Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: От къде купувате продуктите за рецептите?  (Прочетена 15916 пъти)

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

не съм си купувала ечемик, само ечемичени ядки като бях в Пловдив, тук не мога да намеря такива... сплескани са точно като овесени ядки, не знам дали не са съсипани полезните вещества така, но се мелят по-лесно, а и няма как отвътре да излязат мушици :D ръжта ми е на "път към здраве", покълвах си веднъж, но не ми харесва на вкус, слагам по-малко в кракери без да я покълвам... жито не съм си зимала, само от това груханото намирам, кви са тия свински истории не знам, всичкото жито да грухти, не може ли да го пакетират нормално ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Марулче, мерси! Дано и другите се включат. Ръжта ми е точно на 'Път към здраве' - в най-близкия магазин само тази марка продават. Допадат ми кълновете, макар да са по-твърди от житните. Май ще се разхождам до центъра за продоволствие.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Здравей,vladi! Житото ми е на ЕТ "ТИТ - Теньо Тенев" гр. Камено. Ръжта не знам...сега е свършила. Най-важното е да купуваш от място, където няма залежала стока; да преглеждаш на място срока на годност и да има вид самата стока. Аз ръжта и житото ги купувам от магазина на ул. "Опълченска" в Пловдив. Кълняемостта е над 95-98%, от което съм много доволен, естествено. Тези мушици са заради тва, че е била залежала стоката. :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Последните ми ги донесе един приятел, той си взима от производители и ми даде една част - иначе взимам от четвъртък пазара и понякога от тези в магазините на пакети. И на мен ми се е случвало да попадам на зърна, които не покълват, но се оказа, че са със стар срок на годност - затова винаги гледайте срока - 1 година след производството кълняемостта спада рязко и най-често биват изяждани от гадинки.
Активен
Духът владее материята!

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Чудих се в коя тема да попитам, но тази сякаш е най-подходяща. От къде купувате или как приготвяте ябълковия оцет? Всички рецепти, които прочетох са със захар..  :)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

M_nik

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27

В София пазарувам основно от здравословния магазин на ул. Коперник и този на Гоце Делчев, там асортимента е доста голям и цените са прилични. Иначе и този на Самуил е добър, но ми е далече, на Шишман не е много зареден, а този на пл. Журналист е доста скъп. Има и един на Биосвят също на Деян Белишки, добре зареден е, но по-скъп. Преди 2 дни ходих и до пазара на Младост 1, беше доста заредено и също с прилични цени.
http://biosviat.com/index.php?option=com_content&task=view&id=211
Можете да видите и за другите градове в сайта.
Във Варна пазарувам от "Здраве за вас" - срещу Катедралата.
Активен

иван

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Четвъртък пазара е супер  :Content_14:, ама това Лекси къде се намира и има ли тофу там?
« Последна редакция: 14-12-2009, 23:26:19 от i.t. »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Четвъртък пазара е супер  :Content_14:, ама това Лекси къде се намира и има ли тофу там?
Има навсякъде тофу - Била, Сани, здравословните магазини. Но защо ти е? То е варено :-\
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

иван

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Четвъртък пазара е супер  :Content_14:, ама това Лекси къде се намира и има ли тофу там?
Има навсякъде тофу - Била, Сани, здравословните магазини. Но защо ти е? То е варено :-\
Ами засега замествам сиренето с него... доста пристрастен бях и ми е малко трудничко... Можеш ли да ми предложиш нещо друго?  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Щом заместваш сиренето, тофуто е супер за тая цел. Давай смело напред ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

raw

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58

Щом заместваш сиренето, тофуто е супер за тая цел. Давай смело напред ;) :)
Влади пробвай с лимец страхотен е а и за покълване е супер аз съм много доволна а и вкусът му е много нежен  :Content_22:днес се снабдих със страхотно био-органично какао на зърна много съм доволна тук в Добрич имаме 4-и Био магазина в които има всичко от което се нуждая :whistling2 - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 24 запитвания.