Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320243 пъти)

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #800 -: 20-04-2016, 11:05:48 »

 :Content_14: :Content_14: :Content_14:

От този месец реших, че всеки петък ще се въздържам от храна и вода(сух пост), за 36 часа. На този етап това ми е достатъчно, а като се поболея -повече. :Content_22: :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #801 -: 20-04-2016, 14:28:44 »

Здравей, cherry ! Денят на двете тръби е утре 21.04 ,един ден преди пълнолуние или с други думи казано, 14 -ят лунен ден.Успех в гладуването  ! :peperudi:
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #802 -: 20-04-2016, 14:29:11 »

Здравей, cherry ! Денят на двете тръби е утре 21.04 ,един ден преди пълнолуние или с други думи казано, 14 -ят лунен ден.Успех в гладуването  ! :peperudi:
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #803 -: 20-04-2016, 14:32:30 »

Съжалявам  :Confus_3: постнала съм го два пъти
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #804 -: 20-04-2016, 15:12:13 »

Здравей, cherry ! Денят на двете тръби е утре 21.04 ,един ден преди пълнолуние или с други думи казано, 14 -ят лунен ден.Успех в гладуването  ! :peperudi:
Да,сори за грешката.Двете тръби са утре-от 18:26 часа, до вдругиден(петък)-19:22 часа.
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #805 -: 26-04-2016, 14:16:18 »

Чери, изумяваш ме с каква лекота постиш. Шапка ти свалям.
Аз пък се водя по дати за житния режим. И вчера направих еднодневно. За първи път започнах деня с клизма и цял ден ми се спеше. Легнах си в 22:15 и спах 10часа. Днес вече ми беше по-лесно, но волята ми не е достатъчно силна и хапнах салата.
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #806 -: 10-06-2016, 07:21:15 »

Миналата седмица-7-дневно водно гладуване. :weight_lift:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #807 -: 16-09-2016, 10:46:35 »

Днес отново съм сухопостеща и ....смирена.  :love_028:

"Хората съкращават живота си повече от преяждане, отколкото от недояждане. Има болести, които се лекуват с глад. Обаче не всякога гладът е на място. Някога гладът се отразява добре и върху здравите, но когато той се явява като вътрешен подтик. Някой съзнателно се подлага на глад, но се плаши и прекратява гладуването. Тогава се явява в организма му известна отрова. Знай, че и с малко храна може да се прекара. Гладът е вътрешен подтик в човека, който го укрепва и обновява. Ако гладуваш със страх и съмнение, гладът произвежда обратна реакция.
Постът е за болни, за грешни хора, а не за здрави и праведни. Само болният човек се лекува чрез пост. Здравият трябва да яде, без да преяжда. Щом преяде, той е нарушил законите на правилното хранене, заради което трябва да пости.
Целта на поста е да се филтрират мислите и чувствата на човека. От друга страна, постът е нужен за почивка на организма — външна и вътрешна. Постът се препоръчва и като средство за лекуване. Във време на пост горенето в организма е по-силно, благодарение на което става изгаряне на всички вещества, които са причина за различни болести, неразположения и недоволства.
Да не окалваш езика си с нечисти думи, това е пост. Да не окалваш ума си и мозъка си с лоши мисли, това е пост. Да не окалваш сърцето си с лоши чувства и волята си с лоши постъпки — това е пост.
Който иска да пречисти своята нервна система, трябва да пости поне четири пъти в месеца. Да знаеш как да постиш, колко време да постиш и кога да постиш, това е цяла наука. Пречистиш ли нервната си система, ти придобиваш в съзнанието си повече светлинна енергия."

http://biozemedelie.com/hrani/petar-danov-lechenie-hrana-post/
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #808 -: 16-09-2016, 20:36:56 »

 :Content_14: :Content_14:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #809 -: 05-12-2016, 11:04:45 »

ЗДРАВЕЙТЕ,
Вчера ми бяха първите 36 часа водно гладуване, но за мое учудване още в 15.00 часа след обяд усетих слабост в ръцете и краката, изкачвах стълби с усилие, а късно вечерта усетих и леко замайване.  Въпросът ми е на какво може да се дължи това според Вас и вашия опит в гладуването?
Искам да уточня, че след събуждане изпих 15 грама (половин пакетче) английска сол, (с цел изчистване на храносмилателния тракт) която не ми подейства изобщо (за пръв път вземам англ.сол и реших да тествам с половин пакетче, за да видя как ще реагира тялото ми). Към 19.00 часа направих и клизма.

