Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ползата от форумния експириънс ?  (Прочетена 6620 пъти)

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28

Трупането на знания в дадена област от форумите е слабо. Автора на темата поставя своя въпрос и останалите изказват мнение ,често бива безмислено,извън темата , голяма е и часта на тези,които искат да се покажат какво знаят и могат.Откъсаци информация от тук-там , няма подредба,мнението на другите често не е от значение.

36 страници да четеш мнението на хората,лавинообразно темите се превръщат в  общ чат на тези които нямат личен живот и са изградили виртуален такъв с останалите от  форумното стадо.


Ползата на форум ,в който всеки си изразява мнението ,е когато искаш да разбереш даден продукт как се оценява качествено.Като анкета във форум където хората са тийнове или расисти .
Полезен може да ви е форум за отглеждане на марихуана,кой какъв успех е имал с  дадена лампа .
Но за духовни практики или здравни проблеми,мнението на другите е неприложимо,защото всеки е уникален.

Ако искам да науча нещо мога да напиша в търсачката ,да ми покаже определн форум,и тема ,с точното мнение оцветено в жълто , мога да  прочета статия ,да  видя  клип или най-добре да потъна в дебела книга.



Във форумите всички имат аватари,подписи,БРОЙ на коментарите,често мнението почва с "АЗ" , повторение на теми,избутване на вече дискутирани развити теми,някои потребители вече ги няма,а са били важна част от форума,други нови са дошли  и са на  ниво  реклама на собствените познания . Постоянно има някой недоволен,някой мн умен,караниции,разправии,форумни тролове, за какво е всичко това? Вместо да излезем да се съберем на живо да обсъждаме ,си седим затворени по  стаите и киснем в тези форуми,това е изкуствена крайност. Ако е с цел подобряване на социалните контакти тогава защо всички са анонимни, с  никове от някой холивудски филм и аватари на разни кумири от  телевизора,защо поне  родния град не си напишите ?



Това мнение го пиша за да видя вашите мнения по въпроса,за да се обедя,че няма смисъл да държа в  боокмарка си 20 форума и във всички да съм регистриран,за да чета скритите подфоруми, за да  разбера,че най добрата информация идва от книгите и истинското знание е това,което придобиваш сам,защото пътят към истината е самотен !



п.п. не искам да обидя никой  точно в този форум,от тук пускам това мнение  после се отправям към подобни като xnet ,indigota ,и все серизони такива  :Confus_3:

Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #1 -: 05-07-2011, 12:46:18 »

Интересен парадокс. Интересува те мнението на хората от форум по въпроса дали мнението на хората от форум да те интересува.

Цитат
Автора на темата поставя своя въпрос и останалите изказват мнение
Цитат
мнението на другите често не е от значение.
Цитат
Това мнение го пиша за да видя вашите мнения по въпросa
:surpris_23:

Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #2 -: 05-07-2011, 12:54:07 »

...
Ако е с цел подобряване на социалните контакти тогава защо всички са анонимни, с  никове от някой холивудски филм и аватари на разни кумири от  телевизора,защо поне  родния град не си напишите ?
...

Първо не е с тази цел, второ има и анонимни и неанонимни. От години имам правило онлайн да участвам с истинското си име точно за да се съм сигурен, че се държа с хората по същия начин както бих се държал тях на живо. Горещо ти препоръчвам да опиташ същото.

Форумът е такъв какъвто си го направим. Ако седим и чакаме някой да ни налее мъдрост във форума, няма как да стане - книгата може би е по-добър вариант за това. Но пък как да разберем коя е книгата? Може би някой ще ни я препоръча? Ето пример как книгите и форумите могат да се допълват.

За финал искам да ти обърна внимание, че приказките за форумното стадо, което няма личен живот, не носят полза нито на теб нито на другите участници във форума. Откажи се от тях и ще се чувстваш по-добре.

Поздрави и приятен ден.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #3 -: 05-07-2011, 13:29:30 »

От години имам правило онлайн да участвам с истинското си име точно за да се съм сигурен, че се държа с хората по същия начин както бих се държал тях на живо.

Ха, аз пък от години имам правило онлайн да не участвам с истинското си име точно за да съм сигурен, че не се държа с хората по същия начин както бих се държал тях на живо.

... и по никакъв начин не търся тук социални контакти. Търся информация и определено си намирам, за което сърдечно благодаря на съфорумците. Понякога може да е само име на автор, външна статия или просто някаква идея - това ми стига за да изровя от нет-а всичко по въпроса.

