Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Манов мед  (Прочетена 7147 пъти)

blakov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Манов мед
« -: 25-07-2011, 10:20:36 »

Не бях чувал за манов мед  :Confus_3:, научих случайно от този линк. Някой консумирал ли е такъв мед и какви са му впечатленията, също така откъде може да бъде закупен освен от Царево(намира ли се в някои от големите хранителни магазини)?

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Манов мед
« Отговор #1 -: 25-07-2011, 15:30:34 »

Мановият мед, също както и всеки хубав мед, не се продава в супермаркетите. Аз си го купувам от пчелари. Може също да се довериш на магазина на пчеларите, но пак с едно на ум :fun_096:
Активен
Намасте :)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Манов мед
« Отговор #2 -: 25-07-2011, 20:57:03 »

Блаков
Недей да четеш интернет рекламата на някакъв търгаш от Странджа
Купувам компотен буркан с манов мед за 7 лева. Мед като мед общо взето. Един пчелар ми сподели че пчелите не обичали манов мед и ако ги храни с такъв се разболявали. За мен беше шок новината.
Като цяло меда е приятен, вкусен и може би полезен. Намери си дребен производител и вземи от него.
Ако си от Варна имам пчелар до Гарата, продава кориандров мед на 7 лв / компотен. Мановия е в село Ново Оряхово на 40 км от Варна.  Ваден е преди седмица и е много добър микс манов+липа.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

blakov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Манов мед
« Отговор #3 -: 25-07-2011, 21:36:25 »

Благодаря за инфото, ще се оглеждам и ще имам "едно на ум" ;)

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Манов мед
« Отговор #4 -: 25-07-2011, 22:57:24 »

Може ли,да питам нещо? Някой знае ли,кой мед лекува бронхиална астма? Аз знам за липовия,но ако някой знае и за друг,нека сподели!?
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Манов мед
« Отговор #5 -: 08-10-2011, 16:32:00 »

Може ли,да питам нещо? Някой знае ли,кой мед лекува бронхиална астма? Аз знам за липовия,но ако някой знае и за друг,нека сподели!?
За астма препоръчват най-вече акациевият мед!,ако не се лъжа.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Манов мед
« Отговор #6 -: 09-10-2011, 12:51:18 »

А най-много помага 21 дневно гладуване  tooth  tooth  tooth
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Манов мед
« Отговор #7 -: 09-10-2011, 13:32:46 »

Гладувате от 21 дена и твърдите че помага?  ;) Явно помага,но си е висш пилотаж.Трябва да се пробва несъмнено,но и предшествано от добра подготовка,до тогава обаче чай и бисквити :)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Манов мед
« Отговор #8 -: 09-10-2011, 14:03:14 »

Гладуването като цяло лекува всичко.  tooth  Аз до скоро не ядях мед, защото получавах киселини. Скоро си взех манов и съм изключително доволна, а на вкус ми харесва повече от обикновения. Има в zoya.bg
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Манов мед
« Отговор #9 -: 09-10-2011, 15:02:10 »

Аз наскоро си купих биологичен манов мед от наши познати, които са сертифицирани биопроизводители на мед и зеленчуци (предстои да сертифицират и кравите си, които са автохтонна местна порода на свободна паша, но това е друг въпрос и мен не ме блазни  ;)). Та, всъщност аз и казах да ми изкара обикновен букет и манов...и като отворих торбата първо хванах иден буркан сууупер тъмен мед и питам "Оо, това ли е мановият?" и тя вика "Не, това е букетът  tooth" и вади другия буркан с черен като катран манов мед! Направо щях да падна  tooth! А като го опитах беше много по-различен от всичкия мед, който съм опитвала до сега...много гъст и плътен на вкус...Невероятен беше! Не знам за свойствата му много, но вкусът му е уникално по-различен от другия...  :flowers2:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

рита

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Манов мед
« Отговор #10 -: 11-10-2011, 20:52:37 »

Извинявайте ORTODOKSALEN но като чета какви ги пишете за мановият мед....нямам думи Кой ви каза ,че този е пчелар и ви дава точни данни за мановият мед? Ще се опитам с няколко думи да поясня за мановият мед, защото съм производител от Странджа планина.Мановият мед е много полезен и почти 2 пъти по силен от по леките ,ароматни  и вкусни медове.Не отричам качествата на останалите видове.Не се оставя в кошера за подхранване през зимният период защото захаросва много бързо при ниските температури  и не може да се усвои от пчелното семейство.Това е гибелно за пчелите ,а не че не го харесват.Заповядайте в Царево и се надявам да откриете истински МАНОВ мед.Ако желаете влезте в интернет и ще се убедите в качествата на меда.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Манов мед
« Отговор #11 -: 22-11-2011, 18:57:51 »

Гладувате от 21 дена и твърдите че помага?  ;) Явно помага,но си е висш пилотаж.Трябва да се пробва несъмнено,но и предшествано от добра подготовка,до тогава обаче чай и бисквити :)

Аз като бивш астматик смело мога да кажа, че с 21 дена глад астмата няма шанс. Важното обаче е след това да има промяна в хранителния режим  и начина на живот...