До сега съм правила само плодувания по схемата на Лидия Ковачева (през месец правя по 15-20 дни само на по 1 кг плодове дневно) и винаги съм се чувствала супер жизнена и енергична. Очаквах при водното гладуване да се почувствам още по-енергична (поне първия ден, когато тялото черпи от мазнините), но уви - изпитах странна слабост във всеки един смисъл.

За протокола - веган съм от2014 г. насам (на високосна хапвам риба или суши), махнала съм всички глутенови храни от менюто си , не ям захар и мед (подслаждам мн.рядко със стевия или ксилитол). Храня се основно със сурови зелени зеленчуци, варива, ядки.. До обяд хапвам само плодове и/или фреш от морков, джинджифил и цвекло.

диагностицирана съм с Множествена склероза, но съм имала един-единствен сравнително лек пристъп през януари 2014 г. От тогава изцяло промених храненето си, започнах да постя и плодувам, обърнах се и към аюрведа...и в резултат на тези ми опити за здравословно хранене и живот, слава на Бога, не съм имала втори пристъп, а лекарите считат, че все по-уверено се отдалечавам от диагнозата.

Деня преди гладуването изкарах на гореописания морковен фреш, + 4 мандарини (от дребните) + 2 зелени ябълки + зелева салата с авокадо, а късно вечерта хапнах малко кисело зеле (изкиснато от солта) и едно варено цвекло.

Като благодаря, че така търпеливо изчетохте словоизлиянието ми, моля по-опитните от Вас да дадат предположение на какво може да се дължи тази отпадналост и слабост? (естествено, тя не ми пречеше да си върша ежедневните неща, но въпреки това бях в мн.лоша кондиция). тази сутрин се захраних с фреш от грейпфрут + няколко мандаринки сутринта и веднага ми светна :)))

 :Confus_34: :flowers2: :fluretaa:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #810 -: 05-12-2016, 11:27:07 »

Като за първи път е нормално. Организмът ти още не е привикнал към пълно въздържание. След втория-третия ден тези реакции би трябвало да отшумят, но пък след това - около петия ден - отново се засилват заради нарастващата ацидозна криза, която отшумява до към 7-10 ден. При всеки  е различно. Гладуването си е изпитание. Трябва специфична мисловна нагласа.
Активен

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #811 -: 05-12-2016, 11:44:04 »

Абсолютно си прав. Този път за жалост не се бях настроила на духовна вълна, умът ми не беше в покой, даже се скарах на няколко пъти с майка ми  >:( ... Вън от това си давам сметка, че от една година провеждам терапия на множествената склероза по методиката на една американска лекарка (излекувала българската баскетболистка Гергана Брънзова). Лечението предвижда ежедневен прием на ниски дози нистатин (с цел изчистване на кандидата). И е напълно възможно да е станала някаква реакция след спирането му (макар че като съм го спирала при плодувания не е имало проблем). Благодаря още веднъж. сега се хванах да чета научния труд на Бате Бино, защото срам-не срам, до сега не го бях изтегляла за четене.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #812 -: 05-12-2016, 12:25:59 »

fitblond , понеже питаш на две места, отгаварям и на двете - и на ЛС  и тук :)
Причината  за слабостта е една и е безспорна - тип ВАТА си. Вата гладува много трудно именно заради слабостта. Без изключения!  ;)  С времето става по-лесно, но никога не се достига "потенциала" на кафа, дори и на пита!

2. Иска ми се да употребя по-силна дума за "лечението" с нистатин , но се въздържам :)
   Твърде нискоинтелегентен подход , предложен от лекар, който явно не е запознат със страничните  ефекти на нистатина . И че има достатъчно надеждни натурални методики за целта.   ;)
И отново "неудобният" въпрос - след като веднъж се е стигнало до там , организмът да позволи на кандида да го превземе, какво ще ни гарантира , че това няма да се случи и в бъдеще ?  :surpris_23: Ще пием всеки сезон нистатин ли ?  :surpris_23:

