Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320216 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #840 -: 27-02-2017, 14:41:51 »

Има и още, не по-малко важни особености за здрав гръбначен стълб , не знам дали са споменати в останалата ( некопираната тук част от книгата ) . Но ти , Миа, нали си я чела и можеш да помогнеш с отговорите :)
1. Кръвоснабдяването на дисковете и тъканите около тях е в пряка връзка с отлагането на соли и пикочна киселина . Г-н Данилов казва ли при какви обстоятелства се случва това отлагане, което силно възпрепятства оросяването?  ;) И кои органи са най-отговорни за това ?  ;)
2. Втори фактор - спазъмът! Също много важен. Г-н Данилов обяснил ли е кое придизвиква спазъм и съответно - възпрепятства оросяването?   ;)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #841 -: 27-02-2017, 14:59:04 »

Който има желание да научава, си намира начини.....
А книгата, който иска си я чете от библиотека Аллатра, както и всички други книги там- пълни със знание. :love_028:

http://allatra.bg/library/
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #842 -: 02-03-2017, 23:00:36 »

Миа, как върви. Започна ли?

Аз завършвам 10-ти ден и се чувствам добре. Носът ми обаче не е. Обостри ми се синузитът и тече и е запушен и изкарвам секрети и храчки. В тази ситуация не мися, че е редно да захранвам, ще го изчакам няколко дни да отшуми и тогава.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #843 -: 06-03-2017, 13:04:52 »

Днес ми е четвърти ден, Иги. Върви доста добре засега, вчера на третия ден имах много работа в в градината, и малко ме съмняваше, че ще имам сили, но  се оказа, че при водния свърших доста физическа работа само с половин час почивка.
Както разбрах, вече си захранила, имаше ли истински апетит да го направиш, след като си започнала чистене на слуз от хремата, или просто реши, че стига толкова?
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #844 -: 06-03-2017, 20:19:54 »

Истината е, че пропуснах момента с истинския глад, който беше на 10-ия ден. Бях на гости и не можех да захранвам, а и исках да дам шанс на хремата да се доизчисти.
Обаче според мен направих грешка. Хремата не се изчисти. Последните два дни ми бяха много мъчителни и имам чувството, че започнах да навлизам в нов цикъл на чистене. Спеше ми се непрестанно и ми беше ужасно студено, много повече от обикновено. Когато захраних, изобщо не ми се ядеше.
Днес втори ден от заранването все още съм отпаднала и ми е студено.
Не съм супер веща в Аюрведа, но имам чувството, че см активирала Вата, която не ми е присъща. Тази вечер си направих Ангелска супа (картоф, морков, лук и целина в мнооооого вода) и (не ме убивайте моля) си я подправих с люти чушки и я пих като чай. Много добре ми дойде. Не ми подразни нито стомах, нито ми причини някакъв дискомфорт, даже напротив.
Никога не съм яла люто на втория ден, но днес цял ден си мечтаех за горещ, лют и кисел бульон. А от салатата ми се гадеше направо.
Това е за мен.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #845 -: 07-03-2017, 14:14:41 »

Подранила си - с мноооого дни. Но, пак има полза, де!
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #846 -: 24-05-2017, 16:51:54 »

Има ли живи тук? :fluretaa:
Отбивам се да се отчета.Започнах 7 дневен воден глад,днес ми е 3-ти ден.Протича леко,защото започнах по Екадаши-в понеделник.Винаги гледам да започвам гладуването около дните екадаши-така протича по-лесно.Иначе за проблемите с костите-добре съм,слава на Бога.Започнах да спортувам-бягам в парка и правя упражнения за гърба.Чувствам се добре.Поздрави и останете със здраве.Хехе...
 :flowers2: :Cherries :Content_22:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Radi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #847 -: 01-06-2017, 19:11:24 »

Zdraveite,

nqkoi moje li da mi kaje, predi da se pochne gladuvane s chai i plodove, nujna li e klizma?
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #848 -: 07-07-2017, 17:43:20 »

Zdraveite,

nqkoi moje li da mi kaje, predi da se pochne gladuvane s chai i plodove, nujna li e klizma?
Май е късно за отговор,но не,не е нужна.би било хубаво да се направи или да се пие чай от майчин лист преди започване на плодолечението.Не е гладуване. :P
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Viktoria

