Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320230 пъти)

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #760 -: 21-11-2014, 09:59:58 »


До тук добре- имаме тези, имаме въпроси, няма ясни доказателства в защита на тезите.

Разбираема е разликата в стойността на разсъждения, основани само на разказ и такива след лично наблюдение, уточняващи въпроси и пр.
    Забавното е че дискутираме разсъждения, но без тях няма да стигнем и до отговорите. По интересно е ако можем да дадем отговор на въпросите и да защитим тезата която отстояваме.

При всяко въздържане от храна киселинността в цялото тяло нараства, понякога до много високи граници.
    Добре - Защо е така, защо се увеличава киселинността, нали тялото трябва да е алкално?
Кое се променя толкова драстично в стомаха, че той почва да дава фира по време на въздържане от храна ?

 След като гастрит се повлиява от пиене на вода(Гастрита нали е именно ниска гъстота на стомашните сокове)-
Защо повишаване на киселинността(ниско pH) в стомаха да е причина за усещането за пареща болка на хранопровода, при положение че средата в стомаха се предполага че трябва да е кисела?

Имаше една рападжийска песен преди време: "..Въпроси без отговори, Въпроси без отговори.."  tooth

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #761 -: 21-11-2014, 12:10:57 »

Киселинността може да бъде увеличена по време на гладуване по много причини, в зависимост от заболяванията, които всеки човек има.Стесненията - при входа и изхода на храната от стомаха, проблеми със жлъчката или дванадесетопръстника, проблеми с панкреаса и много други могат да водят до киселини.Тогава приема на вода се спира за 24  часа, а после отново се продължава гладуването с вода.Сухото гладуване без прием на храна и вода обаче е опасно при заболявания на бъбреците.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #762 -: 21-11-2014, 13:43:10 »

 Ели, Вова, или някой друг ако е запознат -  интересувам се от начини за измерване киселинността в стомаха, различни от тоя със сондата , която минава през носа и стига до стомаха."Гастритата" казват, че друг начин нямало. Ясно е , че  със сондата ще е най-точно, но струва 200 лв и е инвазивен метод, предпочитам да намеря някой алтернативен, па макар и  не толкова точен. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #763 -: 21-11-2014, 18:04:04 »

   
   Сещам се за един добре познат метод, и той е инвазивен, но поне би коствал едни лакмусови лентички или най-много от по-скъпите разтвори на капки за мерене на pH и естествено огромното желание за екперимент  :P

   4 пръста в гърлото и да помахаме на стомаха от там, така ще имаме материал под ръка да измерим pH на стомашния сок,
обаче може да се окаже пагубно за хранопровода, гърлото(гласните струни), като се има предвид че е добре да се направи на празен стомах, като не сме приемали вода или храна поне няколко часа, т.е. гъстотата на сока не би трябвало да е нарушена от никакви субстанции.

В името на науката трябва да се правят жертви, желаещи?   ;D  :surpris_23:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #764 -: 21-11-2014, 18:27:42 »

Дай нещо по-цивилизовано, няма ли ?
Че и цели 4 пръста в гърлото ... ? tooth
« Последна редакция: 21-11-2014, 18:29:52 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #765 -: 21-11-2014, 20:36:48 »

Добре де , нещо взех да се обърквам. От всичките изчетени тук теми ,бях останала с впечатление , че сухото гладуване е в пъти по-добро от водното или поне от гледна точка на ефективност ( нали 1 деен сухо се равнява на 3 дни водно. ) Обаче Вов казва, че това не е така ( поне така аз го разбрах ) -поне това е установил от дългата си практика. Може ли малко аргументи за и  против сухото, по-точно подкрепа за сухото. Търся истината за себе си ( и отговорите , от които имам нужда да реша към какво гладуване да се насоча, като си мисля че  не съм успяла да се затлача и зашлаковам  за 30-те ми години чак толкова много , пък и нямам здравословни проблеми...То е ясно че всеки прави свой ( най-добре осъзнат избор ) Но както казва един почетен съфорумец " Да направиш правилният избор ти трябват варианти. Колкото повече варианти имаш, толкова  по-трудно можеш да направиш правилният избор "
Та така , ще се радвам на варианти  :thankyou:
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #766 -: 21-11-2014, 21:19:53 »

 Хухуу  трябва от време на време нещо стряскащо, иначе е скука само сериозно да приказваме :)
 бате Бино цивилизованото е 24ч. с тръбичка до стомаха както са ти казали хората от гастрото и струва скъпо. Не става ясно броя на пръстите ли те притеснява или самата процедура  :D все пак искаш ли да измериш това pH или не?