 И трето - само с нистатин ли е лекувана множествената склероза?  Твърде елементарна причинно-следствена връзка за такава сложна автоимунвна болест. Има ли някъде информация да се запознаем ? Много хора имат кандида , но далеч не всички от тях развиват и  МС. Което значи, че има и други причини, няма да е само едната кандида  :surpris_23:  
« Последна редакция: 05-12-2016, 12:51:05 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #813 -: 05-12-2016, 16:51:09 »

Бате Бино, и аз ти отговарям тук, след като ти отговорих и на лични - тази Ан Борох лекува основно с промяна в диетата - махане на млечни, на глутен, на сладки плодове, на подсладители, на фабрични боклуци (само месо позволява, но аз също съм го махнала от менюто си). идеята е, че основно чрез правилна диета (сурови храни, зеленчуци в изобилие, сурови ядки и варива), организмът сам можел да пребори кандидата. Добавките (и нистатинът в т.ч.) са допълнение към терапията. Дори нистатинът не е задължителен - тя предлага първо да се започне с растителен антигъбичен препарат (довечера ще погледна кои билки изброява тя) и едва ако след няколкомесечно лечение не се подобри състоянието, да се премине към лекарствата. Аз, обаче, реших да действам с тежката артилерия и си позволих да го включа като допълнение към режима си. През април това мое решение ми докара стомашно разстройство ден преди рождения ми ден...но след това тъпо и упорито го включих отново, в по-малки дози. Аз съм последният човек, който ще се обяви в защита на хаповете и на фармацията, но си признавам, че още на първата седмица почувствах сериозно облекчение на придружаващите болестта симптоми като изтръпване на ръцете и схващане в крайниците. Следя си кръвните показатели (ако въобще може да се вярва на лабораториите) и за сега не виждам отклонения. Добрата страна на "лечението" е, че чрез него спрях интерфероните, които определено ми оказваха далеч по-големи вреди. Наясно съм, че тази лекарка (като типична американка), не е стигнала по-далеч от замяната на една химия с друга, но отличните резултати, постигнати от пациентите й (говорим за изчезване на плаки и тотална ремисия) ме мотивираха да пробвам. Естествено съм много далеч от мисълта да превръщам хаповете в част от живота ми и дори в част от лечението ми.

Ето защо реших да започна с курсове на гладолечение. Планирам и посещение в индийска (аюрведа) клиника, лекуваща мс, но към момента финансови причини ме спират.

Ето сайтът на "американската кака" http://www.annboroch.com/ . Типично по щатски, тя е дала само насоки онлайн, а основната информация е платена - съдържа се в книгата й. Сега си давам сметка, че тя не засяга научно твоя въпрос - какво ще стане, ако кандидата се върне. идеята й е, че с коректно хранене, билки и добавки, каквито тя щедро препоръчва (витамини, омеги и пр.), може да се потисне развитието на кандида. Не съм специалист, нейното обяснение звучи повърхностно, но просто в един период реших да пробвам.

Мерси за отделеното време! поздрави и ще давам отчет как върви гладуването другата седмица!

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #814 -: 05-12-2016, 17:34:26 »

Е, така по-подробничко е друга работа вече  :pensif_29:
Но това не е "типична американска лекарка" обаче. :) Тук имаме натуропат! Че и хубавица, откъде я изрови..  :Appetit_17:  Подходът си е правилен, ( говорим за кандидата обаче, а не за връзката кандида- МС. Възможно е да има и такава, много е ценно ако някой го е установил някак си.  ) 
Явно се разчита на база на всичките препоръки и смяна на начина на живот, организмът, веднъж вече изчистен,  да стане по-силен и да не допуска някаква си кандида да си разиграва коня. Нормално е ,това е основна идея на натуропатията. Четох някъде , че преди стотина години и повече - кандидози въобще не е имало! Идва захарта - идва и кандидата. 
Но как това ще го спазва средният американец.. нямам идея. Те си знаят  tooth

Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #815 -: 05-12-2016, 18:14:30 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Шефът на един винпром имаше лаф: "Можело като се наложело" - та и със средният американец е това положението. А докторката я обидих на "американка", защото въпреки всичко хубаво, което съветва, все пак не е против месото и яйцата (стига да са био и домашни) и предписва витамини с шепите. От всичките й предписани неща вземам само Келп и обмислям Омега 3. но ако ги взема всички, трябва на ден да пия по две шепи буквално. ... в книгата й имаше описана връзката между кандида-пропускливи черва-интоксикация-разстройство на имунитета-автоимунни заболявания (и мс в това число). Самата Анн Барох е била с МС (и то в тежка форма) и казва, че благодарение на режима си вече е здрава. Както и да е.