... и не виждам друг "с никове от някой холивудски филм и аватари на разни кумири от  телевизора". Ако толкова те дразня, мога да си сменя и ник-а и аватара и пола ... само мир да има.
Активен

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #4 -: 05-07-2011, 13:36:09 »

Чета с интерес , научавам нещо, точно в  този форум на никой името и снимката не са ми проблематични  :police: И аз  тук намирам инфо, пример за чернодробното прочистване или гладуването има за какво да чета ,кой как и защо е станало, научих за  сусамовия тахан от този форум,има рецепти,не е пренаселен със спамери , и гледам има мн мацки  :heart_2:


Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #5 -: 05-07-2011, 13:42:29 »

От години имам правило онлайн да участвам с истинското си име точно за да се съм сигурен, че се държа с хората по същия начин както бих се държал тях на живо.

Ха, аз пък от години имам правило онлайн да не участвам с истинското си име точно за да съм сигурен, че не се държа с хората по същия начин както бих се държал тях на живо.
...

Ха сега де. И защо така? Тук май си д-р Джекил. Наживо да не си някой г-н Хайд?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #6 -: 05-07-2011, 13:58:05 »

От години имам правило онлайн да участвам с истинското си име точно за да се съм сигурен, че се държа с хората по същия начин както бих се държал тях на живо.

Ха, аз пък от години имам правило онлайн да не участвам с истинското си име точно за да съм сигурен, че не се държа с хората по същия начин както бих се държал тях на живо.
...

Ха сега де. И защо така? Тук май си д-р Джекил. Наживо да не си някой г-н Хайд?



четеш му мненията,гледаш му профила и вече си  влюбен ,но като се видите 2 пъти или решите да направите нещо веднага блесва всичко , откриваш  и хубави и лоши неща, не сме на 5 годинки ,вече трудно се създават приятелства и то от  чат-а .

през 2005 живях в 1 форум локален на моя  доставчик на нет,темите нямаха нищо общо с  темите ,които следя в този форум (здраве,спорт,духовни практики), е направих 3000 мнения за  1  година, преди това писах много,четах мнения опознавах виртуално хората, ходех по форумни срещи,имах врагове имах фенове и накрая форума замря сякаш неква болест ни изби, и можеби за туй не си губя времето да превъщам форумите в социални мрежи с цел брак. инак и аз искам да гепя  сурово гадже от тоя форум,ама нещо мн не ми се занимава да чета .
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #7 -: 05-07-2011, 14:01:04 »

Ха сега де. И защо така?

Когато съм анонимен, не хабя енергия, защитавайки и отстоявайки собственото си АЗ.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #8 -: 05-07-2011, 14:15:51 »

Не може да се разбере към какво точно  апелираш ,младежо ТТТ.  Така е по форумите - има и зърно, има и плява  :)  

Прав си , че повече реални срещи биха се отразили добре , ( тъкмо да поогледаш гаджетата :) )  обаче ти си на 20 , а болшинството са семейни с по 2 деца. Опитай се да  организираш обща среща  и  шапка ще ти сваля, ако дойдат дори четвърт от съфорумците.
Обаче от немалкото ми реални контакти с членове от този форум мога да ти кажа , че изненади не е имало - харесаме ли се виртуално, харесваме се и реално :)
А от тригодишното ми (много сериозно) висене във форума за запознанства бих могъл да ти помогна с едно заключение, което извадих за себе си - ПОЧТИ ВИНАГИ реалното впечатление се покрива с виртуалното!  Просто нещата се усещат :)
« Последна редакция: 05-07-2011, 14:21:02 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #9 -: 05-07-2011, 14:25:23 »


А от тригодишното ми (много сериозно) висене във форума за запознанства бих могъл да ти помогна с едно заключение, което извадих за себе си - ПОЧТИ ВИНАГИ реалното впечатление се покрива с виртуалното!  Просто нещата се усещат :)

Тук много хора не са анонимни и се пак хора с  интерес да не ядат плът животинска ,говори хубаво за тях
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #10 -: 05-07-2011, 15:15:37 »

TTT, тук пишат и четат хора и от чужбина, които я се приберат веднъж в годината я не, така че няма как да участват на такива живи събирания. И форума им остава единствения начин за комуникация.

Изобщо не съм съгласен, че личният опит е без значение. Вярно е, че всички хора са различни, но пък си остават хора и мисля, че точно най-вдъхновяващи са личните истории затова как суровоядството се е отразило на някой.

Плюс това, критикуваш другите (макар и не лично) за неща, които сам не спазваш, и попадаш точно в тези категории, които описваш.

Това кой, колко и за какво използва форума и каква полза извлича от това е също много индивидуално.

Та, както казва бате Бино, не става много ясно към какво апелираш.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #11 -: 05-07-2011, 15:31:30 »

Аз на свой ред да запитам ТТТ, нямаме ли подходяща дума на български език /експириънс /!?
/Нямам нищо против владеенето на чужди езици.Похвално е!/
« Последна редакция: 05-07-2011, 15:47:22 от Ros »
Активен

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #12 -: 05-07-2011, 16:04:39 »

Аз на свой ред да запитам ТТТ, нямаме ли подходяща дума на български език /експириънс /!?
/Нямам нищо против владеенето на чужди езици.Похвално е!/


използвах тази мн "модерна" дума , експириЪнс  ( с  гъбки  :Confus_3:) често срещана в психиделични форуми,транс култура,езотерични познайници. Пък с тез компютри  мн не се тачи родния език,а и това ми дойде от вътре,днес емоциите на патриотизъм ги няма.