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #849 -: 08-07-2017, 10:20:35 »

Здравейте,
Темата с гладолечението е вълнува още преди да се появи първата книга на Лидия Ковачева.
Миналата година направих 21 дни само на вода. Самото гладуване мина много добре, но захранването... направо ме е срам да кажа. Краката ми под коляното се подуха болезнено и отокът остана дълго. Много пъти съм гладувала, но до момента не съм успявала да се захраня правилно.
От Нова година до момента се каня да направя едно дори енодневно гладуване, но не успявам. :essen: Такъв вълчи апетит ме преследва непрекъснато, че сериозно съм се стреснала.
Някой знае ли нещо срещу подобно състояние?!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #850 -: 08-07-2017, 11:01:09 »

Виктория , възможно е подуването при теб да не е било точно заради лошото захранване  ;)  
Ще попиташ - а от какво друго? :)
Ами , отговорът е интересен: от самото гладуване  tooth
Първо-  както и всяка друга , така  и тази методика си има своите специфики. Вече е анализиран основният подход   за снижаване вероятността от всякакви подобни  "странични реакции"  - регулярно гладуване и много постепенно увеличаване  на дните на глад! Като тук се има предвид, че първата  година се гладува само по един ден всяка седмица, после 1-3 години - по 3 дни на сезон + ежеседмичните от по 1 ден и чак след  няколко години редовна практика , се допускат дългите гладувания ( и сухите!! )  и то , ако не си от тип "вата"  ;)  
Естествено, при тежка болест всичко това остава на заден план и е резонно да се рискува на принципа на "по-малкото зло".
Второ - дори  при правилно провеждане  и при дългогодишна практика, пак не са изключени изненади :)  
"НЕПРЕДСКАЗУЕМО Е "  :surpris_23:
Такъв отговор ще ти дадат запознатите с тази методика, ако зададеш въпрос "Какво да очаквам от гладуването?"    в  най-големият и най-сериозен форум за гладуването
http://golodanie.su/forum/index.php
Такъв е отговорът на база огромният дългогодишен опит на хиляди ПРАВИЛНО проведени гладувания, под заръките и наблюдението на специалистите-медици, и на база резултатите, описани по научни дисертации и докладвани на десетки научни конференции . ( всичко това - в Русия, да не си помислиш, че някъде другаде е възможно да се случи :) )

Тоест, изненади винаги са възможни, но за нас е по-изгодно да погледнем на това предупреждение от към веселата му страна, като на още едно предизвикателство   :sorcerer - emotloader:  

("По-добре грешен опит , отколкото вечна нерешителност" )
« Последна редакция: 08-07-2017, 11:10:35 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #851 -: 11-07-2017, 12:20:29 »

