Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320211 пъти)

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #740 -: 04-10-2014, 10:06:42 »

Благодаря ви за отговорите!
Даниела,болката в кръста е като при бременност в последните месеци,когато тазът се разширява чак отива към краката,затова не го свързвам с бъбреци. Но ако не е Рейки няма да се спи изобщо от зор.
Каквото и да е,щом е тръгнало да си отива няма да го спираме,ще изтрая още няколко дни
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #741 -: 04-10-2014, 12:39:53 »

Дано по-бързичко да се оправиш Кате, моите най-искренни пожелания!  :)
« Последна редакция: 04-10-2014, 13:36:45 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Лози

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #742 -: 07-10-2014, 21:35:02 »

Еха, Кате, браво: 4 дни сухо и след това водно. Досега съм успявала 3 сухо и след това 5 водно. Да, Тихия е прав: болестта напуска тялото.

Иначе всяко гладуване при мен е различно. Понякога имам много силни кризи, понякога по-малко силни. Успех и кажи докъде си стигнала.

При мен в момента е 2 ден сухо. Ще видя как ще се чувствам по-нататък и ще решавам в крачка кога да го превърна във водно. Успех на всички и поздрави.
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #743 -: 19-11-2014, 10:27:49 »

Днес ми е 6 ден от водно гладуване.Мисля да е 10 дневно.Но имам един проблем от снощи -киселини.Днес продължават от сутринта и ще са до края сигурно.И преди съм гладувала -от 5-6 години започнаха да се появяват в гладуванията ми.Винаги към 5 ден.То моите гладувания са кратки 5,7,10 дена.По дълго не съм правила.Но помогнете моля ви -киселините направо ме побъркват и не знам как ще издържа до края. Това ми е най-големия проблем при гладуванията.Всичко друго издържам,клизми правя.А интересното е че никога през живота си аз киселини не съм имала-само при гладуването се появяват,така че не е лекуване на стар проблем.И са до края, не ден два примерно.Кажете какво да правя -не издържам.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #744 -: 19-11-2014, 11:14:44 »

Днес ми е 6 ден от водно гладуване.Мисля да е 10 дневно.Но имам един проблем от снощи -киселини.Днес продължават от сутринта и ще са до края сигурно.И преди съм гладувала -от 5-6 години започнаха да се появяват в гладуванията ми.Винаги към 5 ден.То моите гладувания са кратки 5,7,10 дена.По дълго не съм правила.Но помогнете моля ви -киселините направо ме побъркват и не знам как ще издържа до края. Това ми е най-големия проблем при гладуванията.Всичко друго издържам,клизми правя.А интересното е че никога през живота си аз киселини не съм имала-само при гладуването се появяват,така че не е лекуване на стар проблем.И са до края, не ден два примерно.Кажете какво да правя -не издържам.

Здрасти evas, сподели какво усещаш, опиши го как и къде точно?  Сигурна ли си че са киселини?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #745 -: 19-11-2014, 11:37:19 »

И аз съм имала същия проблем, но аз имам язва.Затова не правя гладувания пролет и есен, зима и лято.Имах и аз при едно пролетно гладуване киселини и за 24 часа спрях прима на вода / нито вода, нито храна /.После пак си продължих на вода.Може да имате проблеми със жлъчката, от там също се получават киселини или горчив вкус.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #746 -: 19-11-2014, 11:59:14 »

Днес ми е 6 ден от водно гладуване.Мисля да е 10 дневно.Но имам един проблем от снощи -киселини.Днес продължават от сутринта и ще са до края сигурно.И преди съм гладувала -от 5-6 години започнаха да се появяват в гладуванията ми.Винаги към 5 ден.То моите гладувания са кратки 5,7,10 дена.По дълго не съм правила.Но помогнете моля ви -киселините направо ме побъркват и не знам как ще издържа до края. Това ми е най-големия проблем при гладуванията.Всичко друго издържам,клизми правя.А интересното е че никога през живота си аз киселини не съм имала-само при гладуването се появяват,така че не е лекуване на стар проблем.И са до края, не ден два примерно.Кажете какво да правя -не издържам.
Привет Евас,
Мисля си, че д-р Иванова(purelove) би дала възможно най-адекватният отговор на въпросът ти. За съжаление към днешна дата тя е все още само читател във форума, но да се надяваме, че това скоро, ще се промени, защото виждаме, че има проблеми на които може би тя би отговорила най-професионално съдейки по опита, който има зад гърба си. Прегледай следната тема http://forum.zemianazaem.com/index.php?action=profile;u=10795;sa=showPosts;start=120. Аз лично не открих киселините, като част от изброените ефекти, но потърси и ти, възможно е да откриеш нещо между редовете касаещо състоянието ти. Ти най-добре се познаваш.
Поздрави
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #747 -: 19-11-2014, 14:09:26 »

Благодаря за отговорите.Да точно след приема на вода се появяват киселините -сутрин като се събудя няма и след като започна да пия вода започват и така цял ден докато заспя.Лошото е,че не мога да си позволя да спра водата , защото енергията ми още повече ще спадне,а не мога да си позволя да лежа по цял ден,имам няколко излизания всеки ден,които няма как да пропусна.Явно ще си се мъча с киселини още 4 дена.Но е много неприятно наистина.Проблеми със жлъчка и стомах не знам дали имам,не съм имала оплаквания досега.
Активен