 Да не остане някой с впечатление че агитирам за тази процедура- може да е кофти ефекта върху лигавицата на хранопровода и гърлото. Или пък може да не е толкоз зле, ако има хронична алкалоза в стомаха няма да изгори толкоз много!?  :surpris_23:

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #767 -: 21-11-2014, 22:27:34 »


Настрана майтапа, като продължение на предходния ми пост и че засегнахме въпроса за Киселинността в стомаха (pH), Стомашния рефлукс, Гастрита и не адекватната работа на клапата в края на хранопровода, попадам на материали в които като причинители на горните, се изтъкват именно следните причини:

  1. Ниската гъстота на стомашния сок (високо pH, т.е. ниската киселинност в стомаха):
Като главна причина за Стомашния Рефлукс и Гастрита се изтъква именно ниската/недостатъчна киселинност в стомаха. Това на свой ред води до понижено производство на храносмилателни ензими (Панкреатични и Стомашни), което води до частично и непълно разграждане и храносмилане на Белтъчини, Мазнини и в частност и на Въглехидрати.

  2. Свръхразрастването на бактерии в стомаха:
Ниската концентрация на стомашните сокове, което предполага че pH там е по-високо от колкото трябва да бъде, се явява предпоставка бактериите в стомаха да живеят по дълго.

  3. Не пълно храносмилане на Въглехидрати:
Тука изтъкват Въглехидратите като основен/предпочитан хранителен източник от бактериите. Когато в стомаха има непълно разградени въглехидрати, това задвижва верижна реакция- те ферментират, което води до образуване на водороден газ (H).

Стомашен Рефлукс, Гастрит
   Именно производството на този газ и последвалото увеличено вътрестомашно налягане всъщност избутва стомашните сокове в посока отдолу на горе и така те преминават през клапата на хранопровода и изгарят неговата лигавица. 
   Когато това се случи, усещането е изгаряща болка в гърдите- Стомашен рефлукс, а когато стане хронично може да доведе до познатото ни състояние- Гастрит.

При повишеното вътрестомашно налягане или проявата му, хората сме свикнали да казваме че "имаме киселини".

Дали това означава, че средата в стомаха като следствие се е подкиселила повече от колкото трябва/нормално, или първопричината е в ниската киселинност в стомаха?!  ;)

 
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #768 -: 22-11-2014, 01:52:43 »

Здравей и тук Зинаида: сухо или водно гладуване. Тук във форума под сухо гладуване http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1328.0 изчетах почти всичко, както и Филонов(ако четеш руски е супер). Постовете на Лунното Момиче и Buku бяха много информативни в моя случай. И оффф, наистина май трябва да се прекъсва гладуването когато на жените им идва цикъла(имах доста проблеми с това вече 2 пъти, и добре че разумни съфорумци помогнаха:-) Успех при вземане на решението.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #769 -: 22-11-2014, 09:55:45 »

За мен сухото гладуване е изключително екстремен метод за детоксикация и причинява силен стрес на тялото именно, защото един ден сухо се равнява на няколко дни водно гладуване. Представете си, че съществува метод, чрез който е възможно за времето от  една секунда/минута/час/ден да се отстранят всички налични токсини от човешкото тяло. Вероятно резултата от толкова бърза детоксикация би завършил фатално. И е вероятно да се случи така, защото тялото няма да може да преживее шока от силната абсиненция, която би настъпила при толкова бърза детоксикация. Проблемът е че сухото гладуване детоксикира прекалено бързо и не осигурява нужното време за адаптация на тялото. Харесва  ли ни или не истината е че токсините са част от нас. Не може да сме ги набавяли цял един живот, а да очакваме да се избавим от тях в рамките на няколк дни. Подобни очаквания са наивни. Това, че някой успяват да практикуват с успех сухо гладуване означава ли непременно, че всеки би могъл да постигне подобен резултат?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #770 -: 22-11-2014, 13:06:03 »