Сетих се и нещо друго - от близо седмица ме мъчи някакъв вирус с обща отпадналост и унесеност на моменти. Ту се подобрявам, ту отново ме "грабва". точно по тази причина реших да тествам "рецептата" на д-р Атанас михайлов, който за лечение препоръчва супена лъжица английска сол и цял ден глад (само чайове и вода) http://www.blitz.bg/obshtestvo/unikalna-retsepta-ot-nash-doktor-lekuva-grip-za-24-chasa_news368427.html

Възможно ли е вчерашната ми отпадналост да е следствие на вируса, а не на самото гладуване, защото то е много малко като време?

И какви биха могли да са причините английската сол да не ме хване? сутринта изпих половин пакетче, легнах си и.... цял ден никакви позиви. Ама никакви, все едно съм яла най-затягащите храни на света  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: .. вечерта оправих нещата с клизма, но въпросът ми си стои...
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #816 -: 05-12-2016, 23:09:16 »

Така, така ...нещо си се изсилила според мен като за пръв път :) Защо реши да правиш 36 часа? Приеми, че това е стрес за организма ти ...той не е свикнал дори 24 часа, а ти го хвърляш направо в дълбокото ..повярвала си си повече и с това може да си имаш проблеми :) Дай сега направи 10 дни, щом като веднъж си изкарала 36 часа ...шегувам се ;) Просто недей да избързваш, направи 3-4 по 24 часа организма ти да привикне малко към този тип въздържание и после прави по 36 часа ако искаш. А това, че си вата ...някъде даже май казват, че ватата не трябва да гладуват. Но пък аз съм правил 10 дни примесено - сухо и водно гладуване, значи може. Пък и други съм чел, че са правили ..имаше едно момиче с доста дни даже на сухо дето също беше вата сякаш. Така че като искаш гладувай, ама бъди разумна ..аз въпреки че съм вата тъпчех страшно много и малко се движех и бях понапълнял даже, така че можех да си позволя повече гладуване. В момента 1 ден гладуване на 2 седмици го чувствам добре, иначе май повече ми идва стреса в организма. Абе, както и да е ...най-важното е да си разумна и да трупаш опит постепенно, а не да се изсилваш. Защото ако не се захраниш правилно или се изсилиш се сещаш, че нещата могат да имат и обратния ефект. Както и да е ..ти виждам, че имаш характер, така че ще се справиш!  :pensif_29:
Активен

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #817 -: 06-12-2016, 12:31:05 »

никаква вата не съм, уви. питта-каффа съм. целта ми е да намаля питта-та, защото по думите на един аюрведа лекар, питтата ми е придобита, а не вродена, ето защо трябва малко да я намаля. https://www.facebook.com/profile.php?id=100012602353354 - ето тук можеш да ме видиш

относно 36-тте часа - в събота вечерях в 21.30 вечерта. това е последното ми ядене за деня. от сутринта стартирах глада и се захраних вчера в 9,30 часа. т.е. от 21,30 вечерта в събота до 10.00 в неделя, голям глад не съм гладувала  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

fitblond

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #818 -: 06-12-2016, 12:57:11 »

иначе се захраних с фреш грейпфрут, разреден с вода. а след няколко часа - няколко мандаринки. към 14.00 часа на обяд си разтворих конопен протеин в кокосово мляко неподсладено, след час - 1 авокадо. а вечерта - варен картоф със зелева салата!!!
Активен

ogrizko

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 167
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #819 -: 06-12-2016, 13:22:50 »

да, наистина си красива ...а иначе не знам каква каффа си, според мен си вата-питта по конструкция и вероятно питта по характер, понеже си прекалено заредена с енергия и самоуверена според мен ...даже според мен вече като си направила 36 часа гладуване сигурно си мислиш, че вече може да пробваш и 3 дни глад за по-голямо предизвикателство! абе, ти си знаеш ...аз само 2 неща ще те посъветвам:
1. гледай да не пукнеш от прекалено голямо напъване за гладуване
2. гледай и след другите гладувания да внимаваш със захранването както сега даже повече, понеже по-голямо гладуване още повече се внимава и повече продължава захранването
Активен
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 23 запитвания.