Апелирам да намекна ,че форумите са загуба на време и искам просто да ги използвам и аз тез форуми ,за да получа инфо,ето пиша и ми се отговаря.Доволен съм :>


Да забелязвам,че много българи бегълци,след тежък труд си се затварят във виртуалната реалност на  форумите,защото явно са сами в чужбина.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #13 -: 05-07-2011, 16:14:44 »

... форумите са загуба на време ...

Да, ама загуба на работно време най-вече, да му мисли работодателя  tooth
Активен

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #14 -: 05-07-2011, 16:18:11 »

... форумите са загуба на време ...

Да, ама загуба на работно време най-вече, да му мисли работодателя  tooth

днес цял ден на работа чета 1 книга ,миналата година само в работно време ги четях книгите
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #15 -: 05-07-2011, 16:24:09 »

".....Пък с тез компютри  мн не се тачи родния език,а и това ми дойде от вътре,днес емоциите на патриотизъм ги няма....."

"днес цял ден на работа чета 1 книга ,миналата година само в работно време ги четях книгите "


ТТТ, поне си честен и си признаваш без "бой"!   tooth
« Последна редакция: 05-07-2011, 16:37:11 от Ros »
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #16 -: 05-07-2011, 17:42:20 »

привет 3Т

всеки намира в нета, каквото търси. ти ако не си настроен на вълна да "видиш" интересни, отворени хора, то и извън форума няма да ги засечеш, ако ще и да са ти съседи  :)
а...и по повод българите зад граница - и тук грешиш... не бива да се слагат всички в една категория.
от 20 г. живея в Италия и специално на мен не ми липсват приятели и познанства, даже от време на време ми се случва да се покрия някоя вечер или цяла събота у дома да постоя приятно сама. Това няма нищо общо с форумите.
« Последна редакция: 05-07-2011, 17:52:01 от ribkata »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #17 -: 05-07-2011, 18:25:27 »

Вместо да излезем да се съберем на живо да обсъждаме ,си седим затворени по  стаите и киснем в тези форуми,това е изкуствена крайност. Ако е с цел подобряване на социалните контакти тогава защо всички са анонимни, с  никове от някой холивудски филм и аватари на разни кумири от  телевизора,защо поне  родния град не си напишите ?
Идеята не е лоша ама като сме от различни градове как да стане. Трудно ми е да си представя, че в близките две години мога да видя съфорумник на живо.
Ако някои иска мога да му дам скайпа си на лични (не защото го крия а поради технически причини - някой ще ме добави а аз няма да разбера и съответно да му дам оторизация, защото съм със стара версия и после може да ми се разсърди).

Ице, това, че не участвам с името си не значи че го крия от вас. Написал съм го в раздела за запознанства, не си крия мейла и разбира се заставам зад всяко свое мнение което съм написал тука.
Единствената разлика между начина по който общувам тука и наживо е, че наживо съм по-мълчалив, защото не познавам много хора, които могат да ме разберат а тука съм намерил. Бях си сложил и снимка по едно време, но ми омръзна (а сигурно и на съфорумниците) да ме гледат с 5 дневна брада.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #18 -: 05-07-2011, 20:13:03 »

Аз пък досега бях доста анонимна, признавам си. (Или поне се мъчех да бъда, пък някои хора отдавна ме били разпознали:)) Хайде, щом се смята за толкова неетично, поне си попълних сега родния град, колкото да не е без хич.

Иначе да дам мнение и по въпроса... доколкото го сметнаш в крайна сметка за полезно. Да, да участваш в 20-тина форума ми се струва наистина безпредметно. А ако и "живееш" в тях, става пълна загуба на младост. Смятам, че ти конкретно си пръскаш енергията в твърде много насоки и има вероятност за "от много стола - на земята". Но не свивай рязко и в другата крайност - "сам по пътя". Не е нужно или-или. Избери си 2-3-5 форума, които сметнеш за най-жизненоважно информативни. Или запази повечето, но в никакъв случай не следи дневния трафик инфо. Само при нужда влизаш и питаш/хващаш вътрешната търсачка. А за "постоянно местожителство" си хвани не повече от 1 (if any :)). Избери го не по тематика, а степен (взаимна!) симпатия с "местните".

И междувременно си продължавай книгите, на прав път си с тази част. По форумите можеш да се възползваш най-вече от едно компактно "сражение" между различните школи вярвания, да си харесаш някоя и натам насочваш следващото четене.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Ползата от форумния експириънс ?
« Отговор #19 -: 05-07-2011, 21:27:04 »

Какво значение има името, града, годините или големината на члена?Анонимността в нета е от липсата на отговорност!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.