ. После обикновено си наваксвам съня. Със сегашния експеримент търся режим с постоянно спане за 4-5 часа, който да поддържам за постоянно. Това би ми помогнало като ми даде време за допълнителни занимания и елиминира стреса от резките промени във времето за сън.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #31 -: 27-01-2012, 09:11:06 »

И аз бих искала да имам повече време, наистина не ми е достатъчно,..... трябва постепенно да го намаля до 6 часа...ама как ,  обичам да спя :Content_4 - emotloader:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #32 -: 24-03-2012, 21:54:38 »

 :-[ :-[ Лоши новини. Заковах 2 бързи настинки за някакъв абсурдно малък период и почнах да се чудя дали организъма не реши да свали гарда след издевателствата с недоспиването. А бях забравил кога последно съм настивал!

Временно прекратявам експериментите.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #33 -: 24-03-2012, 22:34:55 »

От седмица практикувам "гледане на слънце". Това е метод открит от Хира Ратан Манек. Първият ден се гледа слънцето 10 секунди, вторият двадесет и така с по десет отгоре с всеки изминал ден. Гледането задължително се осъществява в безопасните за това часове, а именно час след изгрев или час преди залез слънце. Може да не ви се вярва, но съм смаен от ефекта. Изпълнен съм с енергия. Най-странното е че сутрин се будя съвсем сам минути преди изгрева и за пръв път от години се събуждам напълно отпочинал и бодър. Няма значение в колко, ще си легна. Лягал съм си и в 23 и в 2 и в 3, минути преди изгрева отварям очи...изумително е. Нищо на този свят не може да ме откаже от това ми ново увлечение.
Поздрави
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #34 -: 24-03-2012, 22:45:15 »

DeNiro, четох и аз някъде, че като седиш на слънце и особено, ако гледаш, тялото произвежда повече мелатонин и се справяш с по-малко сън. Освен да взема да пробвам.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #35 -: 24-03-2012, 22:53:13 »

Казвам ти, ефекта е невероятен. За пръв път прочетох тук за този метод в темата за таксиметровият драйвър. Бях изключително предубеден и скептично настроен, но се зачетох и загледах в най-различни материали и реших да пробвам. Ефекта меко казано ме смая. Пробвай и мисля, че ще останеш удовлетворен. Най-хубавото е че ефекта настъпва моментално.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #36 -: 24-03-2012, 23:04:16 »

Само те съветвам да не превишаваш указаното времетраене и да гледаш само в безопасните часове. Другото, което е хубаво е да си стъпил бос върху земя(да не е трева или бетон) и да медитираш. Когато си стъпил бос, негативната енергия изтича в земята. Също така например, дишам дълбоко и си представям как слънчевата енергия се влива в тялото ми. Невероятно зареждащо е. Успех
Активен

ТИНА

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #37 -: 27-03-2012, 08:14:03 »

Това зареждане от слънцето сутрин, предполагам е много благотворно:). И аз съм се замисляла, но е трудно в градси условия ( живеем на първия етаж ( за сега) и изгрева не се вижда добре от съседните кооперации). Най-добре е, както казваш, да се стъпи бос на земята за да може енергията да преминава през тялото, чувството сигурно е страхотно. Аз през деня много обичам да се излагам на слънце, та дори и силно ( мисля си , че не ми пречи), "гледам" го, но със затворени очи и си представям как ме лекува...  много е приятно и зареждащо. :love_028:
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #38 -: 26-11-2012, 22:47:55 »

Ако имах два свободни месеца.....кроко бих легнала да си поспя..... :Dormir_13 - emotloader:
(извинявай, но се сетих без да искам за "малкия принц")

Май сме от една порода в това отношение.  :Content_4 - emotloader:
Мога да спя по много, обичам да се излежавам, мразя да ставам веднага, щом съм се събудила. :weight_lift:

Но и определено имам нужда от повече излагане на слънце (това, че ме пече през прозореца, докато съм на лаптопа не се брои).
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

юйъэфхп

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:По колко часа на денонощие спите?
« Отговор #39 -: 09-02-2014, 10:37:46 »

А бихте ли ми казали методи за по-бързо заспиване. Напоследък това ми е проблем и постоянно мисля за безсънието.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.