Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Книгите на Норбеков  (Прочетена 31190 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #80 -: 03-01-2010, 19:43:22 »

абе майтап,майтап ама хората много сериозно бяха я развили тази теория,сега само че не мога да се сетя как да я потърся
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #81 -: 05-01-2010, 18:43:24 »

Като резултат от това, което прочетох (не само тук, рових се и в други форуми), се записах за курс 1 ниво в началото на февруари. Ще споделя впечатленията си  :thankyou:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #82 -: 05-01-2010, 22:55:32 »

Желая ти успех! :fluretaa:
Не забравяй,че за да постигнеш резултати,трябва работа...както навсякъде :D Никой няма да свърши твоята работа!
Ако имаш въпроси питай.Стига да мога ще ти отговоря. :Content_22:
« Последна редакция: 05-01-2010, 23:09:49 от Svetlio »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #83 -: 07-01-2010, 00:19:07 »

И аз ще се записвам. Дано само не ми излезе някаква спешна работа и да се наложи да пътувам. Но отсега планувам и смятам, че ще отделя тези десет дни предимно за себе си. Той Светльо мен отдавна ме е запалил.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #84 -: 07-01-2010, 10:31:42 »

Ако толкова искате нещо да научите има безброй четива,само че трябва да се разтаршувате,да четете и пак да четете и тогава ще разберете и осъзнаете,но вие явно искате наготово смляно направо в устата,но щом ви се дават пари и обичате да се халосвате...сори майка :surpris_23:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #85 -: 07-01-2010, 11:41:32 »

Кристияне...и аз и Петко ти го казахме кратко и ясно.С четене само не става.Трябва и практика.
Четенето е просто придобиване на информация,нищо повече.За да се превърне в знание,трябва да пропуснеш информацията през себе си,чрез действие!!!
Нищо не е на готово и смляно,защото е просто инфо.За да го разбереш и осъзнаеш,трябва да го направиш!
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #86 -: 07-01-2010, 14:33:33 »

Струвами се ,че Норбеков не точно йога-практика.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #87 -: 07-01-2010, 17:30:57 »

То е същото,като да четеш за гладуването,ползи,стадии,лечение на болести,кризи,клизми, а да направиш три седмици и захранване десет дена е друго.
Теорията е хубаво нещо,но трябва да се прилага,да се проверява.
Иначе е академично четене.
Освен това,мое мнение е,че трябва да се съсредоточим в дадена цел и бавно и методично да работм, за да я постигнем,говоря за духовно израстване и себереализация,а не да станеш милионер(в което няма лошо,стига да не създава привързаности)
 :love_028:

И като четете това се усмихнете накрая,за да е хубава вечерта ви! :laugh: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #88 -: 07-01-2010, 17:50:11 »

Освен това,мое мнение е,че трябва да се съсредоточим в дадена цел и бавно и методично да работм, за да я постигнем,говоря за духовно израстване и себереализация,а не да станеш милионер(в което няма лошо,стига да не създава привързаности)
 :love_028:
Абсолютно съм съгласен с това.Във всички сфери в които работим(духовни,материални) сме си създали план и срокове за постигането им.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #89 -: 07-01-2010, 17:51:05 »

Исках да кажа,че е подобре йога,отколкото Норбеков.Не ми се вярва той с нещо да е допълнил системата,затова го възприемам като губене на време, а може би има несъотевтствие на информация при тези който ходят при него.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #90 -: 07-01-2010, 18:13:36 »

Всеки сам избира това,което му е на сърце. :love_028:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #91 -: 07-01-2010, 18:23:57 »

Норбеков е много напреднал йога,това между другото ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #92 -: 07-01-2010, 19:53:49 »

щом ви се дават пари и обичате да се халосвате...сори майка :surpris_23:

Така или иначе, ако не ги дам за това, ще ги дам за друго. Не отричам, че е възможно и по книга да се правят нещата, но това изисква повече време и упоритост, а както казват "времето е пари". Аз също съм учила английски сама и по книжка, но ако на някой му е по-удобно да отиде на курс, не бих го упрекнала. Освен това, не може все да се стискаш - това че даваш пари е изявление на готовността ти да дадеш нещо за своята промяна и даже парите на пръв поглед да отидат на вятъра, си изпратил послание по този начин. Следващия път може би няма да отидат на вятъра.  :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #93 -: 07-01-2010, 22:30:13 »

Кристиане, на 2 часа четене ти се падат поне по 8-9 часа практика, иначе сме изгубени. Веднага ти давам пример с теб самият. Съмняваш се постоянно, изказваш мнения кой бил по-голям йога и кое имало повече смисъл, без дори да си го проверил на практика дали е така. И шпакловчик да си, практикувай и ще достигнеш до много повече, отколкото ако само четеш. Съмнението е пречка, която седи пред теб. Виж нещо.....дано ти помогне - http://www.yoga108.info/meditation_yoga/sumnenia_yoga.html :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #94 -: 08-01-2010, 09:14:57 »

Аз не се съмнявам,нещата се усещат,но незнаех че Норбеков го водят за йога.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #95 -: 08-01-2010, 13:04:22 »

Аз не се съмнявам,нещата се усещат,но незнаех че Норбеков го водят за йога.
И аз не знаех ;D :D :D .... но и не ми пука....достатъчно сме говорили и за него, и за йога, че пак да спорим - така че кой както иска да го нарича tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #96 -: 13-02-2010, 13:16:49 »

Бях на курса по ситемата на Норбеков, много съм доволна - получава се много силен заряд от енергия - не съжалявам нито за времето, нито за парите!!!   :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #97 -: 13-02-2010, 13:51:51 »

И аз бях на 3 нива , но тогава не ми беше ясно за какво става въпрос , първото ниво е разбираемо за всеки средно интлигентен човек.Второ и трето са базирани предимно на мисловни и визуализиращи упражнения. Много сходно с йога. Все пак всичките тези системи и знания идват от Изток :) Аз с упражненията за очите свалих очилата за около месец .Самите упражнения правих 3 седмици . После диоптъра се качи обратно. Попитах инстукторката защо така , а тя ми каза, че трябва постоянство и трябва да се правят около година всеки ден по 2-4 пъти. Така и не ги правих отново, но сега твърдо имам намерение да поправя тази несправедливост за очите ми. По-късно ми разказаха за много хора ,които упорито работили и изхвърлили завинаги очилата.Нямам причина да не им вярвам, тък като го изпробвах на себе си и ЗНАЯ,че е истина и човек наистина може да се самовъзстановява.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #98 -: 13-02-2010, 15:52:41 »

Титан, интересно ми беше да прочета поста ти. Преди месец намерих аудиокнига на Норбеков за възстановяване на зрението и се опитах да агитирам баща ми да я чуе. Отказа и аз като нямах доказателства, че методът действа, го оставих на мира. Сега ще възобновя атаките.  :)
« Последна редакция: 13-02-2010, 16:12:27 от vladi »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Книгите на Норбеков
« Отговор #99 -: 13-02-2010, 18:50:00 »

Влади ,може пък татко ти да клъвне по друг метод, не е само Норбеков ,дето  смъква диоптри. :(   Например методът на Бейтс - има на руски  лекции от  проф. Жданов.  Норбеков  като чели само по чужбина го тачат ( както навремето с Кашпировски) . В Русия и Украйна залагат на други личности повечко . 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.06 секунди с 22 запитвания.