Здравейте,
Темата с гладолечението е вълнува още преди да се появи първата книга на Лидия Ковачева.
Миналата година направих 21 дни само на вода. Самото гладуване мина много добре, но захранването... направо ме е срам да кажа. Краката ми под коляното се подуха болезнено и отокът остана дълго. Много пъти съм гладувала, но до момента не съм успявала да се захраня правилно.
От Нова година до момента се каня да направя едно дори енодневно гладуване, но не успявам. :essen: Такъв вълчи апетит ме преследва непрекъснато, че сериозно съм се стреснала.
Някой знае ли нещо срещу подобно състояние?!
Първата ти грешка е, че мислиш гладуването за по-важно от захранването. ЗАХРАНВАНЕТО е по-важно от гладуването, защото ако не го направиш както трябва - може да си докараш по-сериозни болести и състояния! Следователно, не би следвало да правиш толкова дълго гладуване, след като не можеш да провеждаш правилно захранванията! Т.е. почваш както казва бате Бино с 1 ден, после с 3, после 5, 7, 10 .....и захранваш правилно!!! Когато можеш да захранваш правилно и да нямаш вълчи глад, тогава нещата са добре!!! Освен ако нямаш някакъв вид рак ...не знам защо е било необходимо да форсираш толкова нещата? Имай предвид, че гладуването освен много полезно ...е и голям стрес за организма! За мен поне ти се намираш в голямо стресово състояние и затова го имаш този вълчи глад. Искам да ти кажа, че и аз бях правил някакво 21 дни плодуване по Ковачева ...но явно без време ....за разлика от теб се захраних добре 10 дни, колкото беше програмата по захранване! Обаче като минаха тия 10 дни, след това се почна всяка сутрин по 2 големи дюнера и сигурно няма да ми повярваш, че можех да изям още ...но така или иначе докато не си изядях тия 2 големи дюнера и 1-2 баунтита с него, изобщо не можех да намеря вътрешно спокойствие!! А фактора стрес може да е много силен фактор, особено ако по принцип си стресирана ...надбъбречните ти жлези, които произвеждаш хормоните на стреса и т.н. също може да са поизнемогнали. А те имат нужда от някаква качествена мазнина, че да си произвеждат там разните му хормони. Така че малко масло Ги или кокосово масло няма да ти навредят :surpris_23: Не знам какъв ти е режима сега, обаче ако си някаква твърда суровоядка или нещо ....помисли си за някакви по-питателни и успокояващи храни. Лично аз без готвено не мога :whistling2 - emotloader: Мажа си хляб от лимец с Ги ...вземи си и ти такъв хляб, мажи го смело и ако ще преяждаш гледай да е с нещо такова ...да не вземе да се нахвърлиш на разни сладоледи, чипсове, шоколади ...абе, избягвай всичко опаковано, консерванти-рано, изкуствени сокове ...всичко друго може да си го позволиш, включително качествено месо, качествено кисело мляко, готвена храна ...поне докато не ти мине вълчия глад и не ти се възстановят силите и не намалее стреса ...и друг път прави нещата по-постепенно :pensif_29: Ако изобщо се върнеш към здравословните практики след такъв не особено успешен опит де :bleh И аз имам тоя проблем с търпението и вместо да правя постепенно нещата, хвърлям се в нещо ...после половин година не ме търси ....хвърля се пак в нещо (диета, гладуване) ...после пак половин година ядене на боклуци... сега сякаш нямам чак такъв проблем, вкуса се променя и се моделира! Винаги съм мразел маслините, не са ми харесвали на вкус ...но по едно време просто реших да си го наложа да ги ям и свикнах с вкуса им ;) Това с налагането ми хрумна, щото общо взето сега ям всичко, което преди съм мразел - супи, салати, плодове ...аз обичах сандвичи, хамбургери, дюнери, шоколади ....та, грешката ми беше във форсирането на нещата определено!!! Така че моделирай си вкусовите рецептори, но постепенно ....гладувай, но постепенно увеличавай дните!! По-добре 21 гладувания по 1 ден отколкото едно рязко 21 дни, което ще има обратен ефект!!! А за коленете нищо не мога да кажа, не съм чак такъв специалист :sorcerer - emotloader:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #852 -: 11-07-2017, 14:00:00 »

Здравей Виктория,
аз правя захранванията винаги и само със сурова, не с готвена храна.И при мен веднъж при употреба на малко сол в храната се получиха отоци по цялото тяло.Правят се грешки, но разбереш ли какви са трябва да ги  избягваш.За мен вълчият глад означава,че организмът ти не съумява да се снабди с определени вещества, които са му жизнено необходими.Твърде честите гладувания с неправилно проведени захранвания водят до това.
Поздрави !
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #853 -: 19-07-2017, 18:29:47 »

Принципа е-колкото дни се гладува толкова дни да е захранването.При 21 дни глад и захранването е толкова.Първите дни се пият само зеленчукови сокове и то разредени с вода.Не плодови.Малахов е описал как точно се прави такова захранване в книгите си.Поздравления за толкова много дни глад.Това си е геройство.Но при захранването трябва да се внимава много,защото може да е фатално!!!
То аз след 10-дневно винаги огелпвам ситуацията..... tooth
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Инн

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #854 -: 30-07-2017, 17:44:51 »

