Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: И аз започвам нов живот..  (Прочетена 2981 пъти)

Alexandrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
И аз започвам нов живот..
« -: 28-07-2011, 22:20:32 »

Здравейте,

аз съм Алекс и от година чета редовно сайта, в последните дни всеки ден.
Възхитена съм от Мер и от всички вас, най-вече, от факта, че е страницата е създадена не с комерсиална цел.

Не съм даже и вегетарианка, но в следствие на куп здравословни проблеми, почнах усилено да се интересувам от тези неща ... и така съм пробвала вече половината рецепти в сайта и съм понаучила нещо.

От малка имам едно кожно заболяване - витилиго. За тези, които не са го чували, това са онези бедни хорица с белите петна на кожата, които стават като далматинци  :). Винаги съм се интересувала какво точно би върнало пигмента на кожата ми обратно, но все още търся отговори. Стандартните мазила и хапчета не помагат, причината е вътрешна.. Едно е ясно - иска се пълен мир в тялото , полезна храна, сурова.. и ако успея да се излекувам, ще споделя с вас.

Вярвам, че със суровоядството съм на прав път.А и това не е сериозна болест, ако не се излекува, поне ще съм направила добро на тялото си.

Пожелавам хубаво лято на всички :)

Aleks
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #1 -: 29-07-2011, 08:09:59 »

Здравей Alexandrina !
Желая ти успех!  :Content_22:

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #2 -: 29-07-2011, 12:53:34 »

 Здравей и от мен  ;)
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #3 -: 29-07-2011, 23:34:33 »

Здравей, Алекс и добре дошла,
витилигото е упорит натрапник, но вярвам с правилните малки стъпки ще постигнеш значително подобрение, затова споделяй с нас промените. Ще се радвам да разбера дали и как промяната в храненето и кои методи ще доведат до подобрение. Успех и приятно прекарване тук!
Активен
Духът владее материята!

Alexandrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #4 -: 30-07-2011, 11:36:37 »

Здрасти, Мер,

благодаря ти! Знам, че е упорито и за това е необходима пълна хармония в тялото и духа.
Всъщност, витилигото е на базата на психически проблеми и за това незнам до каква степен храненето ще окаже влияние.

Но като малка един известен лекар, д-р Памуков, беше казал, че е важно да се ядат много моркови, целина, магданоз и бъз. Тогава не му обърнах внимание, но може и да е бил прав.

Преди 2 години един турски лекар беше излекувал доста хора. И на мен ми помогна частично. Лечението беше с един крем, с който трябваше да се печем на слънце, но никой не знаеше какво има в него и чай от лайка, коприва, кориандър, мурсалки чай, корени от целина и т.н.
Така че като навързвам лечебните предложения, все си мисля че суровите храни и билкове чайове ще ми бъдат от помощ.

А ако се излекувам със суровоядство, ще напиша книга за моя случай  :D
Благодаря, още веднъж, Мер, за страхотния сайт и вниманието ти!
Активен

Petya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #5 -: 31-07-2011, 23:53:37 »

Здрасти!
Много е важен и начина ти на мислене. Според Луиз Хей хората, причината за болстта витилиго е  : Липса на чувство за принадлеж­ност. Чувствате се извън играта. Не сте един от групата.
Новият мисловен модел, по който е хубаво да мислиш, за да се излекуваш по-бързо е: Аз съм самият център на живота и съм изцяло свързан с любовта.
Дано да съм ти помогнала :)  :Content_22:
Активен

Alexandrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #6 -: 01-08-2011, 07:46:49 »

Здрасти, Петя,
това което пишеш е много вярно.

Ако си го чела това в книга и се сещаш как се казва тя, ще се радвам да ми напишеш заглавието.

Благодаря предварително и лека седмица. :)
Активен

Petya

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #7 -: 01-08-2011, 09:44:35 »

Здрасти отново :)
Ето линк към таблицата с болести и нейните вероятни причини : http://healing.hit.bg/hei.pdf  , а тук намерих нейна книга онлайн, дано ти хареса : http://www.scribd.com/doc/19371954/%D0%9B%D1%83%D0%B8%D0%B7-%D0%A5%D0%B5%D0%B9-%D0%98%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B9-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8   :peperudi:  :)
Активен

Alexandrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #8 -: 01-08-2011, 20:48:06 »

благодаря ти, ще я прочета  ;)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:И аз започвам нов живот..
« Отговор #9 -: 16-08-2011, 05:06:41 »

Тези кожни проблеми...няма как да не им обърнеш внимание. Колкото ида са депресиращи на моменти, аз съм благодарна, че ме поведоха по този път :)
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 22 запитвания.