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #748 -: 19-11-2014, 14:15:20 »

Усещането е най вече в една точка в средата в горната част на стомаха,между стомаха и гърдите да кажем.От там започва и там най силно се усеща -болка и точно като киселина-сякаш нещо те разяжда там.Понякога се издигат и нагоре по хранопровода -усеща се същото пареща и разяждаща болка.Достигат и до гърлото.Но най силната болка е мястото, от където започват.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #749 -: 19-11-2014, 14:58:15 »

Евас, това е нормална проява на процесите. Някои автори го наричат киселинна криза. В резултат на състоянието на тялото и духа, цялата среда повишава киселинността си. При всеки - различно.
Аз не бих спирал водата, но
1. Бих си набавил вода с рН над 7 - има такива, продават се.
или
2. Бих пил дестилирана вода.
3. В дестилираната вода бих почнал да разтварям по 1/4 чаена лъжичка сода за хляб и съвсееем малко готварска сол - 1-2 кристалчета или само на върха на чаената лъжичка - на 400 грама вода.
Като наблюдаваш внимателно измененията в усещанията си (по-добре да ги записваш, но точно), постепенно ще уточниш дозировките.

Елия, язва също може да се излекува с въздържане от храна.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #750 -: 19-11-2014, 21:12:31 »

Здравейте!
Имам само един въпрос към Евас.
Приемаш ли някакви медикаменти, особено в дните когато гладуваш?
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #751 -: 20-11-2014, 09:37:50 »


Не,не използвам.По принцип съм против и не употребявам медикаменти.Антибиотик съм пила последно веднъж преди 5-6 години. И преди 1-2 години един-два пъти нещо за глава. Това е всичко.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #752 -: 20-11-2014, 11:29:32 »


Ако не е тайна, какво количество вода приемаш за 1 ден?, всеки от дните, записки водиш ли си.
Имало ли е дни с повече или по-малко вода в сравнение с други дни, увеличаваш ли я, намаляваш ли я?

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #753 -: 20-11-2014, 12:36:15 »

Различно пия.Първия ден бях на сухо,така ми е по лесно да започна.Втория,третия и четвъртия пиех по много,много ми се пиеше, не съм мерила,но непрекъснато ходих до тоалетна.След това като почнаха киселините вечерта на петия ден -вече пиех много по малко.То и едва преглъщах водата от болка.От вчера от 3 следобед спрях да пия вода,но това не попречи на киселините имах много цяла вечер.Днес пак мислих да не пия вода,но след 10 часа пак започнах да усещам леки киселини от време на време.Затова изчаках до 12 и си направих чай мащерка с няколко капки лимон и във водата като пия ще слагам по няколко капки да видим дали ще подейства.Засега нямам.В краен случай ако продължават ще се захраня по рано,защото много се мъча,а ще правя по кратки гладувания до 5 дена,за да ми се поизчисти организма.Въпреки че много искам някой път да направя 14-16 дена,като гледам от клизмите колко е замърсен човешкия организъм.Но ще е по напред във времето и без това засега нямам условия.Аз последните дни мога да кажа, че с такова усилие изкачвам стълбите до 3тия етаж -задъхвам се,разтрепервам се,получавам сърцебиене,едва си поемам въздух.Със сигурност за по дълго гладуване трябва спокойствие и възможност да легнеш във всеки един момент.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #754 -: 20-11-2014, 14:37:58 »

Евас, при "сухо гладуване" организмът ни страда и за да запази някои жизнено важни неща, разрушава други. Разбира се, че ще се задъхваш и пр.
И кой точно с какви аргументи е подкрепил тезата, че трябва да се качваме до "N"-тия етаж в това състояние? Имам препоръки за обратното.
А как точно дишаш? С какво си облечена, какво носиш в ръце, докато се изкачваш? И мн., мн. др... :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

evas

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #755 -: 20-11-2014, 17:17:09 »

Да аз знам,че трябва да се почива,но както писах и преди 2 пъти на ден ми се налага да излезна и после все пак трябва и да се прибера по стълбите :) .Между другото киселините продължават и днес и от утре ще се захранвам, стигат ми седем дена,друг път повече.
Активен

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #756 -: 20-11-2014, 19:26:54 »

Хех мислих че ще можеш да даден по конкретни цифри на приетата вода по дни, мисля има значение и е добре да се следи, най-малкото може да се направят някакви съпоставки м/у количество вода и как се чувстваш за всеки отделен ден.
  Ще трябва някой да ме убеди, че това усещане за парене (киселини), тежест, болка, е заради повишена киселинност в стомаха- гъстота на стомашните сокове, а не е същото усещане за парене , болка и тежест (киселини) в следствие на повишена алкалност в стомаха - намалена гъстота на стомашните сокове, ...или ще трябва сам да убедя себе си :)

Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #757 -: 20-11-2014, 19:41:19 »