Аз като бях 9-ти клас си излекувах двустранен бронхит със 7-дневна диета само на прясно изцеден портокалов сок и вода  :essen: :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Манов мед
« Отговор #12 -: 22-11-2011, 23:20:23 »

Към момента 7 дни ми звучи разумно поне за мен,като бих заменил с грейпфрут аз че ми понася по добре.
Иначе определено режима е в основата,последно стойностите на ензимите които следя не са били толкова ниски,че дори и в норма от години,но трябва дисциплина.Не че и соковете не помагат,понякога стартирам с 1,2-1,5л сок от ябълки преди да изляза сутрин,всеки знае ефекта как е  ;)
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Манов мед
« Отговор #13 -: 26-11-2011, 14:56:13 »

Към момента 7 дни ми звучи разумно поне за мен,като бих заменил с грейпфрут аз че ми понася по добре.
Иначе определено режима е в основата,последно стойностите на ензимите които следя не са били толкова ниски,че дори и в норма от години,но трябва дисциплина.Не че и соковете не помагат,понякога стартирам с 1,2-1,5л сок от ябълки преди да изляза сутрин,всеки знае ефекта как е  ;)

Соковете не може да се каже, че чак толкова "помагат" - те са за начинаещите - колкото да им отвлекат вниманието, и да оставят организма  сам да изчисти мръсотията на спокойствие, без да му се пречи с излишна храна  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Манов мед
« Отговор #14 -: 26-11-2011, 21:52:15 »

Към момента 7 дни ми звучи разумно поне за мен,като бих заменил с грейпфрут аз че ми понася по добре.
Иначе определено режима е в основата,последно стойностите на ензимите които следя не са били толкова ниски,че дори и в норма от години,но трябва дисциплина.Не че и соковете не помагат,понякога стартирам с 1,2-1,5л сок от ябълки преди да изляза сутрин,всеки знае ефекта как е  ;)

Соковете не може да се каже, че чак толкова "помагат" - те са за начинаещите - колкото да им отвлекат вниманието, и да оставят организма  сам да изчисти мръсотията на спокойствие, без да му се пречи с излишна храна  :pensif_29:
На мен ми свършиха работа,използвах ги в подготовката за чернодробното чистене,което сега е към края на 3 ден.Определено бяха поразмекнали някои от зелените находки,за разлика от предния път.
Ти колко дни глад ще ми препоръчаш?
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Манов мед
« Отговор #15 -: 10-12-2011, 15:05:58 »

Към момента 7 дни ми звучи разумно поне за мен,като бих заменил с грейпфрут аз че ми понася по добре.
Иначе определено режима е в основата,последно стойностите на ензимите които следя не са били толкова ниски,че дори и в норма от години,но трябва дисциплина.Не че и соковете не помагат,понякога стартирам с 1,2-1,5л сок от ябълки преди да изляза сутрин,всеки знае ефекта как е  ;)

Соковете не може да се каже, че чак толкова "помагат" - те са за начинаещите - колкото да им отвлекат вниманието, и да оставят организма  сам да изчисти мръсотията на спокойствие, без да му се пречи с излишна храна  :pensif_29:
На мен ми свършиха работа,използвах ги в подготовката за чернодробното чистене,което сега е към края на 3 ден.Определено бяха поразмекнали някои от зелените находки,за разлика от предния път.
Ти колко дни глад ще ми препоръчаш?

 Уж темата за манов мед, пък го обърнахме на ... глад :)

Зависи каква ти е целта - колкото ти е по-сериозен проблема, толкова по-дълъг глад ти трябва, но винаги трябва да спазваш правилото да почваш с лекото и да минаваш към по-трудното - демек - да почнеш с 24, 36, 48 часа, и да увеличаваш...когато издържиш 3 дена, ще видиш, че няма страшно, и можеш да скочиш на 7 дена, и т.н
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.