Бате Бино, за това с "дошите" може и да е така, наистина свалям бързо и мога да издъжам на продъжителен глад.   Но за съжаление това не помага, защото трудно започвам.   И въобще не ми е кеф да гладувам :surpris_25: 
Но тази година е по-различно.  Много отдавна не бях започвал гладуване сам, т.е. не съм при д.р Емилова или на друго подобно място.  Искам да кажа, че тази съпричастност от членовете на форума е нещото без което нямаше да започна сам  :thankyou:
Здравейте,
Искам на попитам след операция на матката, може ли да се започне гладолечението и с колко дни е препоръчително.  Много благодарна ще бъда ако получа отговор. Силно се в вълнувам от здравословния начин на живот . Благодаря прдварително
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #855 -: 31-07-2017, 08:22:42 »

Инн, ти и сама си наясно , но все пак да напомня :)
( за плодове не говорим, то не е гладуване :) )
Гладуването на вода е отговорен процес, изискващ познания и практика. Имаш ли ги ? :)
Според мен, ако ги имаше, нямаше да питаш :) Значи нямаш :)
След като ги нямаш , имаш два варианта :

1-ви: Придобиваш ги.
или
2-ри: Закачаш се към някой , който е в час, напр. Вов (от форума) и изпълняваш, каквото той ти каже.

Всякакви други , междинни варианти , и информации "на парче" .., минават към групата "художествена самодейност" и точно в тази област са рисковани.  
Избери си вариант и действай.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

terri

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #856 -: 09-09-2017, 15:20:26 »

Здравейте, Има ли започнали гладуване скоро или които смятат за започнат? Аз приключих преди 2 дена едно 10 дневно гладуване и смятам да започна ново, например, от понеделник. Ако се чудите защо толкова скоро, отговарям: защото дори не исках да спирам, много добре се чувствах, дори съжалявам че спрях, но сега усещам че започва да ми се връща "вълчият" апетит и ако не започна глада отново, по-късно няма да мога. Имам уникален апетит, в следствие на който през последните 10-15 години натрупах излишни килограми. Тоест гладувам за да отслабна. Чрез периодични гладувания /постепенно/ свалих 14 кг. Това стана през последните 2 месеца и половина. Висока съм 163 см, бях 89 кг, сега съм 75 кг. Ако има някой, с който да започнем заедно, ще се радвам.
Активен

terri

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #857 -: 12-09-2017, 12:18:19 »

Явно няма да имам съмишленици. Аз все пак започнах. Днес съм на трети ден. Чувствам се страхотно.
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #858 -: 12-09-2017, 13:16:14 »

Гладувам, за да отслабна не е достатъчно добра причина да гладуваш. Това означава - като спра да гладувам ще надебелея отново. Измисли си някаква допълнителна причина.. Второ, захранването е по-важно от самото гладуване. 10 дни гладуване - поне 10 дни захранване ....а ти говориш за вълчи глад на 2 ден. Ако нямаш опит в гладуването ...1 ден седмично гладуване за 10 седмици ми звучи по-добре от 1 гладуване за 10 дни и след това издънка в захранването и прекалено голям стрес за организма ти, защото не е привикнал с подобно дълго въздържане от храна. Всъщност като се замислих ти може би говориш за режима на Ковачева/Емилова, а не за истинско гладуване на вода?! Тогава може 10 дни, ама внимавай със захранването  :surpris_23:
Активен

terri

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #859 -: 12-09-2017, 22:16:15 »

ogrizko, мерси за съветите, полезни са. Не, не става въпрос за Лидия Ковачева. Под "глад" аз разбирам да не се яде храна, а плодовете са храна все пак, та макар и да са само 800 гр. А иначе почти всичко за гладуването съм изчела. Не започвам внезапно дългосрочно гладуване. Преди това съм правила по един път седмично няколко пъти, след това направих едно три дневно, след това 6-дневно и накрая 10-дневно, което не исках и да прекъсвам, защото се чувствах супер добре. Просто се изплаших че "много добре не е на добре". Освен обложения език и странен вкус в устата, а също и забавената обмяна на веществата /за това пия на 3-4 дена чай сена/, друг дискомфорт не чувствам. А относно мотивацията, това да се чувствам щастлива, пълна с енергия и по-спокойна от преди, малко ли е? Ще пиша скоро за резултатите и усещанията си.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.