Гроуи, причината за паренето трябва да се търси не в киселинност или алкалност, а в работата на клапата  ;) Каквото и да е PH-то  в стомаха  , работи ли добре клапата - тя не пропуска соковете да стигат до хранопровода и да го дразнят.
За мен е много интересно защо клапата отказва  точно по време на гладуване?  ??? Вовата да каже ако знае. За мен това не е нормално, най-вероятно има някакъв храносмилателен проблем, който се проявява при гладуване. И да пада тонуса на клапата.
Би било интересно да се измери киселинността на стомашния сок по време на паренето.
Защото той може да е и алкален , но това се случва само когато жлъчката не е "във форма"( дискинезия) и изстрелва алкален жлъчен сок не в правилната посока.( към 12пръстника) , а в посока стомаха . Обаче пък след като не постъпва храна, то тогава не би трябвало да се отделя и жлъчка ?    ???
« Последна редакция: 20-11-2014, 19:46:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #758 -: 21-11-2014, 00:09:17 »

   
Така е бате Бино клапата ако е читава, няма да пропуска през нея когато не трябва. Обаче ако тя работи правилно само ако средата в стомаха е точно определена- pH да бъде от 1.8-2 до 5-6. Ако падне е добре, само тогава ще се активират нужните ензими, ако се увеличи и стомаха не може да реагира своевременно, това може да е предпоставка за лабава работа на клапата.  ???

Аз го гледам в случай че няма водеща патология а други са причините, т.е. ние съзнателно или не сме ги създали. Например както е при водно гладуване, постъпва количество течност- твърде много или твърде малко. С други думи, ние сме разбъзикали нормалната работа на клапата или функцията на кардиачните жлези, защото да речем средата в стомаха не е оптимална.

   Както е при термостата, отваря и затваря при определени условия(температура), в тази част на тялото това да речем е pH на стомашния сок. Ако не е такова каквото трябва да е, клапата ще пропуска по малко,тя в тоя случай би пропускала ако да речем средата в стомаха не е ОК( напр. се е алкализирала), а пък това не трябва да се случва- средата в стомаха трябва да е кисела.

   Аз питайки по горе evas визирах и себе си, и на мен ми се е случвало да усещам подобно нещо- както тежест и болка от стомаха, така и парене в долната част на хранопровода, но то за последните години е било само и единствено в сл. ситуации:

- чернодробно чистене( големи количества цитруси, растителна мазнина), което знаем лимона алкализира включително и стомаха като минава през него, и в
- деня след воден ден( особено ако във водния ден съм приел повече вода отколкото ми е била необходима), т.е. ако да речем тогава стомашния сок се е бил разредил и при последващо захранване тялото се мъчи с каквото и да му подадеш поради недостатъчната гъстота на стомашния сок.

   Напълно възможна причина е и ако има дисбаланс с жлъчката, те нещата са свързани. За нея знаем че по принцип излива жлъчни сокове, когато постъпва храна/мазнини. Ако не постъпват мазнини които да я стимулират, това ще окаже и влияние върху работата на ензимите в стомаха и неговата работа, т.е. пак в посока недостатъчна гъстота на соковете там.

   Аз се въртя все около ненужна алкалност в стомаха като евентуална причина или поне една от тях, така че кажете и вие какво мислите, да намерим отговора заедно  :)



   
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #759 -: 21-11-2014, 00:12:24 »

Хм, налага се да повтаряме неща, но така е във форум - навярно.
Няма да се откажа да повтарям: възможно е сухото въздържане да създава някакви полезни неща, но със сигурност създава доста и много вредни такива.
Разбираема е разликата в стойността на разсъждения, основани само на разказ и такива след лично наблюдение, уточняващи въпроси и пр.
Най-най-най- лесната, безопасна, с гарантиран успех лечителска мярка против гастрит е: сутрин, незабавно след събуждане, да се изпие чаша вода. Изпиват се 2-4 малки глътки, почивка - 30-50 сек., нови 2-4 глътки и т.н.
С тази терапия аз си излекувах гастрит през 70-те години, без да имам и грам от сегашните знания и умения...
При всяко въздържане от храна киселинността в цялото тяло нараства, понякога до много високи граници. Ако в началото на въздържането имаме не много здрав стомах, особено въпросната и често проблемна област - "входа на хранопровода в стомаха", какво друго бихме очаквали да се случи освен описаното от евас?
И сега, след като тази проблемна област често е подлагана на (според мен - напразен) тормоз, тя може да е толкова разранена, че дори добавянето на обикновена вода да не й помага.

За протокола (и за интересуващите се): след като опитни червейчета били докарани почти до умиране от глад (в лабораторни условия), част от техните органи, включително половите, били изядени от организмите им, в усилията да се запази живота... По-късно, след известно захранване, в червейчетата се появили стволови клетки, отишли на местата, където по-рано имало полови органи, израсли нови такива и след малко време червейчетата започнали да се размножават...
Ясно е, че тук ключовата дума е стволови клетки. Вече е ясно и как се прави..., а също е ясно, че това е еволюционно развито качество, най-вероятно налично у всички белтъчни организми.
"Гладуваме" за здраве! (с вода!)  :)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.