Де Ниро, (И Вова )

и моята логика по отношение на сухото гладуване абсолютно съвпада с вашата, обаче аз гледам да се ръководя от една по-"висшестояща" логика   ;D - И тя е : " ЛОГИКАТА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ  ЗНАНИЯТА ТИ "  ;)  ОПТИМИЗИРАШ ЛИ ГИ - ОПТИМИЗИРА СЕ И ТЯ  ;D :pensif_29: ( прочетете този ми стар пост , поучително е http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=553.msg20597#msg20597 )    

Явно има какво да учим, защото погледнете за какви изцеления става въпрос посредством сух глад! И  това е само първият случай, на който попаднах в случаен раздел от руския форум.

Жената е  имала  Ревматоиден полиартрит ! увеличен черен дроб с 3 см,  увеличена щитовидна жлеза, ендометриоза, липса на овулация, екзема на краката, шум в ушите, постоянна температура 38 градуса, сковани стави, липса на подвижност и  болки във всички стави, отоци по коленните стави.. ( и още ..:) )

Скочила е твърде бързо в едно 21 дневно гладуване на вода, разбрала си е грешките, но така и така усеща, че това не е нейният метод..
После провежда 2 месеца сухо каскадно (4 дни сухо, 4 захранване) , и още 30 дни 5 на 5 ! И на всичко отгоре е вата! ( 170 см 50 кг )
Както се досещате , от болежките не остава следа.. :peperudi:
Темата е активна вече четвърта година , следователно резултатите са достатъчно устойчиви и убедителни.
http://golodanie.su/forum/showthread.php?t=8559
Явно това е наистина велика методика, аз не знам какво друго би оправило такива сложни патологии, при това само за 3 месеца. И да, може и да не е за всеки тоя сух глад, но отличните отзиви са май твърде много, за да се плашим  :)
« Последна редакция: 22-11-2014, 13:18:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #771 -: 22-11-2014, 13:14:04 »

Гроуи, има и още причини за рефлукса ( напр. хиатална херния) , но мен ме интересува друго, а ти така и така си набрал инерция, затова донади още малко инфо :)  ( тъкмо да ме разтовариш малко от към време :) )
Откъде идва ниската киселинност в стомаха, освен от лошо работещ жлъчен мехур? ( той изстрелва в грешна посока  алкален сок , който смесвайки се със стомашните сокове намалява pH-то им ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #772 -: 22-11-2014, 13:31:58 »

Моите уважение към знанията ти Бате Бино, но бих искал да те попитам: а как ще прецени болният дали ще успее да преживее стреса от 4 дни сух глад например? Къде е гаранцията за него, че експеримента му няма да завърши с летален изход? Аз лично не вярвам, че бих могъл да преживея 4 дни сухо гладуване.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #773 -: 22-11-2014, 14:05:24 »

Нямам големи знания по гладуването, приятелю, точно това ми беше и мисълта :)  Но поне практика имат хората, ще проучваме, ще се настройваме.. :) Точно за такива случаи ни трябва "положителното мислене" , а не за това че напр. политиците ще си свършат работата , а от нас се иска само да сме оптимисти  tooth
Щом Щенников направи 25 дни сух глад, защо ние да не можем поне 5 ?  Не е толкова страшно не бой се, важно е всичко да става постепенно!  
Гаранции - само в Технополис и в Практикер :)  Не съм чувал  лекар да издава гаранционна карта   tooth

А в случая жената с полиартирта няма голям избор.. това заболяване води до инвалидна количка! В нашия блок имаме една много добра и симпатична женица - д-р Митева,  и много й и мъчно горката, че дори като лекар не успя да се излекува от тоя артрит, първо бяха патерици, после проходилка, накрая в количка..  :-\  много лошо
 ( Най-вероятно защото не вярва , че това е възможно..  ;) , а точно така ни учи НАУЧНАТА Медицина - Ревм.полиартрит не се лекува!   :surpris_23: )
« Последна редакция: 22-11-2014, 14:17:41 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #774 -: 22-11-2014, 14:18:29 »

Лекува не сухото гладуване, а уникалните възможности на нашият организъм. Тук всеки се стреми да достигне до правило, а такова няма. Ако тялото ти е в добра кондиция и не прекалено замърсено и плодуването би дало резултат. Правилната преценка идва полека с познанието/ а не нечие чуждо знание/. Поемете тази светла отговорност и опознайте себе си.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

zinaida

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 200
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #775 -: 22-11-2014, 16:23:55 »

Аааааа Бате Бино , как да разбирам думите ти " Нямам големи знания по гладуването" , след като си написал дипломна работа на тема Лечебното гладуване, а аз съм  разпечатала 69-те й страници, да си ги имам за настолна книга ?
То е ясно , че човек се учи докато е жив , а най-добрите уроци са тези , които практиката ни показва( нашата и чуждата) , но все пак ......прозвуча ми малко странно....
« Последна редакция: 22-11-2014, 16:25:40 от zinaida »
Активен

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #776 -: 22-11-2014, 18:27:51 »

Бате Бино и Тихия, много благодаря! Хубави и поучителни думи. Наистина какъв тип гладуване човек си избира зависи доколко познава собственото си тяло и кой тип му отговаря най-добре в момента.

При моите по-дълги гладувания най-добре ми се отразяват 3 дни сухо и след това 5 дни например водно гладуване. Но както научих наскоро от Вов, явно трябва да се гладува по-дълго заради двете очистителни кризи. Иначе при сухото гладуване нямам апетит, а ако започна първо с водно ме мъчи глад първия и донякъде и втория ден.

Успех на всички.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #777 -: 23-11-2014, 21:37:55 »

Толкова много въпроси!...
Според мен, не трябва да забравяме, че:
- никой не знае всичко, дори само за едно просто справяне с полиартрит( ;))
- няма двама еднакви човека, следователно няма такива рецепти и методики, които правомерно да са отлично приложими за всички. Винаги има различни доши, страхове, степен и вид замърсявания, време от месеца (и жени и мъже), околна среда (със стотиците й съставляващи), различни знания, различни по сила устремености към здравето и пр. и пр.
- и бой с пръчки или с кожени ленти може да има полезно въздействие, но ние търсим най-доброто положително въздействие при най-малко или никакво вредно въздействие. Може да се нарече ефикасност (не ефективност).
- много е важно да не забравяме, че когато някой(я) напише във форума напр. "плодувах Х дни, получих У изменения..." това почти нищо не значи: от какво изходно състояние, в каква обстановка, ходи ли на работа, вкъщи ли стоя, кой какво ти говореше, какви точно плодове, как и колко точно ги дъвчеш, освен тях каква, колко, кога и пр. вода...? и мн. други фактори, и действия изобщо не се съдържат в горното съобщение...
[Съзнателно опростявам, за стане ясна тезата]

Та, затова е напълно грешно да сравняваме с лекота "водно" със "сухо" и пр.
Дори само поносимостта към болка може да бъде решаваща за точния характер, изменения, резултати и пр. на даден метод при даден човек. Също фактът, че един човек "не бил излекуван" с "водно" (което прилагал някакви дни), след това се излекувал със "сухо", този факт не отчита какво точно е било въздействието на водното?

Някой знае ли случай, при който "успешно" излекуван съ сухо, си е правил след това изследване за костна плътност? Ами ако това е бил човек с първоначално намалена такава?
Тоест, не твърдя, че дадени състояния не може да се повлияят със сухо въздържане от храна. Само заострям вниманието, че то причинява поне  и намаляване на костната плътност и това за мен винаги е вредно, особено ако има метод, който не я намалява...
В единия случай (водно) обикновено става дума за прилошаване, временни болки, слабост, общо неразположение... но това са видимите неприятности. А какво точно са някакви други, невидими с око - досега не съм срещал, нито чел. А ползи - умопомрачителни!
В другия случай (сухото) - също има ползи, и то - огромни, но има и изследвани, доказани вреди - за костите. Това е... учим се, разсъждаваме...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #778 -: 23-11-2014, 21:49:32 »

Сега не си спомням точно защо, но повишаване киселинността на цялото тяло е наблюдавано от известни автори и просто трябва да се има пред вид - иначе и гастрит, и некървящи язви се лекуват съвсем успешно с въздържане от храна(!)
Бино, не познавам друг метод за изследване на всичко на стомах, освен сондите ... и през носа и през устата са крайно неприятни, дори мъчителни (освен ако не се използва някоя отрова за обезчувствяване (пардон - обезболяване  ;)) на носоглътката.
Не ми изглежда редно и да се предизвиква повръщане при празен стомах - освен дето количествата сок са малко, отделните видове се образуват за доста време, не си представям, как някой ще си разтваря гърлото толкова дълго или толкова пъти. Пък и не е безопасно минаването на стомашен сок през места, които не са предназначени за него и за чието здраве и поносимост към този сок не сме убедени.
Изобщо "НЕ ВРЕДИ!" е поне толкова много изпълнено със съдържание и смисъл, колкото и "В здраво тяло - здрав дух"...

А кратковременните промени сухо - водно/плодово/зеленчуково/белтъчно( ;)) и пр. ми изглежда да сътресяват организма твърде силно и в съвсем различни посоки.
Както е установено и потвърдено многократно, необходими са от 4 до 12 (средностатистически) денонощия, за да мине киселинната криза и организмът ни да започне да "подрежда" къщичката си, придружено с плааавно подобряване на самочувствието, повишаване на цялостната работоспособност, постепенно изсветляване на урината... накрая и проясняване на зрението (видими изменения). Още от самото начало на захранването - добавяне на малко сок към водата, се наблюдава увеличаване на ръста, но в границите до 1-2 см, което не е много и най-вероятно се дължи на изхвърляне на боклуци (намаляване на ръста) от междупрешленните дискове (причиняващи дископатии), ставни хрущяли и пр. и последващото им допълване с течност и минерални соли от соковете...
Ако обаче някой измери или вече е наблюдавал внимателно измененията на ръста при сухо въздържане от храна, най-вероятно е забелязъл много по-големи изменения, които не може да бъдат възстановени да края на лечението... Тоест, при въздържането от храна с пиене на вода и пр., исканите изменения настъпват след определено време. Прекъсването на на процесите се отразява по какъв точно начин (изследвано надълбоко и на широко)?
А какво точно става следствие на сътресяването - не скам и да изследвам.

Моля, извинете за дългите писаници.  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #779 -: 23-11-2014, 22:12:12 »

Напълно споделям и подкрепям тезата, че вълшебна лечебна съставка, както и универсален лечебен метод не съществуват. Борбата тук е решаващият фактор. Както казва Лидия Ковачева "Здравето заслужава онзи, който умее да се бори за него". И разбира се ключова роля в тази борба изиграва чистотата в тялото. В нашите възможности е да поддържаме в изрядност тази чистота, чрез различните детоксикиращи методи сред които е и РЕДУЦИРАНЕТО(намаляването) НА ОПРЕДЕЛЕНИ ЗАВИСИМОСТИ. Не трябва да забравяме,че употребата на вредна преработена храна е зависимост, както и алкохола и тютюнопушенето. Разликата се изразява само в това, че вредната преработената храна изпълнена с антибиотици, оцветители, овкусители, консерванти и следи от ГМО убива малко по-бавно в сравнение с цигарите и алкохола, но и за това няма гаранция.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.054 секунди с 23 запитвания.